Jump to content

Moto Zajednica

GSF600S Bandit, 2001god

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 42 minuta, rboban je napisao:

Sacuvao mali beli filter goriva?

Bacio ga ali evo zbog tebe ga nadjoh :)! Treba li ti?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, ljudi se bas interesuju za bandita, ponuda imam svakakvih, od transalp hondi, do evo upravo suzuki gsx1100g masine!

Vide valjda svi da sam se pogubio i lutam u modelima i snagama... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 12 minuta, N.F.S. je napisao:

Vozi se kao bicikla, snage mu fali :D

Polozaj vrhunski (za moja ledja), ima neku sitnu vibraciju pod zadnjicom izmedju 5/7000 obrtaja a bas tu se vozim... Stavio sam mekse gume od Honde, one na koje se sediste oslanja, nisam jos isprobao...

Sto se repa tice, prekosutra ce biti gotovo, farbar mi se javio sa objasnjenjem da je perla nesto krupnija! Pih...

Eto... opet će biti različit rep od ostatka motora... 

Sad nema nazad, farbaj ceo motor... :jok:

 ;) 

Šala mala...˝narani svinje i ne diraj dugmiće...˝

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
10 minutes ago, N.F.S. said:

Vozi se kao bicikla, snage mu fali :D

Polozaj vrhunski (za moja ledja), ima neku sitnu vibraciju pod zadnjicom izmedju 5/7000 obrtaja a bas tu se vozim... Stavio sam mekse gume od Honde, one na koje se sediste oslanja, nisam jos isprobao...

Sto se repa tice, prekosutra ce biti gotovo, farbar mi se javio sa objasnjenjem da je perla nesto krupnija! Pih...

bandit ima 77 konja, nista nategnuto, nasvirano, vazdusno/uljno hladjenje, vecna masina ako se pazi i menja ulje redovno. Kad si sam ide sasvim zadovoljavajuce u dvoje putna brzina 140 sasvim ok, meni se licno svidja sto ima sestu brzinu za razliku od mog bandita 1200 koji ima 5 i kad ubacis u 5 on puni i puni i ide i ide al ja bi voleo da ima sestu :) svaler gas na 4000 rpm i 140 po putu manja potrosnja itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ja sam skinuo filter za gorivo s mog motora isto, u sustini, na motoru koji nema pumpu vec se gravitacijom napaja gorivom, prljav filter ce praviti vece probleme nego da gorivo vuce pumpa. Ja sam skinuo filter, jer sam provalio da mi apsolutno nista karbovi nisu prljaviji bez njega, gorivo sipam na molu skoro uvek i to na istoj pumpi. Sama slavina ima fino sito, a ona "prasina" koja se u karbu pojavi kao kajmak prodje kroz filter kao nista, tako da ne vidim neku svrhu toga, testirao sam, nije da govorim napamet.

 

Bandit ima rasterecen motor, koji ume da povuce, ali na 7+ k rpm, to je ono sto meni fali i sto kukam za 1200. Inace je jedan od motora koji se veoma lako prodaju, narocito ovaj s model koji i dan danas ima lepu liniju. 

 

Moje misljenje, tdm je tromina dosadna za ovaj motor, tako da bolje razmisli 2X pre nego sto trampis.

Moj se vrti na 5000 rpm na 100 na sat, 6000 na 120, a 7 000 na 140, motor ide do 12 000, nisam ga jos uvek vozio preko 200 (210 na cajgeru), ali moze jos malo sigurno. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napisah u drugoj temi, imam endoskopsku kamericu, pregledao sam rezervoar na svom banditu unutra, kao da je nov! Ni traga prljavstini ili rdji, slavinicu sam skidao, provere radi, oba sitanca su tu, cela i cista... Stavih fradov filter na red, nek mi savest bude mirna :D

U iscekivanju repa... Ocekujem jos poviseni vizir i to je to! Eventualno i sediste da preradim.

Registrovan cele godine, zbog mog cefa bice malo saren ali nije krpljen!

2300eura i ne spustam ispod! Rezervoar pun do cepa kupcu, ja svaki motor koji kupih nije u sebi ni za paljenje imao...

IMG_20180313_161829.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Filter ima fabricki, taj mali beli.... problem nastane kad se zameni sa nekim drugim pa makar i taj veliki FRAD jer nema pumpu, pa zna da mi zafali goriva kad je nivo nizak u rezervoaru.  Ja sam skinuo taj mali beli, probao tri druga i na kraju vratio taj mali beli, zbog toga te pitam da sacuvas....

A misljenja sam da sta god drugo od motora da uzmes pogresices.... taj agregat je pojam za sigurnu i jeftinu voznju sa solidnim perfomansama i potrosnjom. Odrzavanje jeftino, apsolutno pouzdan agregat....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po servisnoj dokumentaciji vidim da su ga novog stavili pre 3000km, i izgleda kao nov. Stavicu ga svakako pod sediste ako je takva situacija! Hvala od srca na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imam obicaj da kazem za taj agregat da je to bez vode, bez vodene pumpe, bez benzinske pumpe, bez reglera i klasicnih namotaja, bez dizni, bez kompjutera.... to je agregat koji NEMA da te boli glava.

Mali danak je dao u perfomansama, nekih 20 konja manje od recimo HORNETA ali ko mari, nismo na stazi....

Sam agregat vuce poreklo od GSXR uljare iz 85 godine.

A isti je zasluzeno usao u legendu.....

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

sve smo mu rekli al izgleda da mu pundravci ne daju mira :)

p.s. ja mu kazem :) jbg oce covek sve da proba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I sve sam vas saslusao! Nista ne forsiram niti zapinjem, sredjujem za sebe ali volim i da se nesto desava, mozda nekome cuci cb1000 bigone, teska mu, jaka i bas mu ovakav bandit treba :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

e sad da ti neko napravi one nalepnice sto su bile sa strane

evo ti mustra sa dimenzijma DOHC 16VALVE IN-LINE FOUR: 30 x 0,6 cm

 

gsf-600-s-bandit.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@stilgar, koraci vec preduzeti, nalepnice, priprema odradjeni, cekamo da se prijatelju oslobodi kater, ne zurim jos rep nisam stavio.

Veliko hvala na trudu, pamtim/vratim!

@Jupiter, narucih pre 20min par zmigavaca sa KP, Moto delovi Vlada, Nis... Bas su korektni sa cenom a odgovorio mi je na poruku trenutno.

Evo slike mog zmigavca, nosaci nisu isti ali to je to, meni je ionako samo staklo naprslo, zalepljeno je ali me nervira :D

IMG_20180314_183619.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
11 hours ago, rboban said:

Imam obicaj da kazem za taj agregat da je to bez vode, bez vodene pumpe, bez benzinske pumpe, bez reglera i klasicnih namotaja, bez dizni, bez kompjutera.... to je agregat koji NEMA da te boli glava.

Mali danak je dao u perfomansama, nekih 20 konja manje od recimo HORNETA ali ko mari, nismo na stazi....

Sam agregat vuce poreklo od GSXR uljare iz 85 godine.

A isti je zasluzeno usao u legendu.....

Jeb'o sunce, mi kao da smo neki rod! Upravo sam se ovim vodio kad sam kupovao bandita. Jednostavno, da jednostavnije ne moze biti! Ja sam pregazio nekih 15 000 km i kvar sem odrzavanja je bila slavina za gorivo, koja je bila pokvarena i kada sam ga kupio.

 

A sto se tice performansi, trebalo bi da je malo jaci u niskim obrtajima, ali realno, nije ni toliko lose.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, hard_rock said:

To su resili donekle sa modelom 650 :)

mislis ubacili su sve sto ovom fali, benzinsku pumpu, vodenu pumpu... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Divan gest druze, narucih vec!

Jos jednom moj naklon, postujem gest kao da si mi ga doneo, ako bude prilike uzvraticu rado!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije lose, nalepnice mi je receno da par dana ne lepim, cakli se ceo Bandit samo tako... Sutra stizu zmigavci, i farba za deklu masine, vidi se dole, nabacen je spric kit... Sanirano ostecenje sa slike :D

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I mraku slikano pa blic malo prenaglasio tonove... Nalepnicu cu vrv zameniti, omasena velicina fonta.. Takodje sa suzuki foruma u.s.a. skinem izgled, negde su ventili u mnozini "valves" negde je "valve"

Sve jedno, ne smem dirati dok je ovako sveze...

Dekla, ono malo ostecenje sanirano!

Moze tdm, transalp,vfr,cbf i tako nesto u zamenu... :D

viber image.jpg

s-l300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja