Jump to content

Moto Zajednica

Regler ili grec?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ovo na slici je obican grec ali bio je zakacen na namotaje od motora.Zar nebi trebalo da ima i regulaciju napona?A i crna i jedna zuta nisu bile nigde zalemljene!Mene cudi kako je ovo uopste radilo a da nije izgorela cela instalacija?

20180323_201703[1].jpg

20180323_182639[1].jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moglo je ovo (u nuždi) da funkcioniše bez problema i da održava napon na prihvatljivu vrednost (pod uslovom da nema uključenih potrošača). Neki majstor je jednostavno jednu fazu (žutu žicu) otkačio i upotrebio samo dve faze, a te dve faze (kada se "isprave")mogu da obezbede dovoljno visok napon bez opterećenja (a da ipak pri tome ne mogu ni da prekorače dozvoljeni napon na akumulatoru), ali kada se uključi neki potrošač (recimo svetlo), napon pada ispod minimalne vrednosti i prazni se akumulator. 

Kada se desi da na putu "crkne" regler i napon poraste preko 15V, dooljno je preseći jednu žicu koja dolazi iz alternatora, ugasiti svetlo i tako stići do odredišta. A ukoliko pak regler "crkne" tako da ne puni dovoljno, onda se pribegava ovakvom rešenju (ali opet samo da bi smo stigli do odredišta). U svakom slučaju ovakvo rešenje je samo "spašavanje" da se stigne do "baze", a nikako ne može da se koristi čak ni u nekom kraćem periodu (jer može da izazove veću štetu).

Ovo može da se iskoristi samo u slučaju ako imamo na motoru ugrađen Voltmetar koji će da nas upozori da imamo kvar, a u protivnom možemo da očekujemo ozbiljniji problem.

A što se ove crne žice tiče ona služi kao referentni napon (na osnovu kog regler ograničava visinu izlaznog napona), a pošto ovde nema ni reglera, ni bilo kave regulacije provodnik je čist višak.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ne verujem da je neko isekao zicu jer je ovaj grec bio zaliven u kucistu.Ja sam ga namerno rasturio jer sam na netu gledao kako se ispituju diode.I video sam da jedna ne radi,kada sam ga jedva rasturio video sam da uopste nije ni bila zalemljena.Ovde su trebali da montiraju dupli grec da bi imalo nekog smisla.Ali i dalje mi nije jasno dali u regleru treba biti i regulator napona?Jer ako ovako ovi kinezi uvaljuju reglere kako da znam da nadjem pravi regler a ne grec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Čekaj bre prijatelju!

Jel hoćeš da kažeš da je ovaj grec bio zaliven u originalni hladnjak od reglera?

Ja sam  razumeo da je neko skinuo regler i vezao grec umesto njega (za privremeno).

Zaista ne mogu da poverujem da se ovako nešto dešava.

A ukoliko ti je potreban regler kontaktiraj me na pp ili na 063 106 3937 (u bilo koje doba).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kinezi su cudo, tek da vidite rele najobicniji, steta sto nemam sliku.

Vidim nesto mi lagan u ruci, uzmem i otvorim ga..... nema spulne, nema apsolutno niceg unutra sem jednog mosta izmedju 86 i 87 :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...ili eventualno u tom releu je mali rele za štampanu vezu sa max strujom od 3 A a na kutiji piše 30A?...

 

Prevaranti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja