Jump to content

Moto Zajednica

1. MotoGP trka u 2018, Katar

Recommended Posts

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Svaki dan su nesto zeznuli Lorenzu. 

Vratiće on krilca opet. Sa ovim mu ne ide sa krilcima je bio bolji ...

Bravo Dovi

Markez klasika, mislim da će na kraju uzeti titulu

Bravo deda 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Svaka čast za Dovija, iskreno nisam očekivao da će uspeti da se odbrani. Rosi bio odličan.

Žao mi za Zarka ali videlo se da je bio zec i da ovi iza čuvaju adute za finš trke. Sumnjam da će neko biti u mogućnosti da pomrsi konce Markezu, ali da didimo i to.

Rins se pokazao kao pun pogodak za Suzuki, iako ga ne gotivim sigurno će kroz koju godinu biti ozbiljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Koja je legenda ovaj decko pa to je neverovatno, koliko god me tokom trke 'nervira' svojim odlicnim voznjama i pobedama nad konkurentima za koje navijam, toliko me svaki put nasmeje svojim izjavama :D
 



Inace odlicna trka i odlican Dovi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

VR kaže da makina nije baś onako kako bi trebalo da bude, medjutim veruje da ima prostora da se ozbiljno unapredi. Najviše zbog toga što uspeva još uvek (sam to kaže) da "pročita" neke njene znake u ponašanju. Pominje još da bi fizička kondicija mogla u nekom trenutku da postane problem, ali za to će možda pre naći rešenje. Svakako da ovakav rezultat motiviše, naročito kada se ima u vidu da je sa glavnim konkurentima tokom čitave trke bio u bliskoj borbi. 

Ne treba mnogo dužiti da je u Dukatiju atmosfera sjajna. Naročito u pobedničkoj polovini boxa. Sve je ovo rezultat timskog rada, koji sasvim sigurno nije počeo juče...niti će se sutra završiti.

Što ne može da se kaže za onu drugu polovinu. Puno toga škripi...videli smo da od toga čak i varnice sevaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Odliiiiična trkaaaaa.....odličan vikend za sve...moto2 i moto 3....

Sjajan početak sezone...drago mi je zbog Dovija, a Markez je na mestu...pokazuje uvek da sa njim nema šale...zbog toga ga gotivim..Svaka čast Rosiju za 3. mesto, jedino mi Zarka žao a tako se dobro držao ali potrošio...

Vinales se nekako iščupao do kraja da se baš ne osramoti...

Pedrosa klasika povučen i oprezan, slabe vajde od toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Motam sada malo SK7, 8, 9 preko EON-a. SK8 su kamere na Dovijevom motoru. Deluje kao da je sve vreme imao debelu rezervu što se mogućnosti motora tiče. Opako se ovaj Dukati ispucava iz krivine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Shit happens.

 

Lorencov motor vraćen u garažu a da mu je falila jedna kočiona pločica ! Gde i kako je nestala još nije utvrđeno.

 

I Tech3 ekipa i Michelin predstavnik potvrdili da je postojao problem sa prednjom gumom na motoru Zarca, koji ga je od polovine trke onemogučavao da skreće normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo na konto da me ceo forum opljuje: po mom misljenju su i Lorenco i Pedrosa trenutno uzaludni jahaci fabricih motocikala. Pedro je shadow on the wall, od kad je usao u GP, a Lorenco i Ducati... no comment!

Dovi je ozbiljan kandidat za titulu, MM ce da nu kvari to sve vreme a deda 46 za njima. S tim da Rins, Cal i Zarko ozbiljno nameravaju da stoje na postolju. Sve u svemu, za moj ukus, odlicna najava sezone! (Ovo kao deja vu od prosle godine, mislim da sam imao slican zakljucak. :jee:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Pedro je 'stvorio' hondu sa kojom mm pobedjuje.. Da nema 00, nema, mada ne bih ni ja da sam se lomio koliko i on.. Mm će biti sve gori i gori, tako to ide s' godinama.. moje mišljenje..

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Neopisivo glupo i neozbiljno je reci da neko iz moto gp nema muda, a pogotovo jedan Pedrosa, 

 

mali podsetnik za ljude koji zaboravljaju ko je Pedrosa :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Evo šta kaže Lorenco u vezi pada

 

Citiraj

"It has been a very complicated weekend, with many problems. The fall was the result of a problem with the front brake. From the second lap I noticed that it did not brake the same and every time it has gotten worse, I tried to manage it as I could because I thought it had overheated, but when I reached that corner, when I was reaching Iannone I could not stop the bike and I had to jump to not hit the wall. It was very strange, it had never happened to me and now we have to analyze it well so that it does not happen again. As I said yesterday, today everything could happen and I think that if it had not been for this problem, I would have reached the front group and had my options because every time I felt better and rolled with good times. The positive part is that I have not done more damage and that has not happened to me in the first corner where you get more than 300 per hour. "

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Čini mi se da 99 već polako gleda u ponor, klateći se na samoj ivici. I to je u velikom problemu, jer ne znam gde bi otišao iz Dukatija, jedino Aprilija možda...

 

Meni nije izgladalo kao ovaj opis gore. Činjenica je da je naleteo na Janonea u apexu, ali je ispravio putanju, uleteo u pesak i na pokušaju skretanja zatvorio prednji točak. Kaže da je 11 mesto pre toga posledica problema sa prednjom kočnicom... hmm, hajde da verujemo.

 

Mali Markez je u moto2 vozio 3 kruga sa zapaljenim zadnjim diskom, pa jedva da je kukao... Hoće se reći, ok je tražiti izgovore kako ne bi načeo samopouzdanje (uostalom, to ih uče od malih nogu, a MORAŠ da veruješ da si najbolji da bi uopšte ono vozio), ali vreme izgovora pred Dukatijem polako prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Recimo ja bas mislim da jeste imao problem jer onakvo masenje kocenja on ne moze da napravi. Da pada u ponor pada a licno voleo bih da mu daju i Pedrosinu Hondu sledece godine pa da vidimo jel gotov.

 

Kada bih ja pisao scenario za 2019 on bi ovako izgledao: 93 i 99 na Hondi pa neka se vole :) , Yamaha je vec resila, na Ducatiju 04 i 5 a na Suzukiju 42 i 21 ostatak neka popuni kako hoce :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ne želim da mu budem advokat, Lorenco nije mali, ali vi ga već sahraniste a tip ima svega jednu sezonu u Dukatiju. Budimo realni pa apostrofirajmo da Doviciozo kreće u svoju šestu sezonu na Dukcu, to ima svoju težinu. Ok, sad ćemo izaći sa starom pričom da to nije isti motor ali nije ni jedan. Svi evoluiraju. Kako god okreneš, svima je jasno da je Dukati poseban ekosistem za koji je potrebno vreme navikavanja.

 

Ne kažem, možda se neće snaći ukupno gledano ali prva trka druge sezone sigurno nije trenutak kada se podvlači crta. Posebno ne kada su u pitanju tehnički kvarovi a ne znam zašto bi lagao u vezi toga.

 

Mali Markez je vozio sa zalepljenim zadnjim diskom što je nebo i zemlja sa nemanjem prednje. čovek je zaista mogao da izgine da je bio u nekom brzom sektoru staze.

 

EDIT:

I da dodam da se iz aviona vidi da mu tim definitivno nije ful uigran. I što se tiče te kočnice, i što se tiče lanca iz FP-a... Ima tu puno još toga da se doteže.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa aj da pustimo Dukati da donese tu odluku, ipak ga oni i plaćaju ;)

Ali čekaj bre, kakvi izgovori kad mu u drugom krugu otpadne pola prednje kočnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pa forum služi da palamudimo... To što će Điđi da donese odluku, ne znači da mi ne možemo da pričamo.

 

ajde i ja da editujem post: nisam mislio na ovaj sada, već na ono što cele godine dolazi iz 99 dela garaže. Vreme je da se manje javno analizira, a više pokaže. Mislim, pazi, ja prvi mu želim sve najbolje, jedan je od vozača koga najviše cenim na gridu. Isto tako, apropo dovle gore, mislim da bi se i Zarco našao u sličnoj situaciji na Dukatiju (iz istih razloga kao 99).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja