Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Banjici - 12.03.2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Obično ima po nekoliko ležeći u blizini škole u svim uličicama, pa čak i najmanjim. U takvim uslovima je zaista tehnički nemoguće postići navedene velike brzine. U Paunovoj ako nema ležeći, to je možda zbog trolejbusa, nisam skoro prolazio...

A ako je tako, onda se ne može postaviti znak za zonu usporenog saobraćaja jer ga nije moguće usporiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 15 minuta, hansol je napisao:

Ja živim u blizini i gledam svakodnevno divljanja ako kažem motociklista onda ću i sebe i sve ostale uvrediti. Jednostavno, ne podržavam brzu vožnju motora u gusto naseljenim mestima, naročito ne pored škola.

Možda sam upotrebio stroge reči ali ja stvarno ne znam kako da nazovem ove individue.

E, sa svim ovde napisanim mogu da se složim, ali to opet ne znači da ću unapred oceniti i osuditi kolegu za izazivanje nezgode. 

Inače, za infantilne osobe nemam opravdanja. To nisu moje kolege po shvatanju, razmišljanju i ljubavi prema motociklima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je jedno izuzetno zajebano mesto. Tržni centar koji je pomenut nalazi se u principu jako blizu, gde je i semafor, stanice i okretnica tramvaja...medjutim ono što je još važnije je da se sve to nalazi mnogo niže (u smislu nadmorske visine) i da se otprilike baš na ovom mestu, možda nešto ranije (smerom kojim se kretao Ford) ulica "lomi" i apsolutno je nemoguće na brzinu videti šta dolazi odozdo...možda samo trolebus, zbog visine. Znači motociklista se kretao uzbrdo...a ovaj u Fordu je očigledno požurio da skrene. Po položaju bi se reklo, jer još nije stigao do isprekidanih linija a levi točkovi su mu već u drugoj traci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Mnogo pretpostavki na jednom mestu.

Mislim da je cinjenica samo, da je motor udario u auto sa 100kmh vozac bi odleteo 30m dalje(vrvtn ne bi preziveo),auto ne bi imao prednji kraj, a motor bi se verovatno prepolovio. 

Da vozaci divljaju,divljaju i jedni i drugi,ali tesko je sa sigurnoscu reci sta se dogodilo i tvrdoglavo braniti svoj stav ma koji on bio. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa sada već dolazimo do problema urbanog razvoja i načina projektovanja gradskih blokova. Radi toga treba posetiti neki drugi forum pa da vam urbanisti objasne da više niko u svetu ne projektuje otvorene gradske blokove gde svaki blok ima po jednu školu i gde većina dece ne prelazi prometne ulice od škole do kuće.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Paunova ulica je poslednjih 40 godina mnogo opterećena. Tada je kroz nju prolazio samo automobilski saobraćaj pa je produžena autobuska 40, 41 polovinom 80-ih, pa zamenjena trolama, pa uvedena 78, pa spušteni svi 400 autobusi sa Avalskog puta u nju. Njom prolazi autobus na svaka 2 minuta, izuzetno prometna ulica. A gde su tu automobili, kombi vozila i na kraju motori? A bicikli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Evo sto se desilo mom rodjenom bratu, a citao sam da se dogadjalo i jos nekim motoristima.

Isao je iz pravca Topcidera prema Rakovici(zaboravio sam ime te ulice-puta).

Na samom skretanju za Kosutnjak kod nis benzinske stanice iz pravca Rakovice skretao je auto, i sacekao da propusti brata na motoru-zadrzavao je pravac ka Rakovici.

Brat je usporio na oko 40km/h, a ovaj je cekao mirno sve dok nisu bili blizu jedan drugog , a onda je naglo izvrsio skretanje ka Kosutnjaku cime mu se direktno preprecio. 

Srecom i dobrom reakcijom ,brat je izbegao pad, ai nije i udar-samo ga je krznuo po gepeku i zadnjem braniku. 

Vrlo male povrede je imao, od rucice kocnice po prstima, i malo noga.

Ja  sam vrlo brzo stigao na lice mesta, izvredjao tog "vozaca", koji kaze nije ga video, al video ga je 100%.

Kaze kriv sam,blabla. 

Dosla je i policija ,izvrsila uvidjaj, a kad je bilo sudjenje, ovaj "vozac" ,tvrdi bratu da on nije kriv.

Pa  zar nije stoka. Naravno i sudija ga je odrao..

 

Problema ce uvek biti u saobracaju, niko ne kupuje motor da bi vozio po propisima, cesto nemaju savesti neki ni pored skola i vrtica. Ali zato je dosta kriva i saobracajna policija, jer ih skoro nikad nema pored skola i vrtica.

I tu bi mogli da kaznjavaju i da pune budzet-ne moraju iza nekog zbuna da iskacu tamo gde nije previse rizicno po druge ucesnike u saobracaju, da se vozi brze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Uglavnom tu mislim na prekoracenje brzine i provlacenje izmedju zaustavljenih vozila na semaforu ili koloni.

Ne znam da li ti vozis motor i koji, ali imati pravi motocikli i voziti max 120 na auto putu ili 80 na regionalnom je u najmanju ruku cudno..

Prekoracenje brzine u gradu , blizu skola ,vrtica, gde ima puno pesaka i ostalih ucesnika u saobracaju ne pravdam..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Provlačenje između vozila nije nužno protivzakonito. U Kaliforniji je recimo legalno - splitting lanes.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
3 hours ago, Sandi said:

Ali ako ja vec vozim preko ogranicenja, ko daje pravo ostalim ucesnicima da mi oduzmu zivot ne ustupanjem prava prvenstva? Znaci ako sam ja prekoracio oni imaju pravo da me ubiju kad mi preseku put, sta?

Ne, ali brzom vožnjom povećavaš rizik da te ne vide ili da loše procijene tvoju brzinu i daljinu.

Ako za kratko vrijeme pređeš veliki put, direktno povećavaš svoj rizik.

Hoću da kažeš da se na rakrsnicama i kod uključivanja sporednih puteva mora dodatno usporiti i povećati pažnja.

Nikad ne znaš ko je za volanom, zato se sam trebaš maksimalno zaštititi.

Ovo pišem uopšteno, nevezano za konkretan slučaj.

 

54 minutes ago, X8 Vračar said:

Provlačenje između vozila nije nužno protivzakonito. U Kaliforniji je recimo legalno - splitting lanes.

Ako nije izričito zabranjeno, onda se toleriše. :)

Npr. u Poljskoj i Velikoj Britaniji je zvanično legalno, a vjerovatno u još nekim zemljama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, Šumadinac said:

Druže, zanemari Drs-kog i Mikulu (stare provokatore :)).

 

 

Ćale; 'si ti vaga u horoskopu, kada stalno nešto balansiraš  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Upravo sada, drs je napisao:

 

Ćale; 'si ti vaga u horoskopu, kada stalno nešto balansiraš  :P

Riba, uvek se izmigoljim. :P:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

- Motoristi nemaju tapiju na papane u svojim redovima; ima ih procentualno koliko i u svim drugim kategorijama učesnika u saobraćaju. Nepromišljeni a specijalno samo-nabeđeni gradski trkači mi intenzivno idu na prečku, bez obzira koliko točkova vozili.

 

- hansol nije jedini roditelj ovde, niti je Paunova ulica jedinstvena u gradu. Svaki kvart ima bar jednu visoko problematičnu ulicu/raskrsnicu. Balalajke na temu Paunova ulica i zona škole su ovde u funkciji opravdavanja njegovih zaključaka i nemaju nikakve direktne veze sa konkretnim slučajem.

 

- Zaključci koje je hansol izneo su krajnje proizvoljni, pogrešni i pri tome kontradiktorni dostupnim informacijama (pre svega fotografijama). Ja nemam nikakvu relevantnu informaciju da bih tvrdio ovo ili ono, niti sam "branilac motociklista po difoltu". U ovoj priči, za sada, ostaje otvoreno ko je u pravu, ali je jasno ko je u krivu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ovde je kao dan jasno da je vozač automobila kriv. Ako je motorista vozio u okvirima ograničenja, onda je to po meni pokušaj ubistva sa pred-umišljajem. Zato nema druge nego da se skapira da oni nas nikada ne vide i da nema prednosti za nas. Svaka raskrsnica je bomba na putu. Svaki semafor, smrtonosna zamka. Treba veliko iskustvo da se predvidi opasnost i još veća umešnost da se iz nje iščupa. Oni kažu ''mogao sam da odem na robiju'', a mi kažemo ''mogao sam da poginem''. Sva sreća pa je kolega preživeo.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Automobilisti nas ne vide.

Ja sam počeo da nosim visoko uočljivu žutu jaknu i primijetio sam da me puno bolje vide tj. primjećuju.

Ne znam zašto malo motociklista nosi tako nešto, je li ružno izgleda?

Najčešće takvu odjeću viđam kod touring i adventure motociklista i mislim da bi svi trebali da je nose, dobro bi bilo da je zakonom obavezna.

Ja nosim ovakvo nešto i zaista je efikasno.

 

Voyager-H2.jpg

 

bell_qualifier-dlx_hi-vis.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none
39 minutes ago, NebojsaG said:

Ovde je kao dan jasno da je vozač automobila kriv. Ako je motorista vozio u okvirima ograničenja, onda je to po meni pokušaj ubistva sa pred-umišljajem. Zato nema druge nego da se skapira da oni nas nikada ne vide i da nema prednosti za nas. Svaka raskrsnica je bomba na putu. Svaki semafor, smrtonosna zamka. Treba veliko iskustvo da se predvidi opasnost i još veća umešnost da se iz nje iščupa. Oni kažu ''mogao sam da odem na robiju'', a mi kažemo ''mogao sam da poginem''. Sva sreća pa je kolega preživeo.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Dođi na Banjicu sad kad otopli, sedni u baštu ispred tržnog centra ili baš tu ima kafić sa baštom gde je bila nesreća.Posedi sat vremena pa vidi šta je jasno kao dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Dođi na Banjicu sad kad otopli, sedni u baštu ispred tržnog centra ili baš tu ima kafić sa baštom gde je bila nesreća.Posedi sat vremena pa vidi šta je jasno kao dan.

Ma kapiram ja tebe i šta hoćeš da kažeš ali u ovom slučaju i da je išao 100 i da je krenuo u kočenje kad je video da ovaj skreće, pa prikočio i udario u ovoga sa 30 na sat, sve to opet ne opravdava vozača kola. Ako je ćorav nije gluv. Nije ovaj vozio bicikl. Znam tu ulicu vrlo dobro. Brdo gore, rupa dole. Ne vidi se a često ispred onoga koji skreće znaju da budu vozila gradskog prevoza, pa to još više otežava preglednost. To ga ne vadi. Izgubi čovek nogu u Zemunu onomad jer se kombista kurčio i nasilnički skrenuo i oduzeo mu prednost!

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Automobilisti nas ne vide.
Ja sam počeo da nosim visoko uočljivu žutu jaknu i primijetio sam da me puno bolje vide tj. primjećuju.
Ne znam zašto malo motociklista nosi tako nešto, je li ružno izgleda?
Najčešće takvu odjeću viđam kod touring i adventure motociklista i mislim da bi svi trebali da je nose, dobro bi bilo da je zakonom obavezna.
Ja nosim ovakvo nešto i zaista je efikasno.
 
Voyager-H2.jpg&key=ab0ced1647ef0fd04a71c8c995f70e26fec1b5200149f8b82326132987d399ff
 
bell_qualifier-dlx_hi-vis.jpg&key=9f5a1259b0575347121e688677fc4577b16cb61c388ca3572f3912b3645c416e
Pametno

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 40 minuta, NebojsaG je napisao:

Pametno

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

kada te vide u ovome lakše te nanišane. 

mislim da je bolje da te se cuje nego da te se vidi. kada te cuju a neznaju odakle dolazi zvuk onda na sve i svakoga gledaju.

ovo svakako nebi volio da je zakonska obveza jer tko hoce da se pazi na taj nacin neka izvoli.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
NebojsaG, beogradske musice su presrecne kada ti izadjes na ulicu.
Nemam ja zelenjikavu jaknu pa da kupim mušice. To kolega iznad....ali cu da kupim

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja