Jump to content

Moto Zajednica

registracija

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Upravo sada, SlobodanR1 je napisao:

Aaaa to si ti Draki..Izvini ne prepoznadoh te odmah :P

Isto da me ne znas :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Tema za razmisljanje:

 

Najvece francusko udruzenje motociklista FFMC je napravilo svoje sopstveno osiguravajuce drustvo "Mutuelle des motards" (genijalna ideja, zar ne?).

 

Osiguravajuce drustvo je kreirano sredstvima pojedinaca zahvaljujuci donacijama od oko cetrdeset hiljada motociklista bez ikakve politicke ili finansijske podrske drzavnih institucija. Da bi kreirali to osiguravajuce drustvo morali su da ispune uslov da sakupe dovoljno novca za minimalnu garantnu rezervu (ovo vazi i kod nas u zemlji) kako bi mogli da se bave poslovima osiguranja. Iznos uplate za pojedinca je tada bio oko 42 evra.

Nakon toga su svi motociklisti (clanovi FFMC-a i mnogi drugi) presli u to osiguravajuce drustvo gde su cene osiguranja bile duplo manje od ostalih i tako su resili problem skupih registracija.

 

Tako to rade moto udruzenja u svetu. Ne znam sta rade nasa velika moto udruzenja (MAS , GAS, TRAS) i moto klubovi a vala ih svaka selendra ima po jedan.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

To na pola godina možda bitnije utiče kad je veća kubikaža. Meni na 500ccm je razlika baš mala i ne isplati se. Za 30eur više dobijem 6 mjeseci duže registrovan motor. Sve takse državi se plaćaju za punu godinu iako se registruje na 6 mjeseci. I da,ako registrujete na 6 mjeseci nema nabiranja bonusa na osiguranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

 Šta 6 meseci? 12 i ćao!

Već se javljaju ovi što bi regu na 6, a ono malo km u ostatku godine na crno. Hajde što će da se upropasti neko bez pokrića, već će da nagrdi i nekog drugog koji neće imati odakle da se naplati za štetu, lečenje ne daj Bože.

12 meseci registracije (osiguranja) valja smanjiti sa cenom na stari iznos (realno je previsoka) za motore kataloške vrednosti do cirka 2.500€. Ko tera skuplje truba je da se žali da nema za registraciju. Realno motor jeste luksuz, kao što je realno i ljubav, pa zato treba imati osećaja za "zaljubljene" sa plićim džepom. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Ban. Novo Selo
  • Motocikl: Bandit 007

Mogućnost izbora je neprocenjiva. Ovako niko nema mogućnost da bira. Neka se naplati i osiguravajuća kuća, svako bi sebi našao odgovarajuću opciju. Međutim, problem kod nas je što nema tržišne ekonomije, već samo ova burazerska. Dok se svi utale i sebi obezbede tržište, najlakše je da svi registruju na celu godinu. Nikad nisam čula da država određuje cenu obuke u auto-školama, osim ove naše; a što ne bi određivala da se osiguranje plaća cele godine. Pa celog života plaćam zdravstveno i onda opet plaćam lekara i lekove i ne stižem na preglede po 10 meseci, plaćamo penziono i smanje nam penziju... Jano, podržavam predlog, ali slutim da kod nas nema ništa od toga dok god su osiguravajuće kuće motori vlasti, uz mnoge druge.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 15/03/2018 at 1:56 PM, zlig0r said:

ko konzervira 6 meseci - platice ostalih 6, ko 2 - platice ostalih 10...tako da ne kontam tvoj PS...a i gore primer iz uredjene drzave nema veze sa osiguranjem koji je deo rege...

 

Netačno... 

Cijene parcijalnih registracija nisu proporcionalne trajanju tako da ćeš za 12 mjeseci platiti 300€ a za 6 mjeseci platiti 210€ (ili slično)... u svakom slučaju ne pola od 300... 

 

Plus se SIGURNO neće desiti da možeš imati regu samo 2-3-4 mjeseca... Budi srećan ako se ikada desi da izgurate polugodišnju registraciju...

 

Ima veze osiguranje i rega... 

Onaj ko hoće da uštedi do kraja odjavi i osiguranje jer je to cilj svega ovoga, da se uštedi. 

Dakle, motor može naravno biti neregistrovan ali osiguran ali isto tako ako ga držiš u privatnoj garaži ili parkingu može biti i neosiguran... e vidiš, ako hoćeš da baš uštediš, opet ponavljam, odjaviš i osiguranje...

 

Rezultat može biti katastrofalan kao u slučaju iz uređene države.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 43 minuta, GuMi5 je napisao:

 

Rezultat može biti katastrofalan kao u slučaju iz uređene države.

Osiguranje koje mi placamo kroz registraciju je "osiguranje od autoodgovornosti"

definicija tog osiguranja glasi:

Osiguranje od autoodgovornosti je zakonski obavezno osiguranje koje se zaključuje prilikom registracije motornih vozila. Cilj je zaštita u slučaju štete pričinjene trećem licu, tako što će troškove koje bi inače platio osiguranik, platiti osiguranje.

 

sad mi molim te objasni, koja je razlika za mene ako mi neko ukrade motor koji je bio osiguran, i koji nije bio osiguran?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 15/03/2018 at 1:48 PM, GuMi5 said:

Kapiram da u državi gdje osiguranja ionako ne pokrivaju krađu motora to ne igra ulogu ali razne druge vrste šteta koje mogu da nastanu svakako prave... 

To sam već obradio u svom prvom pisanju... 

Negdje pravi negdje ne.

U nekim slučajevima da u nekima ne.

Zavisi kakvom osiguranje imaš... možeš ti imati full kasko i neregistrovan motor... 

 

Ja imam na motoru starom 14 godina osiguranje od krađe i vandalizma... 

Pričam iz sopstvene situacije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

da ali! opet ponavljam, ovo osiguranje koje nama dize toliko ccenu rege je osiguranje od autoodgovornosti. i njega MORAS imati. a da li ces da sklapas sa osiguravajucom kucom neke dodatne vidove osiguranja je tvoja licna stvar i nema veze sa regom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 40 minuta, Mitlar je napisao:

1. Procedura

2. Garantni fond koji je ogroman

3. politič..... ne bih detaljnije, osiguranja su sponzori i zaštićeni.... aj da ne idem dalje.

1. Ko hoce i zna nije problem

2. Evo u ovom PDF-u koji sam zakacio pise koliko je reg motocikla bilo u 2017-oj. Neka svako da po 40 evra i eto ti garantni fond od milionce i po

3. Oko politike vec treba da lobiraju najvece organizacije motociklista i njihovi predstavnici - to treba da im je prvi i osnovni zadatak! Neka odrede sledecu godinu kao godinu za ovaj posao pa na moto skupovima i televiziji i internetu sire ideju i organizuju motoriste

SV21_063_2017_srb+bkorekt.pdf

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre sat vremena, Mitlar je napisao:

 

Dobar drug mi je direktor u Dunav osiguranju.

 

a i pitaj tog drugara zasto ne vrate cene na one stare, pre juna 2014-te. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Sve se može ako postoji "volja naroda". ;)

Prvo da se osnuje Unija vozača Motocikala (pravno lice)..., pa onda pritisak na vladu sa medijskom pompom... i eto ga. :jee1:

 

Mala smo mi država sa malo registrovanih motocikala (u odnosu na razvijene zemlje gde to sa osiguranjima funkcioniše) da bi to neko pokrenuo i uradio jer to podrazumeva promenu celog sistema osiguranja/registracije motornih vozila...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 38 minuta, DonToni je napisao:

Mala smo mi država sa malo registrovanih motocikala (u odnosu na razvijene zemlje gde to sa osiguranjima funkcioniše) da bi to neko pokrenuo i uradio jer to podrazumeva promenu celog sistema osiguranja/registracije motornih vozila...

Da li si procitao sta pise u dokumentu koji sam postavio? U Srbiji ima preko 40 000 registrovanih motocikala i oko 25 000 mopeda (za 2017). Ne bih rekao da je to malo. I ne znam kako to podrazumeva promenu sistema? Ako mozes da nam objasnis bilo bi odlicno...ja to vidim kao jos jednu osiguravajucu kucu specijalizovanu za motocikle i nista drugo (trenutno ih ima oko desetak)...

 

Za prvi deo teksta imas + 

 

I jos nesto:

mislim da je osiguravajucim drustvima najsladja para bas od motora. Za nas nema kasko, nema nikakvih privilegija, registracija kosta koliko i za automobil a kad se dogodi udes uglavnom je kriv vozac automobila pa osiguranje motoriste ne isplacuje stetu trecem licu. Ako je motorista kriv opet ce mu njegova osig.kuca naplatiti stetu preko malusa. Vecina (ajde neka bude i 50 %) vozi samo 6 meseci u godini, ostalim mesecima ih i nema na putevima za razliku od drugih vozila.

 

Druga vozila brojcano ucestvuju mnogo vise u nezgodama od motora pa je i tu velika nepravda u ceni osiguranja ako gledamo na rizik (gde smatram da je mnogo manji od drugih - neverovatno ali istinito kad bolje razmislis).

 

Poz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@markonitogen

Mislio sam na promenu cele procedure oko registracije i osiguranja, jer trenutno ne možeš biti registrovan a da nisi osiguran... Trebalo bi razdvojiti te dve stvari da bi mogao da uzimaš osiguranje na određeni period a da ne moraš pri tom svaki put da ponovo odjavljuješ/prijavljuješ registraciju, tablice, nalepnice, i dr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 22 sati, Mitlar je napisao:

U vezi registracije i osiguranja:

Dobar drug mi je direktor u Dunav osiguranju.

Predložim mu da osnujemo neko bajker osiguranje, budemo bajker frendli.

Kaže nemoguće iz 3 razloga:

1. Procedura

2. Garantni fond koji je ogroman

3. politič..... ne bih detaljnije, osiguranja su sponzori i zaštićeni.... aj da ne idem dalje.

 

Jedino što je moguće je izvesti to da može motor da se registruje preko moto-kluba i da se dobije do 20% povrata novca po polisi. To ako plaćamo 18000 din polisu, 3600 din može da se dobije nazad.

Eto, treba klub, predstavnik da ode do Dunava i traži. Možda nije loša opcija.

Ovo sa 20% popusta na polise je uradjeno i pocinje da funkcionise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@ivica744Tako sam razumeo iz onoga sto su napisali. Znaci i ja kao neclan nijednog kluba mogu da trazim popust? Odem na tehnicki kazem dobar dan dajte mi popust ja sam motorista i imam pravo na 20%? Ili kako?

 

Apdejt: sad sam zvao Dunav call center i zamislite - nikad culi za to! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 33 minuta, markonitogen je napisao:

@ivica744Tako sam razumeo iz onoga sto su napisali. Znaci i ja kao neclan nijednog kluba mogu da trazim popust? Odem na tehnicki kazem dobar dan dajte mi popust ja sam motorista i imam pravo na 20%? Ili kako?

 

Apdejt: sad sam zvao Dunav call center i zamislite - nikad culi za to! :)

A sto trcis pred rudu?Obrati se nekom moto klubu.trebalo bi da imaju potrebne informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, markonitogen je napisao:

Obrati im se slobodno ti u moje ime i pitaj pa nam javi

Ja znam i javio sam a procitao si vec da nisam jedini koji zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja