Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Banjici - 12.03.2018

Recommended Posts

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom
On 3/15/2018 at 3:38 PM, hansol said:

Kako si to zaključio? Pogledaj sa koje stane je udaren.

Piše u tekstu. Na drugoj slici se vidi da je automobil skretao ulevo. 

Ovo se u BG-u redovno dešava, nešto na šta sam lično navikao. Nove kolege su u velikom problemu, neiskustvo, a i parališući strah pri ovakvim situacijama je najveći problem - pored nesavesnih vozača drugih kategorija naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none
On 3/18/2018 at 10:29 PM, drs said:

 

 

A)  Znaš nešto što ostali ne znaju ?

B)  Troluješ iz dosade ?

 

Ne trolujem. Igrom slučaja sam bio pored nesreće pola sata pošto se desila pa sam mogao lično da analiziram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Zaključio sam da je motor vožen mnogo brže od dozvoljenog.

 

banjica.png

 

Zona škole, ograničenje 30, da se sudario sa tom brzinom ne bi mu bilo ništa, malo bi se ugruvao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Vidiš, ja zaključujem, da ti pojma nemaš o onome što pričaš. To sam pomislio i kada sam prvi put video tvoj post a sada sam siguran.

 

Da se motocikl kretao značajno većom brzinom od dozvoljene, oštećenje na kolima i položaj motocikla u odnosu na automobil bili bi bitno drugačiji.

To, da bi se "malo ugruvao" da je bilo 30 km/h, je .... ma nije vredno komentara.

 

Ali, OK; predstavio si se. Samo opušteno  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Tvoje mišljenje možeš da zadržiš za sebe. Pri brzini od 30 km/h možeš motorom svako oduzimanje prednosti da izbegneš.

Problem tebe i tebi sličnih je što po difoltu braniš motocikliste bez obzira bili oni krivi ili ne.

Poštuj brzinu, poštuj pravila i uslove saobraćaja i  da vidiš koliko bi bilo manje nesreća sa motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Hansol, mene zanima kako si izracunao njegovu brzinu?

 

U koju stranu auta je trebao da udari ako mu je ovaj presekao put?

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Na osnovu njegovih povreda

Ako ga je udario u desnu stranu to znači da je automobil već neko vreme obavljao radnju skretanja i da se motor pojavio velikom brzinom niotkuda i nije imao gde i zato je sudar bio sa desne strane auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

To sto govoris su pretpostavke. Mozda je motor isao 30km/h a auto velikom brzinom i tada odlucio da skrene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 45 minuta, hansol je napisao:

Tvoje mišljenje možeš da zadržiš za sebe. Pri brzini od 30 km/h možeš motorom svako oduzimanje prednosti da izbegneš.

Problem tebe i tebi sličnih je što po difoltu braniš motocikliste bez obzira bili oni krivi ili ne.

Poštuj brzinu, poštuj pravila i uslove saobraćaja i  da vidiš koliko bi bilo manje nesreća sa motorima.

  Prvi ( i jedini ) udes sam imao vozeći Pony Expres. Taj motorić je samnom mogao da ide blizu 50 km/h.  U momentu udesa sam se kretao oko 30 km/h, isekao me je slepac sa Fordom. Ja sam preleteo preko forda, okrenuo se u vazduhu i pao na debelo meso ( posledice - ogromna modrica i ćopavio desetak dana ), a moglo je da bude i gore da sam pao na glavu. Pony Expres pao pored forda takođe okrenut u kontra smeru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none
1 minute ago, Mikulanac said:

To sto govoris su pretpostavke. Mozda je motor isao 30km/h a auto velikom brzinom i tada odlucio da skrene.

 

Da je tako bilo auto bi video motor. U pitanju je Ford Focus, ne videh da je u pitanju ST ili RS verzija nego običan TDCi. Pre će biti da je bilo kako sam ja rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none
4 minutes ago, drumskalisica said:

  Prvi ( i jedini ) udes sam imao vozeći Pony Expres. Taj motorić je samnom mogao da ide blizu 50 km/h.  U momentu udesa sam se kretao oko 30 km/h, isekao me je slepac sa Fordom. Ja sam preleteo preko forda, okrenuo se u vazduhu i pao na debelo meso ( posledice - ogromna modrica i ćopavio desetak dana ), a moglo je da bude i gore da sam pao na glavu. Pony Expres pao pored forda takođe okrenut u kontra smeru. 

Upravo o tome pričam. Jesi bio povređen, ali ne teško kao ovaj motociklista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Ja sam uvek govorio da ne treba uzimati brzinu kretanja u jednacini kad se oduzme prednost. To ako sam ja lud, vozim brzo i vise nego duplo preko ogranicenja, za to postoje sankcije i kazne za mene koje policija pise a sud izvrsava. Ali ako ja vec vozim preko ogranicenja, ko daje pravo ostalim ucesnicima da mi oduzmu zivot ne ustupanjem prava prvenstva? Znaci ako sam ja prekoracio oni imaju pravo da me ubiju kad mi preseku put, sta? Mislim da je glupo pricati uopste o svemu ovome... Pamet u glavu, bez nervoze i predvidjajte sta sve moze da se dogodi, budite spremni...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Loš stav. Šta bi rekao da ti nekome oduzmeš život vozeći prebrzo? Recimo voziš motor prebrzo ovom istom ulicom sa slike i ne izleti auto nego dete iz škole?

Šta ćemo sad?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
8 minutes ago, hansol said:

Da je tako bilo auto bi video motor. U pitanju je Ford Focus, ne videh da je u pitanju ST ili RS verzija nego običan TDCi. Pre će biti da je bilo kako sam ja rekao.

 

E jbg, ti iz pretpostavke u pretpostavku. Mozda covek slabije vidi, mozda je mazio suvozacicu itd...  Jedino sto je ovde sigurno i ocigledno ja njegova greska pri skretanju. Da je motor isao 200km/h prekrsio bi ogranicenje ali se nebi slupao da ga vozac automobila nije isekao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Netačno. Šta ako je auto mileo 5 km/h i video da nema nikoga 100 metara niže koliko mu je inače dovoljno da skrene levo pri normalnim brzinama DA NIKOGA NE UGROZI a onda papan izleće sa 100 km na sat i zakucava se u njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 12 minuta, hansol je napisao:

Upravo o tome pričam. Jesi bio povređen, ali ne teško kao ovaj motociklista.

Nisam bio teško povređen jer sam pao na dupe, a mogao sam pasti i na glavu i možda ne bi bio živ.  U to vreme je moj drug iz škole takođe imao udes sa pony expresom, vozio po ulici sa kaldrmom, jako sporo možda 10 - 15 km/h i udari ženu koja je krenula da prelazi ulicu ( a nije pogledala dal neko ide ).  Padne on, padne žena. Pošto je polako vozio, žena ustane, otrese prašinu sa suknje - nije joj ništa. Moj drug ostane da leži, udario glavom o ivičnjak, tri dana je bio u komi , ostale mu trajne posledice. Nije toliko bitno ni ko je kriv, ni ko je koliko brzo išao - najbitnije je kako je ko prošao, kako je pao, jel udario u nešto glavom il debelim mesom. A u konkretnom slučaju se po oštećenjima na vozilima vidi da nije u pitanju velika brzina, a takođe se vidi i da je motociklista poštovao zakon i vozio sa upaljenim svetlom, a na automobilu su svetla ugašena ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

 

On 3/25/2018 at 11:08, hansol je napisao:

Ne trolujem. Igrom slučaja sam bio pored nesreće pola sata pošto se desila pa sam mogao lično da analiziram.

 

Aman bre, Mikulanac. Čovek je "bio pored nesreće"; i lično analizirao. Šta si ti sada tu praviš pametan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Težak slučaj čega? Ja ti govorim, možda moje dete ide u ovu školu, a debili divljaju ovom ulicom.

Ja to gledam svaki dan kad je lepo vreme. Ovaj papan samo nije imao sreće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 25 minuta, hansol je napisao:

Netačno. Šta ako je auto mileo 5 km/h i video da nema nikoga 100 metara niže koliko mu je inače dovoljno da skrene levo pri normalnim brzinama DA NIKOGA NE UGROZI a onda papan izleće sa 100 km na sat i zakucava se u njega?

Da je tako bilo, bili bi unisten i ford i motor i oba vozaca...

Ovom bre motoru puko blatobran od udarca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

hansol donekle te podržavam u stavu da brzina igra vel ulogu u nesrećama,ali si malo preterao sa proizvoljnim zaključcima i još kažeš "papan",zamisli sad se pojavi ovde kolega motorista i postavi snimak nesreće gde se vidi da je vozio po propisu...šta bi onda bilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 3 minuta, hansol je napisao:

Samo zaobiđi Paunovu

Druže, zanemari Drs-kog i Mikulu (stare provokatore :)).

Reci mi,molim te, da li te je neka guska (ili gusan, da budem politički korektan) "isekla", ili naglo, bez ikakvog razloga (osim njoj poznatog) zakočila ispred tebe, bez razloga? A da nisi imao vremena da reaguješ?

Da li ti je neko dete, nenadano, istrčalo na put?

I, ako su odgovori negativni, koliko dugo voziš motocikl?

Slažem se sa tobom da ima debila na motociklima,koji svoje spolovilo pokušavaju da produže zavrtanjem ručice (svedok sam toga čim počne toplije vreme).

Ipak, nije u redu optuživati nekog, a da ne znaš sve okolnosti.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Ja živim u blizini i gledam svakodnevno divljanja ako kažem motociklista onda ću i sebe i sve ostale uvrediti. Jednostavno, ne podržavam brzu vožnju motora u gusto naseljenim mestima, naročito ne pored škola.

Možda sam upotrebio stroge reči ali ja stvarno ne znam kako da nazovem ove individue.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja