Jump to content

Moto Zajednica

Jedan savršen dan

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Nedelja,  11.03.2018

 

Zračak sunca se probija kroz žaluzinu. Žmirkam. Još je rano. Nestrpljivo se meškoljim  u krevetu, čekam da jutro malo odmakne i sunce toplije ogreje.

Nedelja je. Ne radim. Ceo dan je preda mnom a najavljena temperatura čak 20 stepeni.

Valja pametno iskoristiti ovu blagodet koju nebo nudi danas.

Konačno zima prolazi. I nije bila neka hladna ni duga, ali dovoljno mračna i sumorna da jedva čekam da ostane iza mene.

Dolaze lepi dani, duži dani topliji dani. Donose sunce u moj život, vožnje i radost.

Još ne znam u kom pravcu ću danas.

Volela bih nešto lepo, mada gde god krenem uvek je sve lepo.

Lepota dolazi iznutra, iz ličnog doživljaja onoga što radiš.

Volim da se vozim.

Koliko li sam puta to rekla do sada.

Volim onaj osećaj kada okrenem ključ i čujem taj poznati umirujući zvuk koji za mene znači pokret, širinu, daljinu...

Okrećem ključ.

Punoća zvuka me celu ispunjava .

Krećem.

A gde?

Još uvek ne znam.

Dok ne smislim vozim poznatim putem ka Avali, pa ka Mladenovcu...

Danas je mnogo motora izašlo da protegne svoje točkove a njihovi vlasnici da udahnu punim plućima posle kraće ili duže  zimske  pauze.

Moja doduše nije trajala duže od tri nedelje ali svejedno ovaj topao i vedar dan je pravi poklon kome se neizmerno radujem.

Do Mladenovca sam se već zagrejala. Motor lako klizi po putu a moje zadovoljstvo raste. Put nije prazan, gužve ima.

Svi su negde krenuli da iskoriste lepo vreme.

Ali ne smeta. Raspoložena sam i vozim u ritmu.

Još ne znam gde ću posle Mladenovca, možda  preko Kosmaja za Aranđelovac  pa negde dalje ...

Ipak ne. Danas produžavam za Topolu pa ću na Rudnik a onda ću odlučiti da li levo prema Čačku ili desno nazad na Rajac.

Asfalt je suv i nov od Topole ka Rudniku. Vožnja po njemu pruža pravo uživanje.

Svuda srećem grupe motociklista. Otpozdravljamo jedni drugima .

Proleće zaista budi sva čula i mami osmeh na lice.

Na raskrsnici odlučujem da sa Rudnika produžim Ibarskom magistralom ka Gornjem Milanovcu i Čačku.

Još je rano, veliki deo dana je tek ispred mene. To me veseli.

Nešto mi se u glavi mota Atomska banja -Gornja Trepča . Nisam nikada bila u njoj. Možda je sada prilika da je posetim.

Ali ne znam baš gde je a ne staje mi se da palim navigaciju na telefonu.

Računam ako naiđem negde usput na tablu dobro, skrenuću tamo a ako ne drugi put.

Nije bilo table ili možda jeste ali ja je nisam videla.

Već stižem do Čačka kad mi pada na pamet da bih možda mogla danas da odem do Ovčar Banje umesto recimo Divčibara na koje često idem.

Da, sići ću do Morave, odavno nisam bila.

Nekako uvek proletim pored, ne zaustavim se.  A trebalo bi. Lepo je. Volim vodu, ona uvek smiruje.

 

IMG_6556.jpg.62193d49af67f0247c49b3e338078175.jpg

 

I tako skrećem ka Ovčar Banji očekujući malo mirno mestašce za predah.

Iznenadila sam se brojem vozila i ljudi koji su zakrčili ulicu da sam se jedva provukla pored njih. Kasnije u razgovoru sa nekim ljudima koji su kao i ja došli da potraže parče mira uz reku saznala sam da vikendom dođe mnogo turista iz okolnih gradova i mesta u Wellness centar u ovoj banji.

Uz malo napora probila sam se kroz gužvu do visećeg mostića za pešake preko Morave koji spaja Ovčar Banju i magistralu.

 

IMG_6575.jpg.0fd9fbe96360a53bb18e3d430e99cfa5.jpg

 

IMG_6579.jpg.5446558070802df1084b051d203f9fb3.jpg

 

IMG_6577.jpg.18d78c7e60abc6d3a7d6850bf48de29f.jpg

 

Zanimljiv mostić ali hodanje po njemu podseća na scene iz filmova Indijana Džons i slične.

Most je nestabilan, ljuljuška se od hodanja a malo malo fali po neka daska pa treba gledati da noga ne propadne.

Ali osećaj na njemu je lep. Ispod  teče široka mutna Morava. Iznad, sa leve i desne strane obronci Kablara i Ovčara.

 

IMG_6576.jpg.e78d708f7763df077f12d556a49bd5a1.jpg

 

IMG_6578.jpg.adc583b9eec092747c762cb6adb2bf31.jpg

 

IMG_6580.jpg.e9878336493ad7df2d6c04fbb4fb397d.jpg

 

IMG_6561.jpg.e05480ddc5ceecf74e45ea6343be68ed.jpg

 

IMG_6581.jpg.bca749a2c8838d554a345601ea146212.jpg

 

Nisam se tu dugo zadržala. Dan je odmicao a želela sam maksimalno da ga iskoristim.

Hoću još nešto da obiđem, još negde da odem gde dugo nisam.

Uvek mi donese ogromnu radost neka neplanirana vožnjica koju iskopam ni sama ne znam odakle i kako u svojoj glavi.

Pojavi se iznenada , sine iz iskrice i obasja mi čitav dan.

Tako je bilo i sada. Setila sam se da sam se davno kao suvozač  tuda negde popela na vrh Kablara, a onda sam se setila da je neko i pisao skorije o tome da je išao motorom skoro do vrha.

Pa čekaj kad sam već tu daj da potražim i vidim mogu li se i ja popeti tuda.

Pitala sam neke ljude znaju li gde je put za vrh i da li je asfaltni.

Znali su gde je ali nisu mogli da se slože da li je asfalt ili nije.

U svakom slučaju nisu mi savetovali da idem sama motorom gore. Put je kažu uzak, krivudav i verovatno nije asfalt a do pre par dana je bilo i snega  a možda ga još ima pa se on na ovoj temperaturi topi i može da bude klizavo i blatnjavo.

Uh , to mi već deluje zanimljivo.  Bar idem malo, da probam da vidim kakav je put. Lako mogu da se vratim ako ne ide.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Skretanje za vrh Kablara je odmah posle tunela iz pravca od Beograda ka Požegi. Ima tabla za skretanje desno. Vrh je  oko 10 km  odatle.

Put jeste uzak i počinje asfaltom. Ne baš najboljim ali i to je nešto. Penje se kroz šumu polako. Nisu veliki nagibi i nema mnogo krivina ali vrlo brzo prelazi u zemljani put. I tako dosta dugo, čak možda 2/3 cele dužine puta. A onda odjednom na već nekoj nadmorskoj visini počinju sela (do tada ih nije bilo) i ponovo asfalt. Srećom jer tu je i uspon veći. I da je nastavio zemljani put popela bih se nekako ali nemam pojma kako bih sišla.

Nisam baš vešta u vožnji van asfalta, posebno ne ovim motorom  čak ni po ravnom putu a kamoli po brdima.

Ali nešto ima neverovatno kod mene i motora. Ne znam da li se i drugi osećaju tako ali mene što je nešto neizvesnije i komplikovanije više me privlači i tera baš to da uradim makar to bilo i ono  što me u osnovi plaši.

A plaši me da vozim po bilo kakvom putu koji nije asfalt, posebno ako u krugu od desetak kilometara nikoga nema u sred neke šume gde je diskutabilno da li ima uopšte ima dometa.

Ako slučajno padnem ne mogu sama da podignem motor, recimo.

A da li će i kada neko naići pojma nemam. Nikoga nisam srela usput skoro sve do onih sela.

Tamo sam jednog seljaka na traktoru pitala dokle mogu da idem motorom a da ne moram previše posle da pešačim do vrha.

Ostavila sam motor gde mi je rekao a posle se ispostavilo da sam mogla još malo gore.

A već je bilo baš vrućina. Raskomotila sam se koliko sam mogla ali nedovoljno.

U motopantalonama sam imala termopostavu i helanke ispod. A trebalo se popeti peške do vrha. Koliko tačno ne znam ali hodala sam sigurno više od pola sata. Otežavajuće je bilo to što se u tom delu sneg još nije otopio a sam put je bio blatnjav i klizav. Sporo se i teško kretalo posebno što uopšte nisam u kondiciji i što su mi se helanke sasvim zalepile za telo od vrućine.

 

IMG_6587.jpg.fbfed10b4ba11788ccd8b0112427349a.jpg

 

IMG_6583.jpg.44d58ce64ba08e72c4338358f208f933.jpg

 

IMG_6584.jpg.5e378075145e98eb8f9374b33720f743.jpg

 

IMG_6582.jpg.9cb84f0b0fa805995dde35762531394c.jpg

 

IMG_6589.jpg.04464c3c4550d3bbe237be5208ca89c0.jpg

 

IMG_6590.jpg.0fc0e587bec52044bc961745feb138ba.jpg

 

IMG_6591.jpg.17a0328cd0da35002a05936753bbd941.jpg

 

Ali isplatilo se. Na vrhu me je sačekao predivan pogled na meandre Zapadne Morave.

Iznenadila sam se što je pored puta bilo dosta parkiranih automobila. Pitala sam se kada su oni stigli i kojim putem kad ja ni jedan nisam videla usput.

A gore je zaista prelepo.  Napravljena je terasica, vidikovac iznad litice odakle se pruža veličanstven pogled,  sa jedne strane na  uklještene meandre Morave, sa druge strane na Ovčar Banju a preko puta na vrh Ovčara.

 

P_20180311_144545_1_p.jpg.92b2ce2f9088eee28d61015c4d7aa884.jpg

 

P_20180311_144612_1_p.jpg.d0c70c3be0961a02ad6ba55772e08c3d.jpg

 

P_20180311_144616_1_p.jpg.b21298a294e2ebd31912f460160e073d.jpg

 

IMG_6603.jpg.52e647e133fd6703a503e112afa3d8e8.jpg

 

IMG_6615.jpg.39bfca1fa8a6241e6c5304fc45ac02d7.jpg

 

IMG_6611.jpg.db659332d6c9191d1f3278fdaed76e32.jpg

 

U Ovčarko -kablarskoj klisuri ima čak desetak manastira. Neki od njih se vide sa vidikovca. Jedan je na brdašcetu u samom središtu meandra, manastir Ustenje a jedan preko puta ispod vrha Ovčara, mislim da je to Sretenje.

Na vidikovcu je bilo dosta posetilaca. Bilo je i nekih stranaca, zaljubljenih parova  a i porodica sa decom.

Priroda je ovde prelepa a i sam osećaj, kao da se nalaziš na krovu sveta.

 

P_20180311_145126_1_p.jpg.67d2b668616f7e3b4ab9f58115d2da92.jpg

 

IMG_6604.thumb.jpg.29a968508f1042ce8b6ca8a388d68870.jpg

 

Osećaj zadovoljstva je bio potpun. Jedino me malo brinulo kako ću i da li ću uspešno sići motorom do magistrale. Ali Bože moj, šta god da bude vredelo je.

Malo sam se raspitivala ima li nekog asfaltnog puta do dole ali niko nije znao da mi da tu informaciju a nismo se baš najbolje ni razumeli kojim sam ja putem došla a kojim oni.

Jedna devojka, meštanka iz sela u podnožju mi je rekla da ima put koji je u principu asfaltni ali je toliko loš, oštećen odronom i prepun rizle da je njen momak koji je krenuo GS-om odustao. Nije mi savetovala da se tuda vraćam.

Već je prošlo tri sata. Morala sam polako nazad ka motoru. I do njega mi treba jedno pola sata laganog hoda i klizanja nizbrdo a pitanje je koliko će mi trebati posle da polako siđem do magistrale.

Samo da siđem dok se ne smrači pa ću lako i po mraku Ibarskom. Jeste da ne volim uveče da vozim jer baš loše vidim, pa i sa naočarima ali nekako sve češće se vraćam i noću pa se i tu snalazim.

Moram priznati da mi nije bilo baš svejedno to oko silaska niz Kablar. Ipak nema garancije da neću pasti.

Na nizbrdici svaka neravnina, svaki kamen, menja pravac a motor je težak , inercija ga vuče napred i kočenje nije baš jednostavno. Nekom veštijem možda jeste ali meni ne.

Za svaki slučaj sam pozvala koga drugog nego mog prijatelja Radomira da proverim gde je ako mi zatreba.

Mada to je bilo više psihološki a i za krajnju nuždu jer dok bi on došao mrak bi uveliko pao.

 

IMG_6622.jpg.d3a20c10fd2ddb30d49fbb4391ed9402.jpg

 

IMG_6623.jpg.c6c18578bb16cb1e853ba9d93e1c9657.jpg

 

I tako dok sam se pakovala na motor i spremala da krenem naiđe bračni par sa decom koje sam slikala gore na vidikovcu, krenuli su kući i vidim oni skreću na drugu stranu u odnosu na onu kojom sam ja došla.

Pošto su stali da se jave pitam ih gde taj put vodi. Objasne mi da on ide oko Kablara i silazi u Čačak. Put je asfaltni ali jako uzak, strm i u lošem stanju. Međutim njim ide autobus do nekog tamo sela.

Odlično. Važno da je asfalt. Sa rizlom ću se izboriti nekako. Pažljvo i polako.

Baš sam se obradovala. Rešenje se pojavilo neočekivano i sada je bilo sasvim izvesno da ću se uspešno spustiti u podnožje pre mraka.

A put je bio i pun pogodak. Ispostavilo se da se ovuda penju i spuštaju biciklisti sa Kablara, čak sam i srela neke usput.

Priroda je prelepa.

Jeste da ima puno rizle i na momente stvarno strm sa par oštrih krivina ali ništa sa čim se već nisam sretala.

U podnožju put vijuga pored reke Kamenice. Tu, na obali reke nalazi se jedan lep ugostiteljski objekat u prelepom prirodnom ambijentu, okružen šumom.

Leti tu može i da se kupa. Ograđeni su mali prirodni bazenčići za kupanje.

Jako lepo.

 

P_20180311_155925_1_p.jpg.c42fd6b354b453e25a4591bf8582f0f6.jpg

 

Do Čačka ima nekih 22 km. U podnožju put je širi, dobrog kvaliteta i blagih krivina, baš za uživanje u vožnji. Moram obavezno opet doći ovde. Pitam se samo hoću li umeti da nađem put iz ovog pravca.

 

5aae51b20a968_VrhKablara-Roci-Caganje-aak(1).jpg.3a2189de4d770c8fcf8dec04ec699060.jpg

 

Od Čačka do Gornjeg Milanovca vozim brzo, nema velike gužve i još je dan.

Tamo stajem na pumpi malo da se odmorim i pojedem nešto.

Vožnja dalje Ibarskom magistralom je poznata i standardna. Relativno brzo stižem do Stepojevca a tamo me sačekao saobraćajni kolaps.

Kolone automobila do Beograda. Kao da se svi vraćaju ko zna odakle. Izgleda da se i vraćaju.

Već se smrklo. Ni naočare mi ne pomažu mnogo. Preglednost  je jako loša. Svetla od farova na sve strane. Ne mogu da procenim dovoljno dobro udaljenost i ne smem da pretičem, samo ponekad.

Povratak do Beograda traje čini mi se čitavu večnost.

Ali ne smeta mi. Današnji dan je bio toliko dobar, napunio me energijom dovoljno da mogu i stenu da pomerim ako treba.

Motor je prljav od blata i prašine a i moje čizme i pantalone. Skoro kao da sam vozila off.

Odlučujem da svratim do perionice pre parkiranja da ipak čisti odemo kući.

Tu naletim na kolege sa foruma koji su se upravo vratili sa off road vožnje.

I oni su predivno proveli ovaj lep prolećni dan.

Svako punog srca priča svoje dogodovštine, gde je vozio, kako je bilo..

Suština je,  srećni smo!

Radost, ispunjenje, ljubav.

Ljubav iznad svega, u nama, iza i ispred nas.

Ogromna sreća.

Kako je samo život lep.

Jedan trenutak boji  život duginim bojama, otvara vrata raja, čarobnom magijom budi sva čula.

Osmeh na licu, radost u srcu, slatki nemir u duši.

Jedan savršen dan!

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Odlicno..

Kad si izasla sa Kablara na siri put prema Cacku niz reku Kamenicu, mogla si skrenuti levo i takodje ici uz Kamenicu preko sela Jancica i Gojne Gore. Tuda se brzo izlazi na put Pozega Divcibare-sve je asfalt..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nije lepo proći kroz Čačak a ne javiti se!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cube LTD bicikla

O da, stvarno lepo proveden dan. Za relativno malo novca se sve to može lako pretvoriti u savršen vikend. Recept je sledeći:

sačekati vikend sa lepim vremenom, po mogućstvu da bude neki topliji deo godine mada ni zima ne smeta mnogo. Poraniti u subotu, što ranije to bolje i pravac Čačak. Od Čačka dalje ka Ovčar Banji. Ručati u nekom od restorana uz Moravu kod brane i nakon ručka se odvojiti ka Ovčaru. Put je uzak i loš ali sve to može da se pređe sporom vožnjom do samog vrha Ovčara. Kako se približava vrhu put je sve lošiji jer je živa muka sve to održavati ali je još uvek upotrebljiv za avanturu.

Napraviti pauzu na vrhu, obavezno prošetati, ima par skrivenih vidikovaca u šumi odakle je pogled veličanstven. Zatim nastaviti put ka Ovčar Banji. Usput, ako ima vremena, nije loša ideja obići neki od manastira, ima ih jako mnogo i svi su vredni posete. Zatim obavezno i definitivno odsesti u welness centru u Ovčar Banji. Večera, prenoćište i doručak su oko 3300 din i u cenu je uključen ulazak u bazen a osoblje nije gadljivo na blatnjave bajkere. Obavezno poneti kupaće i u bazen ići pre večere, kad se upali rasveta i pumpa koja snabdeva vodom veliki slap visine 2m ispod koga se zabiti u trajanju od barem 15-20 minuta. Voda je jako topla, lekovita, banjska pa treba odvojiti vremena da se duša i telo temeljno razdvoje.

Zatim sledi večera na kojoj se duša i telo ponovo spajaju a ko nakon svega ima snage za lutanje može u šetnju, ja je nisam imao, bazen me je dotukao do kraja da sam jedva dočekao da se onesvestim. Zatim ponovo poraniti, kuhinja a time i doručak rade već od 7:30 i zatim pravac Kablar. Eventualno nije loše pre Kablara posetiti neki od manastira, čuo sam da imaju lepe juratnje službe na kojima se okupi baš dosta sveta i ima se svašta pametnog čuti, da se upotpuni sva lepota putovanja.

Od Kablara nastaviti dalje putem u dolinu Kamenice i kada se siđe u dolinu nastaviti uzvodno ka Gojnoj Gori ali nakon par km se opet odvojiti desno ka Pranjanima i Koštunićima. Put je otprilike pola pola, asfalt makadam, asfaltne deonice su OK makadam je slabiji. Kada se stigne u Pranjane obavezno posetiti centar i crkvu, ko hoće može i do spomenika posvećenog spašavanju američkih pilota tokom WW2 a ko je tanak sa vremenom neka nastavi u Koštuniće na ručak u etno selo. One kupaće koje ste poneli za banju se ovde opet mogu uporebiti jer je reka Čemernica pregrađena i napravljeno je jako dobro kupalište sa sve plažom, kafićem na plaži i restoranom na samoj obali, teško da će neko biti razočaran. Odatle se asfaltom može ili na Divčibare ili na Rajac, oba varijante su skroz OK a postoji i varijanta za one sa off ambicijama koja vodi prevojem do Ravne Gore, put je makadam i čvrsta kamena podloga i prelaze ga putnička vozila. Od Ravne Gore dalje po želji. Eventualno oni napredniji bajkeri mogu celu priču prebaciti za još jedan dan pa prenoćiti u Koštunićima. Imaju jako lepi bungalovi i veoma šarmantne kace za šljive koje su adaptirane u sobe za noćenje pa tako sve ovo pretvoriti u produženi vikend.

Da dodam još da odmah ispod Kablara kada se krene u dolinu Kamenice ima jedan spomenik prirode - hrast od 300 godina koji vredi posetiti. Takođe u dolini Morave malo nakon Ovčar Banje u pravcu Požege postoji šumska staza koja vodi do pećine Kađenice gde su turci zapalili zbeg. U pećini ima spomenik. 

Za pojačan osećaj punoće života sve ovo ponavljati u redovnim intervalima i maksimalno kombinovati i  eksperimentisati sa sporednim putevima, svaki od njih vodi do sledećeg, potpuno novog otkrića :-)

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
Pre 4 sati, makikt je napisao:

 

 

 

Do Čačka ima nekih 22 km. U podnožju put je širi, dobrog kvaliteta i blagih krivina, baš za uživanje u vožnji. Moram obavezno opet doći ovde. Pitam se samo hoću li umeti da nađem put iz ovog pravca.

 

Prati samo putokaz za Prijevor i kod Vidove je skretanje za stari put za Ovcar banju kojim si se vratila.

 

 

 

 

Citiraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Браво! Храбро и одважно. Опет авантура и неизвесност и вожња по мраку!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
9 hours ago, slave74 said:

Odlicno..

Kad si izasla sa Kablara na siri put prema Cacku niz reku Kamenicu, mogla si skrenuti levo i takodje ici uz Kamenicu preko sela Jancica i Gojne Gore. Tuda se brzo izlazi na put Pozega Divcibare-sve je asfalt..

Sećam se te raskrsnice, baš sam se pitala kuda vodi taj put. Delovao mi je privlačno. 

To je super informacija. Čak i da se ne penjem na Kablar mogu tim putem iz Čačka na Divčibare umesto da vozim Ibarskom do Požege, a bar tri, četri puta u toku sezone tuda vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
7 hours ago, Arso said:

Nije lepo proći kroz Čačak a ne javiti se!!!

Arso,  skroz si u pravu !

Moraću to pod hitno da ispravim, prvom prilikom kada krenem u pravcu Čačka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
48 minutes ago, makikt said:

Sećam se te raskrsnice, baš sam se pitala kuda vodi taj put. Delovao mi je privlačno. 

To je super informacija. Čak i da se ne penjem na Kablar mogu tim putem iz Čačka na Divčibare umesto da vozim Ibarskom do Požege, a bar tri, četri puta u toku sezone tuda vozim.

Naravno da mozes, kao sto mozes ici i u Kostunice pa za G. Milanovac,ali i za Rajac. Takodje moze i na Ravnu Goru iz Kostunica al asfaltom, pa sa R. G u Mionicu.

Ako pak odes preko Gojne Gore u Duskovce i izadjes na put Pozega -Divcibare na 5km prema Divcibarama skrenes levo i preko Okolista odes za Kosjeric..

A iz same Gojne Gore mozes i za Dobrinju da obidjes spomenik Knezu Obrenovicu, pa obet da izadjes na put Pozega -Divcibare, a mozes se spustiti preko Loreta u Pozegu ili izbiti na put za Ovcar Banju kuda si se pela kad si isla prema vrhu Kablar- posle tunela.

Iz Cacka imas i drugi pu kanjonom Cemernice do Kostunica-Pranjana-Druzetica-Kamenice-Bogdanice Duskovaca doci na put Pozega-Divcibare. A mozes i iz G.Milanovca preko Takova Leusica-Pranjana...Duskovaca opet za Divcibare, a mozes i sa Rajca za Teocin pa Kostunice -Pranjane opet za Divcibare- sve je asfalt.

U kostunice na gulas u etno selo..

Ma mozes i preko Povlena za Valjevo, joj sto ne volim Ibarsku-svuda bi pre nego njom..

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, makikt je napisao:

Arso,  skroz si u pravu !

Moraću to pod hitno da ispravim, prvom prilikom kada krenem u pravcu Čačka :)

 

+.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
On 3/18/2018 at 1:15 PM, Pera kameni said:

Video sam te u povratku za Beograd pred sam mrak ispod Rudnika, ja se malo rekreirao biciklom kad si prosla. Sjajno proveden dan.

Jeste, prošla sam preko Rudnika tako nešto, baš pred mrak. Dosta je bilo biciklista tog dana isto kao i motora.

Lepo vreme izmamilo sve napolje .

Znači prošla sam pored tebe a da ni ne znam  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Bravo,hrabro kao i uvek.:jee1:

Maki,trebala si da se javiš i svratiš,mi smo taj dan išli u tom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Svaka cast Majo za putopis,volis sneg da vidis pa makar na kratko.:jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja