Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Mislim da ima vise tema otvorenih na temu forze 300. Možda da se spoje u jednu? 

Zadnji amortizer se ne cuje na neravninama. Radi savrseno. Upravo se vratih sa Tare, pretovareni, dvoje. Amortizer radi perfektno, a koči kao popizdeo. Uopste ne treba 2 diska napred. Nekako, ne mogu da mu nađem manu. Čak, više njih me je pitalo da li je 600 kubika. Bili su zaprepašćeni kad sam odgovorio da nije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Meni se od prvog dana čuje zadnji amortizer. Prijavljeno u garanciji, zamenjeni amortizeri ali se novi, čini mi se čuju još više. Dobio sam objašnjenje da je cela serija amortizera takva i da se svi čuju. Sačekao sam ovu godinu da vidim da li će biti nova serija ali me je serviser odmah odveo u salon, seo na novu forzu, identičnu kao moju i par puta cimnuo gde se takođe čuo taj zvuk škripanja zadnjih amortizera. Dobio sam odgovor da to i dalje nisu rešili. Inače servis je u potpunosti saglasan sa tim da se taj zvuk ne sme čuti i prihvataju reklamaciju ali nemaju način to da otklone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Da se i ja zapljunem kao novi vlasnik Forze. Za sebe smatram da cujem zvukove koje vecina ne primecuje, bar za sada je kod mene sve ok sto se tice amortizera.

To bi trebalo od samog pocetka da se cuje ako ne valja ili se javi nakon nekog vremena?

Evo i neke slike
24785e14f4982c187e13897d19a27ba7.jpg
18b0c124200a23c804090a958fbbfaf5.jpg
deeea695cd01dd49deef40f70d9057a0.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Meni se to čulo od prvog dana a prijavio sam na prvom servisu od 1000 km. Rečeno mi je da će biti uvaženo i posle isteka garancije ali me to ne ohrabruje jer posle godinu dana još ništa ne reših. Kada mi je taj problem demonstrirao na salonskom izloženom primerku prestao sam da ih jurim zbog toga. Da tada nisam čuo svojim ušima ne bih verovao i mislio bih da me zavlače ali nije tako, stvarno sve pohvale za Stojanov u NS ali mislim da ovo nije do njih, čak su i pisali Hondi za ovo ali nikakvo konkretno rešenje i odgovor.

 

494a3c9c275fb2e1db8d35aa3f847217.jpg&key=1a57ca63ebfb2fd9341f039f3c8c5f5c5db3a56da4a037c0aae9f450bb990ce5499a521aa1b59e3d9bd77fe5d77a726c.jpg&key=d856d2aab71aefbbb97cb55593083893a355d9b263a4b9307d92e68e3c2da4e4

 

58f4cd63e33ebeade66a3f2d3d1ce5df.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Imate li vi problem za lupanjem kofera?
Preko najmanje neravnine trese se kao da ce da otpadne. Cak i pri malim brzinama.
Mnogo je iritirajuce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
Ako imaš lufta između nosača i kofera onda pričvrsti komad mekše gume ili samoljepive spužve u traci jer je dovoljan i milimetar razmaka da iritira.

Moracu nesto da uradim po tom pitanju, ovo mnogo iritira


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Pozdrav momci ponosni sam vlasnik identicne forze. Saljem slike kada ugrabim vremena. Imam problem sa koferom. Prvo sam mislio da je u pitanju vizir zato sto cujem tik-tik lupkanje preko neravnina, okrenem glavu na stranu i cujem taj zvuk. Skidao sam kofer i na mestu gde jezicak kofera ulazi u nosac ima lufta, udara metal od metal i pravi iritirajuci zvuk. U Stojanovu su mi stavili parce majice ispod kofera (sramota za ovlasceni servis), ali se zvuk brzo vratio i podmetnuo sam gumu da mi kofer cvrsto legne na nosac. Ima li nekog trajnog resenja, ipak smo kupili nove motore? Saljem uskoro slike jezicka kofera i rupe u nosacu odakle mislim da zvuk dolazi. Ima li jos neko problem kofera sa forzom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Svima kofer lupa. Danas sam sreo coveka u gradu sa istom forzom kao moja i on kaze da mu lupa kofer od prvog dana. Mene mnogo iritira i moracu neku gumu da ubacim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Kada ugrabim vremena slikacu jezicak i rupu i pokazati sta sam ja uradio i dobrim delom ublazio lupkanje. Imam ideju da prescucem jezicak gumom i na duze staze resim problem. Mene toliko iritira da sam se smorio u prvih 1000 km, kupis novi motor i samo tik-tik, tik-tik....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Sutra ce biti lep dan pa cu pustiti jos koju slicicu. Slazem se sa tobom, sjajan skuter, ali uzasno nervira taj kofer i lupkanje. Meni bas kvari osecaj u voznji. U nedelju popodne cu imati malo vise vremena pa ti saljem slike i instrukcije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Problem je i u samom koferu. Ne dihtuje dovoljno dobro. Kad se zagreje na suncu, izvitoperi se i na spoju hoce da pravi taj zvuk. Na prethodnom motoru sam stavljao one gumene zaptivke za prozore na jezicke od nosaca i to je resavalo problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 2 sati, umpahpah je napisao:

Problem je i u samom koferu. Ne dihtuje dovoljno dobro. Kad se zagreje na suncu, izvitoperi se i na spoju hoce da pravi taj zvuk. Na prethodnom motoru sam stavljao one gumene zaptivke za prozore na jezicke od nosaca i to je resavalo problem.

Slazem se tu i jeste problem, u jezicku na kraju kofera, kod mene je aluminijumsko sive boje, koji kada udje u nosac ima lufta i preko neravnina "radi" u nosacu. Taj rad gore dole i udaranje metala u metal pravi taj iritirajuci zvuk. Ja sam uspeo "nabiti" kofer na nosac i smanjiti "rad" kofera, samim tim i jezicka pa i sam zvuk. Kod mene je smanjen za 80%, oseti se samo na velikim neravninama. Navikavam se i prihvatam da je to.tako, ali je lepsa voznja kada nema tog zvuka. Imao sam nosac na piaggio-u i nije se cuo uopste, ne znam da li se svaki nosac mora pomalo cuti? Saljem u nedelju slike kako sam smanjio " rad" kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Ne znam za piaggio, ali na bivsem TDM u sam imao Givi nosac i kofer, koji je lupao do zla boga. Resenje je bilo u zaptivcima za prozore. Cujem da i jako skupi koferi i nosaci Yamahini nisu imuni na ovo. Mislim da problem nije generalizovan, vec pojedinacan. I tako pristupiti i resavati. Kofer na Forzi nije od kvalitetne plastike napravljen. S tim se treba pomiriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ceo motor je napravljen takav. Da se pohvalim, danas sam dobio cvrcka na desnoj strani konzole, nestao je posle 50 km:)). Sve pohvale za zavrsnu obradu na kormanu, ali kada se zaviri ispod vizira i oko led svetala lose uklopljena plastika. Pravljen je za gradske piste i ne voli neravan (srpski) asfalt. Ali zato motor radi bez ijedne vibracije, savrsenstvo sa jednim klipom. O potrosnji da ne pricam, vozim uglavnom po otvorenom, kako god da vozim bord ne pokazuje vise od 3l, ako vozim 70, 80 km/h pokazuje 2.8l/100 km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Treba biti realan i sto se cene tice. Ja sam moju platio 6200e, x max 300 sa koferom je bio oko 1000e skuplji, to je gotovo 20% od cene. Ne znam kakva je plastika na x maxu 300, nisam vozio motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Znaci da je yamaha sa desetkom odradila marketinski posao:)). Salu na stranu ni kola nisu kao sto su bila koja covek plati 50000e, a kamoli motori koji su dosta jeftiniji. Postali smo potrosacko drustvo i to je to. Zbog toga ja pecam dobrog SW 400 10, 12 god starog za svoju dusu kada nismo bili toliko potrosacki nastrojeni kao danas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300
12 hours ago, MilosSani said:

Ja sam sa Xmaxa presao na Forzu. Po meni je kvalitetnija zavrsna obrada na strani Honde.


Sent from my iPhone using Tapatalk

I j mislim da je ovo tacno. Xmax je skuplji ,ali ne i bolji. S druge strane, skuter od 10,12 god. ne moze biti bolji od novog. Probao sam par SW400 i odlucio se za novu Forzu. Gde sve nisam bio ovog leta s njom. Dobra je to sprava. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja