Jump to content

Moto Zajednica

GSF600S Bandit, 2001god

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dobio sam odgovor od firme sa fakture gde je cifra popravke iznosila 1750eura, bandit koji je kod mene je 2012 imao havariju prilikom koje je ostecena prednja leva strana motora, delovi koji su ugradjeni su novi i to, kompletan tocak sa diskovima, osovinom, lezajevima, distancerima... Od plastika zamenjena prednja leva bocna plastika, i blatobran prednji i zmigavac... Stapovi i cizme nisu dirani, na njima jos uvek originalni serijski broj...

Cena servisa kao ceo registrovan bandit kod nas... :D

Jos se cudim... Diskovi po 300 eura i skoro 600 za felnu...

IMG_20180310_073147.jpg

IMG_20180316_124140.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Aaaaa... to je sad već havarisan motor, to sve pokrivljeno bilo... Sad kad znamo te detalje o havariji, ne vredi taj Bandit ni upola cene koje ti tražiš... još si ga i ti farbao... ma kakav 2000 i kusur evra...jok...:jok: :P

 

Naravno, šalimo se malo, kolega...ne zameri... :D

Ubijamo ove hladne dane sa šalom... :jee:

 

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne zameram naravno, (u svakoj sali ima malo sale) kupuju ljudi motore koji se pod tremom ili u supi sklapaju, opet od delova skrsenih motora, budu zadovoljni u svom ne znanju! Ovde je bar istorija poznata (ko ume da cita Fr, ja sve u google translate).

Uvek je igranka sa polovnim motorom... 

Nema veze Utjerivac, nek pisu ljudi... :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, znam za motor koji je "istezan" cekrkom izmedju dva oraha (bio sam prisutan):D, ofarban u originalne boje, replicirane nalepnice... Prosle godine prodat kao "motor u prvoj boji sa naravno 41K kilometara), vlasnik prezadovoljan!

 

P.S. Gleda li neko cene preko? Skuplje nego ovde, bez puta, transporta, carine... Vecina ovih sto uvozi uzme ostecen motor, manje ili vise, popravi pa u oglas... Ko zna koliko sam puta kupio deo ili ceo motor na kome je neko imao nesrecu. Zameni se ceo prednji kraj od donorskog motora koji je skrsen od pozadi... Novi vlasnik se kune da je sve originalno (ne laze posto istinu ne zna :D)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 41 minuta, Utjerivac je napisao:

Pa nije ti bas sala na mjestu. :jok:

Ja sam prvi rekao da je motor kao iz fabrike, prvi sam rekao da brutalno dobro izgleda i od početka podržavam kolegu N.F.S.-a (od kada je oglasio CBR još) i smatram da se dovoljno poznajemo na forumu da može da razgraniči kada pišem ozbiljno, a kada malo teramo šegu. Svaki potencionalni kupac koji bude čitao ovaj oglas će i sam da zaključi iz svega napisanog, da motor jeste bio (blago) havarisan, ali da je isti sređen sa originalnim i novim delovima i da sa njim nema nikakvih problema. Tako da ne mislim da sam uvredio kolegu ako sam malo okrenuo stvari na šalu. Ukoliko kolegi N.F.S. smeta ovaj moj način (povremene) zezancije, slobodno neka mi to napomene i ja ću se uzdržati od daljeg komentarisanja. Takođe ako kolega pokretač teme smatra da i moj prethodni komentar nije na mestu, neka mi to javi i ja ću od admina zatražiti brisanje tog posta...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema potrebe da se pravdamo, pisite ljudi sta ko misli, vecina nas ovde (bar ja) motor dozivljava kao clana porodice a iste nije umesno dirati jel"te...

Pisemo, pricamo... Ja i u privatnom zivotu ne volim skrivanje, otvoren sam sto bi se reklo, vise puta su mi prijatelji skrenuli paznju da nesto valja i odcutati... Jbg, tvrdoglav sam  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 9 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ja sam prvi rekao da je motor kao iz fabrike, prvi sam rekao da brutalno dobro izgleda i od početka podržavam kolegu N.F.S.-a (od kada je oglasio CBR još) i smatram da se dovoljno poznajemo na forumu da može da razgraniči kada pišem ozbiljno, a kada malo teramo šegu. Svaki potencionalni kupac koji bude čitao ovaj oglas će i sam da zaključi iz svega napisanog, da motor jeste bio (blago) havarisan, ali da je isti sređen sa originalnim i novim delovima i da sa njim nema nikakvih problema. Tako da ne mislim da sam uvredio kolegu ako sam malo okrenuo stvari na šalu. Ukoliko kolegi N.F.S. smeta ovaj moj način (povremene) zezancije, slobodno neka mi to napomene i ja ću se uzdržati od daljeg komentarisanja. Takođe ako kolega pokretač teme smatra da i moj prethodni komentar nije na mestu, neka mi to javi i ja ću od admina zatražiti brisanje tog posta...

 

 

Ne bih vise komentarisao, odrastao si pa razmisli. :popovanje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo i ovako mada sve sam bitno i napisao ovde... Za forumase naravno dogovor, supruga je vlasnik motora prenos odma"!

Moze u zamenu nesto vece kubikaze, glomazno i tesko kao sto sam ja! :D

 

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/12046913/suzuki-gsf-600s-bandit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Menjam ulje i semeringe u stapovima, napravio od aluminijuma i distancere od 12mm da dodatno sabijemo oprugu i stvrdnemo prednji kraj :D

IMG_20180320_125154.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

vidim ja zabranice tebi zena da joj cackas motor :) a moz da kupis koji oces, al burago za policu, nema cackanja :) i moze kolekciju da pravis :)

 

burago.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozi i ona, pa zamenimo masine :), pita me preko telefona malopre sta radim, menjam semeringe na Hondi odgovorih... Navika...

IMG_20180311_104638.jpg

23405864_127242031378760_946083160282616902_o.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vise njih me je pitalo sta uradih sa vizirom, ocekujem poviseni, tamni vizir pa eksperimentisem sa ovim originalnim... Blago je matirao pa sam ga ofarbao (nije folija, kolega sa foruma me je pitao), Matirao sam ga sa 1200 smirglom,  nabacio plastik prajmer pa ovu sivu metalik bazu, (ppg baza), necu lakirati, svidja mi se ovako u matu... :D

IMG_20180320_125143.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Totalno drugaciji izgled, meni ovo izgleda mnogo lepse od providnog, vrlo interesantno. Znam da ga nisi posle toga vozio, ali bi mogao da mi kazes kako izgleda iz polozaja vozaca, da li mozda smeta bas ta neprovidljivost? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sedi se dosta iznad vizira, ne bi trebalo da bude problema... Vise me zanima kako ce se u voznju ponasati sa ovim distancerima opruga, cekamo lepse vreme :)

2300eura fiksno, 2400e za one koji vole da spuste za stotku, bez ulaganja, registrovan do kraja godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Vise me zanima kako ce se u voznju ponasati sa ovim distancerima opruga

Da nije aluminijum malo mekan da ide ispod opruga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije mekan naravno, nema mogucnost stelovanja "sag-a" sem ovako, da, podloska je odmah ispod srafa, skroz gore...

P.S. na cbr1000f, i uz hagon progresivne opruge morao sam da dodam oko 20mm distancera za dobar sag..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dolazio prijatelj, upalismo malo da radi Bandit po ovom budjavom vremenu...

Kaze, neka ga kod tebe jos jedno mesec dana pa dolazim da kupim...

Teraj odmah, sacekacu novac, znamo se...

Ma nije to problem, da ti dam vremena dok sediste odradis...:)

Drugari smo nije mislio nista lose ali se osetih kao budala, odricao sam se ja i skupljih stvari zarad necije srece ali ne ovako direktno... :na_glavi:

 

 

 

 

 

sddefault.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos jedan set slika svezih, kome se ne svidja ovakav vizir uz motor imacu i crni, transparentni... Nove plocice stavljene napred na oba diska ali i tokico koje sam skinuo mogu jos sezonu bar, dajem ih uz motor... Ulje u stapovima kao sto gore napisah sam zamenio zajedno sa semerinzima ali levu prasinarku sam blago ostetio prilikom ubedjivanja da izadje, (znaci prasinarka ne semering dole), istu cu u dogledno vreme zameniti novom.

Gume dobre, lanac/ lancanici takodje... Moze zamena motor vece kubikaze.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Od sutra kazu lepo vreme, prodaju pauziram do zime , povremeno cu ubaciti koju sliku sa voznji ili neko svoje zapazanje/izmenu koju na motoru uradih, cisto da odrzim interesente u toku :D

Sigurne i lepe kilometre zelim kolege, si ju on roud :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja