Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

imam ne razjasnjenih pitanja, moze SAT ceo serijal da napravi, a ne reportazu od 15min....

sta je npr sa: skidanjem fabrickog sata, i stavljanjem npr KOSO sata? sa menjanjem svetlosne grupe drugom, koja takodje ima holomagaciju? ja npr hocu da na moj stavim far od mt03 koji 5x bolje osvetljava nego fabricki...sta je sa auspusima? generalno, kakav je stav sa aftermarket delovima? menjanje dimenzije guma? homemade nosaci kofera? crashbarovi? sto pitanja, nula odgovora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Opet ce da zavisi od tehnickog do tehnickog pregleda. Ovo je sve rekla - kazala, danas nisam ustala na levu nogu.,ili ajmo svi u Dunav tehnicki u Bg.

Realno mali procenat motora ima kofere i opremu maticne fabrike. Neki imaju aftermarket delove, koji su isto kvalitetni kao fabricki(uostalom verovatno ih pravi ista fabrika po porudzbi i stavlja logo po zelji), pa ce imati problem na tehnickom.

A za periodicnu registraciju su napravili zajeb na kvadrat.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
17 hours ago, zlig0r said:

imam ne razjasnjenih pitanja, moze SAT ceo serijal da napravi, a ne reportazu od 15min....

sta je npr sa: skidanjem fabrickog sata, i stavljanjem npr KOSO sata? sa menjanjem svetlosne grupe drugom, koja takodje ima holomagaciju? ja npr hocu da na moj stavim far od mt03 koji 5x bolje osvetljava nego fabricki...sta je sa auspusima? generalno, kakav je stav sa aftermarket delovima? menjanje dimenzije guma? homemade nosaci kofera? crashbarovi? sto pitanja, nula odgovora...

Nisi pažljivo slušao. Rekli su u emisiji. To što si nabrojao mora da odobri Agencija za Bezbednost Saobraćaja. Za pare dašta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, markone je napisao:

Nisi pažljivo slušao. Rekli su u emisiji. To što si nabrojao mora da odobri Agencija za Bezbednost Saobraćaja. Za pare dašta.

Jesu joj to rekli u ABS? Ako jesu neka objasni proceduru pa cemo atestiramo.

Jos nemaju nacin ispitivanja a ako se uredno prijavis i platis bices u sistemu dok ne nadju nacin, do tada, ako dodjes na reg. neces moci produziti istu ni da skines sve jer si u sistemu ABS-a u proceduri.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Posto sam pre 15 dana bez problema zavrsio t.pregled sa ksenonima, yoshimurom, i migavcima sa alija, i to sve za 5minuta, evo epiloga.

Danas odem kod njih da mi urade polisu i ispune uplatnice, dakle sve sto treba. Kaze momak 20.500din. Pre petnaest dana su mi rekli 18.500din. 

Objasnili su mi da je to zato sto prvi put polisa ide na mene, nema popusta. Ne verujem, i odlazim u najblizi osiguravajuci zavod, gde mi urade polisu i uplatnice sve s provizijom za 18,700din.

Na kraju odem u SUP cekam, i onda me sa saltera vrati, jer na tehnickom listu nije upisan oblik karoserije. 

Ispravili su to na T.P. , a na salteru su me ponovo primili preko reda.

 

Sad ostaje dilema, da li je namerno nacinio propust na T.P. ,posto nisam odmah uplacivao i ostalo, ili je to bilo slucajno.

 

Meni lici da je namerno, jer su mislili da cu posle njihovog tehnickog otici negde drugo ,i ostalo regulisati...

 

Na kraju se tako i dogodilo, jer ko hoce vece, izgubi iz vrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Ja sam svoj registrovao sa bočnim nosačima i vizirom koji nisu fabrički. Bez ikakvih problema.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Potrebna informacija od kolega koji rade na tehnickom.

 

Receno mi je da prva registracija ne moze na manje od 12 meseci. Motocikl je odjavljen prosle godine i vracene su tablice. Znaci nije prava prva registracija nakon uvoza (bio je registrovan).

 

Da li je tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
18 hours ago, Grille said:

Ja sam svoj registrovao sa bočnim nosačima i vizirom koji nisu fabrički. Bez ikakvih problema.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока
 

Gde si to odradio ? Pretpostavljam sa je u pitanju Novi Sad ?  Imam jos par dodataka koje me mrzi da skidam, vecina je poskidana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

I nisam plaćao ništa porez. Po novom se ne plaća kada se prvi put reg u Srbiji.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, Grille said:

I nisam plaćao ništa porez. Po novom se ne plaća kada se prvi put reg u Srbiji.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока
 

Na koji porez mislis? Nikad se porez na prenos nije placao kad se prvi put registruje, tj posle uvoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Pa na kola sam plaćao i posle par meseci za motor nisam. I rekli su da se ne plaća od skoro. Nisam se opterećivalo sa tim previše.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS

Danas registrovao sve sa akrapom (izvadjen killer), koferima, vizirom, ksenonima, torbama, crash barovima.... Niki poblem!
Samo sam ga oprao pre tehnickog. Auto Rad - NS.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Auuu, ja sam zakazao kod njih za petak. Rekli mi da poskidam sve, kao mora da bude u fabrickom stanju. Verovatno se i oni plase ako tak opitas pa imaju isti odgovor.  Ostao mi jos produzeni vizir i neka kutija za alata to sam mislio danas da skinem, ali ne diram onda nista. 

 

Samo onda da ga operem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma naravno. Samo ga operes i oteras. Kod njih je kao na pokretnoj traci... 

Proveravali su brojeve, gledali da li ima osnovne stvari ... nisam siguran ni da su ga terali na valjke... 

Coveka pre mene su vratili jer nije imao ono macije svetlo pozadi (Motor je iz USA, kod njih valjda to svetlo nije obavezno). 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Upravo registrovao.

Odem na jedan teh. i pitam radnika da izadje i pogleda motor da vidim da li moze ili ne.

On ga pogledao i pita jel sve fabricki na njemu,ja budala rekoh nije kofer eee pa mora da se skida,meni kofer zasrafljen rekoh nemam alat zasrafljen je ,kaze imamo mi alat.

Nista zahvalim se i odem na sledeci teh opet ista prica gleda ga radnik i u medjuvremenu prilazi drugi radnik i kaze ma ok je ide sa koferom stigao im je dopis da se kofer ne smatra prepravkom.Jedino je bio problem sto im je guzva a ja zurim da stignem na posao pa su zvali drugi (isto njihova firma) teh. u susednom mestu 4-5km udaljenom da pitaju jel im je tamo guzva ovi odgovaraju da nije i posalju me tamo ako ne mogu da cekam,lepo se zahvalim ljudima i odoh tamo :)

Da i jednima i drugima rekoh za xsenon ali kazu ma moze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Bio sam u petak u Auto Radu. Skinuti rol barovi , nosaci kofera i ksenoni. Ostao top case Givi maxia. Kao za inat od stajanja zalepio automat migavaca ili prekidac, uglavnom migavac se upali posle nekoliko minuta. Ali vec sam bio krenuo pa kako bude. 

 

Epilog, pitam ga ja da li sa skinem top case, kaze ne, vidi se da je fabricki :) . Svetla nisu ni gledali mogao je komotno sa ksenonima, migavce isto. Proverili samo brojeve motora, dimenzije guma i kocnice. Napravili par fotki i ajd vozi.

 

Sutradan malo otoplilo i proradili i migavci :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Imali negde na Zvezdari (Beograd) tehnicki pregled i registracija za motore? Znam da ima kod Kalabica, njih bih preskocio, za kola su me 2 puta vracali, pa bih iskljucio za sad. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Jel može neki predlog gde registrovati, Surčin, Nbgd, Bežanija ili Zemun a da ne skidam wingrack i vizir i akrapa ako je neko već registrovao sa svom opremom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 8 sati, Radovan91 je napisao:

Jel može neki predlog gde registrovati, Surčin, Nbgd, Bežanija ili Zemun a da ne skidam wingrack i vizir i akrapa ako je neko već registrovao sa svom opremom. 

Ako te ne mrzi, provozaj se do Dobanovaca pa svrati na tehn.pregled Marvel. Nalaze se na ulazu u Dobanovce iz pravca Surčina (kod NELT-a skreneš desno, imaš tablu/putokaz)... Pa ih pitaj da li bi ti pravili problem zbog toga... Mislim da su normalni ali opet ne mogu da ti garantujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s
Pre 12 sati, DonToni je napisao:

Ako te ne mrzi, provozaj se do Dobanovaca pa svrati na tehn.pregled Marvel. Nalaze se na ulazu u Dobanovce iz pravca Surčina (kod NELT-a skreneš desno, imaš tablu/putokaz)... Pa ih pitaj da li bi ti pravili problem zbog toga... Mislim da su normalni ali opet ne mogu da ti garantujem.

Hvala, danas ću registrovati pa se javljam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Registrovao u Prvi Balkan na kraju Ugrinovacke ( Ugrinovačka 227b), kosta dosta ko za kola 4k din + 500 usluga za nalepnicu + 250 za troskove uplatnica, ali jedino sto su trazili je da skinem kofer i tool tube koji je moja radinost; ostalo nisam dirao: centralni stender, crash bar, nosaci kofera, lamelica na vetrobranu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 7.5.2019. at 18:50, ivica744 je napisao:

Screenshot_2019-05-07-18-47-36.png

Iskucao Boškić,Torbica potpisao,Čvarkov udario pečat i sad ide u fioku:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja