Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 27 minuta, mali_zmaj je napisao:

 

 

Draki ja danas isao da se raspitam za registraciju ,i na godinu je 490 maraka,a na pola godine samo 100 maraka manje...  Znaci pola godine nije pola cjene..,nadam se da nece u Srbiji prepisati zakon iz R.Srpske.   Takoda cu registrovati na godinu.  Doduse prva registracija,nove tablice i saobracajna!!  Motor 998 ccm,sto konja..  

Apirl mjesec 2017. godine, agencija za zastupanje u osiguranju Bonus. Za Viraga tadasnjeg mog puna registracija oko 350KM (ako se dobro sjecam) a na 6 mjeseci sam platio 200KM. Meni ostalo 150KM za dobru voznju :)

 

Vjerovatno su poskupili u odnosu na proslu godinu ali mogu da se raspitam za cijene sada. 

 

I tako godinama radim... Mozda je kod vas u BL drugacije (da, i plus ti je prva registracija)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ugrubo racunajuci,meni se ne isplati. Primer na pola godine.  Ako ostanu ove cene,sve da je isto,a osiguranje da prepolovim izadje me 3700 jeftinije. Ali ako moram nove tablice i saobracajnu,to me izadje dodatno preko dve hiljade. Ne mogu na tockovima otici da registrujem 16 km dalje gde je tehnicki 1000 dinara jeftiniji tako da po ovom racunu ja bi nastavio da regam 12 meseci. Mozda je to kod nekog ko ima brdo kubika i ergelu konja isplativo,ali za mog oldtajmera bas i nije. Kad dodam da bi registrovao na 7 meseci-razlika je jos manja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Debeljaca
  • Motocikl: Drag Star 1100 custom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

@bmw, ranije je bilo vracanje, sada su nasli odlicno rjesenje. Zadrzavas staru ali su ti naplatili 20€ vise, kao da su ti izdali novu. Majstori, nema sto.

 

I jos jedan detalj koji meni jako smeta. Kada odradimo tehicki pregled (ako je motor nov onda samo provjera broja sasije) i uplatimo polisu, osiguranje pocinje da vazi odmah i traje 365 dana. Za nov motor sam prosle godine cekao tablicu 18 dana, pretprosle 23 dana. To su dani u kojima ja ne smijem da upravljam vozilom a uredno sam platio dazbine. Za motore kojima produzavam registraciju, dobijam potvrdu o ispravnosti, moze da se vozi po CG ali ne moze van zemlje.

 

Da se taknemo price kaska i dodatnih osiguranja, koliko bi tu tek detalja bilo za nervozu. 

 

Ako slucajno izgubim vazeci zeleni karton (kosta 20€), ne dobijam duplikat ili kopiju, placam novi opet 20€.

 

Da ne bude bas sve toliko crno, dozvoljen je tehnicki pregled do 30 dana prije isteka registracije, tako da ko ne ceka tablicu nema problema.

 

Bio sam par puta svjedok tehnickog pregleda kod vas Ljubljani, osiguravac je bio Triglav, licno se uvjerio kako funkcionise. Apsurd, Triglav je vlasnik  nase najvece osiguravajuce kuce, Lovcen osiguranja, bez zelje da nesto unaprijede i poboljsaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
2 hours ago, marinero MNE said:

Ako slucajno izgubim vazeci zeleni karton (kosta 20€), ne dobijam duplikat ili kopiju, placam novi opet 20€.

 

Pa pazi, to je i logično. Zeleni karton ti je samo potvrda da ti je vozilo osigurano u tvojoj državi. Samo ta potvrda te košta 20€ i ako je izgubiš plaćaš novu potvrdu isto toliko. Nema tu duplikata.

E sad nelogično je da smo sa pojedinim državama i dalje u sistemu zelenih kartona :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 35 minuta, Singularitet je napisao:

Pa pazi, to je i logično. Zeleni karton ti je samo potvrda da ti je vozilo osigurano u tvojoj državi. Samo ta potvrda te košta 20€ i ako je izgubiš plaćaš novu potvrdu isto toliko. Nema tu duplikata.

E sad nelogično je da smo sa pojedinim državama i dalje u sistemu zelenih kartona :neznam:

Isitna, upravo proverio... A da me je neko pitao kladio bih se da može da se dobije "duplikat" na istu polisu koju sam već platio... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

U tome je poenta - nije izgubljena polisa osiguranja već međunarodna potvrda da ti je vozilo osigurano u matičnoj državi. Nema duplikata potvrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Taj zeleni karton je cista glupost. Drzava tu uzima sa kartelskim osiguravajucim kucama ogromne pare. Nece se tako lako odreci te dobiti,a bez da plunu u ruke. Naravno,u opticaju su Mac i Bosna jer su to dve drzave u koje mi najcesce putujemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000
Pre 21 sati, draki je napisao:

Apirl mjesec 2017. godine, agencija za zastupanje u osiguranju Bonus. Za Viraga tadasnjeg mog puna registracija oko 350KM (ako se dobro sjecam) a na 6 mjeseci sam platio 200KM. Meni ostalo 150KM za dobru voznju :)

 

Vjerovatno su poskupili u odnosu na proslu godinu ali mogu da se raspitam za cijene sada. 

 

I tako godinama radim... Mozda je kod vas u BL drugacije (da, i plus ti je prva registracija)...

 

Na meni je jos osiguranje od proslog motora,znaci polisa na 50% ,jedino sto su dodatni troskovi saobracajna,tablica,vlasnicki list..  Ajd vidi,bas me interesuje da li ti je skuplja registracija nego prosle godine.  I kolika je kubikaza motocikla kod tebe. Znaci deru..,za prosli motor 750ccm bila 390 maraka prosle godine.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 11 sati, mali_zmaj je napisao:

 

Na meni je jos osiguranje od proslog motora,znaci polisa na 50% ,jedino sto su dodatni troskovi saobracajna,tablica,vlasnicki list..  Ajd vidi,bas me interesuje da li ti je skuplja registracija nego prosle godine.  I kolika je kubikaza motocikla kod tebe. Znaci deru..,za prosli motor 750ccm bila 390 maraka prosle godine.

 

 

 

Kako god okrenes deru, moji dobri :)

 

Idem danas za Bijeljinu pa cu da trazim ponudu :) 

 

Nego, jel se vidimo na otvaranju sezone u Banja Luci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ево слушам на вестима од првог априла вожња не регистрованог возила казна ће бити 20.000.- дин и без могућности нагодбе

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Ево слушам на вестима од првог априла вожња не регистрованог возила казна ће бити 20.000.- дин и без могућности нагодбе

Zakon je objavljen u Službenom glasniku broj 24/2018 od 26.03 2018. godine i stupa na snagu 3. aprila 2018. godine. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 10 minuta, Singularitet je napisao:

Što da ne i x 10?

prodato! voznja ne registrovanog vozila moze samo da ugrobari trece lice koje ne daj boze bude imalo saobracajnu nezgodu sa ne registrovanim vozilom. kako naplatiti stetu? ok, moze, ali sud pa ovo ono...a kad covek moze da zapamti svalerkin rodjendan, moze i datum isteka svoje rege :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kako će se osiguranja prilagoditi ovoj izmeni zakona ?

 

Mislim da cena više zavisi od osiguranja koje čini više od pola registracije za motore.

Tu država može ali ne mora da ima uticaja.

Osiguranje je duplo skuplje za motor nego za automobil iste snage.

Samo to kad bi se izjednačilo bili bi OK troškovi.

 

Zatim, ostaje trošak tehničkog, admin taksa i sl. svaki put, mada su relativno manji iznosi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ja na ovo gledam kao na prvi korak ka necemu sto do sada nije bilo kod nas.Nekome se isplati nekome ne.ali je nagovestaj da moze nesto da se promeni

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000
Pre 6 sati, draki je napisao:

Kako god okrenes deru, moji dobri :)

 

Idem danas za Bijeljinu pa cu da trazim ponudu :) 

 

Nego, jel se vidimo na otvaranju sezone u Banja Luci :)

Jašta,motor bih trebao registrovati u par dana, moj fon. 065/541-248

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Debeljaca
  • Motocikl: Drag Star 1100 custom
On 3/30/2018 at 10:22 AM, X8 Vračar said:

Kako će se osiguranja prilagoditi ovoj izmeni zakona ?

 

Mislim da cena više zavisi od osiguranja koje čini više od pola registracije za motore.

Tu država može ali ne mora da ima uticaja.

Osiguranje je duplo skuplje za motor nego za automobil iste snage.

Samo to kad bi se izjednačilo bili bi OK troškovi.

 

Zatim, ostaje trošak tehničkog, admin taksa i sl. svaki put, mada su relativno manji iznosi.

Greska sto se osiguranja tice... I ja sam mislio da drzava nema uticaja ali sam onda zvirnuo u zakon i saznao da se visina osiguranja odredjuje na preporuku NBS a usvaja u vladi RS tako da drzava direktno utice na visinu osiguranja...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Dnevne novine pune informacija o novom zobsu i visini kazni a ni reci o periodicnoj registraciji motocikala ?? Nisu se valjda predomislili :jee:
Baš treba da registrujem motor pa cu da pitam našeg Lošmija GM moto verovatno zna

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja