Jump to content

Moto Zajednica

Peda rr 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx

U pitanju je 4t motor prodaje se nov 1550e i ima i peda x road 2 koji od ova dva je bolji dali su kvalitetni motori plastike i drugo dali je ta 4t masina izdrzljiva ako se redovno menja ulje i drgu dali ce se dobro pokazati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Budi pionir, pa prvi saznaj kvalitet motora. Na oko ne izgleda lose, niti su plastike losije od ostalih kineza, kojih ima na nasim putevima u izobilju.

Tek se pojavio, ne znam da li ce ti biti od pomoci da ti bilo ko iznese licna iskustva za tako kratak period.

 

Jesi li kontaktirao prodavca da se raspitas?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Meni je prelep, jedino je slab. Al za pocetnika je odlican, taman da ima i da popravlja ponesto i tako stice neprocenjivo iskustvo, koje smo mi stariji vozaci stekli vec na Tomosima, Javama, MZima.

 

Ne vidim zasto je ovaj kinez nekvalitetniji od Tomosa, koji nema l od lepote, niti je bogzna kvalitetan.

Ako je to prodavac iz Leskovaca, on uvozi dosta dugo atv i skutere iz Kine, vidi se da se posvetio tom poslu.

Daje i garanciju ,treba samo pitati ima li delova i kojih na lageru.

Da imam 16 godina, mislim da bi poludeo roditelje da ga pazare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
pre 2 minuta, slave74 je napisao:

Meni je prelep, jedino je slab. Al za pocetnika je odlican, taman da ima i da popravlja ponesto i tako stice neprocenjivo iskustvo, koje smo mi stariji vozaci stekli vec na Tomosima, Javama, MZima.

 

Ne vidim zasto je ovaj kinez nekvalitetniji od Tomosa, koji nema l od lepote, niti je bogzna kvalitetan.

Ako je to prodavac iz Leskovaca, on uvozi dosta dugo atv i skutere iz Kine, vidi se da se posvetio tom poslu.

Daje i garanciju ,treba samo pitati ima li delova i kojih na lageru.

Da imam 16 godina, mislim da bi poludeo roditelje da ga pazare.

Neznam zasto svi kazu da je motor nekvalitetan on je 4t malo trosi a posto je 4t nebi trebalo toliko da se kvari i da u leskovcu bi uzeo motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zato sto su kineska vozila u principu nekvalitetnija u odnosu na proverene marke. Ali za te pare mislim da je duplo jeftiniji nego markirani iste kategorije. Retko ko nudi u toj kategoriji obrnutu viljusku i dupli prednji disk sa radijalnim klestima. Sve je na nivou, cak estetski iznad. 

Kvalitet je sporan, dosta informacija o zalbama na peda skutere.

 

S druge strane imaju na forumu teme o kineskim motorima, i kvalitetama delova. Neki su gazili i preko 40.000km bez otvaranja.. Uglavnom su stradali lezaji, amortizeri ,itd, sto i nije velika investicija.

Nadji tomosa mz jawu, da predju toliko bez generalne.

Definitivno smo postali razmazeni.

Tu je i ona stvar da se za cca 2000eur moze uzeti japanska motorcina, ali stara 15-20 godinaa i ne te kategorije.

Ja sam se zaljubio u ovo, sad bi ga kupio, al se bojim da ce me zgaziti kamion, jer necu moci da mu pobegnem.

 

Ajd javi sta si uradio,al prvo se raspitaj, koje delove na lageru ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
pre 6 minuta, slave74 je napisao:

Zato sto su kineska vozila u principu nekvalitetnija u odnosu na proverene marke. Ali za te pare mislim da je duplo jeftiniji nego markirani iste kategorije. Retko ko nudi u toj kategoriji obrnutu viljusku i dupli prednji disk sa radijalnim klestima. Sve je na nivou, cak estetski iznad. 

Kvalitet je sporan, dosta informacija o zalbama na peda skutere.

 

S druge strane imaju na forumu teme o kineskim motorima, i kvalitetama delova. Neki su gazili i preko 40.000km bez otvaranja.. Uglavnom su stradali lezaji, amortizeri ,itd, sto i nije velika investicija.

Nadji tomosa mz jawu, da predju toliko bez generalne.

Definitivno smo postali razmazeni.

Tu je i ona stvar da se za cca 2000eur moze uzeti japanska motorcina, ali stara 15-20 godinaa i ne te kategorije.

Ja sam se zaljubio u ovo, sad bi ga kupio, al se bojim da ce me zgaziti kamion, jer necu moci da mu pobegnem.

 

Ajd javi sta si uradio,al prvo se raspitaj, koje delove na lageru ima.

Javicu ti ako kupi ili cu peda rr ili peda x road 2 ali mislim da je bolji peda rr ima vise opreme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
pre 7 minuta, slave74 je napisao:

Zato sto su kineska vozila u principu nekvalitetnija u odnosu na proverene marke. Ali za te pare mislim da je duplo jeftiniji nego markirani iste kategorije. Retko ko nudi u toj kategoriji obrnutu viljusku i dupli prednji disk sa radijalnim klestima. Sve je na nivou, cak estetski iznad. 

Kvalitet je sporan, dosta informacija o zalbama na peda skutere.

 

S druge strane imaju na forumu teme o kineskim motorima, i kvalitetama delova. Neki su gazili i preko 40.000km bez otvaranja.. Uglavnom su stradali lezaji, amortizeri ,itd, sto i nije velika investicija.

Nadji tomosa mz jawu, da predju toliko bez generalne.

Definitivno smo postali razmazeni.

Tu je i ona stvar da se za cca 2000eur moze uzeti japanska motorcina, ali stara 15-20 godinaa i ne te kategorije.

Ja sam se zaljubio u ovo, sad bi ga kupio, al se bojim da ce me zgaziti kamion, jer necu moci da mu pobegnem.

 

Ajd javi sta si uradio,al prvo se raspitaj, koje delove na lageru ima.

Neznam zasto su markirani motori skuplji na pocetku sam teo da kupim aprilia rs 50 ali ona je 1700e a duplo starija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja bih na tvom mestu otisao i pogledao sto se kaze svojim ocima. Videces i prodavca i servis pa sam proceni  dal ti se isplati kupovina.

Vidim da ga nude u NS , blizu mi je otici cu da pogledam u ponedeljak, ako ga imaju na stanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
Upravo sada, slave74 je napisao:

Ja bih na tvom mestu otisao i pogledao sto se kaze svojim ocima. Videces i prodavca i servis pa sam proceni  dal ti se isplati kupovina.

Vidim da ga nude u NS , blizu mi je otici cu da pogledam u ponedeljak, ako ga imaju na stanju.

 

Ja cu da idem u leskovcu ja sam pocetnik do sad sam vozio samo skutere to ce mi biti prvi motor na brzinama i mislim da je dobar za pocetnika ima pokazivac brzine tako da to mi je jako bitno dok ne naucim posto ja tek idem za dce nedelje mozes ako ides u ponedeljak da mi kazes kako ti se cini motor kakve su plastike i slicno i kako se cuje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

kupi motor.Motor je pre svega LEP i dobro opremljen.Ako ti treba za vozikanje ili za krace putovanje moze.A ko kaže da nemože i na duge rute ala grobnik nek se seti šta je sve hteo i mogao kad je imao 20 godina.

Činjenica je da za 1600 evra može da se kupi brži , kvalitetniji a možda ali samo možda još uvek kvalitetniji  i nekad bio lepsi motor.Ako kupiš neki dukati ili neku drugu egzotiku za 1600 evra biće lepši od tvog ali da li ti to treba .

Motor je sklop tehničkih i dizajnerskih dostignuća.

Japanac od 10 godina više nijedan nije lep kolko god bio očuvan a kamoli neki za 1600 evra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ja mislim da je to kamara plastike koja ce vrlo brzo da se razvalavi,promeni boju i oblik.

Sto se masine tice,mislim da uz redovno menjanje ulja i fino stelovanje nece biti nikakvih problema,ali ce sve ostalo jako da te nervira,jer je to NOVA stvar za koju ces dati 1600e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

kupi motor.Motor je pre svega LEP i dobro opremljen.Ako ti treba za vozikanje ili za krace putovanje moze.A ko kaže da nemože i na duge rute ala grobnik nek se seti šta je sve hteo i mogao kad je imao 20 godina.

Činjenica je da za 1600 evra može da se kupi brži , kvalitetniji a možda ali samo možda još uvek kvalitetniji  i nekad bio lepsi motor.Ako kupiš neki dukati ili neku drugu egzotiku za 1600 evra biće lepši od tvog ali da li ti to treba .

Motor je sklop tehničkih i dizajnerskih dostignuća.

Japanac od 10 godina više nijedan nije lep kolko god bio očuvan a kamoli neki za 1600 evra.

 

Znaci bolje da kupim novi kineski motor nego neki markirani stari 10 godina i ja mislim da je bolje da uzmem nov motor.I da treba mi za krace relacije najvise 30km...

A i ne ide on bas toliko sporo ide oko 100 meni je to dovoljno kao pocetnik..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

'Ladno dupli disk sa radijalnim klestima na 125ici. :D
Uglavnom, meni se svidja kako izgleda. Za te pare bas pristojno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
Pre 2 sati, miksamgm je napisao:

Ja mislim da je to kamara plastike koja ce vrlo brzo da se razvalavi,promeni boju i oblik.

Sto se masine tice,mislim da uz redovno menjanje ulja i fino stelovanje nece biti nikakvih problema,ali ce sve ostalo jako da te nervira,jer je to NOVA stvar za koju ces dati 1600e

 

pre 1 minut, sargeras je napisao:

'Ladno dupli disk sa radijalnim klestima na 125ici. :D
Uglavnom, meni se svidja kako izgleda. Za te pare bas pristojno.

Da i ja sam se pocudio za dupli disk to nemaju ni 125 markirani motori.. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Nije mi poznato da se sa Pedom neko usrecio. U nekim krajevima ima nadimak Beda. 

Marku reklamiraju kao da je italijanskog porekla,a ustvari je los kinez(ima dobrih)

Tomos ,Java,i Mz su motori,ne treba ih porediti sa ovim.

1550 e je puno novca,moze bolje da se iskoristi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
Upravo sada, sargeras je napisao:

To ti je samo marketinska fora. Ni mnogo vecim motorima nije neophodan dupli disk. Ali izgleda bas zanimljivo na 125.

Ma neznam dali ima dobro plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
pre 20 minuta, sargeras je napisao:

Plastike bi trebalo da ti budu najmanja briga. Agregat na prvom mestu, dalje trajnost, kocnice, ogibljenje, itd.

Valjda je agregat dobar 4t je uz redovno menjanje ulja i drge stvari trebalo bi dosta da izdrzi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Ako mene pitas, to ti je samo plus na malim agregatima. Isti sam problem imao kad sam bio mladji, pa sam shvatio da tako samo ima manje stvari koje mogu da se pokvare.
Presao sam dosta kilometara na vazdusno hladjenom motoru i nikad nijednog problema nije bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: VrNne
  • Motocikl: Sprint maxx
Upravo sada, sargeras je napisao:

Ako mene pitas, to ti je samo plus na malim agregatima. Isti sam problem imao kad sam bio mladji, pa sam shvatio da tako samo ima manje stvari koje mogu da se pokvare.
Presao sam dosta kilometara na vazdusno hladjenom motoru i nikad nijednog problema nije bilo.

Pa valjda je to manji problem a sta se sve radi na tom motoru na servisu.I plasi me dali ima dobar menjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja