Jump to content

Moto Zajednica

VIDEO: testovi, predstavljanja ...

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Glavna tržišta za klasu 300ccm su u Aziji, pa otud stižu i prvi testovi. Ovaj je sa engleskim titlom.

 

2018 Honda CB300R

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kad bih mogao da biram epohu u kojoj bih voleo da živim, bile bi to sedamdesete godine prošlog veka - vreme dobrog rokenrola i gvozdenih motora :)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mozes ti i sada da zivis tako. Da slusas dobar rnr i da vozis gvozdeni motor iz sedamdeset i neke. Sredina se promenila a mi omatorili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 9/22/2018 at 11:37 AM, mitri said:

Ako se nekad budem vratio na točkove, možda će ih biti duplo više nego što bih voleo. :ups:

 

 

Mitri, evo da ti kažem koju riječ o Quadru4 jer sam imao priliku da ga provožem.

 

Po meni, da se odmah ogradim, je Q4 jedan fantastičan kompromis za one koji iz bilo kojeg razloga ne mogu da voze "normalni" (<- šta god to normalno bilo) motocikl... ili bolje da napišem opšteprihvaćenu formu motocikla. 

 

Pošto je prošle godine kod mene u blizini bio test day otišao sam da se upoznam sa još jednim Švicarskim proizvodom.

 

Quadro ima i model sa 3 točka, Quadro3 koji mi uopšte nije bio zanimljiv jer sam probao MP3 i Fuocco i onda sam smatrao da mi je jasno kako je oni voze. E pa, Q4 se vozi...  isto... plus dodatna stabilnost jer točak više je točak više. Ukratko, voziš ga kao motor, skrećeš kao sa bilo kojim drugim, countersteering-om...

Ne obara se najlakše jer se hidraulika trudi da te vrati u uspravni položaj pa u skladu sa time, dok god nisam dovoljno pritiskao na korman imao sam osjećaj da motor ide preširoko u krivine tj. da je putanja pogrešna... posle sam shvatio da je tu stvar, jednostavno treba pritisak na kontra stranu da ga oboriš na granicu koja je, mislim da sam zapamtio iz uvoda, 45°...

Kočnice - komada 3... :grr:

Jedna ručica koči samo prednje točkove, druga sva 4, kao i pedala...

Nenormalno puno kočione sile za jedan motor... svaki put kada sam stisnuo pedalu jače imao sam osjećaj da će da me baci sa sebe koliko jako koči...

Pošto je test uključivao vožnju po brdima sve je bilo dobro dok sam vozio uz brdo, niz brdo sam se par puta prepao...

 

U suštini ga za grad smatram kul jer na semaforu ne moraš da spuštaš noge na zemlju, jer je stabilan, možeš opušteno da ga parkiraš sa dva točka na trotoaru dva na asfaltu... i sam ne znam šta bih sve napisao na temu... u svakom slučaju je to jedan odličam i kompletan proizvod svijetle budućnosti i preporučio bih ga svakome ko iz bilo kojeg razloga ne može da vozi jedan dvotočkaš... 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja