Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 12 minuta, bmw je napisao:

Nije ni bolji ni sposobniji (bar se nadam), več je razlika u ceni rada i delovima.....a ti kao stranac nemaš baš vremena čekati u drugoj državi na opravku vozila.

Istina.......

Bese kraj 2010 godine kad me je oborio vozac automobila (nije me video, polukruzno okretanje + zapalio al ne daleko).

Stradao je prednji i desni kraj, delovi kod nas (ovlasceni servis) su za 150+eur bili skuplji nego u BiH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 8 sati, ivica744 je napisao:

To je ok ako ti isplacuju stetu u novcu.a ako ti popravljaju vozilo onda je svejedno gde ce raditi

Nisam baš siguran da si shvatio poantu......ako ti isplate štetu u novcu, ti za te pare ne možeš popraviti vozilo u matičnoj zemlji. A ako ti popravljaju vozilo to može da potraje i više sedmica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Svaka cast na ovome... E sad jos samo da se vidi kakva je procedura

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

8 месеци као целу годину сад, а ко буде хтео и даље 12 месеци регистрација, е бато тај луксуз има да се плати.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, Svaler je napisao:

8 месеци као целу годину сад, а ко буде хтео и даље 12 месеци регистрација, е бато тај луксуз има да се плати.

To je ono čega se svi mi bojimo da će na kraju ispasti... A brine me i to da li će se tablice vraćati ako prođe mesec dana od isteka registracije, pa će se morati nova saobraćajna raditi i tablice kada se opet registruje... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 5 minuta, ThePainkiller je napisao:

To je ono čega se svi mi bojimo da će na kraju ispasti... A brine me i to da li će se tablice vraćati ako prođe mesec dana od isteka registracije, pa će se morati nova saobraćajna raditi i tablice kada se opet registruje... :jok:

Ako cemo da gledamo kao u RS onda ne bi trebalo da bude skuplje kad je na manje mjeseci :) mene na 6 mjeseci u Bijeljini izadje za nekih 45% jeftinije nego na cijelu godinu.

 

A sto se tice vracanja tablice, kod nas se vraca i svaki put ide procedura iznova. Ali opet kazem i sa tim troskovima izajde 45% jeftinije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, draki je napisao:

Ako cemo da gledamo kao u RS onda ne bi trebalo da bude skuplje kad je na manje mjeseci :) mene na 6 mjeseci u Bijeljini izadje za nekih 45% jeftinije nego na cijelu godinu.

 

A sto se tice vracanja tablice, kod nas se vraca i svaki put ide procedura iznova. Ali opet kazem i sa tim troskovima izajde 45% jeftinije

Živi bili pa videli... Lično mislim da je kod nas tako nešto nemoguće... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Tu sada dolazi i do drugih mogućih problema: ako, recimo, neko registruje motor na 6 meseci, od aprila do oktobra, i u novembru iskoči lep i topao dan i taj neko računa u fazonu idem malo da obrnem koji krug, neće me policija uhvatiti.U tom vozanju doživi saobraćajku gde bude kriv, pošto nije registrovan osiguranje ne može da isplati štetu oštećenom...a verujem da će biti takvih...:jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Svaka cast na periodicnoj registraciji!

Sledeci korak je da nas uvrste u red homo sapiensa i ne smatraju idiotima i da ne ispadne da ce 8 meseci kostati kao godina.. Jer sam stvarno spreman da skupljam govna neko vreme pa da dam svoj sitni doprinos krecenju fasada vladinih zgrada..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sve je to lepo, a sto nisu napisali cifre koje su ugovorili i malo vise detalja. Od kada to stupa na snagu? Za nedelju dana mi istice registracija :D Nije problem u godisnjoj registaciji, nego iskljucivo u CENI godisnje registracije. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, markonitogen je napisao:

Ajd da vidimo sta ce od ovoga da ispadne...

Pa neće ispasti ništa. Mi smo takav narod. Verovatno će biti neka kombinacija koja će iziskivati toliki maltretman da ti oteknu jaja zarad uštede. Ja sam računao da me motor košta dnevno 71 dinar. Toliko mogu da odvojim zarad mog ličnog zadovoljstva.Verovatno se aktivno vozim u proseku devet meseci i kad izleti lepi dani kao npr.  krajem decembra ili ti u januaru, pa deda mrazijada treba da grizem jaja ili da vozim na kvarno. To će se isplatiti oldtimerašima ili pak nekom roditelju koji plaća reg za dete. Ali ko je dao za motor 3-4 konja evra taj ne cvili za registraciju ili možda ja još nisam naleteo na takvog

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Drage kolege, pratim temu jer mi je bitna i privatno i poslovno. Cestitke za ovo sto je uradjeno ali...

 

I kod nas je vec par godina na snazi mogucnost periodicne registracije. Kako to funkcionise? Mozemo da registrujemo motore na dan ako zelimo. Ali opet ali... Cijena toga dana je tehnicki pregled i takse kao da se registruje na godinu, cijena polise koja nije 1/365, gubitak bonusa jer motor nije konstantno registrovan.

 

Kad se malo cojek presabere, lako mu je zakljucke izvesti. Na veeelike kubikaze i nove motore ima cak i neke ustede. Na starije motore manje kubikaze i skutere, hmmm... Mozete izracunati i sami...

 

Evo vam podatak, da vidite da nije kod vas najgore. 2015 god. sam registovao novog R1200GS (novi motori su oslobodjeni tehnickog pregleda u prve tri godine) za sumu od 502€. Moj kolega u Srbiji bi to u tom istom momentu platio 260€. Treba li komentar?

 

Nadam se da je vasa asocijacija bila pametnija i izboksovala bolje uslove za vas. Mi u CG nasu nazalost nemamo, a kad smo ovakvi idioti, neka nas deru koliko mogu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 hours ago, K_A_W_A said:

Sve je to lepo, a sto nisu napisali cifre koje su ugovorili i malo vise detalja. Od kada to stupa na snagu? Za nedelju dana mi istice registracija :D Nije problem u godisnjoj registaciji, nego iskljucivo u CENI godisnje registracije. 

Nisu izbacili cifre zato sto u tekstu pise da tek treba da se odrede cifre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 42 minuta, marinero MNE je napisao:

Drage kolege, pratim temu jer mi je bitna i privatno i poslovno. Cestitke za ovo sto je uradjeno ali...

 

I kod nas je vec par godina na snazi mogucnost periodicne registracije. Kako to funkcionise? Mozemo da registrujemo motore na dan ako zelimo. Ali opet ali... Cijena toga dana je tehnicki pregled i takse kao da se registruje na godinu, cijena polise koja nije 1/365, gubitak bonusa jer motor nije konstantno registrovan.

 

Kad se malo cojek presabere, lako mu je zakljucke izvesti. Na veeelike kubikaze i nove motore ima cak i neke ustede. Na starije motore manje kubikaze i skutere, hmmm... Mozete izracunati i sami...

 

Evo vam podatak, da vidite da nije kod vas najgore. 2015 god. sam registovao novog R1200GS (novi motori su oslobodjeni tehnickog pregleda u prve tri godine) za sumu od 502€. Moj kolega u Srbiji bi to u tom istom momentu platio 260€. Treba li komentar?

 

Nadam se da je vasa asocijacija bila pametnija i izboksovala bolje uslove za vas. Mi u CG nasu nazalost nemamo, a kad smo ovakvi idioti, neka nas deru koliko mogu...

jel imate i vraćanje tablica i odjavu iz saobraćaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Vidim u više navrata se spominje to vraćanje tablica. Znači šlepovanje onda na tehnički i slično ili opez vožnja na kvarno. Već osećam da će bitno teško njesra u najavi

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000
On 3/15/2018 at 14:00, draki je napisao:

U Republici Srpskoj vec 3 godine postoji mogucnost registracije na 6 mjeseci. Dosta motorista je prihvatilo tu mogucnost i u prvoj godini povecan je broj registrovanih motocikala na drumu. 

 

Mana ovog sistema je sto mora motor da se odjavljuje u potpunosti i prilikom ponovnog registrovanja mora da se uzme nova saobracajna i tablice. Bilo kako bilo ova opcija je nekih 45% jeftinija od ukupne godisnje registracije. 

 

 

Draki ja danas isao da se raspitam za registraciju ,i na godinu je 490 maraka,a na pola godine samo 100 maraka manje...  Znaci pola godine nije pola cjene..,nadam se da nece u Srbiji prepisati zakon iz R.Srpske.   Takoda cu registrovati na godinu.  Doduse prva registracija,nove tablice i saobracajna!!  Motor 998 ccm,sto konja..  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
8 месеци као целу годину сад, а ко буде хтео и даље 12 месеци регистрација, е бато тај луксуз има да се плати.
Da ne psujem, j.. ja njima mater. Iskreno ne verujem da ce biti povoljnije nesto..

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja