Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav od novog člana!

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pozdrav svima!

Ime je Dušan, iz Sremske mitrovice sam, 34 godine. Zavoleo sam motore još kao klinac, sa ćaletom sam učio da vozim na starom T12 motoriću, sa džinovskim vetrobranom i čak tri brzine! Par puta mi je dao da vozim njegov MZ 250TS, u to doba opasan motor. I tako je to sve počelo :)

Život me je odveo u drugom smeru, bavio sam se profesionalno odbojkom poslednjih 22 godine i motori nisu dolazili u obzir zbog rizika od pada/povrede, konstantnih selidbi itd itd, ali evo već dve godine živim ponovo u Mitrovici i sam sebi govorim da nikad nije kasno da se konačno ostvare neki klinački snovi.

Nažalost, ćale je preminuo pre par meseci i od njega sam nasledio Yamahu SR125, poslednji motor koji je imao (i mnogo voleo), pa mi je na neki način omogućio da nastavim njegovu tradiciju i da ostavim i ja svoj trag u celoj priči.

Matori je inače bio Đorđe Novoselac, rođeni brat Žike Novoselca koji je bio jedan od najstarijih članova MC Srema, a koji je i sam pre neku godinu preminuo nakon pada s motora, nakon čega su otkazani moto susreti u Mitrovici te godine.

Eto, malo o meni, nadam se da nisam smorio (previše). Inače sam dugogodišnji posetilac foruma, pratim i informišem se o svemu i svačemu, omiljeni motor mi je Honda Transalp XL600v, sa sve onim velikim četvrtastim farom, i sad polako krećem u avanturu i potragu za odgovarajućim primerkom koje će konačno biti moj.

 

Vidimo se ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobro došao i želim ti puno lepih trenutaka sa tom yamahom. Verujem da ima više nas koje zanima kako izgleda ta yamaha. A ujedno i da li imaš neke planove sa njom?

Poz.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Hvala na pozdravu! Trenutno ne mogu da stavim sliku Yamahe, na nekom putu sam, i biću ceo dan zauzet, ali sutra prvom prilikom stavljam fotkicu. Super je motorić, lepo očuvana, skockana, crne boje. A planova ima svakako, hteo sam da je ili prodam ili zamenim za isključivo hondu Transalp uz neku moju doplaticu, jer sam 195cm i 100kg i prilično smešno delujem na yamahi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo mala ispravka, ubacio sam neku sliku ali stvarno nije reprezentativna. Više detalja uskoro.

WP_20180131_004.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Afrika ili neki noviji Varadero su u nekim daljim planovima, još su daleko (ali su u mislima :) ), a Transalp je trenutno jedina opcija, i zbog samog kvaliteta motora i zbog sentimentalnih razloga, dugo je bio u porodici i šta da mu radim, njega nekako volim.

Ali hvala na savetu, zaista je Afrika sjajna (uf, pogotovo ova 2018, kao lutka je)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Hvala, 1992 je Yamaha, lep motorić, negde sam gledao po netu da su ga svrstali u top 10 tih manjih motora, do 125cc, mada ajde realno koliko su te liste merodavne, to je sve subjektivno.

Sutra slike stižu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav i dobro ti nama došao! :jee1:

Naravno da nikada nije kasno za ono što se voli. Pogotovo kad neko "zaokruži" svoju životnu priču, skući se, formira porodicu, obezbedi neke koliko-toliko stabilne prihode a imam utisak da si ti sad u toj fazi. Motor taman sada dođe kao čist gušt, tako da - samo napred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@DraganNS To je otprilike ta priča prijatelju, lepo si prepoznao, a i supruga voli motoriće tako da se neka avanturica sprema u najavi :)

@GCB Živ bio batice, družićemo se nadam se, svi saveti su dobrodošli :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Dobro dosao..... Bilo bi lepo i da Yamahu sacuvas kao uspomenu na oca. Uspomene ...  ........   .......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jeste druže Miho, u pravu si, razmišljao sam i o tome, ali za mene je skoro neupotrebljiva, prevelik sam za nju (ili je ona premala za mene, svejedno), a ćaletov omiljeni motor, o kom je najviše i pričao, koji je najviše voleo, koji je i mene nagovarao da probam (što nažalost nikad nisam) je ipak honda Transalp.

Tako da si ipak pogodio, uspomene jesu veliki deo moje želje da dođem do Honde. Zajebane stvari :)

WP_20170611_005.jpg

WP_20170611_006.jpg

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Dobro dosao kolega..!

TA je odlican izbor... :takoje:

Nego sta radi odbojkas kad zavrsi  20ogodisnju karijeru..? :stabre:

Daj Boze da, ne radi nista i da uziva u zasluzenoj pemziji... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dobrodosao komso :zdravo:

Nego jesi razmisljao da ce supruga pozeleti da se "osamostali" pa bi Yamaha mogla dobro doci a ostace u porodici. :aha: (ako nije kosarkasica :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 17.03.2018. at 0:35, Novola je napisao:

Pozdrav svima!

Ime je Dušan, iz Sremske mitrovice sam, 34 godine. Zavoleo sam motore još kao klinac, sa ćaletom sam učio da vozim na starom T12 motoriću, sa džinovskim vetrobranom i čak tri brzine! Par puta mi je dao da vozim njegov MZ 250TS, u to doba opasan motor. I tako je to sve počelo :)

Život me je odveo u drugom smeru, bavio sam se profesionalno odbojkom poslednjih 22 godine i motori nisu dolazili u obzir zbog rizika od pada/povrede, konstantnih selidbi itd itd, ali evo već dve godine živim ponovo u Mitrovici i sam sebi govorim da nikad nije kasno da se konačno ostvare neki klinački snovi.

Nažalost, ćale je preminuo pre par meseci i od njega sam nasledio Yamahu SR125, poslednji motor koji je imao (i mnogo voleo), pa mi je na neki način omogućio da nastavim njegovu tradiciju i da ostavim i ja svoj trag u celoj priči.

Matori je inače bio Đorđe Novoselac, rođeni brat Žike Novoselca koji je bio jedan od najstarijih članova MC Srema, a koji je i sam pre neku godinu preminuo nakon pada s motora, nakon čega su otkazani moto susreti u Mitrovici te godine.

Eto, malo o meni, nadam se da nisam smorio (previše). Inače sam dugogodišnji posetilac foruma, pratim i informišem se o svemu i svačemu, omiljeni motor mi je Honda Transalp XL600v, sa sve onim velikim četvrtastim farom, i sad polako krećem u avanturu i potragu za odgovarajućim primerkom koje će konačno biti moj.

 

Vidimo se ;)

 

Pozdrav za tebe i dobro dosao, a Ziku i caleta ti dobro znam, ali eto nisam znao da je cale umro. Ujedno primi moje saucesce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@Lepi Dzov Hvala na pozdravima, brate posle 20 godina akanja po inostranstvu ostanu ti samo bolovi u leđima i kolenima, i ako imaš više sreće od mene, možda ti ostane koji dinar da uložiš u neki posao. U mom slučaju ništa od toga, radim u bolnici u koronarnoj jedinici i malo treniram klince za neki dinar sa strane. Tako da, pamet u glavu, ne oslanjaj se samo na odbojku, nema tu neke zarade (a ja sam i u Seniorskoj reprezentaciji čak bio kratko, slabo je sve to)

@Bdada supruga nešto neće sama da se vozika, ja je na neki skuterčić nagovaram, a njoj se sviđa GS 1200 haha, maštanje :) voleo bi ja da sačuvam Yamahu, ali moram da je prodam ili menjam, jer nema se baš novaca za 2 motora plus auto u familiji. Mnogo je kume :)

@Utjerivac Hvala na dobrodošlici i saučešću prijatelju, drago mi je da si ih poznavao. Možda se i mi poznajemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne bih da ti stajem na muke, ako si odlucio da ga prodaš onda neka bude tako. Imaš slike od pre, imaš slike pre prodaje i to će biti takodje uspomene. Ne može se a niti treba bas sve sačuvati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ma da, nisam nešto ni vezan za taj motor, iako mi je simpatičan. Transalp je ipak broj 1.

Ako neko poznaje nekog ko bi uzeo ovaj motor uz moju doplatu za Hondu Transalp, ili ko bi voleo da ga kupi ovako, neka mi se javi, ja ću svakako postaviti oglas u odgovarajućoj temi.
Hvala svima na odgovorima i pozdravima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja