Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Samo sam podelio iskustvo...

Mnogo toga bih jos napisao, ali da se neki ne osete prozvani.

Toliko od mene na ovu temu.

Izvinjavam se sto sam davio.

 

Zivi bili...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa dobro, receno je da postoji servis koji ce profesionalno uraditi nesto, mozda sve. I to radi za odredjeni novac, koji je nekome mnogo nekome nije. Sa druge strane je neko ko takodje verovatno zna, neko ko je dao komentar o ovcama. Neko bi rekao tako, neko ne bi.

 

Za poverovati je da bi obojica uradila dobro, ovaj duplo jeftinije. Sta sad, nije ovo reklamni prostor. Forum je po prirodi diskusija.

 

Ja cak verujem (ako se zadrzimo na samoj temi diskusije, podesavanje ogibljenja na Traceru) da dobar broj ovih vidjenijih majstora bi se snasao, jer ipak se ne govori o motoru za stazu. Mozda gresim.

 

Da ne govorimo o iseljeniku u Vankuver, on ako bude dobro raspolozen moze da okaci video clip kako se to radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Znam nekoliko ljudi (neke znate i vi :Dkoji u priručnim garažama, uz priručan alat, sa znanjem ili ne, uzimaju sličan ili veći novac, samo zato što rade vrlo aktivno po forumima na svom PR-u.

 

Ovaj čovek zna šta radi, ima savršenu radionicu, košta malo koliko daje. Po mom mišljenju.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

 Otišla snajka na pijacu da kupi hranu pa se žali prodavcu što su cene visoke. Ovaj joj kaže: "nisu cene visoke nego si se ti loše udala."

 

Za ljude koji imaju dubok i pritom pun džep, a mogu sebi da priušte takvo zadovoljstvo kupovinom skupog motora, pa još hoće vrhunsku vožnju, ovaj servis je kao stvoren za njih i to na dohvat ruke. Cene evropske a usluga iznad toga. To što mu je cena radnog sata 10 puta veća od cene radnog sata lekara je bruka naša i naše vlasti koja teži da budemo najjeftinja radna snaga. Ali da ne idemo dalje u jeftinu politiku...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Jbg tako je kako je, ali se prilagodjavas uslovima zemlje u kojoj zivis, ako ne zelis da se prilagodis, trziste se samo postara za to. Meni je krivo sto je brat u Italiji za pare koje sam ja dao za motor tamo mogao da kupi 3 ista takva, jbg ali nismo u Italiji. Tamo je cena rada skuplja, ali su motori jeftiniji.

 

Hocu da kazem dok ima posla, drzace cene, kada krene da se osipa, morace da spusti. Ja mu zelim sve naj u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 2 sati, djolji je napisao:

 Otišla snajka na pijacu da kupi hranu pa se žali prodavcu što su cene visoke. Ovaj joj kaže: "nisu cene visoke nego si se ti loše udala."

 

Za ljude koji imaju dubok i pritom pun džep, a mogu sebi da priušte takvo zadovoljstvo kupovinom skupog motora, pa još hoće vrhunsku vožnju, ovaj servis je kao stvoren za njih i to na dohvat ruke. Cene evropske a usluga iznad toga. To što mu je cena radnog sata 10 puta veća od cene radnog sata lekara je bruka naša i naše vlasti koja teži da budemo najjeftinja radna snaga. Ali da ne idemo dalje u jeftinu politiku...

Da se nadovezem na ovo..kad citam probleme ljudi koji daju mnogo (za mene) para za nove motocikle a kakve probleme imaju sa serviserima stvarno mi nekako bude zao tih ljudi..postavim se na njihovo mesto...mislim i da bi platili i vise samo da uzivaju u voznjama i bez problema na motociklima.

Mislim po citanju i komentarisanju da je ovo jedan pravi servis i da rade ljudi kako i treba da se radi svaki posao(pisem o ovom primeru) i bas mi je drago i da postoji kod nas tako nesto ...da neko zna svoj posao..a kad ga zna ima pravo i da ga naplati...moje misljenje ..i mislim ds nista nije skupo kad moze da se resi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
3 hours ago, djolji said:

To što mu je cena radnog sata 10 puta veća od cene radnog sata lekara je bruka naša

Veća od cene radnog sata prosečnog lekara, nikako od najboljih u praksi. Ni približno. Znaš li koliko zarađuju vrhunski hirurzi, kardiolozi, plastičari...? I kod nas?

Da se Ian zaposli u servisu nekog javnog preduzeća zarađivao bi jad i beda, ali privatna praksa na top nivou je potpuno druga stvar.

 

2 hours ago, milomir22 said:

Hocu da kazem dok ima posla, drzace cene, kada krene da se osipa, morace da spusti.

Krenuo je sa tim nekim cenama, pa očito ima posla, a još se ni pošteno nije čulo za njega. Nisam siguran da će mu se posao osipati prema faktoru oduševljenja koji primećujem kod mušterija koje sam do sad sreo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 2 sati, milomir22 je napisao:

 

 

Hocu da kazem dok ima posla, drzace cene, kada krene da se osipa, morace da spusti. Ja mu zelim sve naj u svakom slucaju.

Nisi ni svestan koliko grešiš.....vrhunsko znanje i vrhunska usluga se uvek plačaju bez spuštanja cena, čak naprotiv....kako sam več napisao, ja jeftinog mercedesa još nisam video (novog naravno), bez obzira kolika kriza bila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Jbg, pojedini cenama selektuju i klijentelu, sto je, po meni, skroz legitiman potez, covek ne zeli da radi sve i svasta za siroke narodne mase.

 

@Singularitet ako je tako, utoliko bolje, opet podvlacim, zelim mu sve najbolje, ko ima $ ici ce, ko nema, nece i nema tu sta da se filozofira. Ja mu bandita sigurno necu voziti na servis, ali ko zna sta cu voziti za 10 godina i kako cu stajati finansijski. Po slikama mu je servis pun, tako da ima svoje mesto na trzistu, ocigledno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Bio sam kod Iana u servisu, radio mi je prednje ogiljenje, pa da napisem svoj utisak.

 

Vec se u prvi mah oseca da covek nije tipican srpski majstor. Posto je saslusao moje primedbe (koje su bile prilicno neodredjene i nekako opste) i probao motor, nije mi postavio ono tipicno pitanje: "Ko ti je ovo radio?" ;) Takodje, covek uopste nije sujetan, sto je isto veoma cesta crta ovdasnjih majstora, a najcesce "majstora". Na primer, na moje pitanje, ako bih ja sam kupio (recimo)  zadnji amortizer i montirao (ili mi neko montirao), da li bi mi on uradio podesavanje, njegov odgovor je bio: "Tvoje su pare, tvoj motor, ja radim sve osim budzenja."

 

Kasnije mi je postalo jasno sta je hteo time da kaze, pokazao mi je specijalne alate za rasturanje (i namestanje) prednjih stapova svih proizvodjaca, dakle nista papagajke, francuski kljucevi, i ostali prirucni alati. To svako ko se malo razume, zna da kosta, ali da ne tupim o stvarima za koje nisam strucan.

 

Sto se mog motora tice, morale su da budu zamenjene opruge jer fabricke nisu "podrzavale":/ moju tezinu. Opruge su narucene u italijanskoj firmi MUPO koja se bavi izradom ogibljenja i za takmicare (a za koju sam ja prvi put cuo :)), a sa kojom Ian ima ugovor. Sve u svemu, da skratim pricu, ja sada imam motor koji kroz krivine ide "kao po sinama", koji je podesen po mojoj meri. 

 

Na kraju da kazem, veoma sam zadovoljan i smatram da su ovo najbolje potrosene pare, kada je intervencija na motoru u pitanju.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja te u potpunosti razumim.

Nikad slađe nisam dao pare kao za za aftremarket ovjes na obadva motora...

I nikad nije bila veća ona “u jbt” reakcija.

 

Specijalni alati, osobno usavršavanje, opremljena radionica su konstantni troškovi u koje ulažeš novce i odnekud treba doći i zarada.

A ona dolazi od zadovoljnog klijenta.

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

kakve su cene za reparacije amortizera ? ne treba mi nikakvo specijalno podesavanje,enduro motor je u pitanju..imam pozadi neki Ohlins koji lupa haos,pa bi to malo sredjivao,a napred ne amortizuje uopste,kad sam na terenu uzas,cak osecam i nestabilnost na terenu...na asfaltu sve onako prihvatljivo.. ima li svrhe terat neki niskobudzetni motor kod ovakvog servisera,tu mi je blizu pa eto pade mi pa pamet...nzm ima li jos neki servis u okolini KG-KV za tako nesto..i jel radi on uopste sve servise ? trebao bi i masinu otvarat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

ispade da se bolje zivi kod nas uz manje rada :D ono realno ako si dobar majstor u bilo cemu vrlo je verovatno da i jeste tako...fina prica sve u svemu..al mene interesuju cene usluga okvirno,mislim u odnosu na ostale majstore po Srbiji,nije valjda da cepa do kostiju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

A sta radi sve ili sta ne radi da npr to znamo?
Mimo regularnih servisiranja, podesavanja ogibljenje i vidim priprema za trke? Meni nista sad specijalno ne treba ni ne pada na pamet no moze biti korisno ako neko hoće da ide,radi, informise se i tako. Tj ja planiram da podesim ogibljenje i vidim kakav mi je zadnji amortizer ali to tek iduce sezone kad ga sredim malo kozmeticki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Trenutno sam u pregovorima. Treba da uradim redovne servisne radnje. Izdvojeno razmatram da mi prepakuje prednje i zadnje vešanje. 


Neću ništa da pišem dok ne završim posao. Inače, kako komunikacija teče, kako telefon tako mejlom, mogu vam reći da ovakvog profesionalca kako u moto industriji tako i van nje je retko sresti.

 

Što se vešanja tiče, samo komponente mogu lako da dobace četiri cifre. Pa ko voli, može, želi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
On 9/30/2019 at 10:29 PM, Alekre said:

Što se vešanja tiče, samo komponente mogu lako da dobace četiri cifre. Pa ko voli, može, želi...

Šta lako :), ako nije 4 onda kao da nisi ni radio :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Amort je 550 i opruge su oko 120 eura.  To je čist amaterizam u odnosu kakvih amortizera ima, ketridža, ventila... Oko toga ću još da razmislim, možda mi je bolja varijanta da pređem na veći motor. Smisliću se već do proleća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Salu na stranu. Verovatno si uzeo amortizer koji nema posudu i koji ce zavrsiti posao na ulici. Nitron ili maxton predpostavljam.

Ako vozis TDM-a kao sto pise nema ni potrebe raditi nesto vise, jer u tom slucaju motor gubi smisao za koji je napravljen. Kako ce ga majstor ustelovati, za jednu osobu, dve... da lezi za krivinarenje ili da ima udobnost :). Igranka bez prestanka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja