Jump to content

Moto Zajednica

GPS Trecker - made in China

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Secam se, da su jednom kolegi pre jedno dve godine ukrali MZ u Bdg-u i tada a mislim da sam jos par puta u takvim temama pisao o kineskim treckerima, ako se ne varam neko mi napisao da je to bacanje para... Elem odlucim ja da ove godine bacim pare i kupim to za celih 7.52€...

t.jpg.a8c399998f827c93e39c39920c50572f.jpg

Evo malog review-a sa moje strane, posle mesec i po dana koriscenja.

Ovo je najjeftinija i mislim najmanja verzija treckera proizvodjaca Goome

5aabf795cf0aa_DSC_0074(2).thumb.jpg.caec1e0ae83ad7653dab0ecfd4d751ae.jpg

5aabf793e8f6b_DSC_0075(2).thumb.jpg.2076e6fca14c2e4ccc587e19926bc970.jpg

 

Uz trecker dolazi kabl za povezivanje i to je to. Uredjaj je solidnog kvaliteta, pricam o spoljasnjosti, deluje cvrsto i kvalitetno. Nakon ubacivanja sim kartice, morate putem SMS komandi nastelovati APN , odnosno objasniti treckeru koji APN da koristi, postoji tu jos par setovanja ali ja ih nisam dirao.

DSC_0076-(2).jpg.038795c21a8fb3aa27f9bc9a9d1832b8.jpg

Treker sam prepoznaje kada je upaljeno vozilo i kada se krece, slanjem SMS poruke STATUS# dobijate sledece podatke

Screenshot_20180316-181934.jpg.0792c83f295bd91470fbbc9fb3396519.jpg

S'tim da kada je vozilo upaljeno prepoznaje i pise ACC: ON dok za Fuel je uvek ON. Sam uredjaj prijavljuje da ima internu bateriju, ali kada ga iskljucim sa akumulatora primetio sam da ne radi...

Slanjem komande URL# dobijate SMS poruku sa kordinatama vozila, tj link na koji kada kliknete otvara Google maps i prikazuje lokaciju vozila.

 

E sad postoji i PC platforma za pracenje treckera odnosno vozila. I ona je besplatna prve godine, inace kosta oko 16€, sada mislite da je 16€ godisnje, ne nego kako kazu kinezi "Subscription Fee Charge Life-time"... Naravno postoji i app za android i Iphone... medjutim ja nisam odusevljen verzijom za android...

Sama alikacija (preko pc) je odlicna, imate da podesite max brzinu, vreme zaustavljanja (stajanja u mestu), da unesete cenu goriva... rekao bih da je ovo pravljeno za firme da prate vozila.

 

Ovde mozete videti moju putanju, malo ono malo parce puta obojeno u crveno oznacava prekoracenje brzine, ja nastelovao na 100km/h. Plavi baloncici oznacavaju mesta gde sam se zaustavio duze od 10 min - vreme se steluje. Podaci se cuvaju u sistemu 180 dana a mozete download-ovati "voznju"

map.thumb.jpg.70a7128a078b3e5a228e52a53034e848.jpg

A ovako izgleda jedan od izvestaja, npr 11.03 sam 104 puta prekoracio brzinu :ph34r:

os.thumb.jpg.8184c69b6012a94f3662db9b7de83044.jpg

Moram reci da sam imao problema sa playbekom voznje na platformi i par puta je izgledalo kao da vozilo leti sa tacke A do tacke B, problem je resen unosenjem dodatnih parametara putem SMS komande, moram zaista pohvaliti coveka iz njihove podrske ili sta vec na Aliexpresu... Naravno polaze od osnovnih i ponekad iritirajucih pitanja, tipa da ji je ukljucen, ima li kredita na sim...

 

Krivo mi je sto nisam probao da li uredjaj radi a ne vidim zasto ne bi radio bez prijavljivanja na njihovu platformu. Platforma je ok ali uredjaj sam prvenstveno kupio zbog eventualne kradje, pa za tu potrebu je dovoljna SMS komanda URL. Mada platforma je zanimljiva i nije losa za pravljenje mapa i trecking info-a...

 

Da li sam bacio pare, videcemo...Znam da niko nece moj motor...Ali za 1000din i nesto kredita za sim...Pa cak i da dam 16€ za platformu ako uredjaj bude radio narednih godinu dana nije mnogo...Prenosim recenicu sa njihovog sajta "Delivering safety and peace mind" - i mislim da jeste tako za 7.52€... E ako mi ukradu motor a bas tada crkne Kineski trecker - shit happens

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

@Golub  Gde si našao taj treker za tako nisku cenu, može link?  Je li bio nov ili korišćen?

 

Ja sam nešto slično napravio sa starim Android telefonom i nekim besplatnim servisima za gps treking (čisto igre radi), ali bi dedicated rešenje čini mi se bilo dosta efikasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ako sam te dobro razumeo...neko otera motor i skine klemu sa aku,ti ujutru ili nakon nekoliko sati primetis da ti nema ljubimca posaljes poruku uredjaju i ne desi se nista jer nema struje? ili za to ne treba struja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@.milke.

Pa gde drugde nego na aliexpresu :) naravno nov, s'tim da je tada bila neka akcija pa je bio 6.14€ a sada je 8.85...pricam o varijanti salnja bez kutije...

Evo linkova ka njihovoj prodavnici goome.aliexpress

i ka samom treckeru GM02EW

 

@milos-v

Kod mene je tako, ali mislim da tu nesto nije ok, posto prijavljuje da ima bateriju... Ono sto sam primetio skidajuci uredjaj jeste da dobijes na platformi podatak o poslednjoj lokaciji i koliko je off line.

Inace ima varijanta koja je duplo skuplja oko 15€ i za nju znam da ima internu bateriju i jos par zezalica npr ima opciju da SMS komandom prekines rad motora, trecker kontrolise relej koji povezujes da prekine rad benzinske pumpe ili kontakt... to je ovaj model GM06NW

 

evo slike sta kaze sa skinutim treckerom sa akumulatora

Untitled-1.jpg.2d4bd39e45baa91ff557fbca65259d11.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ozbiljni lopovi koji kradu ozbiljne masine to rade kako treba...sa jammer-ima i ostalo...tako da zastite..pa tesko... ali za rasturace za delove, klince... pametno se sakrije... ko utera motor u kombi ne skida odmah klemu... Ovaj skuplji ima i zicu za ACC pa ako nije dat kontakt a motor u kombiju salje ti poruku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Golub je napisao:

ko utera motor u kombi ne skida odmah klemu

Prvi put vidim pozitivnu stranu TDM-ovog mesta za accu.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Da li postoji mogucnost da automatski pri pomeranju motocikla stigne poruka upozorenja ili moras sam da proveris gde se motor nalazi? Ako nema opciju da alarmira sam onda je stvarno bacanje para, u suprotnom je uredjaj zlata vredan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-strom650
On 31.3.2018. at 1:11, nightrider46 je napisao:

Da li postoji mogucnost da automatski pri pomeranju motocikla stigne poruka upozorenja ili moras sam da proveris gde se motor nalazi? Ako nema opciju da alarmira sam onda je stvarno bacanje para, u suprotnom je uredjaj zlata vredan.

Na vecini tih uredjaja imas panik (sos) taster. Njega povezes sa recimo prekidacem copave. Cim se pomeri copava dobijes poruku i onda krenes pracenje....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Po meni je mana ovog kineskog uredjaja sto zahteva externo napajanje, i sto salje na svakih 2-3minuta opomenu da je baterija skoro prazna i istrosi ti kredit prilicno brzo ako ne cujes telefon i posaljes poruku za stopiranje tih obavestenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ima li nekih svežih iskustva sa lokatorima za motocikle? Gledam Aliexpress, ima milion ovih čuda, pa se zainteresovah za ugradnju...

 

Kakve kartice koristite za ove uređaje? Vidim da mts ima neku pripejd 3G data SIM karticu koja košta 300 dinara i ima 500MB inicijalno, i cena SMS-a je 4,9 dinara, odnosno 1MB je 1 dinar. Ima li nekih boljih ponuda kod drugih provajdera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Idi u mts i trazi Alcatelov Move track... Daju ga za dinar, a mesecno placas 360din (2god) neku tarifu sa 5gb neta.

Ja ga koristim (stoji zakacen na ogrlici od psa) i odlicno funkcionise...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Evo par riječi od trackeru.

 

Kupio i koristim ovaj tracker :

 

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Waterproof-Builtin-Battery-gsm-gprs-gps-tracker-for-car-motorcycle-vehicle-truck-real-time-online/32639620194.html

 

Iskustva:

Lako se montira i korištenje je dosta jednostavno. Postoji web site na kojem možeš pratiti uređaj, statistika, podešavanja, skidanja track logova, itd. Isto tako postoji i aplikacija za telefon koja ima nešto manje opcija nego web site. Sve to radi manje više ok. Za te pare je ok.

 

Problemi?

Prvi problem koji mi se dogodio je kada sa prešao na drugog operatera (roaming) uređaj je izgubio vezu sa serverom i postao "nevidljiv". Kartica koju koristim nema nikakvih ograničenja (promet, roaming itd.) tako da ne znam koji je razlog. Trebao bi to ispitati kada opet budem u drugoj mreži. Možda je sve to bilo slučajno. Ne znam.

 

Drugi problem. Čini mi se da troši dosta struje u stand by-u, ali opet nisam 100% siguran jer je akumulator relativno star (4.5 godina). Nakon stajanja  motora od nekih 15-tak dana, problem je sa paljenjem. Dosta teško pali. To se da jednostavno riješiti ugradnjom prekidača i gašenjem kada je motor u garaži ili spajanjem na punjač.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 7 sati, e-mayl je napisao:

Prvi problem koji mi se dogodio je kada sa prešao na drugog operatera (roaming) uređaj je izgubio vezu sa serverom i postao "nevidljiv".

 

Kod mene u podesavanju trackera ima opcija koja omogucava koriscenje u roamingu (isto kao i sto imamo na telefonima)... Vidi da ti nije to iskljuceno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Koliko vidim na google play-u aplikacija podržava android telefone, a ja koristim uređaj koji očito ima svoju, Yi tracker.

Poslano sa mog G3311 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja