Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

MOTOTEK

https://www.mototeksrbija.com/

 

Interesantan splet okolnosti koji je doveo do otvaranja još jednog moto servis i tjuning objekta u ovoj našoj lepoj Srbiji:

Naime, Ian Coffey je Irac oženjen Dalidom koja je srpskog porekla, a ovim poslom bavio se u svojoj rodnoj zemlji pod brendom Blackwater Motorcycles. Na nekoj od vožnji Balkanom, sa svojom suprugom, zatreskali su se u podrudničke krajeve i izabrali selo Dobraču za mesto svog prebega iz Irske (tako Ian kaže). Nešto im je kliknulo, pazarili su lepu kuću negde na pola puta između Kragujevca i Gornjeg Milanovca (100m od glavnog puta) i definitivno rešili da život nastave ovde. Naravno, Ian nastavlja da radi ono u čemu je najbolji i čime se bavio i u svojoj rodnoj Irskoj.

 

Rezultat svega toga je MOTOTEK.

 

Imao sam priliku da kod njega zimus predihtujem motor i zamenim vodenu pumpu. Ne razumem se nikako u motomehaniku, ali sam primetio da sve radi po katalozima, uz odgovarajući softver i originalne delove. Prostor radionice uredan kao apoteka, nema šta. Zatekao sam kod njega par Smakovaca i jednog od vlasnika kompanije Sunce Kragujevac, koji su mi rekli da im je neko kao Ian oduvek falio da im priprema motore za stazu. Po njihovim rečima Ian je totalni frik za to što radi.

 

Sajt je još uvek samo na engleskom jeziku, priprema se prevod na srpski. Ian Srpski po malo koristi, za sve izvan toga tu je supruga Dalida.

Za sad nemam više informacija da podelim, ali kako se budu ređala iskustva nek se ređaju i komentari :) 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Da mu je sa srecom...Valjda ce napokon neko da popravlja motore sa originalnim djelovima, prvenstveno mislim na potrosni materijal i zaptivke, a pri tome da ne hvata rucice masnim i prljavim rukama, kao i da ne sjeda na motor masnih i prljavih hlaca. ;)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

napokon evropa kod nas,,veoma profesionalno i primereno,,prvenstvena briga za vozaca motorcikla i posvecenost na najvisem nivou za motorcikl koji treba odraditi,, za swaku preporuku servis i za oni koji isteraju motor ne razmisljajuci vise o motoru vec samo putu i uzivanju u kilometrima koje ce preci~!!  Irac Sumadinac,,,

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Jako lepa priča :)
Uvek se prijatno obradujem kada vidim sređenu radionicu gde je sve uredno i na mestu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Danas sam slučajno naleteo na Ian-a i Dalidu, sjajni ljudi. Čovek zna o čemu priča, servis mu izgleda pedantno i opremljeno a tek je počeo da ga sredjuje... svaka im čast, oduševili su me :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Sve pohvale za ovog coveka!! Servis prednje viljuske i set-up ogibljenja i zamena rashladne tecnosti. Toliki napredak u ponasanju motora da je to neverovatno!! Totalno drugi motor. Ian mi je posvetio  toliko vremena ( ceo petak popodne i ponedeljak celo prepodne), dok nismo dobili ponasanje motora onako kako treba da bude. Sve u svemu cista desetka za Iana i njegovu suprugu ( super tresnje i oooodlicna kafa ). Ljudi idite i uverite se sami, covek je genijalac!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovaj servis izgleda tako da covek pozeli tamo da ostavi novac ! Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Evo mogu ja da podelim svoje nedavno iskustvo sa Mototek-om.

Možda je najbolje ako uporedim sa uobičajenim situacijama:

 

Servis X "Sledeći slobodan termin za servis je tek za dve nedelje"

Ian: Znam da čekaš već mesec dana, dođi sutra, pomeriću druge obaveze"

 

Servis  X "Skuplje je nego što smo ti rekli ranije, uzmi ili ostavi"

Ian: Skuplje je nego što sam ti rekao, ali to ti neću naplatiti, dogovor je dogovor

 

Servis X " Idi negde popi kafu, zvaćemo te kad završimo"

Ian: Kakvu kafu piješ?

 

Servis X "Naravno, sve može, ostavi motor završićemo ti... a nedelju-dve kasnije... Vidi, idi u servis Y, mi ovo ne možemo da odradimo."

Ian: Mogu i to, ali ja sam specijalista za ovo čime se bavim. Bolje idi kod nekog drugog"

 

itd itd itd

 

Elem, pre par meseci sam upoznao Ian-a i Dalidu, i posle iscrpne diskusije dogovorili se da zamenimo stock amortizere na Tracer-u. Naručeni su delovi direktno od proizvođača, ukupna cena za delove i ugradnju korektna. Kad su konačno stigli, Ian me je pozvao i brzo smo se dogovorili da odmah u petak bude ugradnja.

 

Kad sam stigao, prvo smo popili kafu, Ian je oprao motor i krenuo sa poslom. U toku rada mi je objašnjavao šta čemu služi i povremeno uključivao da asistiram kako se ne bih dosađivao.

 

Usput smo razmenili priče i iskustva, par pametnih stvari sam naučio. Osim što je odličan majstor, Ian je i strastveni vozač sa dosta iskustva na stazi.

Par detalja da ilustruje pedantnost u radu - postavlja krpu ispod ključa da ne bi izgrebao ram, šrafove ne vraća korodirane već ih očisti i namasti... 

Kad je sve bilo gotovo, dva-tri puta smo isprobali i podesili baš po mojoj meri. 

 

Tracer je sad potpuno drugi motor, razlika je ne-ve-ro-va-tna :D još uvek ne mogu da verujem kolika je razlika... jedva čekam da se bacim za vikend do Grčke da ga malo razmrdam...

 

Da skratim priču, sve preporuke za Mototek, fantastično iskustvo, potpuno drugačije od onoga na šta smo svi navikli u Srbiji.

 

 

 

 

 

 

2018-07-05 09.05.13.jpg

2018-07-06 11.48.33.jpg

2018-07-06 11.49.33.jpg

2018-07-06 15.09.30.jpg

2018-07-06 15.09.38.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako nije tajna, koliko košta to Ohlins zadovoljstvo u Srbiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Za cene najbolje se obrati direktno Mototeku, verovatno zavise od vrste motora pa ti ne znači polu informacija...

Ja sam prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, bocca_bastard je napisao:

cevap za nabosti :D

Ja sam cuo za jednog u blizini sa izuzetnim kulinarskim sposobnostima :jee:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 23 sati, wiggin je napisao:

Za cene najbolje se obrati direktno Mototeku, verovatno zavise od vrste motora pa ti ne znači polu informacija...

Ja sam prezadovoljan.

Shvačam šta misliš, hteo sam samo okvirno da saznam. ja več imam Wilbers ogibljenje, koje sam pre toliko godina platio 1000 eur-a sa montažom. Tada je bio Ohlins (prednji i zadnji amortizer sa hidrauličnim podešavanjem) u najboljem slučaju 2300 eura. Naravno da sam razliku od 1300 eura "iskustio" kroz auspuh......;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Evo jos malo pikanterija i magije iz Mototeka! Ako zelite da vam ovo bude ugradjeno u motor....

 

IMG_1840.thumb.jpg.9712d09da3c5f813351ba7a40b8bdc4e.jpgIMG_1841.thumb.jpg.dcc135e1958eef933455cb40674a96ae.jpgIMG_1842.thumb.jpg.877e229001f9d2b25d58c888ad6e561e.jpgIMG_1843.thumb.jpg.cdd3cc8d1376d5c6d5f062998b3041b7.jpg

 

Nikakav problem, sve majstorski i pedantno odradjeno u najkracem roku!!!

 

IMG_1844.thumb.JPG.2498c1d0f9f903baf9f77496e562cb9d.JPGIMG_1845.thumb.JPG.31f7d7390d732aad93924aa75925ece2.JPGIMG_1846.thumb.JPG.e2ffd2addf5f80bb26d492444c40deaf.JPGIMG_1847.thumb.JPG.70745dc773a103656a58c53486315dfc.JPGIMG_1848.thumb.JPG.cbed3b875d0aa2f0494ed218b4325f6d.JPGIMG_1849.thumb.JPG.49866203fee07105d8c93f816090a7d0.JPGIMG_1851.thumb.JPG.c255687bc8cde46914a1f72904d0ecda.JPG

 

Nakon toga i drugarova K7 1000 bila na tretmanu ...

 

IMG_1869.thumb.JPG.63220120a08bf17f91e8e392d68091fd.JPGIMG_1870.thumb.JPG.b13ed6768a65fb97119f6927decdeff3.JPG

 

 

Sve pohvale za Ijana i Mototek!! 

 

To be continued...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Da podelim i ja svoje iskustvo...

Zvao ih za ogibljenje za Tracera 900

Hteo sam Ohlins prednje opruge i ogovarajuce ulje...

Ljudi su preljubazni cak i previse (ako se moze tako reci).

Po mom misljenju idu previseu detalje da bi opravdali PRESKUP rad.

Ohlins opruge i ulje za moj motor preko Louis-a izadju 126€, a oni su mi trazili 290€ za ugradnju opruga sa uljem.

Mislim da je mnogo oko 160€ za ugradnju, tj. "za ruke"

Na cenu od 290€ trazili su jos 130€ za podesavanje ogibljenja.

Znaci ugradnja opruga, sipanje ulja i podesavanje ogibljenja 290€

Mislim da je to mnogo, pogotovo sto to nije motor za stazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja