Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1150 rt ABS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Treba mi pomoc oko ABS na mom motoru. Kupio sam ga sa neispravnim , ali to mi ne bi bio toliki problem koliko me zeza sto preko njegovog kompjutera idu kontakti za poziciju i stop svetlo. Poziciju sam privremeno resio tako sto sam uzeo napajanje sa prekidaca za maglenke. E sad moje pitanje je da li smem da prespojim ulaz i izlaz na kompjuteru ABS-a i tako dobijem i jedno i drugo i gde se nalazi njegov kompjuter odnosno da li je ispod rezervoara ili ispod sedista. Napominjem da mi je receno da su mu crkli i  pumpa i kompjuter pa se ne isplati popravka. Sobzirom da sam ga kupio relativno skoro resio sam da resavanje pitanja ABS-a ostavim za jesen a da sada resim samo ovo ako je moguce. Ko zna nesto o tome nek pise ako ga ne mrzi. Pozdrav i hvala

ABS.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na zalost, ne razumem se u to, pa cu navesti alternative.

 

Negde  na forumu je neko postavio link na firmu koja reparira abs uredjaje za sve motocikle. Cena reda oko 700e.

 

Mislim da mozes dosta povoljnije da prodjes na ebay sa polovnim ispravnim uredjajem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Tih modela ima i bez ABS-a, tako da moze vrlo lako i jeftino da se prepravi i izbaci ABS.

Ako je stvarno crkla i pumpa i kompjuter, ovo ti je jeftino i brzo resenje ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Probao bih to da uradim jer mi ABS nije neophodan samo sam se nadao da ima nekog ko to bolje poznaje od mene da bi mi dao neke smernice kako to da odradim. U svakom slucaju hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Otkaci prekidace kocnica ,sa abs kompjutera.Na jedan pin dovedi plus a sa drugog , odvedi , na spulnu ,dodatnog relea. Sa relea, sa no kontakta , aktiviraj sijalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Pre nego sto sam kupio svog ljubimca gledao sam i probao jednog iz okoline vrnjacke banje.

Na njemu je bio iskljucen ABS, malo sam ga samo provozao i kocio je odlicno.

Ako se dobro secam na  prednjoj je islo pancirno crevo direktno sa kocionog cilindra na volanu.

 

Zadnju se ne secam kako je bila resena.

 

Sto se tice prevezivanja instalacije pogledaj sledeci video i bice ti jasnije kako to ide.

Izgleda relativno jednostavno :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Slabo sa ruskim se snalazim ali probacu sigurno da odradim nesto jer moram da imam i stop i poziciju. Videcu i sa nekim lokalnim majstorima koje doduse ne mogu da navatam pa sam zbog toga i poziciju sam resio. Isao bih za sad na opciju da ga ne skidam vec ako je moguce samo da odradim struju jer kao sto rekoh verovatno cu jednog trenutka i sa popravkom kompletnog uredjaja da se pozabavim.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Struju za stop svetlo je lako odraditi. Prekidacima kocnice aktiviras , jedan dodatni rele . A sa relea , aktiviras ,sijalicu , koju isto otkacis sa abs kompjutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 1 minut, oldtajmer je napisao:

Struju za stop svetlo je lako odraditi. Prekidacima kocnice aktiviras , jedan dodatni rele . A sa relea , aktiviras ,sijalicu , koju isto otkacis sa abs kompjutera.

Mislim da je lik sa videa prevezivanjem preko releja upravo to sto ti kazes pokazao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 4 minuta, oldtajmer je napisao:

Struju za stop svetlo je lako odraditi. Prekidacima kocnice aktiviras , jedan dodatni rele . A sa relea , aktiviras ,sijalicu , koju isto otkacis sa abs kompjutera.

Mislim da je lik sa videa prevezivanjem preko releja upravo to sto ti kazes pokazao.

 

@Milance 067  

 

Ruski ti za ovo nije potrebno, samo pratis boje zica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odgeldao snimak, ajd da probam da pomognem oko pozicije i stop svetla.

 

Treba ti jedan rele sa 5 izvoda, probna lampa, 5 buksni, nesto zica, secice, kalaj, lemilica, izolir traka, termo buzir moze i ne mora, pvc vezica.

 

Oznake na relau su ti sledece:

 

- 85 ili ti masa relea (-12V)

- 86 ili ti plus preko prekidaca (+12V)

  85 i 86 ti je spulna relea, kako god doveo napajanje (moze se okrenuti) rele ce raditi

- 30 ili ti napajanje rela (obicno je +12V a moze biti i - 12V, sve zavisi za sta treba)

- 87 ili ti izlaz ka potrosacu (sta dovedes na 30, to izlazi na 87)

- 87a ili ti izlaz tj most sa pozicije 30

 

E ovako, u instalaciji koja dolazi do racunara ABS-a imas sve sto ti je potrebno.

  • nadjes zicu koja ima +12V preko kontakta (preseci) i to stavi na 30 (rele)
  • nadjes zicu pozicionog svetla, (preseci), deo koji ide ka sijalici stavi na 87a (rele)
  • nadji zicu koja ide od stop prekidaca, treba da je -12V (preseci) i stavi na 85 (rele)
  • nadji zicu koj ide od racunara ka stop svetlu, (preseci), i stavi na 87 (rele)

Ovako si resio pitanje pozicionog i stop svetla, pod uslovom da +12V treba doci do pozicionog svetla, zatim -12V salje prekidac kocnice do racunara a izlazi +12V iz racunara ka stop sijalici.

 

Zna se desiti da stop prekidac salje +12V pa je onda u tom slucaju potreban jos jedan rele, kao sto se zna desiti da je stop prekidac u stalnom spoju sve dok se ne stisne rucica kocnice pa je u tom slucaju potrebno skroz drugo povezivanje.

 

Znaci, prvi korak....probna lampica u ruke i ispitivanje instalacije da bi znao koja sema povezivanja ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Mene zanima, ako nije tajna :

 

Ko je rekao da ti je crkla pumpa i kompjuter ??

Jel ta osoba neki majstor, strucnjak, ili samo vlasnik motora ??

Koliko se moze verovati toj osobi ??

Sta je bio razlog da bas oba uredjaja crknu ?? 

 

 

Moj ti je savet da pre nego sto pocnes bilo sta da rasturas prvom proveris sledece:

1.)

Proveri u kakvom je stanju akumulator ?? 

ABS-u treba dobra struja.

Probaj sa drugom baterijom (jacom)

Ima i sema na netu da se preveze struja ako se koriste drugi (slabiji, jeftiniji) akumulatori.

2.)

Proveri  Anlasser, kako pali ??

I on cesto zna da pravi probleme ABS-u, ako vuce vise struje nego sto bi trebalo.

3.)

Proveri "masu" ??

ABS zna da povuce i do 16A, za tu struju mu je potrebna i dobra masa.

4.)

ABS modulator pritiska se retko kad stvarno pokvari ??

Uglavnom zapece/zariba zbog korozije koja se stvori od duzeg stajanja ili slabog koriscenja.

Vozaj tu spravicu neko vreme i koci malo ostrije sa zadnjom kocnicom do blokade.

Naravno pazi da ne padnes kad blokira zadnji tocak.

Sa malo srece mozda se i razradi i proradi ABS, ako nije bas sve zaribalo.

5.)

Na kraju ako nista od toga ne pomogne jos uvek imas mogucnost da izvadis modulator pritiska, rasklopis i probas da ga ocistis. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Probaj da zakacis dobar akku , zatim daj kontakt , stisni kocnicu (lagano) i cukaj lagano drskom od cekica ili necim slicnim po pumpi .

Napomena na lagano ! 

Desi se zalepe cetkice pa ne vrti motorce .

 

Ako uopste tu vrstu ABS-a imas a mislim da je ta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ja nisam bas neki mehanicar mada osnovne stvari odradjujem bez problema. Ali sto vise citam sve mi se cini da tu mozda ima necega. Akumulator sam primetio da mi je tanak jer mi se cini da ne bi bas mogao da vergla malo duze ako bi morao. A za ABS da je crklo i jedno i drugo mi je rekao Gagi iz Balosave ,doduse preko posrednika jer je tamo bio motor ostavljen da se proda. Od starta sam znao da ne radi i svesno sam ga uzeo takvog. E sad ovo sa akumulatorom baca novo svetlo na sve. Videcu ovih dana da ipak probam onda to a i da istestiram sve kako ste me savetovali pa ce valjda biti nekog rezultata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

a sta je sa lampicom ABS-a , svetli , svicka ? 

 

ne otpisuj odma abs , mozda je neki banalan kvar ( uvatio prljavstinu na senzor i slicno )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ljudi ostao sam nedorecen sa ovom temom. Resio sam problem tek ovih dana i to tako sto sam odvezao motor kod ovdasnjeg majstora  koji mi je to uradio. Elem video sam da to prevazilazi moje mogucnosti i znanje a nisam hteo da ga rasturim pa da mi ostane posle tako. Ugradio mi je neke nove mini kontakte , otkacio ABS i sada to sve sljaka. E sad ta operacija nije bila bas jeftina tako da se pitam da li sam uradio pravu stvar . Naime sto kontakti sto ruke,sto evrica, a i dalje nemam ABS, koji mi doduse nije neophodan,ali cuo sam da on polovan a ispravan moze da se nadje za oko dvesta ,dvesta pedeset evra pa ako odlucim na jesen da to odradim onda ispada da sam ovih sto sada bacio. Ali nisam se odmah raspitao o ceni ove popravke i to je cena toga. Sve jedno hvala svima na savetima:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Stara poslovica kaze "Svacije slusaj - svoje smatraj". ;)

Problem je samo sto si dao 100€ a na kraju opet nemas ABS.

Imao si vise mogucnosti, sam si birao. :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Naj verovatnije je bio Servo ABS modul koji teško da može da se nađe ispravan za novac koji je spomenut, vrlo je nepouzdan ne samo po pitanju trajnosti nego kroz efikasnost kočenja. Ako si ga uklonio, na i najmanju anomaliju to treba učiniti, osim ako nije loš akumulator uzročnik, ne žali dat novac jer su u pitanju kočnice, plus problem manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja