Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ovo piše u user manualu:

 

The Torque Control indicator may come on if
you rotate the rear wheel while your scooter
is lifted off the ground. In this case, turn the
ignition switch to the (Off) position, and
then to the (On) position again. The Torque
Control indicator will go off after your speed
reaches 3 km/h (2 mph).

 

Biće da je to opis za rešenje problemčiča, a biće i da je @pronto napravio pravu dijagnozu. Bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Probacu danas pa cemo da vidimo. Javljam sta je bilo. Ali me i dalje buni check engine lampica, ona takodje sija? Mozda je nezavisno od svega ovoga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 19.12.2020. at 21:35, Milllan 83 je napisao:

Pozdrav narode, nisam palio motor mesec dana i odlucim ga upaliti danas. Bio je na stenderu, upalim ga i ostavim na leru par min i posle toga dodam malo gasa na cca 3, 4000 rpm. Par sekundi nakon toga upale mi se chech engine i traction lampice i nece da se ugase. Provozao sam motor po garazi par desetina metara, ali se ne gase. Probao da ugasim, upalim, opet sijaju. U garanciji je motor, ali sam radoznao do aprila dok ga odvezem u servis, ima li neko ideju zasto sijaju? Mogu li ih nekako resetovati ili mora na dijagnostiku?

 

On 19.12.2020. at 22:38, pronto je napisao:

Zvučaće čudno, ali mislim da je u pitanju jedna ozbiljna glupost.

Time što si ubrzavao motor na štenderu, komp je pomislio da se nešto događa i uključio TC...jer je praktično prednji točak mirovao.

Nisam 100% siguran, ali mislim da će posle određenog broja startova i regularne vožnje sam da se resetuje.

Ne znam kako mi pormace ovaj Milanov post :stabre:  ..... opusti se drug, nisi napravio nikakvu stetu a kolega @pronto je 100% u pravu.

Isto se meni desilo na NC samo sto sam ja to uradio kad sam hteo da provrti lanac nakon nauljivanja (mrzelo me da vozim).

 

Da ti pojasnim (ma da sam pisao o tome u NC temi) imamo citace ABS-a na oba tocka, motor upaljen na centralnom stenderu, das gas al zadnji tocak ne sme preci dal bese 10 ili 20km/h tj senzor ABS-a ne sme videti preko te brzine.

U mom a sada i u tvom slucaju napravili smo gresku sto se tocak brze zavrteo dok nam prednji mirije, tu je brzina 0 i to racunar ABS-a odmah vidi kao gresku i popali lampice na inst. tabli.

Kad budes radio dijagnostiku, greska na ocitavanju bice vezana za senzor. brzine prednjeg tocka a mozda mozes i sam obrisati kao sto sam i ja uz pomoc nano alata (obicno parce zice i malo igranja, ima procedura) :) 

 

U glavnom, ne se sekiraj, nista nisi zajebao i aku ti se nalazi ispod sedista a tu je mislim i dzek za dijagnozu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ok momci hvala za info. Vozim normalno pa cu da resetujem greske kada stignem. Mozes li me Darko uputiti na proceduru kako da resetujem sam gresku uz pomoc te "zicice"?:)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 4 sati, boza_kg je napisao:

Ovo piše u user manualu:

 

The Torque Control indicator may come on if
you rotate the rear wheel while your scooter
is lifted off the ground. In this case, turn the
ignition switch to the (Off) position, and
then to the (On) position again. The Torque
Control indicator will go off after your speed
reaches 3 km/h (2 mph).

 

Biće da je to opis za rešenje problemčiča, a biće i da je @pronto napravio pravu dijagnozu. Bravo!

Bio si u pravu. Ugasio traction, sija samo c. engine lampica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja bih pozvao servis telefonom, možda ima neka takođe jednostavna caka za reset te lampice, možda mogu da te posavetuju. Mislim, bolje da ne čačkaš sam, da te ne zezaju sutra za garanciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ne bi trebalo da ima ikakve veze sa garancijom, udjes u ECU i pogledas kakva je greska i samo je obrises. Neko mi na forumu rece da moze biti i od praznog akomulatora c. engine, Darko kaze da je od senzora abs-a. Neka glupost je, ako se snadjem resetovacu sam negde, ako ne provozacu se jednu subotu do Stojanova pa cu videti sta je. Javljam do kraja sta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozes obrisati ako imas mogucnost za brisanje, to pise u radionickom uputstvu (service manual)..... potrazi na netu.

Mislim da je najbolje da nista ne cackas vec da odes do Stojanova na dijagnostiku i prepustis to njima..... do njih mozda ce i EFI lampa prestati da svetli.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Cisto da znate, imam utisak da su im majstori povrsni (u Stojanovu, ili ih je mrzelo da cackaju "motorcic" dok ih ispred servisa ceka gomila vozila za servis, nije odvojen servis motora i putnickih vozila), pisao sam vec ranije da su mi lupanje kofera popravljali poturanjem tkanine ispod istog (?!!!). Drzi bure vodu dok majstori odu... Elem, covek koji vodi prodaju je sjajan, Goran se zove i spreman je za bilo kakvu saradnju, dogovor i sl. On mi rece da u martu planiraju registrovati Forzu 750, ako neko bude hteo da je provoza neka potrazi Gorana.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Cestitam na kupovini nisi pogresio, zelim ti dosta udobno prevezenih km. Video sam tu u oglasima, cenila se 4900e za koliko si je pazario? Pusti neke slicice kada stignes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23
On 24/01/2021 at 8:26, Milllan 83 je napisao:

Cestitam na kupovini nisi pogresio, zelim ti dosta udobno prevezenih km. Video sam tu u oglasima, cenila se 4900e za koliko si je pazario? Pusti neke slicice kada stignes.

4750e sa koferom. Tu smo se nasli. Kotektan prodavac. Cim malo otopli bice i slike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
Jos jedna Forza 300 2019  u drustvu..
 
 
 
 
IMG_20210120_084148.thumb.jpg.e9704f3eb77bab9e7f79fbcbddfe0761.jpg

Sta se desilo sa oznakama sa strane? Otpala mu slova...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre sat vremena, Wildserbian je napisao:

Rešeni i papiri.... Jutros preuzet i testiran po kiši ceo dan... :) Prvi utisci su :takoje:

IMG_20210129_081808.jpg

IMG_20210129_171351.jpg

IMG_20210129_084540.jpg

IMG_20210129_081618.jpg

Pre forze sam vozio piaggio-v agregat od 500 kubika, mpe doduse, 2018, kupio sa 0 km.... bez uvrede, ali motor u odnosu na hondu radi kao traktor. Na 3000 rpm se tresao ceo motor, jako neprijatno. Odem u servis na 0 servis na 1000 km da reklamiram, kazu veliki klip, tako mora da radi iako ima kontrateg. Razocarao sam se skroz. Ova hondica ima 300 kubika, ali prede kao maca. Bez ijedne vibracije u voznji, milina voziti. Licni utisak je da fali malo snage na vecim brzinama, mislim da ce se to resiti na novoj 350 forzi koja ima 5 KS vise. Sjajan motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 6 minuta, boza_kg je napisao:

E ljudi, a koliko ste visoki, da ne kažem dugački? Dal paše ovi motorin za krakate?

170 cm, 80 kg. Dao sam komsiji 190cm da provoza, mali je to motor za visoke i krakate, on vozi GS 1200 i cini mi se da je to njemu prava mera....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja