Jump to content

Moto Zajednica

Aprilija Leonardo 125cm

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: /

Nov sam na forumu, jos nemam motor.

Procitao sam skoro sve teme vezane za ovaj motor ali ipak imam par pitanja.

1. Nasao sam apriliju leonardo 125 cm 2002-2003g. Ima ga covek koji poseduje teh pregled i registrovan je na zute tablice. Reko mi je ako ga kupim da nije problem da ga i dalje registruje, pa me interesuje da li potvrda da ne prelazi 45km/h potrebna za teh pregled ili za MUP?

2. Nije ni mislio da ga prodaje ali ja sam bio malo dosadan i on je kao pristao stim sto tek treba da nadje kljuc da ga upalimo. Koliko sam ukapirao u taj model se ugradjuje Rotax?

Da li postoji mogucnost  da je u njemu neki drugi motor i kako ja da znam da li je to Rotax ili ne?

3. Posto su sve teme vezane za Rotax uglavnom starije 2010-2012g, zanima me da li su delovi i dalje tako skupi i tesko ih je naci i majstori takodje, ili se tu nesto promenilo?

4. Presao je prilicnih 48000km, stim sto je on nesto na njemu radio kad ga je kupio ali nisam siguran sta. Malo je bilo ulja ispod mesta gde je inace stajao celu zimu. Prodavac kaze da nema nikakvih problema sa njim i da mogu da ga uzmem na probu pa sam mislio mozda da ga oteram kod nekog ko se razume u te masine? Moze Beograd, Smederevo, Mladenovac...

5. Da li se vredi mlatiti sa tom masinom, a meni najvise odgovara zbog toga sto je na zutim tablama? Nemam A kategoriju a ne bi da polazem ako ne moram.

Skuter bih koristio leti na relaciji od 10km ali postoji veliko brdo sa usponom od 10% pa bih radije 125cm nego 50cm da se ne bih nervirao svaki put kad krenem uz njega.

Hvala vam na svim odgovorima i otvoren sam za sve predloge.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: /

Zato sam i pitao, za potvrdu. Kako policajac moze da utvrdi koliko je kubika? Ako se radi teh pregled sa potvrdom tu moze da mulja (ima svoj) a ako potvrda ide u MUP onda je ili potvda fals ili to nije taj motor koji pise u saobracajnoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
16 minutes ago, Laik said:

Zato sam i pitao, za potvrdu. Kako policajac moze da utvrdi koliko je kubika? Ako se radi teh pregled sa potvrdom tu moze da mulja (ima svoj) a ako potvrda ide u MUP onda je ili potvda fals ili to nije taj motor koji pise u saobracajnoj?

nema leonardo od 50ccm. cim vide naziv modela u saobracajnoj i boju table znaci ce.

 

potvrda se pokazuje na tehnickom samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mozda se vodi kao sr 50. Ako se vodi kao leonardo onda je to jos gora vatijanta. Ima dosta motora na takvu varijantu registrovanih, najcesce pezoi od 100cm i gilere runner 125. Meni bi tu presudnu ulogu igrala cena. Posto evidentno nije regularan onda i cena mora biti u skladu sa tim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: /

Mozda se i vodi ako sr 50, nisam video saobracajnu. Malo su me uplasili clanovi na forumu, kakve sve probleme mogu da imam, pa sam se malo i ohladio. Niko mi nije odgovorio da li za taj rotax ima majstora i da li su delovi i dalje papreni i tesko se nalaze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav druze,  ja vec duze vreme vozim leonarda 125, sto se tice delova ima ali nisu jeftini i moras da se malo pomucis dok nadjes ono sto ti treba  ako trazis novo, ako su u pitanju polovni delovi toga imas koliko hoces. 

Rotax nije nista drugciji od ostalih 4T skutera pa da ne mogu da se nadju majstori.

 

Ja sam mog kupio proslog leta sa 20.000 kilometra evo sad na satu stoji 31,000 bilo je ulaganja, nove karike, lanac bregaste i jos neke sitnice jer volim da putujem na dalje pa mora to sve da bude pod konac :D i mogu da ti kazem da je motor perfektan. I naravno sve zavisi u kakvom ga stanju nadjes ja sam imao jos jedan koji je cukao ko lud :D i na kraju vrisnuo, kako kazu kolko para tolko muzike :D

 

Proveri pre kupovine ulje u motoru vidi koliko ulja ima, proveri to ulje koje je ispod motora, 

Sto se tice registracije na 50 kubika rizicno jeste ali imam drugara koji ima Leonarda 150 koji je registrovan na zute table do sada nije imao problema, ali opet kazem rizicno je, to ti je kao da vozis bez dozvole, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Cbr1000rr

Ja sam ga imao do skoro, 50ccm nije sigurno ali je motor super i kvalitetan, ja nisam imao nikakvih problema osim sto mi je pucalo cesto ono flex crevo za vazduh sto ide iz kucista prema motoru i cesto je spadalo. 110 ides sigurno sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: /

Hvala, Alex 

Najvise me muci to sa policijom, nisam siguran da li sam spreman za toliku zajebanciju sa njima.

Druga stvar je to sto je motor presao 48 000.

Tu mora nesto da se kvari, a ako se tesko nalaze delovi onda dzaba sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Prelaze oni dosta ukoliko se sipa kvalitetno ulje, ne treba to da te plasi sto je presao 48k vec kako je odrzavan. Motor koji je odrzavan kako treba on traje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: /

Vec sam napisao da je vlasnik motora i vlasnik 2 teh pregleda. Kaze da je uradjen servis i zamenjeno sve sto je trebalo kada ga je kupio. Mislim da mu novac nije problem i da je verovatno sipao ulje koje treba. Stoji na jednom tehnickom pun prasine, on ga nije vozio od prosle godine. Nisu ni kljuc znali tacno gde je. Daje mi motor i na probu pa ako mi se svidja da ga kupim a ako ne da ga vratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja