Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ja skuter i vozim najvise zbog kofera i prostora za odlaganje. Nikad ne skidam kofer, izgleda da cu morati da se naviknem na to treskanje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 20 minuta, MilosSani je napisao:

Ja skuter i vozim najvise zbog kofera i prostora za odlaganje. Nikad ne skidam kofer, izgleda da cu morati da se naviknem na to treskanje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije to treskanje. U odredjenim situacijama prednji tocak pocne da oscilira i to je taj tzv wobble. Mnogo motora kubiri sa tim, narocito kruzeri i putni, motori sa prtljagom. Cak i H. Davidson ima identicnih problema, mozes naci na youtubu. Problem se krajnje jednostavno resava, samim drzanjem kormana oscilacije prednjeg tocka nestaju. Proporcionalne su brzini i pritisku u gumama. Dobar pritisak, normalna brzina i ne bi trebalo biti problema. Podrazumeva se da je motor mehanicki ispravan.

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Jeste lep put, ali opterecen dosta, narocito NS - Ruma - Sabac. Dosta kamiona sa prikolicama, dugacki, voze brzo (80-90) i nezgodni za preticanje, a prave zavetrinu i neprijatan osecaj kada se vozi iza njih. Da nije toga desetka...:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Sta mislite, da li vredi preci sa Forze 300 na ovu novu 350, cena nove sa koferom je 6500 evra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Jedino zbog ovih medjuubrzanja, 350 ima 5 ks vise i to bi se trebalo osetiti na 80km/h i vise. Kada obilazis kamione i sl. Sa druge strane, moja 300 je stara 1 god, dobio bih oko 5000e, doplata bi bila 1500e + registracije, tablice i sl.... razmisljao sam o tome, ostajem na 300. Konstrukcijski isti motor, jedino je agregat 5 ks jaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
Jedino zbog ovih medjuubrzanja, 350 ima 5 ks vise i to bi se trebalo osetiti na 80km/h i vise. Kada obilazis kamione i sl. Sa druge strane, moja 300 je stara 1 god, dobio bih oko 5000e, doplata bi bila 1500e + registracije, tablice i sl.... razmisljao sam o tome, ostajem na 300. Konstrukcijski isti motor, jedino je agregat 5 ks jaci.

Isti slucaj je i kod mene, ne isplati se menjati. Ionako je 300 bolje nego 350 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

U kom smislu bolje?

Nego imam ja jednu zanimljiviju dogmu. Gledao sam juce, nema nigde ubaciti nosac za tel? Od silne plastike na kormanu nema se nigde uglaviti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma vidite da skuteri i motori dolaze na nivo consumer elektronike, svako malo novi model, menjaj kad "zastari"...

 

A novi agregat i novi model može da se pokaže kao pun pogodak, al isto tako može da bude da su ga izbacili na tržište prerano i nedovršeno, pa će ga tek "bug fix-ovati" u sledećim serijama. A to se dešava svima, i velikim i malim proizvođačima, više nema pravila.

 

Godine čine svoje, ja sam tu konzervativan, ne volim da budem beta tester. Bolje malo sačekati.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
U kom smislu bolje?
Nego imam ja jednu zanimljiviju dogmu. Gledao sam juce, nema nigde ubaciti nosac za tel? Od silne plastike na kormanu nema se nigde uglaviti? 

Salim se malo, mislim da je bolje jer 300 vec imam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300
8 hours ago, Milllan 83 said:

U kom smislu bolje?

Nego imam ja jednu zanimljiviju dogmu. Gledao sam juce, nema nigde ubaciti nosac za tel? Od silne plastike na kormanu nema se nigde uglaviti? 

Ima, kaci se kao nastavak na posudicu za kocionu tecnost. Ali, nisam video u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je ovo, izgleda fino:

 

A postoji i neka skalamocija sa aliexpressa, izgleda ko sprava za mučenje :)

 

 

WWW.ALIEXPRESS.COM

Cheap Covers & Ornamental Mouldings, Buy Quality Automobiles & Motorcycles Directly from China Suppliers:For Honda Forza 300 250 Forza 125 MF13 2017 2020 Phone Holder...

 

I evo jednog po pristupačnoj ceni:

WWW.FLIXBIZZE.COM

KESOTO Aluminium Fairing Bracket GPS Mount Stand Holder Fit for Honda Forza 125 250 300 2018 2019 Motorcycles (Black)

 

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 2 sati, umpahpah je napisao:

Ima, kaci se kao nastavak na posudicu za kocionu tecnost. Ali, nisam video u Srbiji.

Za kacenje na posudicu za kocionu tecnost imas Lampa nosace u Maxmomentu. 

 

Ja sam zeleo to da kupim. Jedan od iskusnijih mi je rekao "Ja to ne bih stavljao. U slucaju pada ili sta god, moze nosac da ti pocupa poklopac posudice. I ostanes bez kocnice." 

 

Meni to ima smisla i odustao sam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Sto se tice vibracija na kormanu pocinju sa overom prve udarne rupe a pojacava ih kofer bez adekvatnih tegica koje Forza nema a Piaggio ima. Doduse su mi svi manje ili vise vibrirali do sad: Liberty x 2/Beverly x 4 /PCX x 2 i sad Forza.

Za kacenje telefona postoji iz originala poklopac sa stipaljkom koja zamenjuje centralni poklopac na kormanu. Pocupajte ga slobodno. Ispod ima slobodna M6 rupa na koju sam dodao brezon i probusio kroz poklopac tako da imate navoj za kacenje nosaca na kormanu.

Cesanje zastite zadnjeg amortizera o oprugu je standard, daje zvuk gasnog amortizera a ustvari je plastika o metal.

Brazilke su dosta glatke posle 8000km pa ih valja zameniti. Svi ce reci kako je druga marka bolja, ustvari kupili su novu gumu pa je svakako bolje od one sa 8000. Ja cu da stavim Pirelli Angel ili Metzeler. Kazu da je City Grip 2 odlicna ali sam izgubio poverenje u City Grip 1 i Dunlop Scootsmart.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre sat vremena, SQTR je napisao:

Sto se tice vibracija na kormanu pocinju sa overom prve udarne rupe a pojacava ih kofer bez adekvatnih tegica koje Forza nema a Piaggio ima. Doduse su mi svi manje ili vise vibrirali do sad: Liberty x 2/Beverly x 4 /PCX x 2 i sad Forza.

Za kacenje telefona postoji iz originala poklopac sa stipaljkom koja zamenjuje centralni poklopac na kormanu. Pocupajte ga slobodno. Ispod ima slobodna M6 rupa na koju sam dodao brezon i probusio kroz poklopac tako da imate navoj za kacenje nosaca na kormanu.

Cesanje zastite zadnjeg amortizera o oprugu je standard, daje zvuk gasnog amortizera a ustvari je plastika o metal.

Brazilke su dosta glatke posle 8000km pa ih valja zameniti. Svi ce reci kako je druga marka bolja, ustvari kupili su novu gumu pa je svakako bolje od one sa 8000. Ja cu da stavim Pirelli Angel ili Metzeler. Kazu da je City Grip 2 odlicna ali sam izgubio poverenje u City Grip 1 i Dunlop Scootsmart.

Kako izgledaju ti tegici, mogu li se negde kupiti? Ako nadjes vremena uslikaj te radove na kormanu sto si radio da unapredimo i mi nase makine:moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Hoću, samo da odmrzne. Tegici možda odgovaraju od neke druge Honde, nisam siguran. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 16 sati, SQTR je napisao:

Doduse su mi svi manje ili vise vibrirali do sad: Liberty x 2/Beverly x 4 /PCX x 2 i sad Forza.

Moj Kymco ima fabrički kofer i tegiće na kormanu. Ništa ne wobluje, a overio sam mali milion rupa, falabogu. Tačnije, nisam primetio, a ne bih da istražujem u detalje, lako uđe crvić u glavu pa se čovek istripuje :)

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja