Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Ne vozi više, za sada...

Nema ih mnogo na ulicama i drumovima, u Beogradu možda samo par komada. Moja je kupljena 2016, no evo izašla je nova, redizajnirana, objavljena pre neki dan te ako nekoga zanima simpatično bi bilo i ovde je predstaviti. Dakle, kako sam pročitao, agregat nije menjan, isti je kao na SH 300i i NSS 300 (koju moja malenkost eksploatiše). I to je jedino što nisu promenili na ovom, po meni, vrlo dobrom skuteru. Reči su možda suvišne, slike govore daleko više.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izgleda je bila namera da liči na Yamahin Xmax 300. Ovako na oko deluje da je mnogo udobnije sedeti na "staroj". Možda će vožnja biti bolja jer je točak veći...ostalo, sumnjam da mogu posebno da unaprede. Još je 250 bila (za mene, vozio) savršena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ostadoh nedorečen. Veći će točak doprineti da po gradu bude bolje. Verujem da su je toliko podigli da bi ostalo mesta ispod sedišta kao i u prošloj verziji, pošto se zna da veći točak taj prostor krade...a bilo ga je sasvim dovoljno da se ni ne razmišlja o koferu. Mislim opet na gradske uslove. Sve ti je tu pod ključem, a ništa ne landara u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Veruj mi jeste, bar u mom slucaju.

Pa zar nije bolje kad strpas kacigu pod sediste i odes boli te tuki, opusteno kuliras,

nego da je ostavis obesenu na volanu na izvolt'e i nerviras se da li ce biti tamo kad se vratis, 

ili moras da se drkas da montiras nosace i vukaris ruznu kofercinu da bi stavio kacigu u njega.

Da ne govorim o tome sta sve korisno mozes i treba da imas u prtljazniku pored prve pomoci, 

Dok sam imao CB500 koja ima 5x veci prtljaznik od CBR-a mnogo mi je bilo lakse jer sam uvek sa imao u motoru te neke sitnice koje puno znace, lanac za zakljucavanje kacige, mrezu, fluorescentni prsluk, komplet za cepovanje, mali fabricki alat, rezerne sijalice, i po potrebi sam strpao duge deblje rukavice za slucajeve kad se kasno uvece vracam kuci kad je hladnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Ne vozi više, za sada...

Jedan zanimljiv tekst o prethodnom (za neke, aktuelnom modelu).
http://www.bikesrepublic.com/featured/honda-nss300-luxo-scoot/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Ne vozi više, za sada...

Elem,
pošto mesta nikad dosta, kofer je uvek dobro došao. Kofer se kupi prema želji, potrebi a bogami i prema novčaniku, te kupih K47. Delovao mi je kao dovoljno ubedljiva investicija u dodatni prostor za prtljag što će se kasnije ispostaviti kao odlična investicija. Na žalost, samom kupovinom kofera se ne rešavaju svi problemi, jeste da uz kofer ide ploča ali ne ide i nosač ploče, može se poručiti pa čekati ili zavrnuti rukavi. No kako moja priroda nalaže, opredelio sam se za varijantu 2, dakle zavrni rukave i ...
Od kartona napravim šablon po ploči od kofera, naravno uz uputstvo skinuto sa Kappa sajta za Forzu. Distanceri... gde sad to da nađem? Možda bi vodovodna cev od 1/2 cola mogla da "legne"... i bio sam u pravu. Kum je izrezao ploču, po šablonu, od čeličnog lima 1,5 mm i savio ivice kako bi ploča dobila na čvrstini površine. Distancere sam 2x seckao od plastične cevi za vodu (1/2 cola), prvi put po dimenziji sa uputstva, koja mi se nije svidela jer je visina ploče bila, po meni, neukusno visoka, te dođoh do dimenzije od 35mm dužine kao idealne. Kum je zatim iseckao metalnu cev na željenu meru i sve sa pločom "bacio" na plastifikaciju. Prvi put u crnu boju, drugi put na lakiranje. Dodatna investicija su prohrom imbus šrafovi sa upuštenom glavom 8x50. Rezultat: nije kao fabrička ploča ali nije ni loša...
Dakle, uz malo volje mnogo se može.
Sve to je na kraju ispalo ovako...

IMG_1726.JPG

IMG_1727.JPG

IMG_1728.JPG

IMG_1729.JPG

IMG_1737.JPG

IMG_1739.JPG

IMG_1742.JPG

IMG_1745.jpg

IMG_1747.JPG

IMG_1755.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Uf kakav skuter, svaka cast, cestitam, nek te dobro sluzi.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Прелеп, у здрављу га возио

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: gsxr 750 k8

@umpahpah, drug gde si uzeo skuter i po kojoj ceni?

Gledao na Hondinom sajtu, i dalje stoji stara verzija. Razmisljam se opasno da uzmem bev 300 abs trenutno na akciji 4700e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Juce me zaj*bo komsija. Uzeo novu, istu kao Umpahpah-ovu. Stao ispred moje kuce i kaze: komso... aj!

Ja sta cu, odem po kacigu. Nisam mnogo vozio, tu po kraju nekih 10-15 minuta. Al sam se primio bas, bas. Odusevio me agregat, cini mi se da znacajno lepse povlaci od Beverly-a 300. Honda ko Honda, lepota, sve od opreme, sve skladno i sa merom, ma fantasticno. Prostor ispod sica odlican, izvlaceci vizir perverzija.

Evo od jutros listam oglase da vidim sta ima u ponudi, ali dzabe, van mog trenutnog finansijskog domasaja.

Samo jedna mala zamerka sa moje strane. Mislim da su trebali da stave dupli disk na prednji tocak. Kad se koci samo prednjom, malo, ali vrlo malo se oseti da vuce u stranu na kojoj je disk. Sve ostalo savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vezano za 1 disk na prednjem tocku - to je ono sto si napisao: Honda k'o Honda...

 

1 disk stavljaju i na Silvera 600, Integru 700/750 i NC-a <_< Da se razumemo, koci to odlicno ali stavi taj drugi disk pa nek' ne radi nista - samo oci da uzivaju :neznam:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja