Jump to content

Moto Zajednica

Pitanja početnika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova
13 minutes ago, GCB said:

Da znam preciznu informaciju ja bih napisao ali posto ne znam tacnu informaciju onda necu da pisem napamet  samo da bih napisao nesto.:P

Hajde da ti onda direktno i konkretno napisem. Ukoliko izvadi ATA karnet SIGURNO nece imati nikakav problem ukoliko ne izvadi moze i ne mora da ima problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
Just now, dvlns said:

Hajde da ti onda direktno i konkretno napisem. Ukoliko izvadi ATA karnet SIGURNO nece imati nikakav problem ukoliko ne izvadi moze i ne mora da ima problem

To legendo , tako treba . Kratko ali jebitacno. I meni to ne treba ali ce decku ce svakako pomoci :jee1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
1 minute ago, dvlns said:

Ne razumem tvoju potrebu da podjebavas ali ako te cini srecnim izvoli :) 

Nemam potrebu kao sto napisah u tekstu iznad, niti sam uperio prstom u bilo koga pojedinacno . Napisano je i korisno i bezkorisno ali da ne ulazimo dalje u dubiozu kao sto rekoh svako dobro zelim;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Ata karnet su privremeni carinski papiri, poenta svega je da ces robu koju si izneo i vratiti nazad, bez potrebe da robu  carinis...

Po nasem zakonu, auto na stranim tablama koji nije registrovan ili carinjen a nalazi se u Srbiji je carinski prekrsaj. 

Bez obzira sto mozes da saobracajnom dozvolom dokazes vkasnistvo, vozilo je bez osiguranja u stranoj drzavi, a ako ga nisi prijavio na carini, onda izbegavas carinjenje... Ovo su pravni fakti.... 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 13 sati, speedfreak je napisao:

Nikola realno gledano, u pravu si,ali Iako je motor tvoj, na tvom imenu, u saobracajnoj, i ne moze da se registruje, posto nema signalizaciju i ostalo, on onda bude bez osiguranja, a navodno ako padne motor sa prikolice i nacini stetu nekome, ne moze osiguranje prikolice to da pokrije,pa si onda mozda i u carinskom prekrsaju. 

A uvek sam se pitao kako ljudi kupe auto u inostranstvu, bez tablica, bez osiguranja, pa stave na prikolicu i donesu,i to moze u svakoj zemlji. 

Da li ima ikakve razlike sto ti auti imaju neke izvozne papire...? 

Na ata karnetu imas neko osiguranje cini mi se.

Valjda je veca frka zbog osiguranja negao da misle da nesto muljas i izbegavas carinu. 

To nema veze sa osiguranjem, motor na prikolici nije ucesnik u saobracaju da bi njegovo osiguranje pokrilo stetu nekome..... vozis ga kao krevet,orman,frizider..... samim tim nema potrebe da je osiguranik kao sto nije ni krevet ni orman ni frizider.....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 9 sati, Singularitet je napisao:

^^A kakve veze ima istekla saobraćajna sa tim vozilom? Ako je prekoračen rok onda baš nikakvu važnost nema ta saobraćajna, kao što ne bi imale ni stare tablice.

Istekla saobracajna je problem, jel je to dokument koji dokazuje vlaznistvo nad vozilom . A istekla  registracija je pokazatelj da vozilo nemoze ucestvovati u saobracaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 11 sati, ARES je napisao:

Karnet mozes da dobijes za sta god pozelis :). Najcesce ces na Madjarskog granici sretati muzicare koji kada imaju svirku preko moraju instrumente na karnet da stave, kako ne bi imali problem sa carinom u povratku :).

 

@Nikola Honda 954  Bez karneta neregistrovan motor je u prekrsaju.

Prekrsaj ? Sto vozim na prikolici moj motor ? Sa saobrcajnom dozvolom na mom imenu, izdatom u mestu mog stanovanja, iz koje se jasno vidi da motor  ne podleze carini, gde ce na svakoj granici zavesti da je motor presao granicu po broju iz saobracajne ? 

Muzicari su drugo i njihovi instrumenti ? Kako on da dokaze da nije kupio bubnjeve u Solunu i sad ih vozi za srbiju a stavrno ih je kupio u svom gradu ? Za te stvari se uzima karnet na izlasku da bi imao dokaz u povratku.  A ti za motor imas jaci dokaz od karneta, saobrcajnu dozvolu,izdatu od policije svoje zemlje.....mogu da te mrze i zickaju za 20 e ako prodje prodje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Evo pitalice ...

Seo na motor i otisao do Soluna kod prijatelja na 2 dana , nadjemo neke zenske i ostanem 22 dana. Spremim se ja na motoric da krenem kuci kad vidim istekla registracija . Sta da radim ? Nema  prikolice kad je istekla registracija ...  Mislio da ga stavim na avion kazu isto je kao da je na prikolici  nema registraciju u prekrsaju si ....Isao bi busom kuci po registraciju i nalepnicu a niko nece da mi da tehnicki bez motora u Beogradu..

 Karnet nemam jel je bio registrovan .....    sta da radim, steta da ga zapalim nova Honda 1000 rr 2017 godiste????? Hitno potreban savet !!! Zena zove kad ces kuci, gde ti je motor ? Lelele

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
11 minutes ago, Nikola Honda 954 said:

Evo pitalice ...

Seo na motor i otisao do Soluna kod prijatelja na 2 dana , nadjemo neke zenske i ostanem 22 dana. Spremim se ja na motoric da krenem kuci kad vidim istekla registracija . Sta da radim ? Nema  prikolice kad je istekla registracija ...  Mislio da ga stavim na avion kazu isto je kao da je na prikolici  nema registraciju u prekrsaju si ....Isao bi busom kuci po registraciju i nalepnicu a niko nece da mi da tehnicki bez motora u Beogradu..

 Karnet nemam jel je bio registrovan .....    sta da radim, steta da ga zapalim nova Honda 1000 rr 2017 godiste????? Hitno potreban savet !!! Zena zove kad ces kuci, gde ti je motor ? Lelele

Inace rekao sam da logika kaze da bi trebalo da moze tako ali samo da ti ukazem na mali propust u izmisljenoj situaciji u odnosu na stvarnu.

 

U tvom scenariju u Grcku si usao registrovanim motorom a u stvarnoj situaciji ulazis neregistrovanim. Da li se odrazava zakonski ili ne ja ne bih proveravao. Znam i da su ljudi isli bez karneta kako i ti savetujes a znam i da su vadili karnet mada imaju saobracajnu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
pre 4 minuta, dvlns je napisao:

Inace rekao sam da logika kaze da bi trebalo da moze tako ali samo da ti ukazem na mali propust u izmisljenoj situaciji u odnosu na stvarnu.

 

U tvom scenariju u Grcku si usao registrovanim motorom a u stvarnoj situaciji ulazis neregistrovanim. Da li se odrazava zakonski ili ne ja ne bih proveravao. Znam i da su ljudi isli bez karneta kako i ti savetujes a znam i da su vadili karnet mada imaju saobracajnu 

Pa desilo se da je istkla registracija tamo. A sto ljudi imaju i jedno i drugo to je do hjih. Ja idem do prodavnice stavim kacigu i ispravan sam za policiju,  a neko se obuce ,cizme ,kornjaca,koznjak,rukavice pa do coska u prodavnicu i on je ispravan isto kao i ja ili vruce mu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Brate mislim da realno problem mozes imati samo pri ulasku ako ga imas. Pri izlasku verovatno nece toliko dramiti. Jasno ti je da u pasosu imas datum ulaska a u saobracajnoj kad ocitaju datum kada je istekla registracija tako da ako mislis da ih mazes pricom da je bas tad istekla to pada u vodu.

 

Opet kazem ima logike to sve sto pises ali kao sto rekoh logika ne zivi na toj adresi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Zasto je na forumu krenulo sve da se posmatra povrsno, kako kome odgovara, sta je logicno itd...

Zakon postoji i sada mi natucamo ovde....

@Nikola sto se ove honde cbr 2017 tice, nije ista situacija, obrnut je smer. ti iz strane zemlje isteravas vozilo, a uteravas u svoju zemlju sa svojim papirima sto znaci nema carisnkog prekrsaja.

Slucaj koji mi komentarisemo, tj problem, je izlaz iz zemlje i ulaz u stranu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Ja sam o ovome pricao sa carinikom, niko ne zna tacno da mi da odgovor... 

Carinik moze da motocikl koji je uredno registrovan, ali na prikolici, da tretira kao robu, pa bi trebao karnet i za takav prelazak granice... 

Razlog je taj, da mozes svoj motor da prodas u stranoj zemlji i da se pri tom ne plati carina na njega, a usao je kao registrovan,znate da su tako doterivani automobili godinama, pa iz tog razloga auto koji je u stranoj zemlji neregistrovan, bude carinski preksaj. 

Suluda stvar je da mozes u dzepu da nosis Iphone koji kosta 1000e,i u torbi mpr laptop koji kosta 1500,pa te niko nista ne pita.. 

Inace, kolega je isao u Bosnu da popravi neki kamion na terenu, nosio dijagnostiku iz servisa, ispala frka na carini, iako sve ima serijske brojeve i prijavljeno je i cela mreza zna da je dijagnostika nasa, carinik ga jedva pustio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, speedfreak je napisao:

Ja sam o ovome pricao sa carinikom, niko ne zna tacno da mi da odgovor...

Kako ce i znati,sve Bracina deca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 9 sati, Nikola Honda 954 je napisao:

Pa desilo se da je istkla registracija tamo. A sto ljudi imaju i jedno i drugo to je do hjih. Ja idem do prodavnice stavim kacigu i ispravan sam za policiju,  a neko se obuce ,cizme ,kornjaca,koznjak,rukavice pa do coska u prodavnicu i on je ispravan isto kao i ja ili vruce mu je

To je opet tvoj problem,doteraces motor do granice,ako te ''navataju'',platices kaznu u skladu sa zakonom,trebao si da znas da ti istice registracija i da se vratis na vreme...isto je i sa pasosem...imas pravo 90 dana da budes van Srbije,niko ne moze da te spreci da budes i 190,jbg,znam da ribe umeju da pomute razum...ali onda kada 190-og dana dodjes na izlaz iz EU,dobices lepu zabranu ulaska na odredjen period...pa ti i sledeci put potrci za omladinkama...Nepoznavanje zakona te ne oslobadja odgovornosti od istog.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 8 sati, Vaske4s je napisao:

To je opet tvoj problem,doteraces motor do granice,ako te ''navataju'',platices kaznu u skladu sa zakonom,trebao si da znas da ti istice registracija i da se vratis na vreme...isto je i sa pasosem...imas pravo 90 dana da budes van Srbije,niko ne moze da te spreci da budes i 190,jbg,znam da ribe umeju da pomute razum...ali onda kada 190-og dana dodjes na izlaz iz EU,dobices lepu zabranu ulaska na odredjen period...pa ti i sledeci put potrci za omladinkama...Nepoznavanje zakona te ne oslobadja odgovornosti od istog.

 

Po kom zakonu neko moze da mi pise kaznu za motor na prikolici sa isteklom registracijom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

AMSS kaze ! Bilo koje prevozno sredstvo u koliko je ucesnik u saobracaju mora biti registrovano ( tehnicki ispravno i osigurano) 

Bilo koje prevozno sredstvo koje ne ucestvuje u saobracaju, a nalazi se na bilo kom drugom uredno registrovanom vucnom vozilu tretira se kao roba- teret, za koj morate imati dokaz o vlasnistvu a to je vazeca saobracajna dozvola ili kupoprodajni ugovor ako ste ga kupili. Logicno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

 

Evo ovde imas nekoliko konkretnih primera  od kolega koji su u praksi pokusali.

Odgovor na tvoje pitanje (ukoliko ne vozis u svojoj zemlji):

''Ako ti vozilo nije registrirano ono ne moze vrsiti svrhu prevoza, pa samim tim nema oslobodjenje od obaveze prijavljivanja pismenim putem. Da pojednostavimo: prema takvom vozilu se cariski zakona odnosi kao i prema bilo kojoj drugoj robi (kao i prema npr. namjestaju u vrijednosti nekoliko tisuca eura).''

Cisto da povezemo ovo sa spomenutim muzicarima.

Ne sluzi ti ovde saobracajna kao dokaz o vlasnistvu,jer i kada vadis ATA ne dokazujes da je vozilo tvoje,ne zanima ih,ne traze nikakav dokument (saobracajnu) samo ih zanima da roba (motor) nece ostati kod njih u zemlji,a oni osteceni za ne placanje carine.U praksi to izgleda ovako:apliciras za ATA na Web portalu PKS,unosis u nju br: sasije (rama) i ostale svoje podatke,platis taksu,odlazis kod njih i dobijas ATA.Ja mogu tvoj motor da stavim na svoj karnet i da ga izvezem/vratim bez ikakvih problema (ukoliko nisi prijavio kradju istog,a oni provere u sistemu).

Taj stav ''po kom to meni zakonu,to nije logicno,sta oni meni'' je uglavnom dovodio do sankcija (znam i na svom primeru)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja