Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja sam upravo danas bio i reg  motor kod našeg drugara Lošmi Capo vl. GM Moto. i on nije još dobio istrukcije vezano za parcijalnu registraciju.

Kolega u rubrici pošto nije znao gde da turi iskustvo vezano za temu je rekao ga u MUP-u već pitaju prilikom reg dali žele parcijalna registracija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Motor 500 ccm 1993 godište, 55KW promena vlasnika, znači nove tablice i saobraćajna = 14,500. Auto Megan 1999 godište, 1600 ccm iste snage 15,600. Gde je tu logiga?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ne znam dal smem ovde da objavim link ka clanku iz blica, ovako im glasi naziv clanka "Ovo je KOMPLETAN SPISAK novih pravila i kazni za vozače koji važi od DANAS" , tu izmedju ostalog stoji i 

"

Registracija motocikla na mesec dana

Novina koja će najviše obradovati ljubitelje dvotočkaša je da se od danas motocikli mogu registrovati na najmanje mesec dana, a ne na godinu dana.

 

Naravno meni ovo nista ne znaci s obzirom da sam na motoru cele godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Blago tebi sto si na jednom motoru cele godine i sto ti nista ne znaci. Evo ja se javljam u ime svih kojima ovo "nesto znaci" i podrzavam maksimalno.

Ja na primer imam dva motora i sada cu moci da registrujem oba po ceni jednog. Veliki za letnje mesece, mali za zimske.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Govoreći samo o autoodgovornosti (obaveznom, ne i o ostalim osiguranjima), koje služi da pokrije štetu koju je drugima napravio vozač svojom greškom, besmsleno je da za motocikl od 200kg ta vrsta osiguranja bude skuplja nego za četvorotočkaša od 1.500kg koji sigurno veću štetu može da pričini.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Ne verujem da ce biti to povoljnije vredno cimanja. Osiguranje ce odrati opet ili nesto mora da oderu kako bi zadrzali prihode.

Pa ista ta nasa drzava je podigla i propisala MINIMALNU cenu osiguranja, ej minimalnu cenu necijih usluga.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Pre neki dan sam porazgovarao sa kolegom-bajkerom iz Rumunije!!

Čovek vozi suzuki intruder 1800ccm, M109 model!!

Godišnje dažbine prema državi za motor je nešto malo manje od 100eura i imaju mogućnost periodične registracije, s tim što njega to ne interesuje pa ne zna detalje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Evo sad bas citam na FB-u lik (iz grupe Motomanijaci) napisao svoje iskustvo vezano za periodicnu registraciju (nema nista od toga). (copy/paste)

 

 Periodična Registracija od POVOLJNOSTI NIŠTA!!!!!!, OVAKO, ZA 1100 CCM, 91. godište, na godinu 19200, sa popustom , valjda premija dva, na šest mesexi 15300., na mesec dana 6500, a stim u vezi posle 60 dana dužan si da vratiš tablicu, i nsredns registracija, guviš pravo na popust, premiju, I ŠTA SAD?!, kakve su to povoljnosti, Neisplati se ništa sem na godinu, i plus ovo je cena produžetka, ko nema tablicu i saobraćajnu , sigurno plus tri crvene, naravoučenije šipak.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Stvarno mi nije jasna ova pljuvacina oko registracije,iako se jos nije sve iskristalisalo oko toga.Motoristi se godinama borili za periodicnu registraciju a sada ispade da ne valja.Ko se vozi 9,10,12 meseci registrovace kao i do sada i njih ovo ne zanima,ali ima ljudi kojima odgovara.Nije uvek stvar samo u parama,ima dosta ljudi koji rade po inostranstvu i tu su mesec-dva godisnje,i registrovace na toliko da ne bi komsija,drug,brat koristio motor ostalih 10 meseci.Ja cu cerkin skuter registrovati na 6 meseci da bih imao izgovor zasto u novembru ne moze da vozi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Osiguranje bi trebalo da naplacuje po danu . Tako osiguranja funkcionisu. Ne bi trebalo da mogu 6 meseci naplatiti vise od polovine cene godisnje premije. Nema ni logike..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

a sta kod nas ima logike ne mozes u penziju sa 40 god staza ako nemas 65 starosti valjda te kaznjava sto si rano poceo da radis ili sto nisi bio veciti student do 35god i jos svasta nelogicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: XVS1100

Nije to nikakva pljuvacina druze nego da od svega toga digla se velika prasina kako ce biti povoljnosti i na kraju ispade da od toga nema nista naravno da su pare bitne svima nama koje ih nemamo dovoljno a svi vec dobro znamo situaciju u nasoj zemlji a drugi koji su u inostransvu 50evra im ne znaci nista i nece se niko cimati za taj baksis za koji mi dva dana rambacimo u Srbiji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Evo jos jedna informacija iz prve ruke

Ja u subotu registrovao po novom. 

Pa da vam prenesem iskustvo. 

Moj motor je 1997god i 650ccm.

Puna registracija za moj motor je 16700din sa sve tehnickim koji je 1000din.

Ja sam registrovao na sedam meseci do 14novembra i imao sam ustedu od 3500din, sto znaci da me kostalo 13200din.

Sa mnom je registrovao i drugar CBR900,  1996god isto na 7meseci i njemu je umanjenje bili oko 4200din.

Tablice vaze godinu dana od isteka poslednje registracije. 

 

E sad tu se komplikuju stvari. 

Drugar i ja smo registrovali u tom nekom vakumu kad ni ovi u Mupu nisu znali sta i kako pa su proizvoljno umanjili takse. 

Od ponedeljka je stigao zvanican dopis da se takse ne umanjuju,  tako da je umanjenje samo na polisu osiguranja. 

Ali ne lezi vraze i tu ima zackoljica. Ko registruje redovno i nema udesa ima popust na osiguranje od 15%, a pri periodicnoj to ne vazi nego se od pune cene polise( kao prilikom prve reg.) deli broj meseci i dobija neka cifra koja opet nije proporcionalna. 

Tako da npr. ko hoce (a vec  ima 15% umanjenje polise)  na 6meseci da registruje svede se  na ustedu od oko 1500din u odnosu na celu godinu sto je smesno i zalosno. Naravno ko prvi put reg. ima vece ustedu i ko ima veliku kubikazu i mlad motor ali ni to nije bog zna sta.

Moj vam je savet da pre nego sto reg.  se raspitate za cenu pune i periodicne pa da vidite da li vam se uopste isplati. 

Ovo su proverene informacije,  brat mi radi u Dunav osiguranju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: honda hornet 600

ja pitao danas u sup-u kazu da jos nisu dobili obavestenje . borski okrug je u pitanju, a ni na tehnickim pregledima kazu jos nista . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja vam prenesoh reci sluzbenice iz ljermontove koja je rekla da nema jos uputstvo ali da nece biti isplativo sigurno a ovi mali supovi su ucenici koji slusaju komandu iz centra odn ljermontove gde ja baza svega,i muvacina a i pravila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Iz Dunav osiguranja mi kaze covek da moze da mi proda polisu na koliko ja hocu, znaci i na mesec dana, sa tim da oni koriste sledecu tabelu:

1 mesec - 20% od ukupne cene polise

2 meseca - 30%

3 meseca - 40%

itd...

8 meseci i preko - 100% od polise (puna cena)

 

Medjutim, najveci problem je MUP!  Culi su za to ali jos uvek nisu obavesteni zvanicno i nece da prihvate polisu izdatu na manje od 12 meseci. Pravdaju se i da jos uvek cekaju osiguranja!?

Tehnicki pregledi se naravno prave ludi.

 

Ovo ce verovatno sve eventualno da profunkcionise ali po mojoj proceni tamo negde u novembru na kraju sezone.

 

Sramota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Skoro registrovao i situacija je takva da se NE isplati manje od 12 meseci, od svih nameta jedino je manja polisa osiguranja i to nesto mizerno, sve ostalo se placa u punoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nema bitno, ionako stoji na sajtu samo reklame radi i ne isporučuje se.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Danas registrovao motor. Honda Transalp 650, cena ukupna 21500, od toga 2500 tehnicki. Fali mi jedna plastika ispod fara, koja spaja dve bocne plastike, zbog cega su mi pravili problem i jedva sam registrovao motor. Prosao sam nekoliko tehnickih, dok na kraju nisam preko svog majstora koji zna ljude iscimao da mi zavrse tehnickim, s tim sto su, da bi moj motor bio "ispravan", prelepili onu siroku sivu traku preko mesta gde fali plastika, (siva traka, siv i motor) da bi tako prosao tehnicki kao ispravan. Otvoreno svi na tehnickim pregledima govore, kako imaju problem, jer im dolazi inspekcija i na osnovu fotografija pise kazne za sve i svasta. Kako mi je receno, pre su ih i zatvarali i oduzimali dozvole za rad, a sada samo pisu kazne za sve i svasta od 100.000 pa navise i traze dlaku u jajetu. Inace Dunav osiguranje kod kojih sam bio za tehnicki mi rekose, da ne mogu danas da rade moj motor, jer pada kisa a oni ga pregledavaju na poligonu na otvorenom, pa je mnogo klizavo (ne znam ni da li imaju valjke za motor).

Trenutna situacija sa tehnickim pregledima je "sprdnja i zajebancija" - sto rece Rahela Ferari, kada sve ovo rade i jos te zaebavaju za tvojih 2500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

To važi za sitne tehničke koje imaju nameru da pogase. Slično na prošao sa prikolicom. Otišao na kraju do ozbiljnog tehnički. pregleda....završio za 10 minuta

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, BaneVuk58 je napisao:

To važi za sitne tehničke koje imaju nameru da pogase. Slično na prošao sa prikolicom. Otišao na kraju do ozbiljnog tehnički. pregleda....završio za 10 minuta

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 

U Čačku nije baš tako koliko sam čuo od kolega na onim krupnim tehničkim, gde očigledno hoće da budu veći katolici od pape ljude su terali da skidaju top kejs i nosače kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja