Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2237 postova

Da u Bosni zeleni karton 2€, a u Srbijici 17€.

A u Srbijici kažu kriva je Bosna zbog toga, neće da ukinu.

Kako da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1032 postova
On 3/22/2018 at 11:47, Mitlar je napisao:

Kako da ne.

jest bosna je kriva jer nije usla u neki evropski sistem osigiranja gde se štete pokrivaju iz obične polise a ne iz zelenog kartona.Ali oni to svojim gradjanima naplaćuju mnogo manje maltene besplatno a ovde je to mali servis za motor

Niko nije kriv. 

A pare neko uzima.

I uvek na štetu običnih ljudi.

U Rep Srpskoj je prosečna reg motora oko 250€.

Zato svi registruju u Brčkom. Sve države moj do mojega.

• Sviđa mi se 1

• Drug član, 1656 postova
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, CBF 600 ABS, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive
On 22. 3. 2018 at 11:47, Mitlar je napisao:

Kako da ne.

druže, Bosna je specifična i po nekim drugim stvarima......ne dao bog da imaš kao stranac neki udes u Bosni, jer če naplata štete u punom iznosu biti misaona činjenica.

Dvaput sam imao udes sa bosancima (ta oba su ujedno i jedina) oba puta udare mi auto, oba puta naplatio pun iznos i više. 

Pre 20 godina Bobar, drugi put pre 6-7 Drina. Ja oba puta Lo tablice,  oba puta u BiH se desilo.

"OBA" mi nije pomagala, sve sam.

• Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, CBF 600 ABS, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive
Pre 12 sati, Mitlar je napisao:

Dvaput sam imao udes sa bosancima (ta oba su ujedno i jedina) oba puta udare mi auto, oba puta naplatio pun iznos i više. 

Pre 20 godina Bobar, drugi put pre 6-7 Drina. Ja oba puta Lo tablice,  oba puta u BiH se desilo.

"OBA" mi nije pomagala, sve sam.

Super ako je tako....inače bosanci imaju zakon na nacionalnoj razini da se ne isplačuje veča šteta nego što bi ta opravka koštala u Bosni. Čitaj ako imaš BMW i lupne te bosanac i Bosni , ti se odvezeš u svoju državu i daš auto na opravku na ovlašteni servis. Isplatit če ti tačno toliko, koliko bi koštala opravka u Bosni na ovlaštenom servisu i ni marke više bez obzira što tebe u matičnoj zemlji košta ta opravka 2-3x više.

• Zainteresovan, 844 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville
Pre 1 sat, bmw je napisao:

Super ako je tako....inače bosanci imaju zakon na nacionalnoj razini da se ne isplačuje veča šteta nego što bi ta opravka koštala u Bosni. Čitaj ako imaš BMW i lupne te bosanac i Bosni , ti se odvezeš u svoju državu i daš auto na opravku na ovlašteni servis. Isplatit če ti tačno toliko, koliko bi koštala opravka u Bosni na ovlaštenom servisu i ni marke više bez obzira što tebe u matičnoj zemlji košta ta opravka 2-3x više.

Ako je ovlasteni servis,zasto mislis da je u "svojoj" drzavi taj servis bolji i sposobniji nego u Bosni ili .....?

Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Ako je ovlasteni servis,zasto mislis da je u "svojoj" drzavi taj servis bolji i sposobniji nego u Bosni ili .....?

Nije ni bolji ni sposobniji (bar se nadam), več je razlika u ceni rada i delovima.....a ti kao stranac nemaš baš vremena čekati u drugoj državi na opravku vozila.

• Sviđa mi se 1

• Maxi Scooter Club, 5114 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT
pre 12 minuta, bmw je napisao:

Nije ni bolji ni sposobniji (bar se nadam), več je razlika u ceni rada i delovima.....a ti kao stranac nemaš baš vremena čekati u drugoj državi na opravku vozila.

Istina.......

Bese kraj 2010 godine kad me je oborio vozac automobila (nije me video, polukruzno okretanje + zapalio al ne daleko).

Stradao je prednji i desni kraj, delovi kod nas (ovlasceni servis) su za 150+eur bili skuplji nego u BiH.

Pre 8 sati, ivica744 je napisao:

To je ok ako ti isplacuju stetu u novcu.a ako ti popravljaju vozilo onda je svejedno gde ce raditi

Nisam baš siguran da si shvatio poantu......ako ti isplate štetu u novcu, ti za te pare ne možeš popraviti vozilo u matičnoj zemlji. A ako ti popravljaju vozilo to može da potraje i više sedmica.

• Vozac A kategorije :D, 492 postova
  • Lokacija: Novi Beograd blok 62 / Bijeljina-Semberija-Republika Srpska
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650, a u garzi novi sjaj cekaju Tomos t 14, Honda XBR 500

Svaka cast na ovome... E sad jos samo da se vidi kakva je procedura

• ..., 2386 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2006

8 месеци као целу годину сад, а ко буде хтео и даље 12 месеци регистрација, е бато тај луксуз има да се плати.

• Podržavam 1

• Drug član, 2569 postova
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
pre 6 minuta, Svaler je napisao:

8 месеци као целу годину сад, а ко буде хтео и даље 12 месеци регистрација, е бато тај луксуз има да се плати.

To je ono čega se svi mi bojimo da će na kraju ispasti... A brine me i to da li će se tablice vraćati ako prođe mesec dana od isteka registracije, pa će se morati nova saobraćajna raditi i tablice kada se opet registruje... :jok:

• Vozac A kategorije :D, 492 postova
  • Lokacija: Novi Beograd blok 62 / Bijeljina-Semberija-Republika Srpska
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650, a u garzi novi sjaj cekaju Tomos t 14, Honda XBR 500
pre 5 minuta, ThePainkiller je napisao:

To je ono čega se svi mi bojimo da će na kraju ispasti... A brine me i to da li će se tablice vraćati ako prođe mesec dana od isteka registracije, pa će se morati nova saobraćajna raditi i tablice kada se opet registruje... :jok:

Ako cemo da gledamo kao u RS onda ne bi trebalo da bude skuplje kad je na manje mjeseci :) mene na 6 mjeseci u Bijeljini izadje za nekih 45% jeftinije nego na cijelu godinu.

A sto se tice vracanja tablice, kod nas se vraca i svaki put ide procedura iznova. Ali opet kazem i sa tim troskovima izajde 45% jeftinije

Upravo sada, draki je napisao:

Ako cemo da gledamo kao u RS onda ne bi trebalo da bude skuplje kad je na manje mjeseci :) mene na 6 mjeseci u Bijeljini izadje za nekih 45% jeftinije nego na cijelu godinu.

A sto se tice vracanja tablice, kod nas se vraca i svaki put ide procedura iznova. Ali opet kazem i sa tim troskovima izajde 45% jeftinije

Živi bili pa videli... Lično mislim da je kod nas tako nešto nemoguće... 

Tu sada dolazi i do drugih mogućih problema: ako, recimo, neko registruje motor na 6 meseci, od aprila do oktobra, i u novembru iskoči lep i topao dan i taj neko računa u fazonu idem malo da obrnem koji krug, neće me policija uhvatiti.U tom vozanju doživi saobraćajku gde bude kriv, pošto nije registrovan osiguranje ne može da isplati štetu oštećenom...a verujem da će biti takvih...:jok:

• Podržavam 1

• U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: RD07 '93., opaka raga, još i Šarulja..

Svaka cast na periodicnoj registraciji!

Sledeci korak je da nas uvrste u red homo sapiensa i ne smatraju idiotima i da ne ispadne da ce 8 meseci kostati kao godina.. Jer sam stvarno spreman da skupljam govna neko vreme pa da dam svoj sitni doprinos krecenju fasada vladinih zgrada..

• Sviđa mi se 2

• Drug član, 1143 postova
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sve je to lepo, a sto nisu napisali cifre koje su ugovorili i malo vise detalja. Od kada to stupa na snagu? Za nedelju dana mi istice registracija :D Nije problem u godisnjoj registaciji, nego iskljucivo u CENI godisnje registracije. 

• Podržavam 4

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja