Jump to content

Moto Zajednica

Godina Vespe px 200 e

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Evo da i ja kao ponosni vlasnik Vespe stare 30 godina predstavim svoj ponos. Odmah na pocetku da pojasnim da je kupovina Vespe bila emotivnog karaktera za mene jer sam ih kao klinac gledao i zelio, a sa druge strane za moju djecu je edukativnog karaktera da im pokazem kako se nekad na malo kubika mnogo uzivalo. 

 

U sustini trazio sam bas onaj model koji je nekad bio nedostizan u zelji da bude pretvoren u nov. Zelio sam da sebi vratim vrijeme. 

 

Nista od ovog ne bi bilo zavrseno bez druga Darka T. koji je ostvario ovaj san. 

 

Pocetak je izgledao ovako ili od ovog:

 

2016-06-18 18.31.36.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Na prvi pogled izgleda odlicno, ali kad se rasklopi pokaze se 30 godina eksploatacije, stajanja, vode, sunca.... 

2017-03-24 18.27.08_preview.jpeg

2017-03-24 18.26.58_preview.jpeg

2017-03-24 18.26.45_preview.jpeg

2017-03-24 18.24.38_preview.jpeg

2017-03-24 18.24.17_preview.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Sto se tice estetike ovako su tekle stvari.... Pjeskarenje.... Podloga.... Farba..... Smirglanje.... Farbanje... 

2017-03-24 18.25.52_preview.jpeg

2017-03-24 18.25.55_preview.jpeg

2017-03-24 18.24.54_preview.jpeg

2017-03-24 18.26.04_preview.jpeg

2017-03-24 18.26.20_preview.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Dok je lakirer radio svoje kupuju se dijelovi. Novi, sve originalno i sve u ovlastenoj prodavnici. Vodjeno je racuna da sve stoje posljednjih 30 godina unapredjeno, a moze na ovaj model, bude i kupljeno. Tako je umjesto narandzastih ugradjen prozirni zmigavac, modernija amortizacija, nove sajle, gume, zracnice..... 

2017-03-24 18.26.07_preview.jpeg

2017-03-24 18.25.59_preview.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Sitni detalji kao sto je kilometar sat nisu zaboravljeni, sijalice zamjejene, staklo polirano, kilometraza nije mijenjana iz principa

2017-03-24 18.23.54_preview.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Predlozih zeni da je ubacimo u dnevni boravak, ali dobio sam odgovor: Ako Njeno Velicanstvo udje u ovaj stan onda ja izlazim.... Jbg dvoje je djece pa sam popustio :)

 

Vespi je ipak bolje u drustvu da spava

IMG_20180314_192842.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Ukoliko nekom treba mogu poslati listu dijelova sa cijenama pa da se preracuna ako je zainteresovan za ovakav projekt. 

 

A ja, jos da kupim jet helmet i Ray Ban naocare pa na kafu. 

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

To to, i to bež ili smeđe :) a starke već imam

 

ili kompletnu putnu opremu koju koristim na Varaderu..... ne bi povukla toliko :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Mnogo lep posao si napravio. Doduse, ovo nije kombinacija boja koju bih ja stavio ali stvarno nije ni bitno. Vazno je da je to ono sto si ti zeleo. A Vespica je spremna za sledecih 30 godina. 

Obozavam ovakve projekte, svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Pošto je mnogo ljudi slalo poruke, evo nije neka tajna. Ovo su osnovni troškovi bez kupovine motora, a i vidi se šta je rađeno. Mislim da je i korisno ako se neko odluči pa da poredi svoje cijene. U ovom slučaju je zbog nestrpljenja i želje da bude baš "nova" mnogo toga skuplje plaćeno....ali ne žalim se....vrijedi.... ono što je u KM samo podjelite sa dva i dobijete eure.

 

2017-03-24 18.24.09.jpg

2017-03-24 18.24.11.jpg

2017-03-24 18.26.15.jpg

2017-03-24 18.26.14.jpg

2017-03-24 18.26.35.jpg

2017-03-24 18.26.37.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da je bolje ne bi valjalo. ;) 

Salu na stranu, nema lepse nego kad ispunis decacki san. Voleo bi da vidjam cesce ovakve teme. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Zaista je dječački san. Život je čudan, kad si mlad nemaš para za neke stvari, kasnije te uhvati djeca, porodica, posao.... Onda nakon nekog vremena shvatiš da ako nije krstarica ni ne gledaš motor....jer bože moj pa ti si ozbiljan čovjek, imaš lovu, rintaš ko stoka i zaslužuješ dobar motor,  tvoji drugari voze takve motore..... Baš zbog toga, ovaj motor je vraćen u mlade dane, ali istovremeno je i mene vratio u neko staro i jednostavnije vrijeme.

 

Bilo je to vrijeme bez ABS-a, ESP-a, ASR-a i ostalih S-rova, vrijeme male kubikaže, prljavih ruku, ćebeta, gitare, piva, krpanja guma, paljenja na guranje, poštene tuče, pravih ljubavi i dobre muzike.... Vraća me u vrijeme kada sam sa tada djevojkom, a danas ženom, na 50 kubika putovao na more i kada smo zajedno skupljali par maraka za gorivo.

 

Nisam nostalgičar pa da sad patim za nekim ranijim vremenom, a nisam ni ostario, ali naprosto kada je čovjek klinac nije ni svjestan koliko je život lakši. Ovo je neki moj spomenik tom vremenu, koje je meni bilo lakše, koji ću da ostavim klincima da znaju da je otac odrastao na motoru, ali na mješavini, karburatorima, dimu, a ne na onome što sada vide u garaži.

 

Ono što je još ljepši dio svega ovoga je što ništa ne bi bilo da mi dobar drug Darko iz Banjaluke nije prepustio ovaj motor. On je sve započeo, ja sam u priču bukvalno upao slučajno, u kafiću uz kafu. I možda najvažnija stvar na ovom motoru je to da će da ga voze klinci samnom, a znamo svi kad imaš 10 godina i neko te provoza na motoru šta to znači. Nadam se da će uz mene naučiti i šta znači održavati motor i to kasnije primjeniti sve što sami steknu.

 

Znači cilj svega je da ovaj motor širi dobru energiju, jer Vespa u suštini i nema drugu svrhu :)

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja