Jump to content

Moto Zajednica

Registraciona nalepnica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ima li neko savet kako da skinem nalepnicu sa viljuske a da je ne izgrebem? A i zanima me ako neko zna da li mogu kod nas da se kupe i gde oni nosaci nalepnice?

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za tu namenu koristim fen za skidanje farbe, sa temperaturom vazduha 300 stepeni. Malo se zagreje i skine rukom bez problema, bez obzira da li je zalepljena na staklo, viljusku ili nesto trece. Naravno, oprez i ne preterivati sa grejanjem.

 

Nosace nalepnica imas u Louisu, mislim da su reda 10e komad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Ukoliko nemas fen koji koriste farbari i varioci, uzmi obican za kosu da bi iole ugrejao lepak i da bi mogao da nacnes ivicu, noktom ili skalperom otpocnes ivicu i polako svlacis, sve sto ostane od nje na vili skines sa krpicom natopljenom benzinom...provereno. :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

idi kod nekog firmopica da ti da komadićak providne  folije ili u radnji kupi malu šlajfnu-imaš za pad godina i lepi nalepnicu prvo na nju pa onda tu nalepnicu na motor.Folija oko santimetar veca sa svih strana od nalepnice posto ce biti debelo pa da imas taj tanji deo da bolje legne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Aj da se nadovežem na temu. Ja sam nalepnicu nalepio na vizir. U međuvremenu je vizir promenjen i sada je važeća nalepnica ostala na starom viziru. Kako da skinem nalepnicu da se neošteti, a takođe da ni stari vizir neoštetim? Nalepnica mi traje do Juna meseca i stvarno mi je smor da nosim stari vizir stalno sa sobom u koferu motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, ThePainkiller je napisao:

Aj da se nadovežem na temu. Ja sam nalepnicu nalepio na vizir. U međuvremenu je vizir promenjen i sada je važeća nalepnica ostala na starom viziru. Kako da skinem nalepnicu da se neošteti, a takođe da ni stari vizir neoštetim? Nalepnica mi traje do Juna meseca i stvarno mi je smor da nosim stari vizir stalno sa sobom u koferu motora...

Izvadis duplikat 2800,00 din. :ups:

Salu na stranu,probaj da ohladis vizir pa onda polako da odvojis,par minuta u zamrzivac pa vidi kako ide,grejanje ni slucajno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja sam moju nalepnicu na starom viziru slikao i nosim je sa sobom u telefonu...  Nadam se da će čike policajaci imati razumevanja. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun
Pre 8 sati, ThePainkiller je napisao:

Aj da se nadovežem na temu. Ja sam nalepnicu nalepio na vizir. U međuvremenu je vizir promenjen i sada je važeća nalepnica ostala na starom viziru. Kako da skinem nalepnicu da se neošteti, a takođe da ni stari vizir neoštetim? Nalepnica mi traje do Juna meseca i stvarno mi je smor da nosim stari vizir stalno sa sobom u koferu motora...

glas servis ili slični mogu da skinu nalepnicu bez oštećenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 3/15/2018 at 12:11 PM, ThePainkiller said:

Aj da se nadovežem na temu. Ja sam nalepnicu nalepio na vizir. U međuvremenu je vizir promenjen i sada je važeća nalepnica ostala na starom viziru. Kako da skinem nalepnicu da se neošteti, a takođe da ni stari vizir neoštetim? Nalepnica mi traje do Juna meseca i stvarno mi je smor da nosim stari vizir stalno sa sobom u koferu motora...

Ja sam trenutno u istom problemu.

 

On 3/15/2018 at 12:19 PM, bdada said:

Izvadis duplikat 2800,00 din. :ups:

Salu na stranu,probaj da ohladis vizir pa onda polako da odvojis,par minuta u zamrzivac pa vidi kako ide,grejanje ni slucajno.

Nije mi jasno ovo sa hladjenjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
On 15.3.2018. at 12:11, ThePainkiller je napisao:

Aj da se nadovežem na temu. Ja sam nalepnicu nalepio na vizir. U međuvremenu je vizir promenjen i sada je važeća nalepnica ostala na starom viziru. Kako da skinem nalepnicu da se neošteti, a takođe da ni stari vizir neoštetim? Nalepnica mi traje do Juna meseca i stvarno mi je smor da nosim stari vizir stalno sa sobom u koferu motora...

stari vizir (znaci odbaceni?) ako je tako iseci i zajedno sa podlogom (od starog vizira zakaci gdeGod!), ili nisam razumeo!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Citirate post iz 2018. godine... :lol:

Od tad promenio još 5 motora... :D

Problem sam rešio tako što sam vozao stari vizir u koferu dok nije istekla registracija. Kad je istekla registracija, lepo uzeo novu nalepnicu i zalepio na gornji deo vila. Nikad više ne lepim nalepnice na vizir ili na neke plastike...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, ThePainkiller said:

Citirate post iz 2018. godine... :lol:

Od tad promenio još 5 motora... :D

Problem sam rešio tako što sam vozao stari vizir u koferu dok nije istekla registracija. Kad je istekla registracija, lepo uzeo novu nalepnicu i zalepio na gornji deo vila. Nikad više ne lepim nalepnice na vizir ili na neke plastike...

Bolje da citiramo nego nove teme bez veze da otvaramo. 
 

Ja cu iseci ovaj stari vizir oko nalepnice i tako ga zakaciti za neki deo motora da stoji dok ne istekne. Rizik mi je sa skidanjem da se ne sjebe

 

A ljubicasti vizir svakako nikom ne treba tako da pod mac bato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

Ja na viziru imam 5 godina nalepnica jedne ispod drugih :D

kolko znam to je protivzakonito,nesmu biti2 nalepnice u isto vreme na vozilu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Parče lima il neke žilave plastike i napraviš nosač nalepnice, zašrafiš na neko zgodno mesto na motoru i lepi na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 55 minuta, drmilan_ je napisao:

Ja cu iseci ovaj stari vizir oko nalepnice i tako ga zakaciti za neki deo motora da stoji dok ne istekne. Rizik mi je sa skidanjem da se ne sjebe

 

A ljubicasti vizir svakako nikom ne treba tako da pod mac bato

Šteta da sečeš vizir kada se nalepnica skida lagano, ko ume naravno.

Skoro sam kod Ivana pravio novi vizir i on je bez problema prebacio nalepnicu bez oštećenja.

Nazovi ga i siguran sam da će ti objasniti kako to da uradiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja