Jump to content

Moto Zajednica

GPS Trecker - made in China

Recommended Posts

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Probati ću. Ispada da je najbolje koristiti neki telefon jer postoji više aplikacija koje su kvalitetnije od ove koju koristim.

Poslano sa mog G3311 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja narucio ovo: https://www.aliexpress.com/item/ChonChow-Mini-GPS-Tracker-Children-7-Days-Work-Time-GPS-WIFI-LBS-Micro-Gps-Tracker-Bike/32826964644.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4ba74c4dIVGaC0

 

To je, verujem na nivou ovog Akatela. Prvenstveno da bih izbegao kacenje na aku.

 

Videcemo, imam gomilu tih pripejd kartica koje mi daju prilikom svakog produzenja ugovora, a i cera ce uskoro da polaze voznju, pa neka joj "pravi drustvo".  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svi trakeri vuku podosta struje, prekidač je samo da ublazi posledice, posledice su zagarantovane jer traker prvo saranjuje akumulator, akumulator povlači sve ostalo što je vezano za punjenje na motoru.

 

Dal je traker pametno imati (?)..... jeste svakako ali u drugačijim okolnostima, ovo zasada ne pije vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U pravu si Darko. 

Na BJB vikend voznji po Staroj planini, ujutro me koleza sa Varaderom pita za kablove... Taj Treker u njegovom motoru  je zbog vrlo slabog GSM signala preko noci stalno trazio mrezu i vukao preko 1A struje... Ujutro je akumulator dosao na 8V :).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobra stvar jeste ali žaba kad mnogo štete nanosi motoru zbog "malog" kapaciteta akumulatora u odnosu na potrebe uređaja.....izda kad se najmanje nadaš.

Dok ne smisle nešto, tipa veličine mob. telefona (3310), ima svoju bateriju koja ce trajati bar 2 nedelje, ima svoj externi punjač koji će se aktivirati po potrebi i puniti takodje, sve to pratiš preko aplikacije na mobilnom.....moguće jeste, bilo bi lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

na sajtu monimoto.com moze da se kupi treker koji ima sopstveno napajanje, baterije. Ostavicu dole link gde objasnjavaju kako funkcionise. Jeste dosta skuplji od gore pomenutih ali bolje dati 150-200e i biti siguran nego dati XX hiljada na dva tocka. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ako sam dobro procitao ovom sa alija baterija traje oko 30 sati.

 

Ja imam neki sa alija i problem je sto baterija izdrzi 5 dana. Onda sam resio da uzmem externu bateriju i da ga prikljucim na nju (10 000mah).

Medjutim, tu dolazi do problema, on napuni gps tracker ali tad prekine punjenje, ne dopunjava ga. i ovaj se opet istrosi posle 5-6 dana.

E sad da li je to do externe baterije ili samog gps uredjaja nemam pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gledaj, ne znam da li je tacno to sto oni pisu, ali oni pisu stand-by 90 dana, a 30 sati baterija ako konstantno prati. Ima neki stand-by mode od 5 minuta, gde ga namestis ako nema pomeranja u roku od 5 minuta da se vrati u stand-by mod, a ako dodje ponovo do pomeranja, ili ga aktiviras SMS-om ili pozivom da se ponovo ukljuci. Sad naravno pitanje je koliko je to sve istina.

 

Evo nadjoh i neki test na youtubetu i u komentarima je tip odgovorio da baterija traje mesec dana.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 4.9.2018. at 22:38, e-mayl je napisao:

Evo par riječi od trackeru.

 

Kupio i koristim ovaj tracker :

 

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Waterproof-Builtin-Battery-gsm-gprs-gps-tracker-for-car-motorcycle-vehicle-truck-real-time-online/32639620194.html

 

Iskustva:

Lako se montira i korištenje je dosta jednostavno. Postoji web site na kojem možeš pratiti uređaj, statistika, podešavanja, skidanja track logova, itd. Isto tako postoji i aplikacija za telefon koja ima nešto manje opcija nego web site. Sve to radi manje više ok. Za te pare je ok.

 

Problemi?

Prvi problem koji mi se dogodio je kada sa prešao na drugog operatera (roaming) uređaj je izgubio vezu sa serverom i postao "nevidljiv". Kartica koju koristim nema nikakvih ograničenja (promet, roaming itd.) tako da ne znam koji je razlog. Trebao bi to ispitati kada opet budem u drugoj mreži. Možda je sve to bilo slučajno. Ne znam.

 

Drugi problem. Čini mi se da troši dosta struje u stand by-u, ali opet nisam 100% siguran jer je akumulator relativno star (4.5 godina). Nakon stajanja  motora od nekih 15-tak dana, problem je sa paljenjem. Dosta teško pali. To se da jednostavno riješiti ugradnjom prekidača i gašenjem kada je motor u garaži ili spajanjem na punjač.

 

 

I meni je danas stigao ovaj tracker sa AliExpressa. Imao samo pra pitanja u vezi njega:

- Ako povezem na + i - na akumulator, cemu sluzi ACC i gde da povezem to?

- Kontam da preko SMS-a salje Google mapu porukom, i to radi ako na kartici nemam aktiviran internet. Da li mi treba internet na kartici ako hocu da pratim preko aplikacije ili web adrese (naravno, pricamo o kortici koja je u trackeru)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 35 minuta, Yanco je napisao:

I meni je danas stigao ovaj tracker sa AliExpressa. Imao samo pra pitanja u vezi njega:

- Ako povezem na + i - na akumulator, cemu sluzi ACC i gde da povezem to?

- Kontam da preko SMS-a salje Google mapu porukom, i to radi ako na kartici nemam aktiviran internet. Da li mi treba internet na kartici ako hocu da pratim preko aplikacije ili web adrese (naravno, pricamo o kortici koja je u trackeru)?

- ACC se veže na kontakt.

- Da bi ti radio preko GPRS-a potrebno je da podesiš APN, user name i password (komanda 803 iz uputstva).

 

ps

Nisam probao ovaj uređaj, samo sam bacio pogled na uputstvo:

http://www.fpv1.ru/up/ST-901 User Manual.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
I meni je danas stigao ovaj tracker sa AliExpressa. Imao samo pra pitanja u vezi njega:
- Ako povezem na + i - na akumulator, cemu sluzi ACC i gde da povezem to?
- Kontam da preko SMS-a salje Google mapu porukom, i to radi ako na kartici nemam aktiviran internet. Da li mi treba internet na kartici ako hocu da pratim preko aplikacije ili web adrese (naravno, pricamo o kortici koja je u trackeru)?
Kartica mora biti jer preko nje šalje podatke na server. Sve se može podesti preko web stranice i aplikacije na telefonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Video sam i ja sve ovo u uputstvu. Da preformulisem pitanje, mozda ce biti jasnije: da li moram imati na kartici kredit za internet, da li mora da bude aktiviran internet? Jer u tom slucaju ce tracker stalno biti na internetu i skidati kredit sa kartice, dok u slucaju SMS odgovora, samo ce skidati kad posalje SMS poruku. Ako zelim da preko aplikacije pratim online polozaj vozila, onda kontam da tracker mora stalno da salje podatke na server.

 

I kako se ACC vezuje na kontakt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 3 minuta, Yanco je napisao:

Video sam i ja sve ovo u uputstvu. Da preformulisem pitanje, mozda ce biti jasnije: da li moram imati na kartici kredit za internet, da li mora da bude aktiviran internet? Jer u tom slucaju ce tracker stalno biti na internetu i skidati kredit sa kartice, dok u slucaju SMS odgovora, samo ce skidati kad posalje SMS poruku. Ako zelim da preko aplikacije pratim online polozaj vozila, onda kontam da tracker mora stalno da salje podatke na server.

 

I kako se ACC vezuje na kontakt?

Mora da bude aktivan data prenos podataka ili ti internet. Potrošnja je oko 2MB mesečno, mislim da ti je skuplji SMS.

Kako se ACC vezuje - nađeš osigurač koji ima napon 12V kada se uključi kontakt i na njega povežeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 10 minuta, mradomir je napisao:

Mora da bude aktivan data prenos podataka ili ti internet. Potrošnja je oko 2MB mesečno, mislim da ti je skuplji SMS.

Kako se ACC vezuje - nađeš osigurač koji ima napon 12V kada se uključi kontakt i na njega povežeš.

E taj odgovor mi je trebao :). Hvala puno :takoje:

 

I samo mi treba pojasnjenje: koja je funkcija da tracker zna dal je dat kontakt ili ne, pa povezujemo ACC? Sta se desava sa trackerom kad dam kontakt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
20 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Gledaj, ne znam da li je tacno to sto oni pisu, ali oni pisu stand-by 90 dana, a 30 sati baterija ako konstantno prati. Ima neki stand-by mode od 5 minuta, gde ga namestis ako nema pomeranja u roku od 5 minuta da se vrati u stand-by mod, a ako dodje ponovo do pomeranja, ili ga aktiviras SMS-om ili pozivom da se ponovo ukljuci. Sad naravno pitanje je koliko je to sve istina.

 

Evo nadjoh i neki test na youtubetu i u komentarima je tip odgovorio da baterija traje mesec dana.

 

 

Mislim da cu da narucim ovaj model, po komentarima bih rekao da je odlican. A pogotovo sto mi resava problem brzog praznjenja baterije. Vidim da uz njega dolazi i punjac, e sad ne znam kako on radi, ako je baterija toliko jaka mislim da nece puno da prazni akumulator kad stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Mozda bude od pomoci...

Klincu smo kupili onaj satic sa GPS-om (jeftina Kineska varijanta), ide sim  kartica i prakticno isto funkcionise kao i ovi trekeri.

Moze sms-om da salje lokaciju ali je bolja opcija sa mobilnim podacima.

Kada ima GPS signal, prilicno precizno pokazuje lokaciju. Ako je u zatvorenom prostoru, lokacija se dobija na osnovu baznih stanica. To nije bas precizno ali znaci.

Isto se moze u aplikaciji gledati istorija kretanja.

Baterija koja je bas minijaturna izgura oko 12 sati. Moze i duze ako nema druge komunikacije preko satica, poziva i glasovnih poruka.

 

Zakljucili smo da nam se najvise isplati post pejd kartica.

250 dinara je mesecna pretplata i pored 50 minuta za razgovor ima i oko 200mb za prenos podataka. To je dovoljno za ceo mesec. Ne znam koliko ima sms poruka u tom paketu.

 

Sto se tice povezivanja na ACC, obicno sluzi da uredjaj udje u alarmni mod.

Ili da se npr. neki alarm ne aktivira kada je vozilo ukljuceno.

Moze se povezati i na poziciju ako je pristupacnija i ako se pali po davanju kontakta.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@GAGI74 ne bih da ti pametujem, ali samo da znaš, mobilna mreža zrači u mikrotalasnom opsegu frekvencija. Gledajte da klinac to nosi samo ako baš mora. Mene recimo zaboli glava ako duže od par minuta pričam na mobilni. Sa slušalicama nemam taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Evo da napisem i prvo iskustvo sa ovim trackerom, sto je vec bio pominjan:

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Waterproof-Builtin-Battery-gsm-gprs-gps-tracker-for-car-motorcycle-vehicle-truck-real-time-online/32639620194.html

 

Nisam ga jos ugradio u motocikl, jer nemam sad vremena da skidam plastike, a i cekam da mi stigne gear indicator pa da odjednom sve ispovezujem, tako da sam ga trenutno povezao na akumulator iz skutera. Kada sam ga povezao, akumulator je imao napon 12.48V, a posle 3 dana ima napon 12.38V, tako da kontam da ne trosi mnogo akumulator, i kada motor bude poceo redovno da se vozi, ne ocekujem da ce biti problem sa praznjenjem akumulatora. Inace, interna baterija traje oko 3 sata.

Uzeo sam prepaid VIP karticu, i imaju neku promociju da se aktivira 12GB, koji traju godinu dana, sto mislim da je super da tracker salje podatke o poziciji. Takodje, veoma korisno je sto sam instalirao VIP aplikaciju na telefon, registrovao broj koji je u trackeru, tako da uvek imam uvid koliko kredita imam na njoj, i da li treba da doplatim kad potrosi kredit. Za sada se pokazalo kao OK, testirao sam ga u automobilu, radi lepo aplikacija i na mobilnom, i na sajtu.

Videcemo u realnosti kako ce se pokazati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 550X

Ljudi ajde pomoć... Imam par pitanja. Kupio sam GPS Tracker TK102B. Ubacio sam karticu, pokrenuo ga, ali sam nakon toga prebacio na GPRS mod. Sada pratim preko neke aplikacije koja se zove DAGPS na koju sam registrovao serijski broj uređaja. Tu ima i svašta da se podešava, a vidim i da mi stižu obaveštenja.

E sada, evo pitanja:

1. da li znači da sada ne koristi SIM karticu, nego njegov GPRS predajnik?

2. obzirom da baterija traje 3 dana, da li mogu da izvadim bateriju i priključim ga na neki power bank?

3. mogu da kupim i adapter za akomulator, ali ne znam koliko troši, i da li će mi izvući struju pogotovu sada dok se slabo motor vozi.

 

Eto uglavnom me to interesuje, pa ako neko zna odgovor da mi napiše. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja