Jump to content

Moto Zajednica

Regler

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha R6

Pozdrav ljudi molim za pomoc ako mozee da se javi neki elektricar da me uputi malo u ovome. Rec je o regleru punjenja na yamahu r6 desilo se to da je puko pa me zanima koji je uzrok sto se to desilo i koji regler staviti i gde naci to uopšte posto ovaj sto je puko nije original sigurno kosta 4500din to je neki fals sigurno a promenjen je bio kod lika od kog sam uzeo motor. Inace elektricar je pogledao sve odlicna struja dolazi od namotaja tako da su oni uredu i stavio sam nov akumulator pre 10 dana.  Tako da molim da,se jave ljudi koji znaju o ovome da me upute gde kupiti i sta je uzrok tome sto je puko.?  Hvala unapred Pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Može biti da je pukao iz više razloga...pravi verovatno nećeš ni saznati, a uostalom, ako kažeš da ti je sve ostalo ispravno, onda te razlog crkavanja starog reglera ne treba ni brinuti mnogo. Regleri uglavnom crkavaju od pregrevanja, tj. ako nemaju dobro hlađenje ili su lošijeg kvaliteta...

Kontaktiraj člana Joška na forumu, ili Arakis-a ili Bokilic-a. Svi oni imaju reglere na prodaju (joškina izvedba , koja je i najbolja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Regler najčešće "crkne" zbog lošeg akumulatora, ili zbog kvara alternatora (što se ređe dešava).

Ovo "crkavanje" može da uzrokuje da je napon nedovoljan (ispod 13,4V kada su upaljena svetla na motoru) , ili da je napon previsok (preko 15V ). Ovaj drugi slučaj je opasnji jer može vrlo brzo da izazove uništenje akumlatra, a vrlo često i da spali svu elektroniku na motoru.

Korišćenje kineskih kopija reglera (koji se prodaju prilično jeftino) je nepreporučljivo jer su previše nepouzdani i uglavnom se koriste za "jednokratnu upotrebu". 

Ja preporučujem svima koji voze motore da na nekom zodnom mestu montiraju mali digitalni Voltmetar na kome će uvek da imaju informaciju o stanju akumulatora i sistema punjenja i što omogućava da se izbegnu teži kvarovi i problemi na motoru.

Za dodatne informacije u vezi akumulatora, reglera, .... obratiti se na pp ili na 063 106 39 37. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja