Jump to content

Moto Zajednica

Zvornik-Zvornik preko vode do slobode

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT

Drugari, planiramo 09/06/18 od Zvornika BiH sledecu putanju:

Zvornik-Trebinje-Drac-Bari-Napulj-Rim- prema Bolonji (Toskana)-Trst-Jadranska obala-Zvornik i sve to do 17/06/18 nedelja.

Zamolio bih za sve predloge a ja cu malo detaljniji plan uskoro izneti

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ee lako je meni za vas Punise, a sta mi Sirotanovici da radimo? :moto3:Svako dobro i srecni puti, a mi ostali cemo citati putopis! :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dobar je krug, ima puno toga da se vidi i provoza usput...mogao bi po nesto i da predlozim, samo daj neke smernice, koliko dana i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Dobar je krug, ima puno toga da se vidi i provoza usput...mogao bi po nesto i da predlozim, samo daj neke smernice, koliko dana i sl.

Doktore ( a i svi ostali koji su vozili ovaj deo),
Plan je od 09/06 pa citava sedmica do nedelje.

Vozimo u subotu do Trebinja (mislim da je taj vikend moto skup u trebinju i tu je spavanje.

Nedelja voznja kroz CG pa da se uhvati nocni trajekt u Dracu za Bari (gledao sam na aferry.com trajekt pa ako imas predlog koji brodar je bolji ili da li rezervisati ranije ili na licu mjesta?).

Znaci od ponedeljka kad se stigne u Bari pa do nedelje kad bi trebali da dodjemo kuci sve je otvoreno i podlozno promenama (jedino imamo nocenje kod prijatelja iznad Rima nekih 160km mjesto Alerona).
Znaci ruta od Barija preko Napulja do Rima:
Kojim putem ici?
Koliko kilometara dnevno voziti?
Gde spavati?

Onda dalje od Alerone:
Ista pitanja.

Opcija spavanja za dalje:
Severno od Vicence (imamo prijatelje)
Portoroz (imamo prijatelje)
Podace HR (imamo prijatelje)
Et tak


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Obzirom da nemaš baš previše dana, 2 potrošiš  pre Barija, i druga 2 od Portoroža do kuće, moraćeš neke deonice autoputem...ostaje 5 dana za Italiju.

Deo od Barija do Napolija, i od Napolija do Rima predlažem autoput, da ne bi trošio vreme koje moćeš da iskoristiš u Toscani.  Pored Napolija vredi svratiti u Pompeju (fenomenalno iskustvo), a tu je i Amalfi coast (biće uskoro, pa ti prenesem utiske).

Što se tiče Toscane, gde god da kreneš bićeš oduševljen, izbegavaj glavne magistrale. Ja sam Toscanu vozio 2 puta i super je. Drugi put smo koristili ADAC-ove karte sa preporučenim putevima i nema greške.

 

https://www.adac.de/reise_freizeit/motorrad/tourenkarten/default.aspx?ComponentId=40672&SourcePageId=0

 

Od Firence do Bologne preko Passo della Futa, sa svraćanjem u Chalet Raticosa (biker point).

Od Bolognje do Vicence samo autoput, jednom sam probao pored i tesko smaranje kroz njive.

Od Vicence se popnete severno u Dolomite i carujete do Slovenije.

Sto se tice smeštaja, u zadnje vreme najčešće koristim opciju danas za večeras preko Bookinga...u toku dana rezervišem za uveče (mada se par puta desilo da rezervišem uveče za odmah).

Što se tiče trajekta, u zavisnosti od termina, nisu svi brodovi na raspolaganju (treba uskoro da idem pa sam gledao)...ja lično bi, ako može, radije uzeo brod koji kreće oko 21-22, nego oko ponoći...em ga čekas satima da krene, em ti sutra skrati dan za vožnju...bez obzira na kompaniju.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT

@Doktor,

Hvala za informacije.

Sto se tice Dolomita oni otpadaju iz razloga sto hocemo Jadranskom magistralom da se vracamo.

Internet si imao gde nafatas wifi ili si imao IT karticu?

Amalfi krug je oko 150km kako vidim po mapama ali sam u prethodnim putopisima citao da zna da bude guzva i da taj put moze da se oduzi, ali po slikama izgleda da je vrhusnki uzitak voznje (cekam te utiske :-)

Imas li kakav predlog puta od Rima prema Firenci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Italiji smo dosta smestaja nalazili na licu mesta, prosto ima ga svuda...a za net mozes da se snadjes, mada znaju da budu stipse sto se tice neta.

Kako planirate iz Vicence prema Sloveniji...prakticno u danu mozete od Vicence do Portoroza, a da okrznete Dolomite. 

Od Montepulciano, preko Siene, San Gimignano do Firenze (imas u onim kartama rutu)...od Rima do Montepulciano biraj neke lokalne puteve...nesto sam prosao, ali pre 10-11 god, pa se i ne secam...znam da smo svracali na Lago di Bolsena...

Amalfitana, samo u slučaju da tu negde noćite...i da, u toku leta i ja imam info da zna da bude baš gužva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

moj prjedlog je da se držiš onih sigurnih nocenja kod imamo prijatelje a sve ostalo kako je rekao dotore. izmuljao bi još jedan dan i izbjegavao bi autoputeve jer ......., naravno.

Dolomite možeš proci pa se spustiti na Udine i preko Rijeke na Jadransku magistralu.

spavanja su sada stvarno rješiva sad za sad pa se s time nebi opterecivao.

sugestija, kada vec ideš na takav put barem dan , a bolje dva više probaj izorganizirati pa makar na štetu Trebinja jer ti je blizu a drugi dođe brzo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Što se broda tiče, on ti je jedini fiksni. Treba provjeriti koje dane i kada kreće. Kartu bi svakako kupio unaprijed pa si na miru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Što se broda tiče, on ti je jedini fiksni. Treba provjeriti koje dane i kada kreće. Kartu bi svakako kupio unaprijed pa si na miru.

Ja koliko sam skontao na www.aferry.com iz Draca ima trajekt i nedeljom sto nama odgovara.
6b0e64ce75d8a98f788839d3b1420b86.jpg
Kako je za spanete, imaju li oni ili da se ponese za svaki slucaj .
Jel imao neko iskustva koliko ranije doci pre polaska trajekta?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Na te velike medjunarodne trajekte potrebno je doci 2 sata ranije jer se prvo ukrcavaju motori. Ako ste sigurni za tacan datum najbolje je da kupite karte za brod jer se cekajuci moze desiti da poskupe. Obicno karte mozes naci i na dan putovanja ali ja uvek volim da budem siguran jer taj brod menja mnogo toga.

 

Sto se same rute tice Doktor i Mile su  ti dali dobre savete. Od Rima ja bi se kretao prema Sieni a onda ka Firenci i preko Futa passa do Bolonje. E tu nastaje problem jer je od Bolonje pa do Venecije  to jest Trsta mozda i najdosadniji put i Italiji. Magistrala jako dosadna a autoput skup, Razmisli da provozas deo Dolomita, udjes u Sloveniju i spustis se u Hrvatsku, tu ces zaista uzivati. Jadransku gledaj da nije vikend jer se moze desiti da bude guzva, u to vreme se skola zavrsava a to moze od jednog od najboljih puteva za voznju u Evropi napraviti pakao. 

 

Ne znam jel su ti fiksni datumi za polazak ali ja bih obavezno u ovu turu ubacio MotoGP trku u Mugellu koja je 3.juna. To je nesto nezaboravno a steta je kad vec prolazis pored staze da to ne dozivis. 

 

Sto se voznje tice obicno vozimo 400-500km dnevno, ponekad malo vise ali nikad manje. To ti je otprilike 8-10 sati bez izlaska na autoput. Hotele uglavnom preko Bookinga ali mesec, dva ranije nisam ko Doktor last minute varijanta. Obe varijante imaju svojih mana i vrlina tako da izaberes onu koja ti vise odgovara. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Mikulanac me preduhitrio. Sada baš gledam na aferry.com i ima povoljnijh karata od onoga što si ti stavio u prethodnom postu.

image.thumb.png.9ae4c4c7fdd190eef342a9611b72eb91.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Mikulanac me preduhitrio. Sada baš gledam na aferry.com i ima povoljnijh karata od onoga što si ti stavio u prethodnom postu.
image.thumb.png.9ae4c4c7fdd190eef342a9611b72eb91.png
 

I meni izbacuje tu kartu na racunaru sa GNV ali nije mi jasno zasto na ton karti jema vreme dolaska trajekta?
Kod Adrie je to tacno definisano polazak-dolazak.
Sta mislis za ovo.
Hvala vam jos jednom, forum je zbilja riznica dobrih informacija i dobrih ljudi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Na te velike medjunarodne trajekte potrebno je doci 2 sata ranije jer se prvo ukrcavaju motori. Ako ste sigurni za tacan datum najbolje je da kupite karte za brod jer se cekajuci moze desiti da poskupe. Obicno karte mozes naci i na dan putovanja ali ja uvek volim da budem siguran jer taj brod menja mnogo toga.
 
Sto se same rute tice Doktor i Mile su  ti dali dobre savete. Od Rima ja bi se kretao prema Sieni a onda ka Firenci i preko Futa passa do Bolonje. E tu nastaje problem jer je od Bolonje pa do Venecije  to jest Trsta mozda i najdosadniji put i Italiji. Magistrala jako dosadna a autoput skup, Razmisli da provozas deo Dolomita, udjes u Sloveniju i spustis se u Hrvatsku, tu ces zaista uzivati. Jadransku gledaj da nije vikend jer se moze desiti da bude guzva, u to vreme se skola zavrsava a to moze od jednog od najboljih puteva za voznju u Evropi napraviti pakao. 
 
Ne znam jel su ti fiksni datumi za polazak ali ja bih obavezno u ovu turu ubacio MotoGP trku u Mugellu koja je 3.juna. To je nesto nezaboravno a steta je kad vec prolazis pored staze da to ne dozivis. 
 
Sto se voznje tice obicno vozimo 400-500km dnevno, ponekad malo vise ali nikad manje. To ti je otprilike 8-10 sati bez izlaska na autoput. Hotele uglavnom preko Bookinga ali mesec, dva ranije nisam ko Doktor last minute varijanta. Obe varijante imaju svojih mana i vrlina tako da izaberes onu koja ti vise odgovara. 

Mikulanac,
Datum je shodno godisnjem odmoru , hajde neku lepu putanju od
109a9509dbcd868280e6e65258839ad4.jpg
Ovog mjesta pa da probamo uklopiti te Dolomite pa nek ide zivot


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Gde god krenes uzbrdo neces pogresiti. Ja bi izabrao neki do Cortine D' Ampezzo pa onda desno ka Sloveniji, tacnije na Mangart pa nizbrdo na Bovec, Most na Soci i dalje nizbrdo ka Hrvatskoj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Gde god krenes uzbrdo neces pogresiti. Ja bi izabrao neki do Cortine D' Ampezzo pa onda desno ka Sloveniji, tacnije na Mangart pa nizbrdo na Bovec, Most na Soci i dalje nizbrdo ka Hrvatskoj.

A zna li neko sto se sigurnosti motora tice kakva je situacija u Napulju, Rimu itd, treba li se motor vezati sajlama za svaki slucaj ili to nije toliko strasno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

meni bi bilo doživotno žao da odem u napulj a neodem na sicilija-sardinija. nekako ubudzite još koji dan jer ako sad neodete razmislite kad ce biti sledeći put jer godine lete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
meni bi bilo doživotno žao da odem u napulj a neodem na sicilija-sardinija. nekako ubudzite još koji dan jer ako sad neodete razmislite kad ce biti sledeći put jer godine lete

Tesko.
Pokusacemo da odvozamo Amalfi obalu. Sta mislite koliko je moguce iz Baria otici do Salerma odvozati Amalfi u jednom danu i nociti tu negde oko Napulja al gde je motor na sigurnom 🤣🤣🤣


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
13 hours ago, Mikulanac said:

Sto se Napulja tice ja motor nebi ostavio na minut  bez nadzora.

Samo sam u Napulju video da voze motore bez kacige (u odnosu na onaj deo EU koji samo posetio do sada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Obzirom da nemaš baš previše dana, 2 potrošiš  pre Barija, i druga 2 od Portoroža do kuće, moraćeš neke deonice autoputem...ostaje 5 dana za Italiju.
Deo od Barija do Napolija, i od Napolija do Rima predlažem autoput, da ne bi trošio vreme koje moćeš da iskoristiš u Toscani.  Pored Napolija vredi svratiti u Pompeju (fenomenalno iskustvo), a tu je i Amalfi coast (biće uskoro, pa ti prenesem utiske).
Što se tiče Toscane, gde god da kreneš bićeš oduševljen, izbegavaj glavne magistrale. Ja sam Toscanu vozio 2 puta i super je. Drugi put smo koristili ADAC-ove karte sa preporučenim putevima i nema greške.
 
https://www.adac.de/reise_freizeit/motorrad/tourenkarten/default.aspx?ComponentId=40672&SourcePageId=0
 
Od Firence do Bologne preko Passo della Futa, sa svraćanjem u Chalet Raticosa (biker point).
Od Bolognje do Vicence samo autoput, jednom sam probao pored i tesko smaranje kroz njive.
Od Vicence se popnete severno u Dolomite i carujete do Slovenije.
Sto se tice smeštaja, u zadnje vreme najčešće koristim opciju danas za večeras preko Bookinga...u toku dana rezervišem za uveče (mada se par puta desilo da rezervišem uveče za odmah).
Što se tiče trajekta, u zavisnosti od termina, nisu svi brodovi na raspolaganju (treba uskoro da idem pa sam gledao)...ja lično bi, ako može, radije uzeo brod koji kreće oko 21-22, nego oko ponoći...em ga čekas satima da krene, em ti sutra skrati dan za vožnju...bez obzira na kompaniju.
 
 
 
 

Doktore, kada planiras da vozis Amalfi ako nije tajna naravno ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Verovatno u nedelju i eventualno ponedeljak, pošto u subotu, po planu (ako se nešto ne promeni) krećemo na turu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja