Jump to content

Moto Zajednica

GSF600S Bandit, 2001god

Recommended Posts

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Motor mi se svidja i nagovaram nekog da ga kupi.

Ali bi voleo da cujem zasto bi presao sa Bandita 600 S na TDM 4tx 850?

Ja sam puno kilometara vozio i jedan i drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bruno, da budem iskren nemam valjani razlog, tdm nisam cak nikada ni probao ma koliko Vam to cudno zvucalo... Nekako osecam da bi to bilo to! 

Ako se ispostavi da gresim, guram dalje, oglasavam, dodajem novac, servisiram, poliram, prevodim i u krug :D

Zmigavci stigli, lepi i veliki, od Horneta kazu da su...

 

P.S. Voleo bih da saslusam savet, razlike, posto ste oba vozili... Imam 110kg, supruga oko 60, uvek u paru purujemo, komfor volim, brzinu ne, udobnost mi puno znaci! Hocu da gledam prirodu i putujem bez opterecenja u kicmi, nogama... Da ne saltujem nesto puno, odavno brzinu ne trebam vec samo snagu trazim. Mekse ogibljenje duzeg hoda takodje volim...

IMG_20180316_153420.jpg

IMG_20180316_153439.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Nisam vozio tdm nikad, ali verujem da je onda bolji izbor za tvoje potrebe. Bandit, iako veoma udoban i mekanog ogibljenja, po nameni je vise "samacki" motor od tdm-a, na yamahi se sedi malo uspravnije, suvozacu je komotnije, noge vozaca su manje savijene i bolje poteze iz niskih obrtaja.

 

Ja licno, s 4 na 2 cilindra vise ne bih prelazio, zvuk, razvoj snage i sve sto me asocira na motocikl kao izvor zabave su 4 cilindra.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Dohc 16 Valves In Line-Four dimenzija 30 x 1 cm, gledaj da se gadja sa bojom sa maske.

@milomir22

polozaj sedenja se resi kupovinom LSL touring 01 volana u Luisu kad je na akciji onda je oko 56 evra, em je siri em je visi. Za cenu ovog bandita koji je odlican i ima sve nema sanse da nadje dober TDM 850 o 900 da ne pricamo. Lepota bandita je u tome sto je devojka za sve, malo kosta puno daje. siguran sam da ce i TDM da mu se nadje na oglasu brzo skoro pa odma :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lutam priznajem... Malo novca, zelje velike.

Dolazio decko koji je Hondu od mene kupio, Dogovor je bio da platim porez i prenos, vratio mi je novac (koji mu za te troskove dadoh) uz komentar da je prezadovoljan! Ima eto i neceg dobrog u mojim ispadima :D

I bandita sam mehanicki utegao sto je moguce bolje, jes" malo saren...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, od 2000 do 2500e ima sasvim pristojnih tdm

Pre 5 sati, N.F.S. je napisao:

Bruno, da budem iskren nemam valjani razlog, tdm nisam cak nikada ni probao ma koliko Vam to cudno zvucalo... Nekako osecam da bi to bilo to! 

Da sebe citiram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

provozaj ti ovog bandita ovu sezonu, pa na jesen i zimu pusti pundravce, poslusaj savet chiche od 58 leta :)

p.s. i nadji u KG nekog TDM-a idi probaj pa ces znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Upravo sada, stilgar je napisao:

provozaj ti ovog bandita ovu sezonu, pa na jesen i zimu pusti pundravce, poslusaj savet chiche od 58 leta :)

p.s. i nadji u KG nekog TDM-a idi probaj pa ces znati.

To i planiram, lepih sam stvari o Banditu procitao, dosta toga i od Vas cuh. Ne citaju svi napisano, ne zurim, ne forsiram, radim ga da bih se vozio ali i da imam ugodjaj! Kako mehanicki tako i vizuelni...

Ovo je neka moja tema, gde ga nudim a ljudi ujedno budu i upuceni u ono sto sam radio...

Hvala Stilgar, ne pisete u prazno...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala!

Nesto se pokarabasilo na forumu, poceo sam da pisem post o tdm-u i ceni, u medjuvremenu Bocca je postavio pitanje gde sam ja citirao svoj odgovor Brrunu... Ali razumeli smo se valjda... :D

 

Ovo "Inace, od 2000 do 2500e ima sasvim pristojnih tdm" je trebalo da ima i nastavak, pre svog citiranja sam obrisao... Nekako je ostalo vidno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Evo kako je kod mene natpis odradjen, ovo 16valve je spojeno, bez s, sta znam, nije ti lose ispalo, ja se ne bih zezao da odlepljujem i radim nove, ne vidi se neka razlika vredna truda.

 

 

 

DSC04318.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
31 minutes ago, milomir22 said:

Evo kako je kod mene natpis odradjen, ovo 16valve je spojeno, bez s, sta znam, nije ti lose ispalo, ja se ne bih zezao da odlepljujem i radim nove, ne vidi se neka razlika vredna truda.

 

 

 

DSC04318.JPG

kako su vam te nalepnice pozadi tako velike? evo kako je kod mene

 

WP_20150831_10_54_04_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Mozda ima veze sto je tvoj generacija pre nase, nije isti banditS natpis ni na bocnim maskama, ali govorim napamet, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 51 minuta, stilgar je napisao:

kako su vam te nalepnice pozadi tako velike? evo kako je kod mene

 

WP_20150831_10_54_04_Pro.jpg

 

Kod tebe je originalni natpis, a kod njih je pravljeni i to bas amaterski. :jee:

maxresdefault.jpg

 

https://eshop-stickers.com/motorcycle-decals/suzuki/bandit-gsf-600s-2001-2004-set

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ipak si u pravu, nasi su farbani, ja ne nalazim mane, nisam neki esteta, da jesam, vise bi mi upadalo u oci onaj zardjali sraf na dekli i na tegicu kormana koji se vidi iz aviona, ali, kao sto rekoh, ne pridajem neki veliki znacaj estetici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hhh, znam izgled originalne nalepnice, bila mi je na repu do pre par dana... Ja sam hteo nesto malo krupnije, za 5mm su slova veca, delovalo je ok dok nisam zalepio, mada sto duze gledam sve mi lepse izgleda

 

U plavoj boji Bandit izgleda vrhunski, i supruga je za to da ga ofarbmo u metalik plavu, za nijansu tamnije od Milomirovog... Problem je ram u boji, mrzi me da ga bas u crevca rastavljam... :)

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor ti je i ovako lep. Za te pare što bi platio farbanje, ja bi pre sa ženom seo na taj isti motor i otišao u Grčku na par nedelja ! 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svaka kritika je ok dok je umesna, mozda i ja vise informacija dajem nego sto je potrebno... Volim razgovore ali u meri gde svi isto "dajemo", rado citam komentare kolege iznad ali nit" znam sta vozi, koje je starosti, kako izgleda ili odakle je...

Nikako ne mogu "tezinu" postova odrediti...

Da metem i ja smajli :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 15 minuta, drumskalisica je napisao:

Motor ti je i ovako lep. Za te pare što bi platio farbanje, ja bi pre sa ženom seo na taj isti motor i otišao u Grčku na par nedelja ! 

Voznja sleduje svakako :D, ovoliki trud bi u suprotnom bio uzaludan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Svaka kritika je ok dok je umesna, mozda i ja vise informacija dajem nego sto je potrebno... Volim razgovore ali u meri gde svi isto "dajemo", rado citam komentare kolege iznad ali nit" znam sta vozi, koje je starosti, kako izgleda ili odakle je...

Nikako ne mogu "tezinu" postova odrediti...

Da metem i ja smajli :D

 

Aj sad bez sale...Ako je motocikl vec na prodaju zasto ulazes bespotrebno u njega? Razumijem da volis raditi na motociklima i da time sebi pravis zadovoljstvo, ali to se tako radi na motociklu koji sredjujes za sebe. Pusti potencijalnom kupcu da i on nesto uradi sto se njemu svidja, mozda bi on da farba motocikl u crno? ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tolika je ljubav u pitanju, do besmislenosti... Uz motor koji prodadoh dao sam nicim izazvan i kanticu ulja od 4l, ulje za kocnice i sprej za lanac... Nije mi trazeno a i ulje samo sto sam zamenio.... Tako radim a ne uzvrati mi se obicno, materijalna siutuacija mi je ispod proseka kad vec pricamo, tako da se puno cega odricem zarad motora. ..

Sent from my TA-1032 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Plemenito je davati, pogotovo kada si "ničim izazvan", ali ima smisla i ovo što te Utjerivač savetuje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 41 minuta, N.F.S. je napisao:

Tolika je ljubav u pitanju, do besmislenosti... Uz motor koji prodadoh dao sam nicim izazvan i kanticu ulja od 4l, ulje za kocnice i sprej za lanac... Nije mi trazeno a i ulje samo sto sam zamenio.... Tako radim a ne uzvrati mi se obicno, materijalna siutuacija mi je ispod proseka kad vec pricamo, tako da se puno cega odricem zarad motora. ..

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 

 

Razumijem te posto sam i sam takav ( bio ) i zelim da sve bude ( po mogucnosti ) besprijekorno, ali kad takav motocikl prodam i nakon godinu dana vidim da je novi vlasnika od njega napravio krs i motocikl za neprepoznati onda sam malo ohladio. Trudim se i sad da ono sto vozim bude u besprijekornom stanju radi sebe ,ali ono sto znam da se nece zadrzati kod mene vise ne ulazem toliko u estetiku, vec samo u mehaniku, posto ipak nekome treba dati ispravan motocikl. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Licno cenim sto se trudis oko motora.

Iz svog iskustva mogu reci da se na TDMu sedi spustenijih nogu nego na Banditu. Tj malo je nagnutiji polozaj na Banditu, sto smanjuje pritisak na kicmu.

Podjednako su komforni.

Ni jedan ni drugi motor nisu pravljeni da se preterano ganjaju preko 150 km/h. (tdm900 je nesto napredniji).

Za Bandita je mnogo lakse i veci izbor guma nego za tdm 850, zbog dimenzija.

Oba motora imaju odlicne agregate, menjace, upravljivost. Nema tu sta da se pokvari.

Tdm je nesto agilniji od Bandita 600, mada je to stvar do samog vozaca.

Bandit se vozi u nesto visim obrtajima 6.000 pa na gore, dok TDM ne prelazi 4.500 (ako ima oreginal auspuh necuje se uopste, sto duze voznje sa partnerom cini lepse).

Bandit ima nisko teziste a TDM visoko (zato treba paziti u manevrisanju u mestu ako krene da pada samo ga pusti).

Treba probati i jedan i drugi. Nemam razocarenja. Ja sam hteo malo vise snage i brzine pa sam uzeo FZ1.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja