Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, JohnyBravo je napisao:

Fali mi jedna plastika ispod fara, koja spaja dve bocne plastike,

 

Pre 1 sat, JohnyBravo je napisao:

dolazi inspekcija i na osnovu fotografija pise kazne za sve i svasta.

 

Pre 1 sat, JohnyBravo je napisao:

od 100.000 pa navise i traze dlaku u jajetu.

 

Pre 1 sat, JohnyBravo je napisao:

kada sve ovo rade i jos te zaebavaju za tvojih 2500

 

Pre 1 sat, JohnyBravo je napisao:

prelepili onu siroku sivu traku preko mesta gde fali plastika

:na_glavi: druze, jesi ti prosao lose ili dobro? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, Arso je napisao:

U Čačku nije baš tako koliko sam čuo od kolega na onim krupnim tehničkim, gde očigledno hoće da budu veći katolici od pape ljude su terali da skidaju top kejs i nosače kofera.

Za ovo ih treba terati da skidaju i nosace, stace ti top kejs na teh. stvar koja se skida jednim klikom.

Mi smo slikali cetiri godine pre "novog zakona", nezvanicna "molba" inspektora, dve slike telefonom, i tada sam znao zamoliti kolege da skinu kofer dok obavimo pregled i slikanje.

Danas, kada je opste poznato kakva gungula vlada i punjenje budzeta pod parolom bezbednosti dolazak na teh. sa top kejsom smatram u naj manju ruku nekulturno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kada mi ti ili bilo ko bude objasnio kakve veze ima bezbednost saobraćaja sa nosačima kofera, rol barovima i top kejsom složiću se sa tobom.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zadrzacemo se na top kejsu jer je trenutno tema, na tehnickom pregledu se utvrdjuje tehnicka ispravnost vozila a prvi korak je vizuelni pregled, takodje kontrolor svojim potpisom garantuje da si ispravan za ucesce u saobracaju i za to moze snositi sankciju ukoliko te pusti neispravnog.

Zakonski minimum za pregled motocikla je 20 minuta i tesko moze biti brze zavrsen ukoliko se radi sve po propisu, zasto bi gubio dodatno vreme na pregled pricvrscenosti kofera i njegovih nosaca i smanjivao svoju produktivnost produzavanjem pregleda a trebao bi se uveriti da nece spasti i nekom ostetiti vozilo jer ako si ga slikao i stavio potpis na reg. list onda je taj kofer tvoja odgovornost odnosno njegova pravilna montaza.

Ko je i povrsno pratio sta pisem i kakav stav imam zna moje misljenje o "novim propisima", ako obuces ciste gace kada ides kod doktora (a realno nemoras) onda jedan klik i kofer kuci nebi trebali biti problem.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čemu onda postoji tehnički kada se traže gluposti a realne stvari ignorišu? Nema smisla. Meni KRAJEM aprila ističe rega. Budu li me kecali što imam kompletnu touring opremu od proizvođača gde je svaki deo prošao homolagaciju plus motor sa novim gumama i brembo kočnicama ja ću sve da rasprodam do zadnjeg šrafa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Nakon 5 sati izgubljenih trazeci tehnicki koji ce da mi zavrsi pregled, prosao sam "dobro". Ako znas kako izgleda plastika na Transalpu ispod fara, skontaces i sam da je nebuloza da sam tehnicki neispravan, kada koci motor po PSu, sva svetla ispravna, homologovana (zamenio sam zadnje migavce), gume ok, cekam lepo vreme da stavim nove, kompletan servis itd. Naravno, sam mislim na svoju glavu i hocu da mi tehnicki motor bude tip top. Problem je sto se uhvatili za tu plastiku.

Ovo ostalo, da pisu kazne, da traze dlaku u jajetu, samo prenosim sa tehnikih pregleda gde sam sve bio, nisu moje reci, kukaju ljudi sami koji reade tehnicki. Jedan kaze, dao sam hiljade evra u tehnicki i sad mogu da puknem ako tebe pustim bez te plastike.

I da prosao sam "dobro", izgubio ceo dan, umesto da sam na poslu, da budem produktivan i da privredjujem, jbg. privatna firma, mada sta li bi bilo da sam "lose" prosao, bolje i da ne mislim kad je ovo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Alekre je napisao:

Čemu onda postoji tehnički kada se traže gluposti a realne stvari ignorišu?

E to je realan problem, ja cu te maltretirati na teh. traziti da skines ovo, skines ono ... i ti sve to vratis kada izadjes u saobracaj a ja sam UCENjEN ne nateran da to radim.

Kada se to sve bude kontrolisalo i u saobracaju onda ce teh. kao teh. imati nekog smisla.

ALI pre svega toga bi trebalo definisati sta moze, kako i pod kojim uslovima.

Ovde mislim recimo na kres bar koji smatram pasivnom bezbednoscu, takodje bi osiguravajuca drustva mogla da daju stimulans za posedovanje istog jer smanjuje rizik od povreda i ostecenja ali ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@JohnyBravo radim na teh. tako da sve znam, inace jedino kod nas se uzima slobodan dan da se registruje vozilo (ako imas srece) i par dana od godisnjeg odmora ako prevodis.

A salim se od muke, veruj mi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 50 minuta, bdada je napisao:

Zadrzacemo se na top kejsu jer je trenutno tema, na tehnickom pregledu se utvrdjuje tehnicka ispravnost vozila a prvi korak je vizuelni pregled, takodje kontrolor svojim potpisom garantuje da si ispravan za ucesce u saobracaju i za to moze snositi sankciju ukoliko te pusti neispravnog.

Zakonski minimum za pregled motocikla je 20 minuta i tesko moze biti brze zavrsen ukoliko se radi sve po propisu, zasto bi gubio dodatno vreme na pregled pricvrscenosti kofera i njegovih nosaca i smanjivao svoju produktivnost produzavanjem pregleda a trebao bi se uveriti da nece spasti i nekom ostetiti vozilo jer ako si ga slikao i stavio potpis na reg. list onda je taj kofer tvoja odgovornost odnosno njegova pravilna montaza.

Ko je i povrsno pratio sta pisem i kakav stav imam zna moje misljenje o "novim propisima", ako obuces ciste gace kada ides kod doktora (a realno nemoras) onda jedan klik i kofer kuci nebi trebali biti problem.

 

Ti ili mene ne razumeš ili se praviš! Pitanje glasi, mani se top kejsa sa kojim se motocikl može registrovati bilo gde u normalnom svetu pa  stoga mi je tvoje, odnosno njihovo objašnjenje uvreda za inteligenciju, kakve veze ima bezbednost saobraćaja sa nosačima kofera i rol barovima koje poneki nadobudni  oblici života koji rade na tehničkim pregledima zahtevaju da budu skinuti????? 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
U Čačku nije baš tako koliko sam čuo od kolega na onim krupnim tehničkim, gde očigledno hoće da budu veći katolici od pape ljude su terali da skidaju top kejs i nosače kofera.
'Bem li ga, medjutim dajem mišljenje iz ličnog iskustva. Možda imam sreće u životu

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 25 minuta, Arso je napisao:

Ti ili mene ne razumeš ili se praviš! Pitanje glasi, mani se top kejsa sa kojim se motocikl može registrovati bilo gde u normalnom svetu pa  stoga mi je tvoje, odnosno njihovo objašnjenje uvreda za inteligenciju, kakve veze ima bezbednost saobraćaja sa nosačima kofera i rol barovima koje poneki nadobudni  oblici života koji rade na tehničkim pregledima zahtevaju da budu skinuti????? 

  

Ajd onda da postavimo stvari ovako, i Vi i ja imamo kofere home-made (zaista, ne karikiram), realno ko moze da stoji iza toga da su pravilno i bezbedno postavljeni i nece ugroziti bezbednost i izazvati stetu drugim ucesnicima u saobracaju?

Vasa i moja rec nemaju tezinu ni zakonsku osnovu.

Druga stvar, niko na tehnickom ne propisuje zakone i pravila, zna se ko to radi i gde i zato optuzivati teh. za nanesenu stetu i dusevni bol je u stvari put linijom manjeg otpora a otvaranje mogucnosti "onima gore" u sprovodjenju samovolje uz debelu nadoknadu.

Trece, uzecemo za primer neku zapadnu zemlju, clanicu EU, dali bi tamo mogli doci sa svim dodatcima na teh. ako nemamo propratnu papirologiju za iste (izuzecemo primer Vasih i mojih kofera) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve je čist pokazatelj da je neko nestručan uzeo da uređuje oblast.

Ako sam ja kupio nov namenski Givi u radnji i pokažem ti račun a ti me vratiš, to je za prijavu pa posle na sud da odluči ko će da mi nadoknadi štetu. Od kud u prodaji deo koji nije po propisima RS? 

 

Drugo. Ja ću da aminujem cenu i tehnički kada agencija za bezbednost javno objavi izveštaj o neispravni vozilima. 

 

Od xxxxxx motocikla, x nije prošlo zbog guma, y zbog semeringa na viljušci i lufta u ležaju upravljača, xy zbog neispravnog prekidača čopave i kvačila i tako dalje. Za ovo što rade potrudiću se da im se maksimalno ukenjam u posao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vec pitah negde... Ako sa koferom ne mogu proci tehnicki pregled to dalje implicira da montiranjem istog posle produzenja registracije  cinim prekrsajnu radnju?

Policajci su toga svesni i cim me sa koferom vide mogu me iskljuciti iz saobracaja, sankcionisati?

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Ako sam ja kupio nov namenski Givi u radnji i pokažem ti račun a ti me vratiš, to je za prijavu pa posle na sud

Kada ti zakon da mogucnost da imas ugradjen deo samo uz papir to je za prijavu, do tada ... cist primer su kuke na vozilima.

 

pre 4 minuta, Alekre je napisao:

Drugo. Ja ću da aminujem cenu i tehnički kada agencija za bezbednost javno objavi izveštaj o neispravni vozilima

Mogu ti odma dati odgovor, glasice "mi smo samo agencija za bezbednost saobracaja, sa tim nemamo nista".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 14 minuta, bdada je napisao:

Ajd onda da postavimo stvari ovako, i Vi i ja imamo kofere home-made (zaista, ne karikiram), realno ko moze da stoji iza toga da su pravilno i bezbedno postavljeni i nece ugroziti bezbednost i izazvati stetu drugim ucesnicima u saobracaju?

Vasa i moja rec nemaju tezinu ni zakonsku osnovu.

Druga stvar, niko na tehnickom ne propisuje zakone i pravila, zna se ko to radi i gde i zato optuzivati teh. za nanesenu stetu i dusevni bol je u stvari put linijom manjeg otpora a otvaranje mogucnosti "onima gore" u sprovodjenju samovolje uz debelu nadoknadu.

Trece, uzecemo za primer neku zapadnu zemlju, clanicu EU, dali bi tamo mogli doci sa svim dodatcima na teh. ako nemamo propratnu papirologiju za iste (izuzecemo primer Vasih i mojih kofera) ?

E pa vidiš ovi koferi su pravljeni po nacrtima kolege iz Engleske koji ih nosi na svojoj kamili i sa njima je registruje pošto ih ne skida. Ali hajde, ako su koferi hommejd šta ćemo sa Givi nosačem, kakve on veze ima sa bezbednošću, kakve veze sa bezbednošću imaju Sebini rol barovi. Nemoj mi reći da si bezbedniji bez rolbarova nego sa njima kakvi god da su.  Za ovih 15 godina koliko posle pauze ponovo vozim dva točka ni jednom mi nisu pogledali gume, jer verovatno smatraju da one nemaju nikakve veze sa bezbednošću. Kao što nikakve veze nema ni to što barem u Čačku samo jedan tehnički ima valjke za kontrolu kočnica na motociklima. O kakvoj onda mi to bezbednosti pričamo. Uostalom Alekre je sve to lepo sublimirao. Maltretiraju ljude zbog dnevnih svetala koje neki ovde nazivaju maglenkama a njihova osnovna svrha je da te ostali vide. Maltretiraju zbog led sijalica  koje su neuporedivo bolje od standardnih i da ne pričamo dalje. U najkraćem živim za dan kada neko skupi hrabrost pa kao mačke s jebilišta rastera one parazite iz Agencije za bezbednost saobraćaja čija je jedina svrha da primaju debele plate i oštre patku na narodu jer su tako u mogućnosti.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

Vec pitah negde... Ako sa koferom ne mogu proci tehnicki pregled to dalje implicira da montiranjem istog posle produzenja registracije  cinim prekrsajnu radnju?

Policajci su toga svesni i cim me sa koferom vide mogu me iskljuciti iz saobracaja, sankcionisati?

Hvala, Nenad.

E to je problematika kod nas, u sustini i da i ne.

Nije da ne mozes proci teh. nego nigde nije jasno definisano sta moze i kako a posto nije jasno ostavlja prostora inspekcijskoj kontroli da cima tehnicki i od istog trazi pismenu potvrdu o ispravnosti naknadno ugradjenog dela.

Sa druge strane saobracajna policija te na drumu nece cimati za kofer kao sto te nece cimati ni za kofer na krovu automobila, a takodje ni ti neces ici na tehnicki autom dok imas kofer na krovu.

Nadam se da je malo jasnije.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, Arso je napisao:

U najkraćem živim za dan kada neko skupi hrabrost pa kao mačke s jebilišta rastera one parazite iz Agencije za bezbednost saobraćaja čija je jedina svrha da primaju debele plate i tre patku na narodu jer su tako u mogućnosti.

O tome pricam sve vreme, ostre spravu preko teh. Ljudima ce biti muka i zavrsice se sa "naplatite koliko hocete samo nas vise nemojre maltretirati" sto i ocekujem ako ne ove onda sledece godine.

To je vec oprobani recept sa atestima TNG, pa kukama mi smo sledeci i tako, budzet se puni ...

Godinama gledam to zlo sopstvenim ocima, prvo mrcvare ljudi onda nesretni narod dobije mogucnost da mrcvarenje prestane, to kosta i verujte kao hipnotisani placaju bez da se bune.

 

edit: boldovano se odnosi na neki atest, ispitivanje ... a znamo ko je inkasant

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, bdada je napisao:

nigde nije jasno definisano sta moze i kako

A  sto se ne udruzite pa napravite neki bojkot,strajk ili tako nesto dok se sve ne razjasni da bude jasno i vama i nama?(znas da ovo nije zlonamerno).A u odbranu @bdada- velika vecina nas zna kakve su trenutno zajebancije i sa koferima,i sa maglenkama,i sa barovima....zasto ljudima praviti probleme,odvojiti malo vremena poskidati visak opreme i cao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije to visak... Ono sto tehnicki ne prolazi ne sme u saobracaj, tacka.

Kada saobracajac zaustavi ako hoce ima osnova da te posalje na vanredni tehnicki i iskljuci iz saobracaja zbog kofera koji si npr. od proizvodjaca vozila dokupio kao dodatnu opremu, ne "aftermarket"... 

Valjalo bi kristalisati pravila, ne da strepim od upotrebe opreme koja je inace uz motocikl dokupljena.

Ove "cafferacere" i resto pobesnele maksove naravno treba iskljuciti (ne homologovane, vec ove sto poseku delove rama i stave par delova iz Kine)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, ivica744 je napisao:

A  sto se ne udruzite pa napravite neki bojkot,strajk

U Srbiji, neko da se udruzi?  :jok:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 18 minuta, N.F.S. je napisao:

Ono sto tehnicki ne prolazi ne sme u saobracaj, tacka.

Naravno,na tu temu se i zajebavam sa drugarima sa tehnickog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, bdada je napisao:

U Srbiji, neko da se udruzi?  :jok:

 

Tehnicki pregledi.Gde bi u kojoj temi ona slika papir,UDRUZENJE T.P.,mislim da je Cacak u pitanju,znas ono kad su podigli cene.Salu na stranu,ja i dalje smatram da samo T.P. nekom zajednickom akcijom mogu i sebi i drugima da olaksaju zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, ivica744 je napisao:

Tehnicki pregledi.Gde bi u kojoj temi ona slika papir,UDRUZENJE T.P.,mislim da je Cacak u pitanju,znas ono kad su podigli cene.Salu na stranu,ja i dalje smatram da samo T.P. nekom zajednickom akcijom mogu i sebi i drugima da olaksaju zivot.

Jel znas za cega se bore svim snagama? Da se za greske (koje se uvek mogu potkrasti) naplacuje kazna bez zatvaranja linije.

I opet dodjemo do toga, cuti moglo je i gore! A istresli ti zadnji dinar iz dzepa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 3 sati, ivica744 je napisao:

A  sto se ne udruzite pa napravite neki bojkot,strajk ili tako nesto dok se sve ne razjasni da bude jasno i vama i nama?(znas da ovo nije zlonamerno).A u odbranu @bdada- velika vecina nas zna kakve su trenutno zajebancije i sa koferima,i sa maglenkama,i sa barovima....zasto ljudima praviti probleme,odvojiti malo vremena poskidati visak opreme i cao.

Ja sam to u jednoj temi rekao. Tema registracija i tehnicki pregled je inace otvorena na nekoliko mesta pa je tesko pratiti.

Upravo sam bio rekao da se sakupimo i izrazimo svoje nezadovoljstvo a ne samo da nam akcije budu deda mrazovi i slicno. Pogresno sam bio izgleda shvacen kao nehumanitarac ( ja koji neznasebrojtraumatizovanihkojimasamspasioživot) pa sam odustao od daljih diskusija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 5 minuta, gox je napisao:

Ja sam to u jednoj temi rekao. Tema registracija i tehnicki pregled je inace otvorena na nekoliko mesta pa je tesko pratiti.

Upravo sam to rekao. Da se sakupimo i izrazimo svoje nezadovoljstvo a ne samo da nam akcije budu deda mrazovi i slicne price. Pogresno sam bio shvacen, ja kao nehumanitarac ( ja koji neznasebrojtraumatizovanihkojimasamspasioživot) pa sam odustao od daljih diskusija.

Ponavljam se vise puta u vise tema,da se razumemo moja vozila ispunjavaju sve uslove za prolazak na t.p. i nemam apsolutno nista protiv njihovog cenovnika,ali kao sto rece @bdada ko da se udruzi?Pa 20-ak vulkanizera u Valjevu ne moze da se udruzi vec krpim gumu za pisljivih 300 dinara vec 8 godina.Kad sam pre jedno 15 godina predlozio da zatvorimo radnje na 7 dana,htele su kolege da me pojedu.Kad bi T.P. zatvorili radnje na neko vreme da li bi im onda ovi odozgo dali detaljna i konkretna uputstva?To bi bila jedina prava akcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja