Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma ne može da se sve oceni na kratku probu, pa zato pitam za iskustva.

 

Ranije sam imao Scarabeo 200, imalo je mesta za noge komotno, ali mi ergonomski nije odgovarao. Bolela su me leđa nakon svake iole duže vožnje, pa je je to bio glavni razlog što sam ga prodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ja sam vozio u jednom danu 200 km, jedino su mi gluteusi utrnuli. Kolega sa foruma je pisao da je u danu presao 950 km i sve super . Polozaj sedenja meni odgovara, kao da si "opkoracio" najobicniju stolicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Evo nekoliko fotki sa danasnje voznje do Starih Banovaca.... U povratku je drugar primetio da mi je guma malo meksa od njegove. Pravac pumpa i provera pritiska kad ono medjutim 0.9 bar.. :stabre: i onda uocim posetioca... :staa2: Sta je pametno činiti..(čep, vulkaniziranje ili... Ne bih bas kupovao novu ako ne moram)

A sto se tice velicine ja sam 178/88 i taman je... :sampion:

IMG_20210130_125935.jpg

IMG_20210130_130037.jpg

IMG_20210130_133147.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Nemam iskustva sa tim, ali je najbolje posavetovati iskusnog vulkanizera. Ja bih bio oprezan, guma ti je jedini kontakt sa asfaltom, jos na motoru.... sve mora biti 5. Kakvi su ti utisci, voznja, upravljivost, ubrzanje i sl?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23
pre 18 minuta, Milllan 83 je napisao:

Nemam iskustva sa tim, ali je najbolje posavetovati iskusnog vulkanizera. Ja bih bio oprezan, guma ti je jedini kontakt sa asfaltom, jos na motoru.... sve mora biti 5. Kakvi su ti utisci, voznja, upravljivost, ubrzanje i sl?

Ma sve je top... Posle dve Honde PCX 125cc ovo je prava mera... (za sada). Nisam nikada vozio ozbiljne motore.  Ali za gradsko-prigradsku voznju preporuka... Danas na autoputu 140 bez problema...(po satu, GPS je verovatno 130). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 24 minuta, Wildserbian je napisao:

Sta je pametno činiti..(čep, vulkaniziranje ili... Ne bih bas kupovao novu ako ne moram)

Čep samo kratko i privremeno. Teraj kod vulkanizera, nije to problem da se sredi.

Samo, moraćeš da skineš sam točak i odneseš, pošto retko koji vulkanizer hoće time da se bakće. Ako je prednja guma, nije neki problem da sam skineš točak, samo pazi da ne pretegneš šrafove prilikom vraćanja. Ako je zadnji i nemaš iskustva, bolje da točak skine i montira majstor nakon vulkaniziranja.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Meni kada se to desilo cepovali smo i otisli kod vulkanizera koji radi samo motore bas zbog skidanja zadnjeg tocka (ima prilicno posla) . Ne znam da li smem da ostavim ovde broj vulkanizera pa mozes da mi pises za broj. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Često i majstori imaju svoje vulkanizere u komšiluku pa naprave dil, pa je dovoljno da odeš samo kod majstora za celu rabotu. Proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kod vulk. ,zalepice ti radijalnu fleku iznutra i bices miran. Cep je resenje prinudno,za auto u vecini slucajeva i trajno. (5 godina rada u vulk.servisu pa znam zasto to govorim kad su 4 tocka upitanju)

 

Za motor,bolje fleka. :takoje:

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 15 sati, Wildserbian je napisao:

Ma sve je top... Posle dve Honde PCX 125cc ovo je prava mera... (za sada). Nisam nikada vozio ozbiljne motore.  Ali za gradsko-prigradsku voznju preporuka... Danas na autoputu 140 bez problema...(po satu, GPS je verovatno 130). 

Meni su licno skuteri prava mera u odnosu na klasicne motore. Dobra zastita od vetra, noge ne izmokris kada je kisa, nema podmazivanja lanca.... gospodska voznja. Momci su dnevno sa njima prelazili gotovo 1000km sto je meni i vise nego dovoljno, ne mame te da vozis brzo.... nekako se uklapa u moju definiciju voznje. Juce na semaforu 2 momka na velikim motorima, celave zadnje gume, oni propinju na zadnji i pun gas....na temp asfalta 10 stepeni....mnogo bespotrebne snage po meni. Jos u rukama neiskusnih vozaca, neminovno vodi ka losem. Zato skutercic i :moto1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
On 30.1.2021. at 17:09, Wildserbian je napisao:

 

Naleteh slucajno na jedan neobican snimak. Covek tvrdi da je kupio nov motor u Hondi, ako ne laze naravno. Jel imao neko slican problem?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U IT svetu, ovakvi problemi se nazivaju "User Error". Ima i puno akronima za istu pojavu:

PEBMAC ("problem exists between monitor and chair"), identity error or ID-10T/1D-10T error ("idiot error"), PICNIC ("problem in chair, not in computer"), IBM error ("idiot behind machine error")

 

E sad, ne znam kako se ta pojava zove u moto svetu. "The Problem Exists Between the Seat and Korman" možda :)

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Mozda je i normalna pojava, nije simetrican raspored mase napred, disk je samo sa jedne strane... neka ljudi koji vise znaju daju svoje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema veze to sa brojem diskova.

Ameri su stari kenjatori i sve im smeta. U svakom slučaju to što se dešava nije dobro...ali ipak sumnjam da je do proizvoda. Mislim, deluje, da je stavio neki kofer po svom nahođenju, što može da bude problem...a velika je verovatnoća da je problem sa gumom ili od udarca ili samo po sebi. Defekti sa balansom guma su prilično česti.

U svakom slučaju, deluje da hoće da privuče pažnju i da mu to Honda reši džabe. Možda i ima osnova, ali bi svakako trebalo da preispita i svoj stav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni upravo liči na to što si opisao. Podsetio me je na davne dane kad sam radio u servisu računara, nagledao sam se takvih likova.

Primera radi, kupac naopako i na silu ubaci toner kasetu u štampač, pa reklamira printer. Zahteva novi, traži pare... a za to vreme pljuje po servisu i proizvođaču itd.

Isti tip ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

To se vrlo lako da ispitati. Ako se i drugi skuter istog modela isto ili slicno ponasa onda je nesto sistemski.

Ako toga nema onda se skuter popravi a racun ispostavi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ljudi, ovo se desava i kod mene.

Ja sam to ignorisao jer nemam inace naviku da pustim korman, ali jednom prilikom jesam i primetio sam da trese. Mislite da treba da idem u servis zbog ovoga?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Mislim da ne. Probam ja kod mene pa ti pisem. Presao sam 3000 km, kupio sa 0 km, nikakvih problema do sada. Neki debalans je u pitanji definitivno, minoran je cim se ne oseca u voznji. Bar tako logika nalaze.... koje ti je god motor? Da nije neka serijska greska pocetnih modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Probaj da se igras malo sa balansom. Prebaci tezinu malo napred, obicno bi trebalo da prestane da trese ako je do balansa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Isti problem: 

Resen zamenom prednje gume:

Atacovao sam opis sa drugog klipa. Primetio sam da Amer na snimku ima kofer koji nije fabricki i da ima vise vibracija na kormanu. Moze li nefabricki kofer biti uzrok tome?

 

Screenshot_20210203-221843_YouTube.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzroci vibracija na kormanu mogu biti zbog:

 

- defektne prednje gume, defektne felne, losih lezajeva, krive osovine tocka

- veceg vizira

- lezaja viljuske

- los nosac motora ili ukrivo postavljen 

- defektna zadnja guma ili felna ili nosac felne

- lose postavljenog kofera ili nije odgovarajuci ili tegici na kormanu nisu adekvatni

 

Bilo kako bilo, potpuno ganc nov bajk ne bi smeo imati takav problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eto...

Kaže ovaj francuz kaže da je originalnu Pirelli gumu zamenio....u ovom slučaju sa Michelin City Grip (koja bi mogla da bude i made in Serbia ;)) i problem je u potpunosti nestao.

Ako se problem javlja na svim spravama sa tom gumom...to bi zaista mogao da bude predmet opoziva, tj. da bi Honda to trebalo da reši sa svojim dobavljačem guma i sa svojim klijentima naravno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 2 sati, pronto je napisao:

Eto...

Kaže ovaj francuz kaže da je originalnu Pirelli gumu zamenio....u ovom slučaju sa Michelin City Grip (koja bi mogla da bude i made in Serbia ;)) i problem je u potpunosti nestao.

Ako se problem javlja na svim spravama sa tom gumom...to bi zaista mogao da bude predmet opoziva, tj. da bi Honda to trebalo da reši sa svojim dobavljačem guma i sa svojim klijentima naravno.

 

Kod mene su Pireli fabricke napred i pozadi

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma ima po razmim forumima i obrnutih primera, i za različite skutere - neki kažu da su rešili wobbling zamenom MCG gume za Pirelli :)

Ko zna šta je zaista bio uzrok i rešenje u konkretnim slučajevima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja