Jump to content

Moto Zajednica

TwinZ Auto & Moto

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Hvala. U tom cenovnom rangu trenutno jedino mogu da ponudim Toyota Auris koja je u vlasništvu moje majke ali se ona još uvek nije odlučila za prodaju. Tj, čas bi je prodala pa onda ne bi ali, po mom mišljenju, pre će je zadržati jer sam ja bas za sutra dogovorio da se odradi mali i veliki servis. Ukoliko ti je taj auto zanimljiv, mogu da je pitam da li hoće da se rastane od njega i za koju cenu ?

 

Virus me jos uvek sprečava da idem po vozila u Svajcarsku pa u ponudi nemam apsolutno ništa, sem najavljenog Tiguana koji je pre neki dan stigao iz Švajcarske i u procesu je carinjenja.  Čak sam i privatni auto prodao i vozim se u zeninoj Fiat Pandi... :)

 

 

IMG_20200710_182616.jpg

IMG_20200710_182533.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Cena za Tiguan je snižena sa 13.499€ na 12.999€ i nije fiksna. 

 

b516c5e6d579-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Volkswagen Tiguan 2.0tdi SPORT 4M DSG, 2013. godište, Džip/SUV...

 

 

Novi automobil u ponudi je Škoda Yeti. 

 

44ed736f0e4c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Škoda Yeti 1.2 Active, 2010. godište, Džip/SUV, Benzin 1197...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Škoda Yeti više nije aktuelna. :givemebeer:

 

U najavi je Volvo C30 1.6D DRIVEe facelift iz 2010. godine sa najjačim paketom opreme za ovaj model (el. pomicna kožna sedišta sa memorijom, navigacija, xenon, keyless, telefon itd...). 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Otvorite četvoro očiju kad kupujete od njega auta, da nebi prosli kao ja.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
23 minutes ago, -Viper- said:

Otvorite četvoro očiju kad kupujete od njega auta, da nebi prosli kao ja.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Jel ovo neka interna sala ili...:)

 

Ako nije, obrazlozi nam molim te. Da znamo zasto i zbog cega. Kao potrosaci (uzasan izraz koji ne volim, al tako je kako je) voljni smo da saslusamo utiske. Kako pozitivne tako i negativne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Pa kad krenem da pišem imao bih svašta da napišem, ali evo ukratko, kupio sam od dotičnog Audi Q5 kvatro 2.0 tdi sa dsg menjačem. 2009g.

 

Pri prvom kontaktu mi je rečeno da je auto u dobrom stanju cak odličnom za jedan polovan auto i da je imao problem sa dsg menjačem koji je rešen.

 

Auto sam ja dovezao od Loznice do Kaća bez problema, nakon toga je stajao kod mene jer nisam mogao da ga reg zbog korone, tj nije radio sup.

 

Planirao sam da ga prodam, što je i bio prvobitni plan, prvo nereg, ali sam promenio mišljenje i reg da bih mogao da ga vozim.

 

Na tehničkom su mi rekli da zadnje kočnice ne valjaju, tj da ne zaustavljaju valjke, to sam mora da popravim, kao i zadnji brisač koji nije radio.

 

Nakon toga kreće igranka, na putu u bg, tačnije na zvezdari auto počinje da pišti i diže temperaturu motora u crveno.

 

Uz uključeno grejanje na maks sam spasao motor od pregrevanja, ustanovljeno je da ne rade ventilatori, to sam isto popravio i od doticnog dobio pola para od ukupne cene popravke.

 

Pri tome je moj majstor otkrio da je auto bio udaran napred, umesto farova sa modulima za auto uključenje kratkih svetala stavljeni su obični i ne radi ni nivelacija.

 

Uz sve to menjač je izbacivao dve greške i nije mogao da se prebaci u R, to je opet moj majstor popravio, ali je ostao problem sa menjačem, hoće po prebacivanju u R da se ugasi auto.

 

Na tome je ostalo, njegovo obećanje da će problem sa menjačem da reši je ostali samo obećanje i više se nije javio.

 

Auto sam ostavio sebi jer ovakav ne može da ide u prodaju, je nemam obraza da nekog prevarim.

 

 

Ima tu još problema, ali ovo je najkraće što se može opisati.

 

Znam rećiće te što nisi gledao kad si kupovao auto, kratko i jasno veravao sam mu na reč, ali očigledno je da nečija rec ne vredi ništa.

 

Da ne zaboravim, dotični nikad nije spomenuo da je auto udaran napred, od dva majstora sam dobio potvrdu da je udaran.

 

 

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3da236616edc18505a06aa17099b74d3.jpg49f7ebe1696a65598f3c76b5d1d893c6.jpg606951bd744896aa48940d7e46fea78f.jpg6e1b7a57fec09c60852bf8f32e5b3d54.jpg71ef1530cb0a06e9450d9367bbe9f8d2.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Hvala ti na iskrenosti i na oceni usluge. Nama to kao pratiocima ovog foruma mnogo znaci. 

 

Inace, ova tema je po svim pravilima ovog podforuma nelegitimna. A zasto? Pa prevashodno zbog ovoga:

 

 

 

20200911_014850.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pre kupovine, desio se problem sa menjačem i odmah sam ti rekao da auto nije za tebe ali da ću taj problem svakako rešiti (auto je kupljen ispravan i kvar se desio lično meni prilikom povratka iz AMSS).

 

1. Zaboravio si i da kažeš cenu koliko si ga platio I koliko je to bilo povoljnije od svih ostalih na oglasima, naročito kada se u obzir uzme oprema i predjena kilometraza (vidi se na slikama) za koju, naravno, garantujem. Pitanje je da li i sada, posle pola godine, može da se nadje za te novce. 

 

2. Nisi rekao da si auto dobio sa dva seta ALU felni i guma i da si za letnji set od 20" dobio skoro nove letnje Continental gume za koje I sam znaš koliko sam dao para te da sam pre predaje automobila platio veliki i mali servis, kao i servis menjaca koji je, verovatno, napravio problem i da to nije moja greška već greška majstora. Popravku sam naknadno platio jos 450e I nakon toga sam te pozvao I pitao da li ga i dalje želiš, jer je takav dogovor bio, na šta si potvrdno odgovorio. Kada si preuzeo auto, rekao sam ti da proveris sve, jer ga ja nisam probao I da ćemo rešiti ako nešto ne bude ok. Jel tako? 

 

3. Kada si preuzeo auto, odvezao si ga u Kać i bio si oduševljen jer je, po tvojim rečima, sve radilo perfektno. Nakon izvesnog vremena se desio problem da ti se auto ugasi kada ga ubaciš u R i kada si me nazvao rekao sam ti da ga dovezes odmah kod majstora da to sredi jer je sve plaćeno. Rekao si da se ti se desilo samo jednom i da si ga posle napravio nekoliko stotina kilometara (čini mi se preko 500) i da se problem nije ponovio. Dogovor je svakako ostao da se auto odveze ponovo kod majstora. 

 

4. Posle par dana te zovem da te pitam gde si i da li je sve ok jer znam da si sada već prešao preko 1000 km. Ti mi odgovaras da si u Beogradu i ja se ljutim što se nisi javio da se vidimo. U nastavku price, kažeš da je menjač OK i da nije bilo nikakvih problema sa njim ali da ti se auto pregrejao dok si stajao u koloni i da si temperaturu motora spuštao tako što si upalio grejanje... Rekao sam ti da se nadam da ga nisi pregrejao I da auto ne sme da diže temperaturu te da si trebao da ga ugasis I pozoves u pomoć mene ili nekog majstora. Hteo sam da dodjem ali si rekao da hoćeš da kreneš kući jer je temperatura ok kada je auto u pokretu. Ponovio sam nekoliko puta da hoću da dodjem I da vozimo auto kod majstora, međutim ti nisi hteo i krenuo si put Kaća. Jel tako ? 

 

5. Kada si došao u Kać, odvezao si auto kod majstora koji je ustanovio da je crkao ventilator, koji je pre toga, siguran sam, radio jer si pre tog kvara prešao možda i više od 1000km. U toj popravci sam učestvovao, mada nisam morao, i posalo sam ti pola para i ponovio da se javiš ukoliko budeš imao problema sa menjačem da ga, napokon, rešimo. 

 

6. Greška sa menjačem se, na žalost obojice, ponovo pojavila i ja sam kontaktirao majstora koji je rekao da će auto možda morati da ostane duže od jednog dana. Tačnije, dan ili dva. Pošto sam imao obaveze u Beogradu i nisam mogao da dodjem po auto i da ga o svom trošku odvezem iz Kaća do Loznice i nazad, ponudio sam ti da sa porodicom odeš u Loznicu na vikend i da ću ti platiti smeštaj i dati rezervni auto kako bih mogao da ideš i posetis okolna mesta. Ne mogu sada da se setim tačno ali mislim da nismo mogli odmah da uklopimo sve I da je sam ti rekao da se javiš kada budeš hteo I mogao. Jel tako ? 

 

7. Umesto da me pozoves i probaš da nadjemo termin I, napokon, rešimo problem koji imaš, ti si počeo da pišeš po forumu i da pričaš kako sam te prevario... 

 

Prethodni telefon mi je pao sa motora i otišao u istoriju i, na moju žalost, nemam poruke koje smo razmenili preko Vibera ali sam siguran da ih imaš ti pa te molim da slikas ekran i da našu prepisku od početka postaviš u temu, baš kao što si postavio fotografije iznad za koje mislim da sam ti lično poslao (sve sem spiska) kada je auto prvi put prijavio problem. 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Kratko i jasno, jesi me prevario, da si hteo da rešiš problem, našao bi načina da stupiš u kontakt samnom.
Tih tvojih izgovora sam se naslušao, to ostavi za nekog drugog, kod mene to više ne prolazi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pisao sam preko telefona i ima greška pa ne zamerite. 

 

Što se tiče brige o nelegalnosti teme, postoji opcija "prijavi" pa će administracija da reši problem. Naravo, ukoliko ga ima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 7 minuta, -Viper- je napisao:

Kratko i jasno, jesi me prevario, da si hteo da rešiš problem, našao bi načina da stupiš u kontakt samnom.
Tih tvojih izgovora sam se naslušao, to ostavi za nekog drugog, kod mene to više ne prolazi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Molim te pošalji "skrin šotove" naše prepiske od prvog dana pa neka svako zaključi da li sam i jednog trenutka hteo da te prevarim ili bar pokušam da to uradim.

 

Ti si rekao da se plašiš da majstor ne pokvari menjač još više a ja sam ti rekao da će ga popravljati dok ga ne popravi jer sam popravku pošteno platio okruglo 450e.

 

Tvoj majstor je potvrdi da je radjen servis menjaca, kao i svi ostali servisi koje sam ti rekao. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Taj tvoj majstor, nije zavrnuo donji most kad ga je vraćao na auto, falio je jedan vijak, čak su neodgovarajuće matice stavili i to sam ja platio popravku, mogao sam negde pored puta da završim.

Zar takvom majstoru da verujem da će da sredi menjač.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Budi iskren i reci da li sam ja to nekako mogao da znam i da li sam ti rekao da je taj majstor zbog tog propusta završio sa mnom za sva vremena ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Uradi "skrin šotove" naše prepiske pa ih postavi u temu. ;)

 

Ja bih to rado uradio ali, kao što rekoh, telefon u kojima su bile poruke je spao sa motora pri brzini od 140kmh i otišao u istoriju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Mene to je zanima, rekao si auto je u odličnom stanju za jednog polovnjaka ni reči nije bilo o bilo kakvom lupanu napred.
Takođe ni o ostalim kvarovima koje sam ja kasnije otkrivao, kako sam vozio auto.
Kada sam ti rekao da je bio lupan više ništa na tu temu nisi progovorio.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
Uradi "skrin šotove" naše prepiske pa ih postavi u temu.   

Ja bih to rado uradio ali, kao što rekoh, telefon u kojima su bile poruke je spao sa motora pri brzini od 140kmh i otišao u istoriju. 

 

Još jednom screen shoot ekrana imam, ali da bi ih postavio, iskreno bi mi trebalo pola dana, dali si svestan koliko smo poruka razmenili.  

Evo proverio sam 320 poruka sa sve slikama.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Prepiska počinje od neke kacige L veličine, pokušaću da to odvojim od ostatka pa kači.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 11 minuta, -Viper- je napisao:

Mene to je zanima, rekao si auto je u odličnom stanju za jednog polovnjaka ni reči nije bilo o bilo kakvom lupanu napred.
Takođe ni o ostalim kvarovima koje sam ja kasnije otkrivao, kako sam vozio auto.
Kada sam ti rekao da je bio lupan više ništa na tu temu nisi progovorio.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Za udarac i ja nisam znao niti sam stigao da gledam jer, znaš i sam, kada sam prvi put video uživo auto nakon dolaska iz Švajcarske i prilikom preuzimanja sa pregleda AMSS desila se greška sa menjačem i ja sam auto odmah sa pregleda odvezao kod majstora a tebi javio da se desio problem sa menjačem i da auto nije za tebe. Tog dana je padala kiša i siguran sam da te fotografije imaš. 

 

I budi iskren, kada se reši problem sa greškom koju prikazuje zbog menjaca, da li je auto u losem stanju sa pređenih 161hkm, uradjenim malim i velikim servisom itd...? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Vidiš i dalje nastavljaš sa izgovorima, zašto si onda tvrdio da je auto odličan za jednog polovnjaka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja