Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Banjici - 12.03.2018

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
9 minutes ago, drs said:

Asertivno - anglosaksonski novogovor.

Prikladno ovom podneblju to znači da su ti Čojstvo i Junaštvo u simbiozi ;)

Kad sam polagao za motor, prvo sam imao malo voznje po gradu. A onda su isle ona vezbe, tipa naglo kocenje, osmica, voznja brzinom koracanja itd. Prvi taj deo sam odvozio kao po jajima, 100% u bocu, gde je 50 ogranicenje ja sam vozio 49. Niko nista nije mogao da mi prigovori za bilo sta, idealno da ne moze biti idealnije.

A posle vezbi mi se obratio examinator, kaze mi, ako zelis da polozis hocu da vidim vise asertivnosti, hocu da vidim da vozis taj motor a ne kao skuter da vozis..

Jbg, na prvom semaforu sam mu dao po gasu, bila je raskrnisca pre izlaska na autoput, i tu sam ga izgubio. Jedino sto sam cuo na bubicu u uvetu je da skrenem na prvom odvajanju sa auto puta i da se vratim u centar za polaganje. Bio sam ubedjen da sam se sjebao :D

 

Kad je par minuta kasnije se pojavio na parkingu, izasao je, pruzio mi ruku i cestitao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
10 minutes ago, NebojsaG said:

Tako uče u školi ali na ulici si sam i nema instruktora da ti čuva ledja. To pravilo desna ivica, metar od trotoara ili koliko već, je najveća glupost! Sredina je keva, držiš rastojanje i kad god je frka begaš iza levog točka. Ima koji se drže po školskom. Ok, ali ako je trotoar visok, ne gine ti katapultiranje.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

Kad nailazis na nepreglednu raskrsnicu sa desne strane, logicno je cak i da se pomeris malo vise u levu stranu kako bi imao bolji uvid u tu sporednu ulicu.

 

Edit: a ako si bas desno orijentisan(apoliticno) postoji velika sansa da ce neki nervozni da ti se naguzi pored i odgura te jos vise desno. Zato sredina kolovoza, to je tvojih par metara u duzinu i ne delis ih ni sa kim.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Motorcikl se pravilno kreće desnom stranom kolovozne trake, nikako sredinom puta, osim prilikom levog skretanja. Sredina je često prilično zamašćena od ulja, a u gradu leti i sa baricama vode od klime.
Ako me neko iseče 50m ispred, onda ima vremena i da produži tamo gde je krenuo pre nego što ja stignem do tog mesta...
 
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
 
 
 
Нема горе ствари него возити десном страном траке, иако закон каже другачије.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Kad nailazis na nepreglednu raskrsnicu sa desne strane, logicno je cak i da se pomeris malo vise u levu stranu kako bi imao bolji uvid u tu sporednu ulicu.
...i tako daš priliku ovima iz suprotnog smera da te bolje vide. Desno je mnogo opasno

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
7 minutes ago, Savan said:

Kad sam polagao za motor, prvo sam imao malo voznje po gradu. A onda su isle ona vezbe, tipa naglo kocenje, osmica, voznja brzinom koracanja itd. Prvi taj deo sam odvozio kao po jajima, 100% u bocu, gde je 50 ogranicenje ja sam vozio 49. Niko nista nije mogao da mi prigovori za bilo sta, idealno da ne moze biti idealnije.

A posle vezbi mi se obratio examinator, kaze mi, ako zelis da polozis hocu da vidim vise asertivnosti, hocu da vidim da vozis taj motor a ne kao skuter da vozis..

Jbg, na prvom semaforu sam mu dao po gasu, bila je raskrnisca pre izlaska na autoput, i tu sam ga izgubio. Jedino sto sam cuo na bubicu u uvetu je da skrenem na prvom odvajanju sa auto puta i da se vratim u centar za polaganje. Bio sam ubedjen da sam se sjebao :D

 

Kad je par minuta kasnije se pojavio na parkingu, izasao je, pruzio mi ruku i cestitao. :)

 

Pa sve isto kao i da si ovde polagao   :klovn:

:lol2:

 

 

 

 

 

 

:na_glavi:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
3 minutes ago, drs said:

 

Pa sve isto kao i da si ovde polagao   :klovn:

:lol2:

 

I nikad necu zaboraviti, prvi susret sa instruktorom, kad me je pitao jel znam da vozim a ja odgovorio, pa naravno da znam, godinama sam vec vozio. A onda posle prvog intake casa sam priznao da sam(istinski) samo mislio da znam da vozim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ili što bi rekao instruktor na CSS-u, posle inicijalnog kruga za predstavljanje vozačkog umeća,

"vidim da si uvozan, lepo ti to radiš i sigurno - samo je pogrešno"  :D

 

A u vezi sa temom; i svim sličnim temama; a bez direktne konotacije na slučaj iz naslova; ponešto i iz ličnog iskustva ili događaja sa kojima sam bio dobro upoznat.

Novinarski članci o saobraćajnim nezgodama i nesrećama (naročito prva verzija) su u 90% situacija u najboljem slučaju polu-tačni. Ne treba trčati pred rudu sa zaključcima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Meni se desilo na polaganju za A kategoriju da kaze nadlezni policajac-skini kacigu, koji ce ti...

Mislio sam da zeza i da ce posle voznje da me obori.

Posto se polagalo na svom motoru, tada sam vozio kr1-s , a policajac se vozi u autu u kom sedi jos instruktor i kandidat za B-kategoriju.

Elem krecemo iz saobracajne skole Zemun ka Batajnici, i na prvom semaforu oni prolaze ,a mene zaustavlja crveno svetlo.

Vidim pandur se okrece gleda sto stajem, a ja pomislih izgubicu ih-vidim skrenuse za naselja Galenika..

Pa po gasu 1,2,3 130km/h, stigo sam ih samo sto su skrenuli u Galeniku:jee:

Opet se policajac okrece vrti glavom i na kraju polozio bez kacige sa prekoracenjem brzine, i ko zna cim jos...

 

Kao onaj vic kad je Haso polagao vozacki po stoti put, pa ga pita Fata sta bi, a on veli: jebe me na parkingu, jebe me na poligonu, jebe me u gradu... i pao opet.

Veli njemu Fata: mene jebo samo u garazi ,i polozila od prve.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)
Pre 4 sati, slave74 je napisao:

Meni se desilo na polaganju za A kategoriju da kaze nadlezni policajac-skini kacigu, koji ce ti...

Mislio sam da zeza i da ce posle voznje da me obori.

Posto se polagalo na svom motoru, tada sam vozio kr1-s , a policajac se vozi u autu u kom sedi jos instruktor i kandidat za B-kategoriju.

Elem krecemo iz saobracajne skole Zemun ka Batajnici, i na prvom semaforu oni prolaze ,a mene zaustavlja crveno svetlo.

Vidim pandur se okrece gleda sto stajem, a ja pomislih izgubicu ih-vidim skrenuse za naselja Galenika..

Pa po gasu 1,2,3 130km/h, stigo sam ih samo sto su skrenuli u Galeniku:jee:

Opet se policajac okrece vrti glavom i na kraju polozio bez kacige sa prekoracenjem brzine, i ko zna cim jos...

 

Kao onaj vic kad je Haso polagao vozacki po stoti put, pa ga pita Fata sta bi, a on veli: jebe me na parkingu, jebe me na poligonu, jebe me u gradu... i pao opet.

Veli njemu Fata: mene jebo samo u garazi ,i polozila od prve.

xaxaxaxa dobar :jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
1 hour ago, ivica744 said:

@Throttle Addict, kolega i policajac iz Sapca u jednoj drugoj temi kaze da je motor vozilo koje se krece svojom trakom ,pa mi ono o voznji desnom stranom trake vise nije jasno.

I u prosloj temi je bilo polemike oko iste stvari, problem se javlja kada ljudi polovicno tumace Zakon u ovom slucaju clan 35. Zakona o Bezbednosti Saobracacaja.
Svaki clan se deli na stavove a stavovi mogu na tacke, zato je potrebno procitati ceo clan i onda dati pravilan komentar na isti odnosno ispravno ga tumaciti.
Evo sta kaze pomenuti cl.

Capture.thumb.PNG.45059eb9b9601cd7b3748a8a1aaf9db5.PNG

Svaki pasus u clanu je zaseban stav, shodno tome ovaj clan ima 5 stavova.
Prvi stav nam govori da se vozilo (ne odnosi se samo na motorno vozilo vec na sva vozila) mora kretati uz desnu ivicu kolovaza dok drugi stav detaljno objasnjava nacin kretanja uz krajnju desnu ivicu kolovoza UKOLIKO SE ISPUNE USLOVI NAVEDENI U DALJEM TEKSU DRUGOG STAVA, znaci ako uslovi puta dozvoljavaju i ako NE IZLAZEMO SAMI SEBE OPASNOSTI onda smo duzni da se krecemo uz krajnju desnu ivicu kolovoza. Izvinjavam se na velikim slovima, ne vicem, samo pokusavam da pojasnim. :) 

Clan 35. se primenjuju u saobracajnim nezgodama u bas ociglednim situacijama itd.

Da bi vas neko kaznio za ovaj clan on mora prvo da dokaze gore navedene uslove...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto prevedeno na narodski srpski jezik znaci: .... ? (Gde treba motocikl da vozi?)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
2 minutes ago, Savan said:

Sto prevedeno na narodski srpski jezik znaci: .... ? (Gde treba motocikl da vozi?)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ufffffffff, ti bese vuces korene iz Loznice :D:D:D 
Paz vako, kad su uslovi kolovoza idealni (ravan asfalt, bez rupa, vozis normalnom brzinom, nema biciklista, nema pesaka, nema rizle i drugih sr....a na kolovozu) kreces se sto blize desnoj ivici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Throttle Addict je napisao:

Ufffffffff, ti bese vuces korene iz Loznice :D:D:D 
Paz vako, kad su uslovi kolovoza idealni (ravan asfalt, bez rupa, vozis normalnom brzinom, nema biciklista, nema pesaka, nema rizle i drugih sr....a na kolovozu) kreces se sto blize desnoj ivici!

Ova tvoja preporuka vodi te vrlo brzo u bolnicu (ili ispred popa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
3 minutes ago, zika56 said:

Ova tvoja preporuka vodi te vrlo brzo u bolnicu (ili ispred popa).

I na nacin da sebe ne ugrozavas, jasno pise kolega.
I to nije moja preporuka, vec tako pise sta da radimo, nisam ja pisao :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Није проблем објаснити мотоциклистима куда да се крећу, проблем је објаснити возачима аутомобила да су дужни да се крећу ближе десној страни... 

А тек је мисаона именица убедити људе да мотоцикл може законито претицати у оквиру своје траке...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Ili što bi rekao instruktor na CSS-u, posle inicijalnog kruga za predstavljanje vozačkog umeća,
"vidim da si uvozan, lepo ti to radiš i sigurno - samo je pogrešno"  
 
A u vezi sa temom; i svim sličnim temama; a bez direktne konotacije na slučaj iz naslova; ponešto i iz ličnog iskustva ili događaja sa kojima sam bio dobro upoznat.
Novinarski članci o saobraćajnim nezgodama i nesrećama (naročito prva verzija) su u 90% situacija u najboljem slučaju polu-tačni. Ne treba trčati pred rudu sa zaključcima. 
U ovom slučaju zaključke izvodimo na osnovu fotki sa mesta udesa. Lepo se vidi ko je kriv i tu nema greške.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, Throttle Addict je napisao:

I na nacin da sebe ne ugrozavas, jasno pise kolega.
I to nije moja preporuka, vec tako pise sta da radimo, nisam ja pisao :) 

I na tarabu može da piše ....., pa ipak nećeš verovatno da probaš.;)

Kada voziš uz desnu ivicu, vozači automobila te jednostavno ignorišu i kada te pretiču (ili obilaze) čine to tako da ne prelaze u drugu traku nego samo malo mrdnu ulevo (samo koliko da te ne omandaju prednjim krajem auta), a onda odmah zaborave da postojiš i lepo se odmah vrate udesno (a tebe izbace na trotoar ili te upljeskaju uz neku ogradu ili stub). Znači voziš (približno) sredinom svoje trake i trudiš se da pratiš saobraćaj tako da ne dođeš u situaciju da te svi pretiču (jer će u tom slučaju neko da te odgura sputa). Bolje je ići malo brže od ostalih učesnika u saobraćaju, nego ići malo sporije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Just now, zika56 said:

I na tarabu može da piše ....., pa ipak nećeš verovatno da probaš.;)

Kada voziš uz desnu ivicu, vozači automobila te jednostavno ignorišu i kada te pretiču (ili obilaze) čine to tako da ne prelaze u drugu traku nego samo malo mrdnu ulevo (samo koliko da te ne omandaju prednjim krajem auta), a onda odmah zaborave da postojiš i lepo se odmah vrate udesno (a tebe izbace na trotoar ili te upljeskaju uz neku ogradu ili stub). Znači voziš (približno) sredinom svoje trake i trudiš se da pratiš saobraćaj tako da ne dođeš u situaciju da te svi pretiču (jer će u tom slučaju neko da te odgura sputa). Bolje je ići malo brže od ostalih učesnika u saobraćaju, nego ići malo sporije.

Da kolega, zato nam je i data mogucnost da sami procenimo da li cemo se kretati uz desnu ivicu ili ne, ponavljam, ako ne ugrozavamo sebe a ni druge ucesnike u saobracaju onda se krecemo uz desnu ivicu.
U Zakonu nije navedeno da se moramo kretati uz desnu ivicu kolovoza po svaku cenu, vec kad to uslovi omogucavaju.
Data nam je licna procena da utvrdimo da li su uslovi dobri li ne.....
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, NebojsaG je napisao:

U ovom slučaju zaključke izvodimo na osnovu fotki sa mesta udesa. Lepo se vidi ko je kriv i tu nema greške.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Pa nije baš tako jednostavno i može da bude itekako pogrešan zaključak ukoliko samo fotografije gledamo.

Ko je kriv određuje sudija, a na osnovu svih dostupnih podataka (tragovi, ostaci vozila, položaj nakon udesa, svedoci, izveštaj veštaka, tehnički pregled vozila, vremenski uslovi, vidljivost, uslovi u saobraćaju u momentu udesa, ....).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Pa nije baš tako jednostavno i može da bude itekako pogrešan zaključak ukoliko samo fotografije gledamo.
Ko je kriv određuje sudija, a na osnovu svih dostupnih podataka (tragovi, ostaci vozila, položaj nakon udesa, svedoci, izveštaj veštaka, tehnički pregled vozila, vremenski uslovi, vidljivost, uslovi u saobraćaju u momentu udesa, ....).
 
 
...pa još ako je sudiji u mladosti neki motorista pokupio ribu, pa se ovaj seti toga u pretresu.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

У реду, штета је већ учињена. Апел за будућност: "Не остављајте адвокатице и приправнице, к'о Бога вас молим! Треба неко да тера точак и када дотичне аванзују!" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pustite zakon, iz mog iskustva je najbolje voziti lijevom stranom trake.

Možda izgleda čudno, ali tako ćete spriječiti budale da vas pretiču unutar trake i guraju na ivičnjak i bolje će vas vidjeti iz suprotnog smjera.

Ja sam vozio desnom stranom pa su se tako ubacivali ispred mene bez ikakvog razloga dok se vozi polako u koloni.

Sredina je isto tako okej ako nema previše otpada i fleka od ulja.

Ako putujete na otvorenom putu i imate dosta kubika onda možete voziti bilo kojim dijelom trake. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja