Jump to content

Moto Zajednica

TwinZ Auto & Moto

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Prekidam dalje pisanje, obrišite prepisku ako vam to krsi pravila foruma, nebi bilo ni prvi ni poslednji put.

Pozdrav i svako dobro.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Covek Zeljkamp u ovom svemu, ispao je ne fer, nego vise od toga.

Ko bi ti danas ponudio popravku I to DSG menjaca???

Zapitaj se malo.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Pošto sam već srao u ovoj temi, osećam obavezu da iznesem i svoj finalni utisak, jer se stvar na kraju krajeva tiče nečijeg hleba:

 

Osim što ponekad nespretno oglasi svaki auto na isti način, a ovde kako vidim čak ni oglasa nije bilo već propala saradnja kolega preprodavaca (vp i mp:), moje poverenje u Zeljkampa kao prodavca na kraju ove storije nije naruseno. Kada i ako mi se nešto svidi kod njega, neću imati problem zbog ove situacije. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
pre 42 minuta, -Viper- je napisao:

Laki, ja sam bio dovoljno strpljiv i čekao da me pozove i reši problem, jel treba da se crta da se on nije potrudio da to uradi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

 

Pa sta sto nije? Nazovi ti njega! 

(ili treba da ti se crta? :oda2:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 370 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Imam ja Golfa dvicu ko puška, za 450 evrića mož da kupiš devet menjača, i Bog da te veseli. 

Inače Zeljkampa sam jednom sreo, mada nismo trgovali (auto kupovao burazer), fer i korektan momak. Što ne znači da Viper nije, rešite to ko ljudi u četri oka, narušavate sebi ugled obojica bez potrebe. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Meni je nejasno zašto nisi zvao čoveka i rešio menjač kad se ponudio 100x i to besplatno.

Pogotovo se čudim od nekoga ko na podforumu "sam svoj majstor" u temi sa Apriliom odmah savetuje da se  onaj Sale zbog odlaganja radova "poseti" i "pita za zdravlje".Mnogo pre krajnjih dogadjaja. A za svoj menjač i auto se femkaš da zoveš:stabre:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ja bi za te pare otišao na ono sexi ostrvo,
I još bi mi ostalo.

WWW.GOOGLE.COM

Među gostima su navodno poznate pop zvezde, jedna iz Amerike i jedna iz Velike Britanije


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve procitah, boli glava, odo pod tus pa mirne glave da sednem za tastaturom..... drzte dupe uza zid, nesto je iz moje branse koju vrlo dobro poznajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd da krenemo od manjih problema gde u to ne racunam okrugle prstenove na poklopcu motora i razradu zadnjih koc. klesta.

 

- Problem sa povremenim nezakljucavanjem jednih vrata (ostale brave rade normalno)

Moze se javiti iz 2 razloga 

1. je u neispravnosti same brave (crko el. motor ili neki drugi meh. kvar)  .

2. problem moze biti u instalaciji izmedju stuba i vrata, ugiba se pri otvaranju-zatvaranju te dovede do pucanja zice.

 

- Kvar sa zadnjim brisacem

Ovde je receno da je voda napravila sranje, zardjala osovina (jest cest slucaj na mnogim modelima) i polomljen plasticni zupcanik.

 

Kod ovakvog kavara, prvo sto se desi pri ukljucenju brisaca na rucici je momentalno iskakanje osiguraca jer u el. kolu dolazi do velikog otpora, cak i ne radi.

Isto hoce da iskoci osigurac kad napada sneg a tebe mrzi da prvo pometlas, ocistis malo... lakse je okrenuti rucicu i prc milunka.

 

Kod vode zna se sta je kvar, hrdja sjebe situaciju. Takodjer se zna sta majstor ne sme raditi i sta mora uraditi da bi kvar bio valjano resen!

Ovde ocigledno "majstor" nije bas znao, sta sme a sta ne sme raditi, te je na silu aktivirao motor zadnjeg brisaca sto je dovelo do loma plasticnog zupcanika.... dalje ne zalazim.


- Pominje se neispravnost ventilatora motora

 

Screenshot-2020-09-11-23-31-12.png

 

Ovo jednostavno nije moguce.

Klima da bi ispravno radila, ventilatori moraju biti 100% ispravni.

 

Zaduzeni su za obaranje visokog pritiska u sistemu.

Sto dalje znaci, ako ventilatori nisu ispravni, klima ne moze raditi nikako, bilo da automobil radi u mestu ili se pak vozi.

Dolazi do naglog porasta visokog pritiska (sto presostat prepozna) i klima (kompresor) se gasi, nema hladjenja.

 

Ako je Q5 imo hladjenje, radila klima normalno.... dodje se do prostog zakljucka, ventilatori su bili ispravni.

 

Ima vise modela, ovde je rec o ventilatoru kao 1 jedinici i reostatu kao 2 jedinici, dva nezavisna dela.

Ventilator gotovo da nikad ne crkne, 99% bude problem u reostatu ili instalaciji ili osiguracu ili oba faktora a zasto je gurkana zica tam di treba da stoji osigurac.... pitajte "majstora".

 

Obican reostat se moze lako popraviti, ako je elektornac (verujem da jeste) ondak je najbolje zameniti novim.

Ovde se pominje cifra od 220e za ovu rabotu..... kume mnogo je, necu dalje ulaziti u kucanje.

 

- Lupanje letve

Q5 je bio kod Viperovog majsotra, gde je prvo aminovao tj konstatirao da je aVto odlicno, ko puce.

Ondak je kostatirao da lupanje dolazi iz letve volana i predlaze opravku od 250e.

Viperu je to mnogo, pita Zeljkampa koliko bi njegov majstor uzeo?

Viper odlazi u kanal i sam popravlja kvar na letvi volana tako sto je pritegao srafe

 

..... c c c, di su sad majstori, koj majstor rece da letva lupa, jel stazanje sarafa (opravka letve) kosta 250e, jel reostat kosta 220e, jel puknuta zica brave kosta 50e, jel... jel... ima tu dosta jel...... Ovo sto napisah, moze sve pasti u vodu, to su samo moje predpostavke i neko misljenje a da bi dokazao napisano, potreban mi je Q5, svi stari delovi i nesto alata :)

 

- Problem sa autom. ukljucenjem svetla

Ovde moze biti svasta u problemu, od senzora svetla na soferci do prekidaca oko volana, pa putnog racunara ili je neko deaktivirao funkciju rucno ili putem dijagnostike.

Truba je pisati bilo sta, jedino cackanje dok se ne iscacka crv.

 

- I za kraj, DSG menjac

Procitao sam bar 10x da je Zeljkamp pitao, ponudio pomoc/resenje "kad hoces da se sredi menjac" (o njegovom trosku) gde nema konkretnog odgovora od Vipera. 

A zasto nema?

Pa zato sto je vijao njegove majstore, gledao klipove na YT i misli to ce tako da se popravi, nece sigurno.

 

Gde je zajeb? Zajeb je sto Viper nije prepustio Zeljkampu Q5, odvezo kod majstora da vidi menjac. 

Pri tom ponovnom poslu, sigurno bi se obratilo daleko vise paznje, truda i vremena ne bi li sve unaokolo bilo provereno, uoceni i ispravljeni nedostaci/propusti.

Nakon radova sledi test na nekoliko dana, voznja svaki dan i ako je sve Ok odveze Viperu auto i preda sa osmehom..... posle oboje u kafanu da se pocaste dobrom krkom i svi srecni.

 

Nego da se vratim na prvi post..... sam pao - sam se ubio :)

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Mnogo je to sranja u svakom slucaju za nekog ko prodaje dobra polovna vozila. Ko zna sta radi, kako radi i cija vozila nisu u rangu do par K evra, nego naprotiv, ona mnogo skuplja i luksuznija. Al kao sto sam rekao, posao je posao, mora biti spreman i na kritiku i na neki los model, jbg desava se. Al na njemu je kako ce to resiti. Kupac tu ima prioritet.

 

Ja prodam motor coveku za jedva 1200 evra pa me posle godinu dana zove i pita sta je crklo i sta bi moglo biti itd. Naravno mogao sam da ga odjebem al iz pristojnosti nisam. Dao sam mu savet, i ispostavilo se da sam u pravu, i prosao je za dz. Nije zvao da se zahvali posle nego sam ga ja cimao i saznao, al nebitno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Citam i ne verujem kupis auto 12k bez majstora od 160K km....od nekog ko zivi od prodaje kola. Ali sve to ti dobro znas. I jos kupis audi sa neparnim brojem, a verujes da se neko zajeb`o i prodao ti ispod cene..Sto covece nisi sam uvezao auto kad vec imas 12 iljada u dzepu, jos vise bi zaradio.

I posle toliko vremena i cele (teske price) neces da se odreknes istog bez da zaradis. Trebao si odmah da mu vratis.

Mislim da bi te svaki drugi plac odjebao na sve ove tvoje komentare sa sve advokatom. Zao mi je sto ovakve stvari vidim ovde, mogli ste ovo na 100 drugih nacina da resite.

Za 12k, da vidis dal bih cekao sve te vase majstore i slao sms ove. Jbg, zajebo si se, nisi hteo lovu nazad, a nisi upalio zadnji brisac da vidis jel sve radi. Rodjeni..nema lake love u trgovini autima

 

edit: @Pingvin37

cene vozila u Ch nisu bas male. Retko je da nabodes auto bas povoljno i bez da ista pipnes. Jedino sto im je km vrv prava. Imam drugara koji drzi tamo salone i dosta kola popravljaju ovde, cak ih i vracaju nazad. Recimo prosle godine sam radio ferrari californiju, podvukla se pod sleper. Ja je ponovo umotao u komplet tu foliju. Tako da, ko zadnji izvuce kartu , taj obicno plati ceh. Ovde ce neko za 13k, ko ne prati forum.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Gresis. I to iz dva razloga. 

 

Nema advokat veze sa auto placem, niti advokat dolazi na auto plac pa ce neko advokata "da odjebe". Advokat resava stvari preko sistema drzavnih institucija, a fizicko lice ili predstavnik pravnog lica (u ovom slucaju firme) dobija poziv na sud. To su ozbiljne stvari, i ne bih se sa time igrao olako po forumu. 

 

Druga stvar, kazes da da je jedino kilometraza prava vozilima iz CH? Apsolutno suprotno, jedino im kilometraza nije prava (ne kazem u ovom slucaju kod ovog prodavca, al pricam generalno) , a sve ostalo je u takvom vidjenom stanju eventualno "malo nasminkano".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ne znam što toliko provlačite cenu od 12.000€ kroz poruke. Polovan auto star 11 godina je polovan auto star 11 godina, bez obzira da li on vredeo 1.000€, 10.000€ ili 100.000€. Rizik je manje više isti sa svakim, jedino je vrednost na riziku zavisna od cene, ali toga kupac treba da bude svestan. Ovde to nije slučaj, kupac ima nerealna očekivanja za jedan polovan auto star 11 godina. Naravno da sve može da crkne u bilo kom trenutku i sumanuto je očekivati da prodavac sve to popravlja samo zato što je pri prodaji rekao da je u pitanju odličan polovnjak. Sumanuto je u svakom slučaju.

 

5 hours ago, Satelis said:

Procitao sam bar 10x da je Zeljkamp pitao, ponudio pomoc/resenje "kad hoces da se sredi menjac" (o njegovom trosku) gde nema konkretnog odgovora od Vipera. 

A zasto nema?

Pa zato sto je vijao njegove majstore, gledao klipove na YT i misli to ce tako da se popravi, nece sigurno.

Ili je čekao kupca, budući da je, kako sam shvatio, auto bio sve vreme na oglasu...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoji nov auto i polovan auto. 

 

Problem je što ovde na Balkanu ljudi jedva nakrpe i daju sve pare na kola. Štedeo, odvajao od usta, pa onda gleda i da li ima Orbit u kasetici... Kuka i vrišti kad se pokvari turbo, plivajući, menjač, pumpa, itd. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zamisljam sagu "Viper kupio nov GS".

Ovoliko brige, pomoci, saveta od strane Zeljkamp posle prodatog polovnog vozila jos nisam video (procitao celu prepisku), bolju reklamu nije mogao dobiti, ocigledno zasluzeno. 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Samo za kraj prevario je čoveka (mene)koji je posle udesa sa motorom ostao invalid, sa kraćom desnom nogom i nemogućnosti da radi.

 

Jedini mi je greh sto sam hteo da zaradim pare prodajom auta za mene i moju porodicu.

 

On se isto time bavi ali vam to nije problem, problem sam ja koji isto to pokušava.

 

Izvolite pa se podsmevajte i dalje i čestitajte mu na poštenju i čistom obrazu.

 

Hvala vam jos jednom svima na podsmehu.

 

Izvinjavam se ali ovo nisam mogao da prećutim.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 15 sati, Dejan88 je napisao:

 

Ko bi ti danas ponudio popravku I to DSG menjaca???

 

 

alo alo , polako...kako si ovo napisao kao da je servis dsg milion dolara  ahhahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Moze da bude jaaakoo skupo, pogotovo kad majstor ne zna, pa menja redom, I probava.
Negde mi je ostala info od pre par god.da je drugi nov oko 2000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja