Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pre svega bi trebalo napisati tacno sta se zahteva, strucno i jasno a zatim organizovati protestno okupljanje.

Cist primer je periodicna registracija, trazili, dobili ali sta?

Samo ishod je vec poznat, mozete svasta da kacite po motorima uz "malu" nadoknadu za ispitivanje od strane abs, nema teoretske sanse da ce dozvoliti npr da se ima nosac kofera samo uz propratnu dokumentaciju.

Verujem da vecina nije upoznata sa tim da ko je izvadio TNG uredjaj recimo 2005 ili duple komande kada nije postojalo ispitivanje o izgradnji (sto je realno vracanje u fabricko stanje i nema sta da se ispituje) danas MORA da uradi ispitivanje o izgradnji (skoro 10000 din.) ili ne moze da produzi registraciju.

Samo da ne zakukamo za vremenom kada smo mogli pre teh. da sve skinemo i posle vratimo, abs je osnovana samo sa jednim, dobro poznatim ciljem i odlicno to rade.

Imamo sto rece jedan kolega nulti datum i od tada krece novija istorija Srbije a trude se da i "stariju" istoriju isprave, opet uz malu finansijsku nadoknadu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice MAS-a, postoje dva puta, jedan je povesti "silu" na ulicu i izboriti se za bolji status i tretman a drugi organizovati skupove i uz muziku pijuckati pivo, prvi je volonterski dok kod drugog vec kane neki dinar i od strane drzave ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 9 sati, ivica744 je napisao:

@zlig0r,ti ljudi su ulozili mnogo truda i vremena(svog slobodnog a i novca) na razne sastanke dogovore i pregovore sa raznoraznim agencijama i insitucijama ne bi li nesto dogovorili po tom pitanju.I uspeli su u tome da posle mnogo godina bude usvojena molba za periodicnu registraciju.I usvojena je. E kako je sprovedena na to nisu mogli da uticu.Na kraju je ispalo da ih je izradila drzava i da su ispali budale sto su uopste ulazili u tu pricu.Ti ljudi nisu sedeli za kompom i kuckali vec su nesto radili i najmanje sto mozemo je da bar ne pisamo po njihovom radu.

Seres ko trudna foka a pojma nemas ! ;) <----aha, vidis, i ja znam da argumentovano ucestvujem u diskusiji! ;)

 

elem...ti mozda te ljude poznajes licno, i imas neke informacije. je ne...ja moje misljenje pravim u odnosu na ono sto mogu da saznam...a to je krenimo redom:

njihov sajt: poslednja vest , 2015-ta, slika sa predsednikom nam tadasnjim - Tomom! pritom, to je jedna i jedina vest na sajtu.

njihov forum: na sajtu opisan kao "NOVO - POSETITE I VI FORUM - MOTO ASOCIJACIJE SRBIJE - Sve informacije o radu naše najveće i najbrojnije Moto Asocijacije Srbije"
Poslednja tema na kojoj su pisali je "ima li zivih na ovom forumu???" pre par dana, sa odgovorom posle 4 meseca, sa linkom sa youtubea sa gostovanja na RTSu povodom otvaranja sezone...jedine zive teme - najave moto susreta...

njihov fb profil: tu moram da priznam da su aktivni, 98% najava zurki i skupova, i na zalost 2% crne hronike palih saboraca

 

ko ne zna nista o njima,na osnovu gore navedenog, mogao bi da zakljuci da je to "firma" za organizovanje zurki zar ne? a ako hoces da radis tako nesto, treba kinta...ako treba kinta, moras da se njusis sa drzavom...ako se njusis sa drzavom, ne mozes ni da pisas po njoj...
da se razumemo, APSOLUTNO NE SUMNJAM u njihovu zelju da nam bude bolje...no, to je sve politika, i imaju posla sa kojekakvim olosima...i sigurno im nije uopste lako...no sa njihovim kapacitetom + nama obicnim smrtnicima, mozda nesto i moze da se izgura ako se promeni pristup problemima...npr panel diskusija - ajde da vidimo sta nas sve mori, sta mi koji smo x godina u kojekakvim pregovorima sa njima znamo o njima, kako disu i gde su slabi, plus veliki odziv obicnih smtnika mogu da promene za polozaj moto sveta kod nas...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Jel trudna foka više sere od one koja nije trudna?

Otkud taj izraz?

Kakve mi istorijske, geografske, klimatske i ikakve veze imamo sa fokama?

Otkud to da nam je bliska toliko da je u tom kontekstu koristimo?

Dal je neko od Vas video trudnu foku dok sere?

:stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@zlig0r,za MAS-ov sajt si u pravu,pa zato ne znas i zbog toga ti se IZVINJAVAM za onaj post.Da probam prosto da ti odgovorim na neka pitanja.MAS je obicno udruzenje moto klubova koje ima neka svoja pravila  i svoje aktivnosti(organizacija moto-relija,pomoc clanovima itd.).Sto se tice moto skupova i moto zurki MAS nema nista sa tim,to prave klubovi svako za sebe,prihod,rashod,kako ko se snadje,MAS niti finansira niti ubira prihod od toga,samo posreduje u izradi kalendara da se ne bi vise skupova preklapalo(ne mogu biti isti vikend skupovi na manje od 100 km)Celne ljude dobro poznajem i to su obicni porodicni ljudi koji su se potrudili (i dalje to rade)da dodju do nekih glavonja u institucijama ne bi li im ukazali na probleme motorista,nazalost ovi nemaju bas sluha za nas,i veruj mi na rec ne lizu se sa drzavom.Vec drugu godinu MAS organizuje Regionalno otvaranje moto-sezone(neko je to vec prokomentarisao sa podsmehom),do sada je bilo samo u BG,valjda treba da nas vide i u drugim gradovima,sta je tu lose?Sta te zanima pitaj,ako znam odgovoricu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam prokomentarisao recimo. Možda je još neko. Neko sa osmehom neko sa podsmehom. Pravo svakog.

A u vezi otvaranja i zatvaranja moto sezone.

Evo ja samo razmisljam. Samo to. Nemam ni osmeh ni podsmeh ni ružne misli. Čist sam ko suza ( e ovo svi razumeju).

Meni je to otvaranje i zatvaranje sezone bez nekog smisla osim da nas vide i osim da nadjemo jos jedan razlog za okupljanje. 

Mogli bi ovih dana i mi koji vozimo kola recimo da se okupimo i proslavimo zamenu guma zimskih za letnje ;)

Malo se šalim al bih voleo da mi pojasnite otvaranje i zatvaranje sezone čega? Jel nesmem da vozim motor nakon zatvaranja sezone?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@gox,ne zajebavaj,pocetak proleca,povecan broj motorista na drumovima,bla,bla,bla.Naravno okupljanje,zajednicka voznja i bar malo skretanje paznje da smo tu.Zatvaranje sezone nema nije ga ni bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Naravno da mozemo da vozimo cele godine ali otvaranje sezone sluzi da se okupimo u zajednickoj voznji i skrenemo paznju  ostalim ucesnicima u saobracaju da je sa dolaskom lepseg vremena sve vise motociklista na putevima i da obrate paznju.

Pretece me  Ivica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Razumeo. :)

E sad ja kolko se secam bilo je zatvaranje sezone prosle godine u Novom Sadu. (22 septembra????)( dodadoh kasnije)

Pa zato pitam da budem informisan ;)

motor-motori-motociklisti-skup-moto-susr
WWW.RTV.RS

Moto unija Srbije u saradnji sa Blokstok festivalom u subotu 22. septembra u Novom Sadu tradicionalno organizuje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 32 minuta, ivica744 je napisao:

Sto se tice moto skupova i moto zurki MAS nema nista sa tim,to prave klubovi svako za sebe,prihod,rashod,kako ko se snadje,MAS niti finansira niti ubira prihod od toga,samo posreduje u izradi kalendara da se ne bi vise skupova preklapalo

Zasto onda postoji razlika u ceni ulaznica kada je skup pod okriljem MAS-a i kada nije?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Samo se ti Zligore zezaj. Posle ovog zvaničnog zatvaranja sezone u velikom stilu, nisam smeo više da vozim motor :)

Na Ostrvicu ipak otišao na sopstvenu odgovornost ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 1 minut, zlig0r je napisao:

@ivica744 izvinjenje prihvaceno...voleo bih da pitas, da li imaju neki plan za sve ovo oko rege, kofera, crash barova...
@gox ovi su MAS, a ti sa linka MUS :D

 

Malo sam u guzvi ovih dana(vulkanizer),ali trebalo je da gostuju u SAT-u,sa apn i sa jos par motora,ne znam za sada sta je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Kako da se okupimo kad ne mozemo da registrujemo motore zbog raznoraznih zackoljica :)

Da bi nam se resili neki problemi moramo da imamo jakog i aktivnog predstavnika u politici, u skupstini, u abs-u, ministarstvu saobracaja... Mi to nemamo, a i necemo imati u duzem periodu!

 

Drugi nacin je da uletimo u abs sa rol barovima, auspusima, maglenkama, crash padovima demoliramo celu agenciju i zaposlene, sto je, slozicete se neprihvatljivo i divljacki ali nazalost veoma efikasno! Vrteli bi se par meseci po novinama, dovoljno da budemo uoceni na svakom cosku, taman do kraja sezone! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
manif-12-avril-2014-3.png?w=300
UKFRANCEBIKERS.COM

Once again, France has today been the scene of enormous demonstrations with thousands of motorcyclists gathering in...

Protests took place in 80 towns and cities across the country and were all organised by regional branches of the extremely respected and powerful Fédération Française des Motards en Colère (FFMC) also known in English as the French Federation of Angry Bikers. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Jebi ga, oni imaju muda.

Ako bi mi izasli na ulice da pokazemo nezadovoljstvo, cini mi se da kao sto rekoh jednom... vlast bi u svom shvatanju stvari okarakterisala to kao rušenje vlasti i države itd. 

Svaka cast francuzima.

Mi se vidimo na skupu otvaranja sezone i ide Vaskrs pa da delimo jaja :)

I da se javno izvinem svima. Malo sam ozbiljan, malo okrećem na šalu, malo mi žao svih nas .

Eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, bdada je napisao:

Zasto onda postoji razlika u ceni ulaznica kada je skup pod okriljem MAS-a i kada nije?

Klubovi sami odredjuju cenu ulaznica.Bilo je ranije spekulacija oko cena,MAS je dogovorio da maksimalna cena bude 500 a ne fixna.Na primer Valjevo 400,Smederevo 300,Gornji Milanovac 0(MAS)Batana 500,Koceljeva 500(nisu u MAS-u).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo resenja, nema fabrike, nema papirologije
Panduri te ne zaustavljaju, provjereno prije par dana1834634f896c3e73b600d29f1bcd24fc.jpg

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

Klubovi sami odredjuju cenu ulaznica.Bilo je ranije spekulacija oko cena,MAS je dogovorio da maksimalna cena bude 500 a ne fixna.Na primer Valjevo 400,Smederevo 300,Gornji Milanovac 0(MAS)Batana 500,Koceljeva 500(nisu u MAS-u).

Zasto bi MAS odredjivao cenu ulaznica? U nekom od tvojih prethodnih postova sam procitao da oni nemaju veze ni sa prihodima ni sa rashodima...a odredjuju maksimalnu cenu ulaznice... samo da nije odgovor ''u interesu bajkera,kako bi svi mogli da prisute odlazak na skup''... :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 7 minuta, Vaske4s je napisao:

Zasto bi MAS odredjivao cenu ulaznica? U nekom od tvojih prethodnih postova sam procitao da oni nemaju veze ni sa prihodima ni sa rashodima...a odredjuju maksimalnu cenu ulaznice... samo da nije odgovor ''u interesu bajkera,kako bi svi mogli da prisute odlazak na skup''... :) 

Neki klubovi su cenu od 500 pravdali da je MAS odredio tu cenu,sto nije tacno,zato su dogovorili da maksimalna bude do 500,a kao sto vidis moze i besplatno.Da li se razumemo?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Znači da su MAS-ovci na istoj talasnoj dužini sa nama. E sad što im je domet toliki koliki je... Ko pa od nas ima bolji?

A i malo su nemušto nastupili, ali u svakom slučaju publicitet za ovakve probleme znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova
Pre 3 sati, Ausländer je napisao:

Беше емисија, ја снимио на телефон кад жена из Дунав ауто технички Београд каже: Бисаге, штитници и ветробран НЕ СПАДАЈУ у преправке и не морају да се скидају нити треба атест.

Они који то траже НЕ ЗНАЈУ свој посао.

Показаћу на техничком. 

Алвировић каже да такве треба пријавити полицији.

Da li uz bisage i koferi spadaju u istu kategoriju ili za kofere to ne vazi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja