Jump to content

Moto Zajednica

servisiranje keeway hurricane

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
On 23.3.2018. at 15:34, Krokodilo je napisao:

Za karburator - Postavis motor na centralni podupirac, strafcic za smesu na karburatoru ZASRAFIS do kraja(bez nasilsva), podignes ler da bi motor nekako mogao da radi, POLAKO pocinjes da odstrafljujes srafcic za smesu(masina pocinje da podize obrtaje), kad postigne maksimum i sraf vise ne igra ulogu VRATIS 1/4 kruga:)

PS. Normalno na kraju namestis ler po zelji, ja stelujem DOVOLJNO NISKO da se zadnji tocak ne okrece ALI ne toliko "da broji" ipak je 50 kubika dvotaktni i da bi mogao glatko da povuce treba mu pocetni obrtaj.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Skuter sam sklopio i opet imam tu neku rupu od 20 do 40 a nisam rolnice i oprugice stavljao.

Danas ga prvi put provozo i ide oko 68 70 što je odlično jedino da nije zbog auspuha koji mi malo pusta ispod glave serijala je auspuh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
On 23.3.2018. at 15:34, Krokodilo je napisao:

Za karburator - Postavis motor na centralni podupirac, strafcic za smesu na karburatoru ZASRAFIS do kraja(bez nasilsva), podignes ler da bi motor nekako mogao da radi, POLAKO pocinjes da odstrafljujes srafcic za smesu(masina pocinje da podize obrtaje), kad postigne maksimum i sraf vise ne igra ulogu VRATIS 1/4 kruga:)

PS. Normalno na kraju namestis ler po zelji, ja stelujem DOVOLJNO NISKO da se zadnji tocak ne okrece ALI ne toliko "da broji" ipak je 50 kubika dvotaktni i da bi mogao glatko da povuce treba mu pocetni obrtaj.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

Kupio sam variomat za moj skuter remen i sve ostalo ali čovjek mi reče da za.taj variomat što sam uzeo da nepostoje 4,5g sad nezz da li me laže ili nezz sta da radim on mi preporučuje 5g da stavim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Kupio sam variomat za moj skuter remen i sve ostalo ali čovjek mi reče da za.taj variomat što sam uzeo da nepostoje 4,5g sad nezz da li me laže ili nezz sta da radim on mi preporučuje 5g da stavim 
Varijaror se uvek prodaje sa najtezim spidkontrolerima, zeljenu tezinu istih nadjes nahnadno. 100% postoje standardne 4,5 grama, a ako ne imas MALOSSI on ima sve nestandardne gramaze.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Varijaror se uvek prodaje sa najtezim spidkontrolerima, zeljenu tezinu istih nadjes nahnadno. 100% postoje standardne 4,5 grama, a ako ne imas MALOSSI on ima sve nestandardne gramaze.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
A dal bi mi padale da pošalje ove od 5g da se neganjam dalje jer od ovoga sam baš dosta djelova poručio a skuter mi treba ovih dana baš mnogo 

Još ja sam iz Republike Srpske 

A ovamo kod nas naći djelova za skuter možeš samo da živce izgubis,te je teško kuburiti sa ljudima jedino ako si ti iz Bosne pa da kažeš ako neko ima ovako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Izvini sto ti se ubacujem u post. Zanima me jel zna neko gde mogu kupiti original delove za skidanje blokade na Keeway Huriccane skuteru? Tacnije,treba mi sira ona lula ili kako je neko zove ona cev sto ide od motora do auspuha pozadi i valjda rolnice druge kako sam razumeo majstora. Motor ima predjenih 12000km nikad do sad nisam menjao kajs,rolnice itd... Na motoru je sve fabricko,osim sto sam cistio karburator,menjao svecice,filter vazduha i tako neke sitnice cisto odrzavanje malo. Motor i dalje ide extra,sad se malo razradio pa ide do 60km/h ali bih ipak skinuo tu blokadu da moze terati barem na 70km/h :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Ja sam na Hurikancu prvo zamenio cdi i variomat a kasnije jos svasta nesto. Cdi sam zamenio zato sto je bio limitiran a kineski variomat nije izbacivao kajis(remen) do vrha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Koliko ti je isao dok je bilo sve fabricki? Brat i ja smo kupili na istom mestu isto Huriccane al je on posle dve godine skinuo blokadu, u to vreme je platio oko 20-30e i ide mu skuter 75 kao metak. Tad mi je rekao da mu je majstor menjao taj iduv dole ili lulu kako se to vec zove,ja sad imam onu jednu vecu cev i jednu malu cevcicu sto ide sa izduva do auuspuha,tacnije sa te cevcice se opet vraca neka kolicina izduva negde u motor preko nekog gumenog creva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Koliko ti je isao dok je bilo sve fabricki? Brat i ja smo kupili na istom mestu isto Huriccane al je on posle dve godine skinuo blokadu, u to vreme je platio oko 20-30e i ide mu skuter 75 kao metak. Tad mi je rekao da mu je majstor menjao taj iduv dole ili lulu kako se to vec zove,ja sad imam onu jednu vecu cev i jednu malu cevcicu sto ide sa izduva do auuspuha,tacnije sa te cevcice se opet vraca neka kolicina izduva negde u motor preko nekog gumenog creva.
 
То је вентил који усисава чисти ваздух и убацује у издув на део измеџу цилиндра и лонца. На такав се начин добије жељени EURO.... Најбоље за брзину је да промениш цео ауспух, на пример Џијанели Екстра, око 100€ нови. ЕGR вентил се у том случају елиминише.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
17 minutes ago, Krokodilo said:

То је вентил који усисава чисти ваздух и убацује у издув на део измеџу цилиндра и лонца. На такав се начин добије жељени EURO.... Најбоље за брзину је да промениш цео ауспух, на пример Џијанели Екстра, око 100€ нови. ЕGR вентил се у том случају елиминише.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Kod brata je sve isto, barem na oko deluje da je sve fabricki,audpuh je fabricki,jedino cev od izduva je veceg precnika i nema tu cevcicu vise. Ide mu oko 70-75km/h 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Kod brata je sve isto, barem na oko deluje da je sve fabricki,audpuh je fabricki,jedino cev od izduva je veceg precnika i nema tu cevcicu vise. Ide mu oko 70-75km/h 
 
То је деблокажа, фабрички Хјурикен долази са блокираном граном која је ужа и има кривину плус(ако се не варам није један). Кад је промениш иде супер.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Da druze, promenio sam tu granu ide bolje dosta. Mnogo vise snage se oseca i ide 65km/h. Sta bi mogao da mu zamenim jos da dobijem barem jos 10km/h? Rolnice i kajs nisam dirao nikad za ovih 12300km. Ima lep start

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Најскупљи улог би био редуктор, спортски редуктор је основа свега. Он је неких 100€ мање више, затим можеш да убациш кинески кит TMMP или FDF неких 20€, глава цилиндра обавезно 80кубика да не би променио ступањ компресије око 10€. Варијатор Top Racing са ролницама 4 - 4,5 грама око 30€ са три сета ролни. Ремен POWER LINK који је врх, бољи од било који Малоси око 20€. Жуте опруге на ламели и бела главна опруга около 15€. И још један Џијанели Екстра око 100€ ако скупиш снаге да купиш ја ти гарантујем 90/95км. Ако идемо + карбуратор, усисна грана и корекција аирбокса стижеш до опасних 120км/ч. Може још мало али то више је опасно по живот.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

ово је тај FDF, одличан квалитет. Још кад "нашминкаш" мало клип дремелом, савршено.4bdcf7c47b33ae86f0caffa4759ebed1.jpg07c62b46677319f1c2c98000dfefa2db.jpge12425618308728df0f9cc286e589fa2.jpg

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Dzijaneli je izduv ili? Izvini slabo se razumem u te stvari. 
да најјефтинији Џијанели који је сасвим довољан за Хјурикен.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Ja sam pre neki dan otkopao malte ne nov Keeway Hurricane 50 ccm u garaži. Parkirao ga pre nekoliko godina i zaboravio na njega,ali bukvalno. Nameravam da izvadim staro gorivo i ulje i da kupim nov karburator. Stari je zapekao i bukvalno nemam živaca a ni majstora koji hoće da se zeza sa njime. Kod mene u gradu nema prodavaca kod koga može da se nađe na stanju i jedino što mogu je on line naručivanje ali se ugrađuju malte ne duplo. Ja sam pronašao ovaj pa me interesuje da li iko iskusniji može da potvrdi da li ovaj sa slike odgovara.2d87b1882bf323a51c5b7cfa0a326bf9.jpg

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Ipak nisam naručio novi karburator. Skinuo stari,rasklopio ga,okupao u karbklineru. Dizne,dva komada,jedva odpušio i produvao karbklinerom. Sve sastavio i upalio. Tast kaže da je stojao u garaži 8 godina! Svećicu sam odmastio i očistio čeličnom četkom. Isprao oba rezervoara za gorivo i dvotaktol. Nasuo sveže i sada radi. Mada mi se čini da ima nešto više plavog dima nego pre. Ali moguće je i da ne pamtim dobro posle toliko godina... E jedino što posle ovoliko godina ne radi je pokazivač nivoa goriva na instrument tabli..

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока



6a55cf9c35c013131186ce3ed3d9461f.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja