Jump to content

Moto Zajednica

servisiranje keeway hurricane

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane

e ovako imam skuter keeway hurricane 2t 50ccm i ove zime sam rijesio malo da ga osvjezim posle 20000 predjeni kilometara

stavio sam nov klip cilindar karike nije mallosi ali je kvalitetniji 

porucio novi el.saug jer je ovaj otisao skroz,presjecene zice,

porucio variomat ,rolnice 4-5g i uzeo opruge one za lamelu to tek treba da mi stigne

posto sam tek danas sklopio skuter stavio cilindar upalim ga posle duzeg vremena da se malo razdradi ono 2x30min da se razradi malo se vozikao pri manjem gasu e posto ja zivim u Vlasenici gdje koza pod rucnom pase imam uspon ispred kuce i tu sam testirao skuter kako vuce i desava mi se da od 25kmh pa sve do 35-40kmh nesto ga kao gusi slabo ubrzava kad prodje taj dio onda ide normalno.

sad me zanima sta moze da bude jer mi se to ranije nije desalavo 

inace na skuteru je sve fabricko nista dirao nisam sem cilindra sto sam stavio ali i on je 50ccm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
pre 4 minuta, miksamgm je napisao:

Pa ako normalno radi masina,nesto sa prenosom nije ok. Te rolnice,variator,kais....

jbg motor fino radi ima lijep rez sve je ok e sad cu viditi kad stavim novi variomat rolnice kais i oprugice oce li biti razlike 

zanima me dal moze biti do igle karburatora jer imam osjecaj da na tom djelu kad ona krece u akciju stvori se ta rupa

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
jbg motor fino radi ima lijep rez sve je ok e sad cu viditi kad stavim novi variomat rolnice kais i oprugice oce li biti razlike 
zanima me dal moze biti do igle karburatora jer imam osjecaj da na tom djelu kad ona krece u akciju stvori se ta rupa
 
Na centralni stender u mestu kad dajes gas, dali se isto desava??? Da li si cistio auspuh?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
On 3/15/2018 at 10:27, Krokodilo je napisao:

Na centralni stender u mestu kad dajes gas, dali se isto desava??? Da li si cistio auspuh?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

cek centralni stender je centralna opruga jel ili nisam za to nikad cuo

cistio sam ga ranije jedino sto sam ga morao sjeci i variti ponovopa se bojim da sad nema mozda doboljno mjesta za izduv al cudi me sto je startan i na pocetku nema problema sa trzanjem i ostalim samo sto imam tu tzv rupu u ubrzanju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
cek centralni stender je centralna opruga jel ili nisam za to nikad cuo
cistio sam ga ranije jedino sto sam ga morao sjeci i variti ponovopa se bojim da sad nema mozda doboljno mjesta za izduv al cudi me sto je startan i na pocetku nema problema sa trzanjem i ostalim samo sto imam tu tzv rupu u ubrzanju
 
Centralni podupirac, imas stranicni i centralni.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

centralni stender je ono na cemu motor stoji kad je parkiran,al ne kao smekerski na stranu "na copavu" nego ona centralna sa dve nogare

image.png.4b1a3a19defcf1994fb693357912f5b1.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
Pre 1 sat, miksamgm je napisao:

centralni stender je ono na cemu motor stoji kad je parkiran,al ne kao smekerski na stranu "na copavu" nego ona centralna sa dve nogare

image.png.4b1a3a19defcf1994fb693357912f5b1.png

aha sta treba da se desava nisam obracao paznju sta moze da bude sve

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
centralni stender je ono na cemu motor stoji kad je parkiran,al ne kao smekerski na stranu "na copavu" nego ona centralna sa dve nogare
image.png.4b1a3a19defcf1994fb693357912f5b1.png
Da

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
aha sta treba da se desava nisam obracao paznju sta moze da bude sve
 
Kad ga turiras na centralnom dali dobijas istu "rupu" u obrtaje ili mazno podize???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
On 16.3.2018. at 22:35, Krokodilo je napisao:

Malo zeza karburator i najvise zeza zadni kajsnik kod lamele. Izvadi proveri ocisti podmazi.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Dobio sam neke plave oprugice uz variomat da stavim njih

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Preporucujem ZUTI glavni feder i bele male federcice na lameli, ali proveri ispravnost zadnjeg kajsnika, kako otvara ima li lufte dok otvara ne sme da zapinje u nijednoj tacki i to. Po videu kojeg si pustio simptom je bas taj, da zadnji kajsnik zapne u odredjenu poziciju i treba vremena da je prebrodi.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane

Znaci tvoja preporuka su bijeli federcici i žuta centralna opruga i koje rolnice bi mogao uz to možda od 4,5g ja msm da bi bile ok 

U ponedeljak cu otvoriti zadnji kaisnik pregledati i malo razredjivacom politi da skinem masnoće i usput odnesen da mi nalijepi čovjek lamelu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ako ti je auspuh fabricki onda 4,5 grama, ako je sportski 3,7 do 4 grama. Dobra je opcija i samo zuti federcici na lameli sa standardnim glavnim. Rako si da je standard zato sve ovo je poboljsanje standardne varijante, ako je KIT, to je druga prica.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
pre 6 minuta, Krokodilo je napisao:

Ako ti je auspuh fabricki onda 4,5 grama, ako je sportski 3,7 do 4 grama. Dobra je opcija i samo zuti federcici na lameli sa standardnim glavnim. Rako si da je standard zato sve ovo je poboljsanje standardne varijante, ako je KIT, to je druga prica.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Jeste standard je nema kit nema ništa sve je fabričko znači ili bijele federcici i žuta centralna ili camo žute federcice 

I 4,5g rolnice posto mi je pre ovog rasklapanjaa išao oko 65kmh ocul dobiti sta na brzini ili će ostati sve kako je i bilo 

Msm meni nije toliko bitna brzina al ne bi volio da  izgubim krajnju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ovaj model kao i GENERIC koji vozi istu masinu ima ogranicenje u diferencijalu. Ako ubacis MALOSSI sportski diferencijal dobijas sasvim drugu perspektivu. Preporucujem i kajs POWERLINK po dimenzii, strasno dobar kajs, elastican, odlicno se ponasa i podize krajnu brzinu.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Ovaj model kao i GENERIC koji vozi istu masinu ima ogranicenje u diferencijalu. Ako ubacis MALOSSI sportski diferencijal dobijas sasvim drugu perspektivu.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
To možda bude plan za narednu godinu ali ove sam već dosta uložio

Novi cilindar 

Klip

Karike

Variomat

Kaiš

Električni saug

Lezajeve u diferencijalu SKF

I još moram akumulator uzeti.

Još da mi je da ga nastelujem i  stavim nove rolnice od 4,5g i te žute federcice ili oprugu žutu a bijele federcice to još morm da vidim šta je bolje ili ako ti već radiš to da mi kažeš šta je bolje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

I stelovanje nije problem, objasnicu ti(ako mislis na stelovanje karburatora).

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Ako bi mogao i za karburator a i ovo za prenos da mi kažeš šta mi je dobra opcija msm ako imaš vremena da pišeš ili nekako nekim drugim putem da mi posaljes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ako si standard onda samo zuti federi na lameli, proveri varijator - bolcna u njemu treba da ide mazno, zadnji deo varijatora sa plasticnim klizacima isto mazno bez glavljenja i nikakvo pomazivanje uljem ili mascu. Zadnji kajsnik kad pocinjes da ga siris obim rukama ima sasvim malu aksijalnu toleranciju i pocinje da otvara, ako posle te tolerancije osetis zub koji zapinje to nije OK. Kad otvori, probaj da igras prstima leva desna - proveravas radijalno, ako osecas KLAP, KLAP to nije u redu. Kad kajsnica otvara, podloga velikog federa MORA da se okrece zajedno sa njom ako nije tako nije u redu(toliko mogu ovako forumski)

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vlasenica
  • Motocikl: Keeway Hurricane
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

Aoo si standard onda samo zuti federi na lameli, proveri varijator - bolcna u njemu treba da ide mazno, zadnji deo varijatora sa plasticnim klizacima isto mazno bez glavljenja i nikakvo pomazivanje uljem ili mascu. Zadnji kajsnik kad pocinjes da ga siris obim rukama ima sasvim malu aksijalnu toleranciju i pocinje da otvara, ako posle te tolerancije osetis zub koji zapinje to nije OK. Kad otvori, probaj da igras prstima leva desna - proveravas radijalno, ako osecas KLAP, KLAP to nije u redu. Kad kajsnica otvara, podloga velikog federa MORA da se okrece zajedno sa njom ako nije tako nije u redu(toliko mogu ovako forumski):)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

hvala ti jos samo za karb ako ti nije problem odo sad da pogledam zadnji kaisnik bas me zanima sta mu je dal radi kako treba hvala ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Za karburator - Postavis motor na centralni podupirac, strafcic za smesu na karburatoru ZASRAFIS do kraja(bez nasilsva), podignes ler da bi motor nekako mogao da radi, POLAKO pocinjes da odstrafljujes srafcic za smesu(masina pocinje da podize obrtaje), kad postigne maksimum i sraf vise ne igra ulogu VRATIS 1/4 kruga:)

PS. Normalno na kraju namestis ler po zelji, ja stelujem DOVOLJNO NISKO da se zadnji tocak ne okrece ALI ne toliko "da broji" ipak je 50 kubika dvotaktni i da bi mogao glatko da povuce treba mu pocetni obrtaj.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja