Jump to content

Moto Zajednica

HONDA NSR 125R - AKUMULATOR - PUNJENJE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Pozdrav svima evo opet mene sa novim problemom,

Posto se prolepsalo vreme rekoh malo da se provozam, operem motor lepo prebrisem stavim aukumulator (bio je u sobi preko zime) zaverglam medjutim nista se ne desava samo se cuje neko zujanje kada pritisnem start dugme, sirena jedva da radi. gurnem ga reko ajde mozda je prazan provozam se malo ugasim ga ponovo nista reko ajde mozda nece brzo da se napuni posto je stojao. Vozim se ja tako padne mrak u medjuvremenu upalim svetla i bukvalno jedva da svetle kao dve svece da imam u farovima, bukvalno tinja svetlo jedva da radi u kontrolnoj tabli se primecuje blaga promena svetlosti cas malo jaca cas malo slabija. E sada da li je problem u akumulatoru ili u punjenju? s tim da je akumulator star 3 godine ali je proslog leta sluzio skroz ok palio je bez problema. Sto se punjenja akumulatora tice premerio sam kineskim unimerom pokazalo je blizu 12v. Da li je problem punjenje? akumulator? ili oba?. Sto se tice akumulatora to mi je najlaksi problem izvucem stari ubacim nov i to je to ali sta se desava ako je punjenje u pitanju? gde se ono nalazi kako ga zameniti? koliko bi to kostalo? i da li bih to mogao sam da uradim sa osnovnim znanjem ili bi motor ipak morao kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najbolje se javi našem članu Zika56, on ti je tu u Donjem Adrovcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Ako je to "popularni" majstor po nadimku "dzandra ili dzandri" tako nesto. onda cu rado da ga izbegnem jer mi je on sa svojim drugom koji se kleo u decu da je motor u potpunosti ispravan meni i uvalio ovaj motor. i ako se odmah sutradan pokvario tj CDI je i pre bio neispravan ali oni to nisu hteli da kazu guma zadnja ispustila u filteru za vazduh stavljen obican sundjer. Hvala na preporuci ali cu izbeci takvog majstora koji pre svega nije covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

zanimljiv opis. sa neispravnim cdi-jem nebi mogo uopšte da ga upališ. kolko vidim ti si ga prošle godine vozio. biće da je samo akumulator, jer ako sam te razumeo, on ti je stajo u sobi cele zime, nisi pomenuo dal si ga dopunjavo. baterija mora da bude potpuno PUNA da bi mogo da očekuješ da ti motor radi kao i samo DOPUNJAVANJE u vožnji. IPRAŽNJENA baterija, se ne može NAPUNITI u vožnji. a možda je i oštećena od stajanja ako je nisi dopunjavo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

CDI je bio neispravan daje struju pa ne daje kupio sam drugi i resio taj problem. Upravo tako. videcu da ga dopunim ali cu pre toga da ga premerim ukoliko je neispravan idem za novu. trenutno je na motoru varta akumulator 12v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
pre 31 minuta, SRBSOFER je napisao:

Ako je to "popularni" majstor po nadimku "dzandra ili dzandri" tako nesto. onda cu rado da ga izbegnem jer mi je on sa svojim drugom koji se kleo u decu da je motor u potpunosti ispravan meni i uvalio ovaj motor. i ako se odmah sutradan pokvario tj CDI je i pre bio neispravan ali oni to nisu hteli da kazu guma zadnja ispustila u filteru za vazduh stavljen obican sundjer. Hvala na preporuci ali cu izbeci takvog majstora koji pre svega nije covek.

Mislim da ne govorimo o istom čoveku

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR
pre 14 minuta, Arakis je napisao:

Mislim da ne govorimo o istom čoveku

 

Mozda, samo za tog majstora znam iz adrovac. videcu da se raspitam pa da oteram motor ako nije to taj. ipak je najbolje da neko iskusan pogleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nije u pitanju Bata nego moja malenkost (i imam poprilično iskustva oko akumulatora i reglera).

Moj ti je tel: 063 106 39 37 i uglavnom sam u Adrovcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Nije u pitanju Bata nego moja malenkost (i imam poprilično iskustva oko akumulatora i reglera).

Moj ti je tel: 063 106 39 37 i uglavnom sam u Adrovcu.

Pozvacu vas preko nedelje dok mi stigne nov akumulator, trenutna struja u akumulatoru je 10.99v jedva 11v. Kada se okrene kljuc cuje se kako motor pokusava da otvori rc ventil ali se ne otvara. kada pokusam da startujem motor cuje se zujanje ali kako mi se cini u akumulatoru. Sirena jedva da radi tako da cu za pocetak da uzmem nov akumulator pa cemo se videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Napon akumulatora bez kontakta ne smije da bude ispod 12.5v,a kad upalis napon treba da raste,iznad 13v,kod mene je upljen motor 14v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Evo da se javim, nadam se da sam resio problem ty za sada motor pali ide videcu veceras kakva ce svetla da budu. Kupio sam nov akumulator izaslo mi je 1700 dinara. Lepo sam ga formatirao kako mi je prodavac objasnio, postavio sam akumulator na motor prvi put sam ga upalio na gurku posto su mi tako u prodavnici rekli vozio sam se 10-tak kilometara. vratio sam se kuci ugasio sam motor upalio sam ga na dugme radi sasvim normalno pali ide jos samo svetla veceras da vidim kakva ce biti. Merio sam napon u akumulatoru pokazalo je nesto malo preko 13v ( mereno kineskim unimerom) za sada je sve ok. Pa eto ako neko ima slicnih problema moze da krene od akumulatora. Hvala svima na pomoci ukoliko se pojavi neki problem sa strujom to jest da i dalje nemam svetla ma da bi sada trebalo da bude ok ide pravac za adrovac po preporuci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 3/10/2018 at 11:47 AM, Arakis said:

Mislim da ne govorimo o istom čoveku

 

U pravu si, Zika je Zika, a Dzandra je Bata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja