Jump to content

Moto Zajednica

Problemi aprilia pegaso

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Danska
  • Motocikl: Aprilia pegaso

Imam problem na moju apriliju od kako je promijenjen cilindar i klip i karike nastelovan i pali kao mina ali cim vratim sauh i obrtaji se spuste ispod dvije hiljade onda kao da kine i ugasi se i cuje se da ispusti vazduh kao na dekompresoru pomozite ljudi sve zivo sam probao i opet isto a inace pali kao mina i prima gas sve normalno ali na lergas nikako hvala svaka pomoc dobrodosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
4 hours ago, Biker-Boy said:

Zapusena glavna dizna, Ler dizna ok i zato ti crkava tek kad vratis sauh

Zar ne bi trebalo obrnuto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 20 sati, Aprilia pegaso je napisao:

Imam problem na moju apriliju od kako je promijenjen cilindar i klip i karike nastelovan i pali kao mina ali cim vratim sauh i obrtaji se spuste ispod dvije hiljade onda kao da kine i ugasi se i cuje se da ispusti vazduh kao na dekompresoru pomozite ljudi sve zivo sam probao i opet isto a inace pali kao mina i prima gas sve normalno ali na lergas nikako hvala svaka pomoc dobrodosla

  Treba da odneseš motor kod pravog servisera za Apriliju, da mu objasniš šta si radio na motoru. pa da on opet sve rasklopi i ponovo sklopi, pa će motor da proradi kako treba.  Problem je u tome što si ti nešto loše sklopio - povezao, pa sad treba tražiti šta i gde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Znam da moj komentar neće puno pomoći, ali kod traženja bilo kakve pomoći, zaista nebi bilo loše reći o kojem se motoru radi .. :takoje:

 

"Aprilia Pegaso" je pojam koji je širok otprilike 15 godina (1990-2005) .. i u tom periodu je Pegao malo evoluirao sa karburatora na injection .. i tako .. da ne ulazimo u bespotrebna sranja .. ;)

 

OK OK  ... znam ... i mene bi bilo sramota napisati da vozim Aprilililju, ali ipak, ako tražiš pomoć, nebi bilo loše ..  dati neku informaciju ... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
7 hours ago, strasilo said:

i mene bi bilo sramota napisati da vozim Aprilililju

A sto bi ga bilo sramota napisati da vozi Apriliju?To nije korektno.Pa ovde na forumu kada se ne zna na kom motoru treba iskaliti bes,onda je rezervni krivac za sve  Pegaso.A i ostali Italijani,obavezno.Milion polemika je vodjeno,pisano je sta su realni problemi na tom motoru,da se ne ponavljamo opet.Iz mog iskustva,veoma je vazno  ko ga odrzava i kako.Aprilia pegaso,ako je to model sa karburatorima,onda je on neretko najcesci uzrok mnogih sranja koje prouzrokuje i ostale kvarove.Inace,poseduje japanske karburatore,ne italijanske.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
41 minutes ago, nenada said:

A sto bi ga bilo sramota napisati da vozi Apriliju?To nije korektno.Pa ovde na forumu kada se ne zna na kom motoru treba iskaliti bes,onda je rezervni krivac za sve  Pegaso.A i ostali Italijani,obavezno.Milion polemika je vodjeno,pisano je sta su realni problemi na tom motoru,da se ne ponavljamo opet.Iz mog iskustva,veoma je vazno  ko ga odrzava i kako.Aprilia pegaso,ako je to model sa karburatorima,onda je on neretko najcesci uzrok mnogih sranja koje prouzrokuje i ostale kvarove.Inace,poseduje japanske karburatore,ne italijanske.

 

Mislim da se kolega strasilo malo nasalio. Nema potrebe za toliko negativnim stavom, a nema potrebe ni da se nadjes prozvanim, posto i ti vozis Pegasa.

I, stvarno, ko jos vozi Apriliju i time se hvali???

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Sad cu ti je i nahvalim! Ide odlicno,vuce dvoje bez muke,dobro koci,odlican ram,dobri i prednji i zadnji amortizeri,ugodan u voznji,spoljasnost lepa,odlican zvuk,stabilan.Znaci,:P.Ako se salio,sve mu oprosteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
6 minutes ago, Zuba87 said:

Ако смем да питам, без да добијем по ушима, од када Априлија излази из МЗ-ове фабрике? :)

Agregat od 660ccm, ako se ne varam koristi i MZ u Mastifu, Bagiri, kao i Aprilia u novijim Pegasima. Inace je agregat Yamahin, u XT660... Verovatno odatle taj podatak. Moja prtpostavka, ne i tvrdnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Danska
  • Motocikl: Aprilia pegaso

Posto si vec sve skidao pogledaj na karburator kada gledas moror odzadi lijevi karvurator sa desne strane prema drugom karburatorj ima jedna mala luluca to je za singronizaciju i zna da padne cep sa nje i nema sanse da oce da radi isti sam problem imao i sve sivo sam radio i stelovao i vodio tamo i ovamo i onda mi majstor bokilic tu tajnu otkrio i od tada motor radi kao mi a mozda imas isti problem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja