Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 13 sati, Wildserbian je napisao:

I meni isto trese oko 50kmh, gume isto Pirelli iz Brazila...trese bas kao na onom videu ali ja imam Givi kofer pa mozda i zbog toga.  Inace da se pozalim na "Original" ulje kupljeno u Delti na NBG... Posle kupovine onako je slinilo oko cepa, kada sam odvrnuo cep ova alu folija je pocepana... (dal' sipaju iz bureta u praznu ambalazu ili sta rade pitaj boga). Na sitnicama se brukaju. 

IMG_20210206_203626.jpg

IMG_20210206_203552.jpg

Ja ovo ne bih sipao nikako

bruka ziva za njih..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Na 40 kada pustim ruke nista, na 60 kao blesavo. Cim pipnem korman obema rukama sve ok. Glupo je na novom motoru da se ovo desava... jedino me smara ubedjivanje sa njima i ostavljanje motora dok se ne resi problem, ali izgleda da druge nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Auuu auuu ovo vec nikako ne moze biti shvatljivo :staa2:

Kada si odvijao cep, morao je ici tesko uz pucanje plasticnog prstena ispod zatvaraca koji je vid sigurnosti od odvijanja.

Ako toga nije bilo.... neko je otvorio pre tebe ambalazu, ako je pak toga bilo... ondak nemam reci nit verovanje da je original ulje.... no coment 

Ma bila otvarana ambalaza... Nista nije pucalo.. :lol3:Bilo mi je cudno sto je slinilo onako zatvoreno (pustalo malo ulja oko cepa). Kad sam odvrnuo onda mi je i bilo jasno zasto... Sledeci put Ipone 10w30 JASO T 903 MB... 800rsd po litru i ćao... Neko je nesto tu prčkao... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Zaboravih pitati najbitnije.... da li je bezbedno voziti sa ovakvim kormanima koji "tresu"? Mozda glupo pitanje, moze li sta puci na upravljackom sistemu, nesto se lose desiti tokom voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Na Libertiju 125 kineske ispucale gume i nikad nije tresao, kasnije stavim Dunlop SS, nazad nesto malo tegova, ne secam se, napred mnogo vise, opet nije tresao. Vizir veliki, kofer jos veci, ma nikad problem sa woblingom.

Kupim Skarabeo 400, trese isto kao tvoj. Bez vizira i kofera. Majstor kaze, trese od pozadi zbog lose zadnje gume. Stavim nove Mitas TF napred i pozadi, balansirano, opet trese. Stavljao i mali i veliki vizir, isto. Sa koferom isto.

Na kraju, digao ruke. Sta je, nemam pojma, polovan motor, kome da se zalim. Da je nov, ne bih izlazio iz salona/servisa dok to ne rese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Ja sam pretprosle godine sa PCX-om 125cc 2013 god. otisao u Nei Pori u Grcku i vratio se.. Tresao vec  na 40kmh...i nikad nisam imao nikakvih problema... Pa niko od nas nece da vozi vez ruku.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ma nije stvar u tome da li trese bez ruku ili ne, naravno da niko od nas nece voziti bez ruku, kada su ruke na kormanu sve je super. Samo da je 100% bezbedno voziti u ovom stanju. 

Pre sat vremena, Wildserbian je napisao:

Ja sam pretprosle godine sa PCX-om 125cc 2013 god. otisao u Nei Pori u Grcku i vratio se.. Tresao vec  na 40kmh...i nikad nisam imao nikakvih problema... Pa niko od nas nece da vozi vez ruku.. ;)

Jel ti bio identican problem ili je tresao i dok su ruke na kormanu? Sta si radio po tom pitanju, ignorisao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

Auuu auuu ovo vec nikako ne moze biti shvatljivo 

Može biti da je serviser pogrešio kanticu, ukapirao de se zahebo tek kad je otvorio, pa samo vratio poklopac. Ne mora uvek da bude najgori scenario :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, boza_kg je napisao:

Može biti da je serviser pogrešio kanticu, ukapirao de se zahebo tek kad je otvorio, pa samo vratio poklopac. Ne mora uvek da bude najgori scenario :)

Bozo, totalno je nebitno dal se zajebo majstor ili kolega na rezervnim delovima ili kolega u prodavnici..... ovakava kantica iz Ovlascenog servisa jednostavno nije smela nikako doci u ruke kupcu/musteriji.

Kakva se poruka salje, sta govori iz svega toga .... sramota kako god okrenes.

Od takvog scenarija ozbiljan problem moze nastati i tad ne pomaze "joj ja se malo zajebao".

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Slažem se da je sramota i da je to loše po reputaciju firme.

Al opet, nije isto ako je neki šljaker napravio glupost, a vrlo moguće da greške mora da plaća iz svog džepa, pa sirotanović ne razmišlja a posledicama. Grebiga ne mogu svi radnici da se uvek isprate šta rade...

A sasvim je druga stvar ako firma uvaljuje falsifikate i mulja. To je već kriminal ili blizu tome.

 

Svakako, bilo bi interesantno čuti kakav bi odgovor bio, da je kolega @Wildserbian ljubazno reklamirao ulje koje je kupio, sa obrazloženjem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako se mulja...naravno da nije dobro.

Mada, postoji jedan detalj...ne znam sada jel' to mozda u pitanju...ne stajem ni na čiju stranu, već jedno drugo svetlo na istu priču.

Veliki, ovlašćeni serviseri su često primorani...a imaju i bolju računicu, da ulje kupuju u većim količinama, 

pa se zato nekada desi da ono bude u burićima. Tako jednostavno manje košta.

Ako je u toj bočici ono što piše na etiketi, a presuto je iz "veće" ambalaže...to je ok, samo je možda trebalo da bude naglašeno.

Ako je nešto drugo....to već zalazi u druge domene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma naravno. Po pravilu, ulje iz burića bi trebalo da se koristi za interni servis, a za retail prodaju da idu neotvorene kantice, ali ova godina je zbog korone specifična. Uvoz, transport i snabdevanje nije radilo po planu, pa su se možda samo snalazili kako su znali i umeli da obezbede robu kako tako.

A mi ga ovde tupimo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ко није од нових чланова прочитао нек прочита следећу тему, не намећем ништа, потписивача теме знам дуго година лично, мсм да је озбиљан човек.

Мсм да се само превише верује људима у овој земљи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Čitao sam ovu temu ranije. Grebiga, al i pored brojnih primera koji uveravaju u suprotno, po nekome treba i mora da se veruje.

U suprotnom, ode duša u čamotinju i mrak, ništa nema smisla, da ne filosofiram ovde previše...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Nijedan brend nije imun na ovakve stvari. Sto je brend skuplji (=veci budzet za reklamacije) broj ovakvih slucajeva je manji i obrnuto. 2017 sam kupio novog Ford mondea, za 6 meseci 10 odlazaka u servis. Posle toga su prestali da se javljaju na tel (kasnije sam saznao da me stiti zakon o zastiti potrosaca tacno 6 meseci), otisao sam kod njih i pretio da cu da im zapalim kola ispred salona kanisterom benzina ( sto bih iskreno i ucinio da imam malo vise novca) pa su mi priznali da NIJEDNOG majstora nisu poslali na obuku i trening nego su mi kola u garanciji resavali uz pomoc stapa i kanapa. Sto bi rekao u onoj seriji : "Zemljo Srbijo, pokvareni dzojstiku..."

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23
On 7.2.2021. at 15:18, Milllan 83 je napisao:

Ma nije stvar u tome da li trese bez ruku ili ne, naravno da niko od nas nece voziti bez ruku, kada su ruke na kormanu sve je super. Samo da je 100% bezbedno voziti u ovom stanju. 

Jel ti bio identican problem ili je tresao i dok su ruke na kormanu? Sta si radio po tom pitanju, ignorisao?

Nije mi tresao dok su ruke na kormanu.. Samo kada pustim ruke... Gume su bile balansirane ali sam isto imao Givi kofer... Ko ce ga znati.... Lepo sam se navozio sa njim i nisma imao problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23
Pre 22 sati, boza_kg je napisao:

Slažem se da je sramota i da je to loše po reputaciju firme.

Al opet, nije isto ako je neki šljaker napravio glupost, a vrlo moguće da greške mora da plaća iz svog džepa, pa sirotanović ne razmišlja a posledicama. Grebiga ne mogu svi radnici da se uvek isprate šta rade...

A sasvim je druga stvar ako firma uvaljuje falsifikate i mulja. To je već kriminal ili blizu tome.

 

Svakako, bilo bi interesantno čuti kakav bi odgovor bio, da je kolega @Wildserbian ljubazno reklamirao ulje koje je kupio, sa obrazloženjem.

 

Imao sam ja raznih situacija sa Deltom u poslednjih par godina... Sve gluposti i da nepoveruje covek da kaljaju ugled za gluposti i sitnice... Ali to je duga prica... Tako da nisam ni pomislio da im reklamiram jer unapred znam odgovor. Dobijes kao 3 godine garancije za nov motor a prakticno ti nista nije u garanciji...kvacilo proklizava na 9 hiljada km ne spada u garanciju, kais lupa na 8 hiljada km i ne spada u garanciju...itd itd... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 9 sati, Wildserbian je napisao:

Nije mi tresao dok su ruke na kormanu.. Samo kada pustim ruke... Gume su bile balansirane ali sam isto imao Givi kofer... Ko ce ga znati.... Lepo sam se navozio sa njim i nisma imao problema...

Citao sam dosta po netu, siroko zastupljen problem kod Hondinih skutera. Prethodni model forze, sadasnji, SH 300... svi imaju identican problem. Sve sto sam procitao vrti se oko 2 stvari : prednja guma ili kofer, niko nije imao ozbiljan mehanicki problem. Ako je u pitanju guma vibracije koreliraju sa stepenom izduvanosti gume. Skidam kofer kada bude lepo vreme pa javljam sta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Skinuo kofer danas da probam bez njega, druga prica skroz. Na 60 pustim ruke, nista, miran korman. Na 75, 80km/h kada pustim ruke malo se ljulja korman, ali se sam umiri negde na 65km/h i dalje do 40 miran skroz. Definitivno kofer kod mene ima ogroman uticaj, sa koferom ljulja na 60km/h imam utisak da cu da padnem sa motora, neprijatno skroz. Kontam da na 80 moze biti i do balansa, sam se umiri kako pocne pada ti brzina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja