Jump to content

Moto Zajednica

Potrebno par saveta oko svetala, slajdera, farbanja.. Svaceg po malo :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Cao drustvo, potrebna mi je mala pomoc oko odabira delova i par saveta iskusnijih kolega :)

 

Resio sam da "malo" sredim svog Kawasakija ZZR 600 '97god, tj bas da ga skockam "za mene" sto bi se reklo. Motor sam oterao na farbanje i dok ga cekam, kupio bih ili bar narucio jos par stvarcica da zaokruzim taj make-over :D

 

Prvo sto me zanima je, posto mu menjam boju iz sive u crnu, koja je procedura da to promenim u saobracajnoj i da li uopste gospoda u plavom obacaju paznju na to tokom "rutinskih" kontrola ako nisam napravio nikakav prekrsaj? Jer to ne pise na samoj dozvoli i ako nije frka zbog njih, sacekao bi do sledece registracije da to promenim, ali opet ako ne kosta nesto puno mogu i odmah.

 

Drugo sto mi je jako bitno je svetlo, tj prednji far.. Hteo bih da uzmem neko jace i "belje" svetlo i citao sam i gledao svasta po netu, jedno 500 rasprava da li je bolji LED ili HID/Xenon, pa me zanima sta se ovde misli o tome i da li je neko stavljao nesto od toga na motor poput mog (pogotovo u far tog oblika) i koja su iskustva?
I takodje, gde bih to moglo kod nas (po mogucstvu u Bg-u) da se kupi ili da li da narucujem sa Aliexpressa nesto ovako npr: HID/Xenon i LED (ovo su prvih par koje sam video, moze i preporuka za bolje naravno)

 

Sledece bitna stavka je zastita, tj da li da stavim slajdere ili crash barove? Preporucio mi je neko jednog lika koji u Bg-u radi crash barove (Seba) ali nisam primetio da radi za skroz oklopljene sportske motore i ne znam koliko je to uopste normalno staviti na takav motor, ali mi se npr. svidjaju stunt bar varijante.

A sa druge strane, ne vidim nacin da na mom motoru stavim obicne slajdere bez busenja plastika, sto mi se ne svidja kao opcija, jer ako vec moram da ih busim, crash/stunt barovi mi i zanimljivije i sigurnije deluju.

Ako neko ima bilo koju ideju kako to izvesti ili je radio bilo sta od navedenog na ovakvom motoru, jako sam otvoren za predloge.. Isto tako i za predloge gde kupiti i koje slajdere ili napraviti i kod koga crash/stunt barove.

 

I poslednja stvar, zanima me kako se nas zakon odnosi prema accent svetlima? Planiram malo da se igram da stavim par LED trakica ili diodica, sto da budem malo uocljiviji na putu, sto radi izgleda, pa me zanima koliko ce me smarati gospoda u plavom i da li bi uopste trebali da me smaraju za to ili ne? Boje koje planiram bi bile ljubicasta i/ili bela.

 

Izvinite zbog malo duzeg posta, ali nov sam u ovome pa bi svaka pomoc i kod ovih manjih sitnica dobrodosla :)

 

Hvala svima koji su stigli do ovde :D i za kraj, ovo je izgled koji pokusavam ostvariti, na temu Black Panther:

 

5ab928a62e63e_FarbanjeTemplateKrajnji.jpg.48cfb331fd811550c8da9cf4521cc9be.jpg

 

Ako sam kojim slucajem promasio podforum za ovu temu, zamolio bih admine da mi to kazu pre nego sto je izbrisu, da ne bih pogubio sve okacene linkove.. Ili samo da je prebacite na pravo mesto :) Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

Promena boje u saobracajnoj je 400 din tehnicki i nova saobracajna. Ja kada sam menjao boju raspitao sam se da je nemenjam u saobracajnoj rekli su mi na tehnockom ako se nekako utvrdi da nije ista boja na motoru i saobracajnoj oduzimaju ti motor dok se neutvrdi zasto je menjana boja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600
6 minutes ago, anakin said:

Promena boje u saobracajnoj je 400 din tehnicki i nova saobracajna. Ja kada sam menjao boju raspitao sam se da je nemenjam u saobracajnoj rekli su mi na tehnockom ako se nekako utvrdi da nije ista boja na motoru i saobracajnoj oduzimaju ti motor dok se neutvrdi zasto je menjana boja. 

Wao.. To deluje malo preterano.. Ok, onda mi je to na prvom mestu kada bude dosao sa farbanja, hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

uradio bas kako si zamislio. pre pocetka farbanja startovao saobracajca, obkasnio mu situaciju,u da mi istice rega za 4 meseca, i da hocu da ofarbam. rekao mi da ofarbam i teram tako, da menjam pri sledecoj regi...kaze niko od kolega ti to nece gledati sem ako ne napravish neki pichvajz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600
1 hour ago, zlig0r said:

uradio bas kako si zamislio. pre pocetka farbanja startovao saobracajca, obkasnio mu situaciju,u da mi istice rega za 4 meseca, i da hocu da ofarbam. rekao mi da ofarbam i teram tako, da menjam pri sledecoj regi...kaze niko od kolega ti to nece gledati sem ako ne napravish neki pichvajz

Meni registracija istice u septembru, pa ne znam bas da li da se igram cele sezone tako :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja