Jump to content

Moto Zajednica

Godiste / kilometraza kod kineza

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...

Pozdrav, ljudi. Pratim vas "iz senke" vec godinama i najzad doslo vreme da se aktivnije ukljucim. Ne zamerite ako ovakva tema postoji, ja je nisam nasao. 

Ove sezone ne, ali za sledecu cu se pridruziti kineskoj imperiji s nekim choperom...

Poceo sam da gledam oglase pa ako mozete da me mi date neku referencu oko godista i kilometraze kada su kinezi u pitanju. 

Koje to godiste je granica preko koje oglas ne biste uzeli u obzir i koje su to kilometraze za koje biste rekli "ovo je nov motor", "ovo je ko taksi vozilo akano....zaobidji". Imam te iskustvene reference kada su kola u pitanju al ne mogu da se postavim prema motorima...sta je malo, sta je puno, sta je taman....
Nadam se da me razumete....trudio sam se sto jasnije da formulisem haos u glavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

....šta je taman?....Pogledaj zanimljive fotografije i obilje rat look modela.Jel bi vozio taj fazon?

Sve je subjektivno.Prodajem auto sa skoro 300.000km a u boljem je stanju nego neki sa 180.000....

Neznam koliko imaš godina,mada ni one nisu merilo zrelosti....

Kupiš ono koliko imaš para,a ono o čemu maštaš.....

Sve reference koje imaš slobodno baci u vodu.

Recept za ljubav,je nepoznat za ljubav.Nema potrebe za haosom...i nemoj da ''pregoriš''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 9 sati, dasabaja je napisao:

Pozdrav, ljudi. Pratim vas "iz senke" vec godinama i najzad doslo vreme da se aktivnije ukljucim. Ne zamerite ako ovakva tema postoji, ja je nisam nasao. 

Ove sezone ne, ali za sledecu cu se pridruziti kineskoj imperiji s nekim choperom...

Poceo sam da gledam oglase pa ako mozete da me mi date neku referencu oko godista i kilometraze kada su kinezi u pitanju. 

Koje to godiste je granica preko koje oglas ne biste uzeli u obzir i koje su to kilometraze za koje biste rekli "ovo je nov motor", "ovo je ko taksi vozilo akano....zaobidji". Imam te iskustvene reference kada su kola u pitanju al ne mogu da se postavim prema motorima...sta je malo, sta je puno, sta je taman....
Nadam se da me razumete....trudio sam se sto jasnije da formulisem haos u glavi :)

Kilometraza apsolutno nije referenca za bilo sta, sem da je vozen :D

Tako da, neka ti to bude najmanja briga.

Jel gledas samo copere ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Nema veze koje je godište ako je pažen. Takođe ni kilometraža ne igra ulogu. Video sam krševe sa 2-3000km i odlične motore sa preko 50 000km pređenih. Sedneš, probaš i odabereš. Lično vozim sprint princ 125 iz 2007-me sa 24000km i zadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...

Hvala svima na odgovorima....čisto da odgovorim na par pitanja.

Da, gledam prvenstveno čopere jer mi nekako najviše leže....veliki su i spori...baš kao ja :)
Kineske čopere gledam jer je faktor i budžet (Sprint Princ, Challenger, Kinroad, Hyusong, Keeway...). Tu negde do 1000e. Prvi je motor, pa, biće nekad možda i veći budžet. Za sad ovoliko.
Nisam upoznat sa rat look-om, malo sam guglao (rat look bike) i uglavnom nalazim bicikle na slikama tako da ostajem pri choperima.

Znači priča se svodi da ako u oglasima imam recimo dva Sprint Challengera jedan 2005-o drugi 2008-o, prvi prešao 3500, a drugi 28000 km - to da ne gledam? Da se fokusiram na stanje, kako je održavan, da li je padano s njega i slično?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Imaš na forumu Sprint Princ-a na prodaju za skoro duplo manje para od budžeta. Lično sam ga video i čuo kako radi. Stvarno nov motor, isti kao na slikama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Kao što ti rekoše, najbitnije je da je održavan i adekvatno korišten.

Zavisi i od kubikaže koja te zanima, pretpostavljam da je to 125-250cc?

Čak i 50cc 4T kineski skuteri mogu preći 40000 prije generalke ako se lagano voze.

Ali dobra stvar je da većina Kineza na oglasima nije puno prešla, najčešće je to ispod 20000 jer se ne voze daleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...

Onaj motor iznad izgleda kao ekstra. Motor planiram da uzmem za sledeću sezonu, tako da se nadam da će neki tako lep da iskoči i sledeće godine

Da, Midjo, 125-250...pre bih 250...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja se ovde neslažem sa nekima.

naime da kilometraža nije vazna tačno je samo gde recimo kao kod kola može da se kaže da ce agregat sigurno izdržati 300000 km.Pa gledaš nešto u što boljem stanju jer je 30000 km daleko.

Ali kod motora je ta granica mnogo manja,kod kineza jos mnogo manja a kolka je to znaju smo majstori koji mogu da naprave neki presek.

Šogor je  kupio novi pežo vivasiti 2001,francuz ne kinez,ulja samo agip,castrol,motul,ful sintetike.Mekana  voznja,generalka na 12000 km.

Stavio kineski klip i cilindar ,sipa motul 510 dobro ulje-jako ali mnogo ispod onih gorepomenutih,prešao već 25000 km.

Kad se prodaje vivasiti stariji koji je francuz ima veću cenu i lakše se proda od novijih koji su kinezi.

Dešava se i da kinezi rade odlično jako mnogo kilometara kao da su japanci ali mislim da je to lutrija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...

Hvala svima na javljanju. Svacije misljenje mi je bitno. Istina, motor planiram za sledecu godinu, do tad ima jos ali valja se malo informisati.

Sasa, to je upravo ono na sta sam ciljao s ovom temom. Koja je to odprilike kiometraza( i godiste) nakon kog ne treba uzimati kineski motor u obzir jer je rizik da nesto uskoro zvekne (prosto, kineski materijali, obrada...) prevelik. 

Ciljam na 250, mada po oglasima vidim mnogo vise ovih od 125 kubika. Neki su toliko fino ocuvani da te prosto mame da ih uzmes iako su 125

Protulsr, na sta mislis pod japanac? Neku Hondu npr? One bas retko iskoce po oglasima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Bolje uzmi 250 kubika,ja nisam vozio od 125 ali ovaj 250 bas lepo povlaci i prosto te mami da ga "razvuces".Moj je 2006 i navodno je presao 7 i kusur hiljada ali jaka stvar da se zameni kilometraza tako da kilometraza mislim da i ne igra neku ulogu ali pogledas na oglasima i uporedis godiste i kilometrazu.Japanci verujem da su kvalitetni ali i neke starudije kostaju dosta.Gledaj da kupis neki kome su zamenjene kineske gume da se ne bi prosuo negde :) Ako planiras motor za sledecu godinu onda skupi novac pa kupi nesto kvalitetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja