Jump to content

Moto Zajednica

Imam 14 godina zanimam me neki SPORTSKI motor od 50 kubika

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: PEDA GP 50

Imam 14 godina viskok sam 175cm i tezak 72kg, prvi motor sam vozio sa 6 godina i sad vozim skuter PEDA GP 50.Zelim da predjem na sportnjaka (Yamaha TZR 50 , Aprilia RS 50, Derbi GPR 50) pa me interesuje isklustva sa tim motorima i da li da ga kupujem ?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Yamaha TZR 50 je idealan motor za tebe,samo da je u dobrom stanju,neotvarana masine ,netuningovana ,50 cccm bez kitova za povecanje kubikaze,samo sve fabricki,i jednom i drugom sinu sam kupio po jednu kada su bili tvojih godina,na njima su se naucili voziti,i imam samo pozitivna iskustva,malo lenja dok se ne popne do 6 hiljada obrtaja,a onda kao iz puske,vrti se do mislim 12000  obrtaja,svaki tuning skracuje vek masine i povecava potrosnju goriva,posto mislim da nema mladje od 10 godina starosti, kad kupujes,ne kupuj godiste nego opste stanje,i obavezno ako jos uvek nema zutu tablu,trazi da ima papir od zvanicnog zastupnika za Srbiju da max brzina ne prelazi 45km na sat,inace neces moci da je registrujes na zutu tablu nego na veliku a za to vec treba velika dozvola,toliko od mene

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

E sad cu ja malo da popujem jer sam tako raspolozen a ti si mlad.

Licno smatram da se skuter i motor ne mogu uporedjivati iako novi jaci skuteri pokazuju veoma dobre performanse.

Za mene (u 14-oj) Tomos 12-ica je bio ludnica a da ne pricam kad sam sa 15 seo na APN 6. Osmeh oko glave.

"Imam 14 godina viskok sam 175cm i tezak 72kg"

Postoje li tendencije - geni da ces jos rasti? Vidi roditelje i rodjake.

Gixxer je u pravu ali mislim da je tesko naci a kosta ako je u stanju da moze da te isprati.

Necu da ulazim u finansije iako su vazne kao i performanse ali mislim da bi ti neka vrsta kros/enduro motora vise odgovarao na duzi period. (svi GP vozaci vezbaju i na ovim motorima, zarazio ih Rosi)

Bar do 18-e.

Motor sa performansama snaznijeg agregata ko i ostvarenja vece brzine ne znaci da treba da se vozi do "daske".

Za mladog, i veoma mladog ljubitelja motorciklicma je vazno da prvo nauci da se motor osim "srcem" i udovima, vozi "glavom", upravlja "glavom" i koci "glavom" a realizuje komandama.

Tu se naravno podrazumeva ucenje tehnike voznje. Od pravilnog sedenja, kretanja, upravljanja i kocenja / zaustavljanja.

Ja sam bio grublji od Gixxera (iako smatrm da je u pravu) i odmah (14-16 god) gurnuo obojcu na 125 (Yamaha YBR i Honda CBF) koji mogu da guraju 110 km/h ali uz gore pomenuti razum. Mada su brzo prevazisli i podivljali (XT i R6).

U svakom slucaju zelim ti srecan prelazak na motorcikl sa brzinama, kao i bezbedne kilometre uz maximum uzivanja.

Nikako nemoj da sedas na motor bez zastite.

Kome je vruce nek ide u bazen a ne na motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 10 sati, gixxer je napisao:

Kome je vruce nek ide u bazen a ne na motor.Svaka cast za ovu recenicu:moto2:

@Bruno 68 obajsnio si sve u jednoj recenici :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja