Jump to content

Moto Zajednica

1. MotoGP trka u 2018, Katar

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

Da kad malo bolje razmislim u pravu si. Stoner je cudo a ovaj je Mlakez. Stoner je prvi koji je stao Rosiju na crtu i pobedio a Mlakez ga odvaljuje godinama pa cak i Ljiga.

 

Svakako da je Stoner vrhunski vozac ali sam ubedjen da bi ovaj kako kazes Mlakez i sa njim brisao patos

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Usput nije mi jasno velicanje lika i dela Janonea koji je najvise pokazao da je opasan i po sebe i po druge.

 

Volim ja te negativce ali ne mogu da ih velicam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Problem sa Markezom je nastao 2015. kad je ispao ljiga i to ce da ga prati, od tad ga ljudi mrze. Do tad su ga realno svi gotivili i pricali kako je mnogo dobar. Po meni je trenutno najbolji, ali i dalje vazi da je ljiga i nula, zauvek ce da ima tu fleku u karijeri i za to je sam kriv. 

Lorenco je covek koji je na istom nivou, sa tom razlikom da je spreman da rizikuje mnogo manje, o tome je i sam pricao milion puta. O kolicini rizika kod Markeza ne treba pricati, decko je manijak.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
21 minutes ago, dvlns said:

Svakako da je Stoner vrhunski vozac ali sam ubedjen da bi ovaj kako kazes Mlakez i sa njim brisao patos

Složićemo se da se u ovome ne slažemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
1 hour ago, nightrider46 said:

Problem sa Markezom je nastao 2015. kad je ispao ljiga i to ce da ga prati, od tad ga ljudi mrze. Do tad su ga realno svi gotivili i pricali kako je mnogo dobar. Po meni je trenutno najbolji, ali i dalje vazi da je ljiga i nula, zauvek ce da ima tu fleku u karijeri i za to je sam kriv. 

Lorenco je covek koji je na istom nivou, sa tom razlikom da je spreman da rizikuje mnogo manje, o tome je i sam pricao milion puta. O kolicini rizika kod Markeza ne treba pricati, decko je manijak.

Jedini problem istinski je sto mi kao navijaci ocenjujemo i karakter vozaca a realno sto bi rekao @Robin Hood niko od nas nije pio kafu sa njima.

 

Meni prvom se Markez ogadio tada ali sada opet kad gledam sta decko radi sa motorom i svojim telom ja moram da ga postujem. Mnogima se Rosi ogadio zbog njegovog odnosa prema drugim vozacima ali daleko vise njih ga je zavolelo.

 

Kada je Markez u prvoj sezoni u Lorencovoj krivini uleteo u Lorenca dobio je 95% Rosijevih navijaca. Posle se to promenilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ako poredite 93 i 27 ovo nisam hteo da pamtim već sam zapisao, priča Shuei Nakamoto:

How would you compare Casey Stoner and Marc Marquez?

 

I can’t, because their personalities are completely different. Both riders have something special on the track. Marc is special on the brakes; Casey was very fast on cornering speed. Casey was very good in acceleration. May be he found the correct bank angle or the correct power delivery control or something…in the data you could see that he had perfectly under control the limit of the tire grip, the point where the tire grip ends and the traction control starts to work cutting power. His throttle control on acceleration was amazing—always on the edge. Marc is similar, but definitely he uses more the traction control help.

Did you understand why he quit?

No! Casey is so difficult to understand! But I respect his decision.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

A vezano za incident 46 i 93 o kome se priča nikada nisam video da je neko na takav perfidan način odveo nekoga spolja u krivinu gde je nesrećnik 93 blokirao prednju ako se dobro sećem i pljusno na maloj brzini. Ja se sećam King Kennija, Fast Fredija ali ovo ne pamtim. Za to sledi DNF.

Svejedno 99 je te godine na Yamahi kidao i Lossiju ništa nije pomoglo pa čak i nagrada da startuje sa zadnjeg mesta u sledećoj trci jer je završio u sekundama tačno tamo gde mu je mesto. Španske serije nisam gledao tako da ne znam ništa o teorijama zavere.

 

Za ovu trku u Qataru 2018 moram da kažem da je Lossi pokidao. Svaka čast, deda je legenda.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Jel ovo sada četvrta rubrika sa devojkom dana ?  :jee:

Ispade grđa epidemija nego onomad oko kardana  :lol3:

 

 

 

Mada, ne bi bilo grdno, a ni neprikladno, da se uz svaku temu u vezi sa trkom postavi i poneka fotka najlepših detalja pratećeg programa ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ma ne, fotka je vezana za zubatog penzosa u banji. Izgleda da ga se rado secamo i cesto spominjemo u dobrom svetlu , I dalje ga tesko razumeti. 

Odoh malo na temu devojka dana 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun
On 3/18/2018 at 10:46 PM, Michanga said:

Petrux me razočarao (shebo mi kladionicu), Rossi iznenadio...a Viñales mi nije jasan

 

Viñales je odlicno odvozao trku. Problem je bio na treninzima i verovatno citavim tokom testiranja pre sezone. Na FP4 odlucio da ''promeni sve'' na motoru i konacno uspeo da nadje podesavanje koje mu odgovara, a to je ''tvrdji motor''. Da nije startovao sa P12 borio bi se za podijum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Bem li ga, nisam stručan, ali mi se ne čini da se bilo ko od njih nešto čuvao tokom trke. Pobjednici Dovi i Markez. Dovi možda više očekivano, nego Markez, jer sigurno Losail više paše Dukatiju, nego Hondi. Na stazi gdje je Yamaha vladala, deda koji je vozio na nož, dolazi "tek" na treće mjesto. Ako je ovo slika i prilika ovogodišnjih motora, bojim se da će Honda da dere, Dukati da vreba svaku njihovu grešku, a klavijature, ako ne urade nešto radikalno, mogu ovako da se nadaju popuni podijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Tehnika je naravno bitna...al' je bitno i srce u junaka. Deluje mi da ničija tehnika nije bitno ispred drugih...očigledno je da ideja o istom "mozgu" u mašini donosi rezultate koji prvenstveno prijaju oku gladalaca...još samo da se malo uklavire gume i biće tu ozbiljne borbe. Kao što već rekoh, deluje mi da će u tim tehničkim uslovima jako teško da iskoči jedan i da "opere" sve druge...kako je znalo da se desi. U stvari nadam se da će biti tako....pa bi onda trebalo malo da izbiju napred mladi (i stari) vukovi koji možda naprave slabije kvalifikacije...ali grizu kao ceo čopor kad dodje nedelja.

Jer čim ti (mislim bilo ko od vozača) moraš nešto da taktiziraš, znači da je tesno. Nemam sad tabelu ispred sebe, ali mi se čini da je deseti na cilju prošao 5, 6 sekundi iza prvog. Toliko u GPu zna da bude izmedju prvog i drugog.

Vraćam se gledanju trka posle dobre pauze, pa sam malo propustio gradiva...nadoknadiće se to, samo da bude ovako interesantno i svi u zdravlju da vide zadnju šarenu zastavicu sezone...i mi s' njima naravno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ja propustio prvu trku pa sad jurim torrente... Jbg, -1 za aljkavost ali prevario me ovaj sneg...

 

Biće interesantno koliko vidim po komentarima, a meni srce i dalje uz Yamahu. Mada iskreno, voleo bih da Ducati napravi nešto značajnije ove sezone, ozbiljno se trude već godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja