Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Dobar je nema sta, samo sto su izgleda prevelika ocekivanja od novog motora pa mi par stvari smeta. Npr cvrčci oko table, kofer koji lupa i sl. Kupis nov motor upravo da bi prvih par godina bilo sve ugladjeno, doduse tesi cinjenica da i drugi proizvodjaci imaju problem kofera, ne samo honda. Koliko si km najvise uspeo prevesti u jednom danu? Mekane viljuske su mene kod SW lepa i prakticna stvar, Forza je ipak tvrdje podesena napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Ne mogu se porediti SW i Forza. Meni je Forza stabilnija i lepsa za voznju. Mozda je to samo subjektivno. SW mi nije legao. Mnogo je tezi i manje okretan. Slab je za tu tezinu. Forza se pokazala odlicna za udvoje i pretovarena. Jednom smo u cugu presli 950 km sa malim pauzama i nikom nije nista falilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Nisam vozio SW, ali si u pravu za Forcu kao igrackica je sto se upravljivosti tice. Nekada imam utisak da malo brze vozim bicikl. Svaka cast za predjene km, ja sam jos relativno nov u voznji motora pa treba da se naviknem na duze voznje, polazim od pretpostavke da ce mi udobniji skuter vise odgovarati na duze relacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 16 sati, MilosSani je napisao:

Ja sam sa Xmaxa presao na Forzu. Po meni je kvalitetnija zavrsna obrada na strani Honde.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo zavisi i od toga koje je godište (u slučaju xmax 300). 

Ako je 2017. to je prva serija pravljena u Turskoj (obično sedište, drugačija tabla) i ima lošiju završnu obradu. Od 2018. ima dosta izmena.

 

Turska je puna Xmaxova, rekao mi je portir u hotelu da maltene svako može da je kupi. Cena je jedva preko 4000 redovna, a uvek je na nekim akcijama. Kod njih su sve te "starije"

 

Ovo sam povadio na brzinu sa par oglasa na PA - levo evropska, desno turska. Ako si imao desnu, lošija je i završna obrada.

Untitled-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Moja jeste 2017. godiste, ali sam promenio i stavio comfort sediste. Tabla mnogo lose izgleda i video sam da su to promenili sledece godine, kao i bravicu za paljenje.

I pored svih tih promena Forza mi deluje kvalitetnije. Tabla mi je mnogo lepsa na Forzi, kao i farovi. Na Xmaxu duga svetla kao da nemas bukvalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Slika 1. Unutrasna guma od bicikla otprilike 6x6 cm, moze i veca

Slika 2. Mesto gde kofer ulazi u nosac, ne jezicak nego ovi trouglasti delovi, po 1 sa leve i desne strane

Slika 3. Polozaj ovih gumenih zaptivki

Pristisnes malo jace kofer, nabijes ga i zakljucas. Meni je u mnogome smanjilo buku kofera. Deblja guma ne pase, probao sam, jedino unutrasnja od bicikla po debljini.

20200928_082547.jpg

20200928_082631.jpg

20200928_082735.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Pozdrav narode, nisam palio motor mesec dana i odlucim ga upaliti danas. Bio je na stenderu, upalim ga i ostavim na leru par min i posle toga dodam malo gasa na cca 3, 4000 rpm. Par sekundi nakon toga upale mi se chech engine i traction lampice i nece da se ugase. Provozao sam motor po garazi par desetina metara, ali se ne gase. Probao da ugasim, upalim, opet sijaju. U garanciji je motor, ali sam radoznao do aprila dok ga odvezem u servis, ima li neko ideju zasto sijaju? Mogu li ih nekako resetovati ili mora na dijagnostiku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni prvo pada na pamet da se akumulator skoro ispraznio, pa da brljavi. Ako skuter ima ono daljinsko paljenje i te fancy fazone, to arči akumulator i kad je parkiran :)

 

Nadam se da je to, probaj da ga dopuniš, ako imaš punjač akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nema potrebe da se svako malo otvara nova tema o Forza 300 modelu. U ovoj temi moze da se dalje vodi diskusija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zvučaće čudno, ali mislim da je u pitanju jedna ozbiljna glupost.

Time što si ubrzavao motor na štenderu, komp je pomislio da se nešto događa i uključio TC...jer je praktično prednji točak mirovao.

Nisam 100% siguran, ali mislim da će posle određenog broja startova i regularne vožnje sam da se resetuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Daleko je prolece, mislim, zbog nas, da cekamo... Ako mozes, provozaj ga malo.

Eventualno probaj da skines jednu klemu preko noci pa vidi sutradan sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Drugaru se desila ista stvar na traceru. Hteo da prosuši lanac posle pranja na štenderu, a nije isključio tcs pa mu je upalio lampu check engine. Nije pomoglo skidanje klema, morao je na dijagnostiku u Plattner.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Obicno je pozicioniran pored akumulatora. Proveri mozda ti pise u uputsvu za korisnike ako si dobio uz motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Nisam dobio uputstvo, rekose da nisu dobili od Honde. Gde se nalazi akumulator, na netu sam trazio, nisam nasao. Kod pcx mi se cini da je ispod sedista, skroz do kraja, u pravcu rezervoara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja