Jump to content

Moto Zajednica

Turing kaciga

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moj HJC ZF9 vec ima 11 godina, cini mi se da je doslo vreme da ga zamenim. Danima citam o turing kacigama i pretrazujem beogradske (internet) prodavnice, ali ne nalazim ono sto mi treba... Pa mozda neko ovde moze da pomogne?

 

Elem, cena, do 30000 (plus minus par hiljada nije problem). Da nije skroz crna ni skroz bela. Da ima duplu D kopcu (obavezno), da ima suncani vizir, da ima dobru ventilaciju i sto je moguce tisa. Jako bitno je i da ima pripremu za komunikaciju. Pozeljan je antifog dodatak i zavesica ispod brade. Ne zelim da ima nikakve pumpice, LED diode ili slicne dodatke.

 

Sta bi preporucili, a da moze da se kupi (to znaci proba) u Srbiji?

 

Nekako sam najblizi HJC FG-17, ali ona nema suncani vizir (mogu to da prezivim). Drugi problem je sto Gevara cesto nema odgovarajucu velicinu, vec imaju to sto imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Ja sam jesenas kupio, pa sam tada isao i probavao...

 

Pazario sam Nolan n87 jer mi je najbolje legla na glavu, ali tu nije kopca koju trazis i ima pripremu za komunikaciju ali Nolan, pa bilo koja druga bi moralo da se nesto budzi jer ima dole gde ide stipaljka komunikacije neku kao masku koja to blokira, mada ne kazem da ne moze da se izvede. Inace dolazi sa pinlokom, podbratkom, deflektorom za nos i cvikerima za sunce. Cini mi se da je srednje tiha, ali ja ne vozim glasno, i jedino sto se svi zale i ja sam primetio je da nekako ima krckanje bar u pocetku, bar dok sudjeri ne legnu lepo na skoljku, ali videcemo...

 

Cuo sam da HJC IS-17 spada u ovu klasu i da je dobra, ali je nisam imao prilike proveriti, kopca DD a ima i dosta ostalih sitnica...

 

Scorpion EXO 1200 ti spada u cenovni rang, ima skoro sve sto si napomenuo, i vise mozda, ali sam citao komentare da nije sampion izolacije zvuka...

 

Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Ja sam pre par godina pazario Shoei Qwest. Ima pinlock i zavesicu ispod brade. To je, kako ga zovu, "entry level". Tj. udjes i nikada ne izadjes iz ovog brenda :P Ako nema kod nas da se kupi probas neciju i porucis online  ;) Imas je i u Louis-u u nekoliko varijanti. Kalup nije univerzalan. Odgovara vise ljudima koji imaju ovalnu glavu.

 

0115-0109-03_zoom.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 4 sati, Dzejzel je napisao:

Cuo sam da HJC IS-17 spada u ovu klasu i da je dobra, ali je nisam imao prilike proveriti, kopca DD a ima i dosta ostalih sitnica...

 

Scorpion EXO 1200 ti spada u cenovni rang, ima skoro sve sto si napomenuo, i vise mozda, ali sam citao komentare da nije sampion izolacije zvuka...

 

Pozdrav...

 

Jedan od vaznijih uslova mi je dupla D kopca, tako da Nolan otpada. IS-17 sam proucavao par dana, vecina se slaze da mehanizam suncanih naocara usporava ventilaciju, koja je manje vise ocajna. Exo ima onu pumpicu, ali bih mogao da predjem preko toga, narocito sto je cena snizena sa 45000 na 32000 dinara zbog pojave EXO 1400. Koliko je 1200 bolja od 710??

 

Shark sam najvise proucavao, ali nikako da nadjem sta mi se dopada :) Ili je Skwall (LED diode, baterija, prekidac) ili D-Skwall koji nema D kopcu. Ostale je takodje nemaju sem modela od >50000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
1 hour ago, lalajko said:

 

Jedan od vaznijih uslova mi je dupla D kopca, tako da Nolan otpada. IS-17 sam proucavao par dana, vecina se slaze da mehanizam suncanih naocara usporava ventilaciju, koja je manje vise ocajna. Exo ima onu pumpicu, ali bih mogao da predjem preko toga, narocito sto je cena snizena sa 45000 na 32000 dinara zbog pojave EXO 1400. Koliko je 1200 bolja od 710??

 

Shark sam najvise proucavao, ali nikako da nadjem sta mi se dopada :) Ili je Skwall (LED diode, baterija, prekidac) ili D-Skwall koji nema D kopcu. Ostale je takodje nemaju sem modela od >50000 dinara.

 

Pa 710 nije turing, mislim da je to osnovna race verzija, nema suncane, a za ostalo iskreno nisam ni gledao, verujem da je dobra posto je naslednik EXO-700 i EXO-750, ja sam trazio da ima suncane i pinlock...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre sat vremena, bojovic je napisao:

Zašto je jedan od uslova, priprema za komunikaciju?

Pa zato sto mi stize bluetooth komunikacija, necu nista da budzim , secem i kopam po postavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
1 hour ago, lalajko said:

 

Jedan od vaznijih uslova mi je dupla D kopca, tako da Nolan otpada. IS-17 sam proucavao par dana, vecina se slaze da mehanizam suncanih naocara usporava ventilaciju, koja je manje vise ocajna. Exo ima onu pumpicu, ali bih mogao da predjem preko toga, narocito sto je cena snizena sa 45000 na 32000 dinara zbog pojave EXO 1400. Koliko je 1200 bolja od 710??

 

Ja kupih Exo-1200 oko nove godine. U Beogradu je cena bila 30.000 za mat crnu. Ja nadjoh neku radnju u Nemackoj gde sam kupio za 160e (poslednji komad u velicini XXL i samo mat crna). Kolega sa posla mi je "deterao" kacigu posto cesto ide kolima. Racun, garancija 5g cini mi se, sve po PS-u. 

 

E sad, ja nju mogu da uporedim sa jednom losom LS2 i bratovljevom N-87. Od N-87 je za celu klasu iznad. Ima naocare, ima pin lock, ima pumpicu koja ce mozda da koristi nekad kad malo "splasne" unutrasnjost a desice se... Ima duplu D kopcu. Ima i ono prosirenje za bradu kao dodatna zastita od vetra. Unutrasnjost je neverovano prijatna za kozu. I kad se stavi na glavu (bar ja) uzivam kako lepo lezi (mada to je individualno, naravno...).

 

Dobra ventilacija ali za normalno sedenje na motoru... Hocu reci (tj. prodavac mi objasnio) da za brze motore gde si vise savijen napred, ta ventilacija nece da radi bas lepo...ali za vise uspravan polozaj - odlicna. (Taj prodavac mi je u stvari i "prodao" kacigu samo je nisam kupio ko njega i to me malo zao, veoma se potrudio covek)...  Evo linka i slicice:

 

 

exo_1200_air_matt_black_10_-1-M-075117176-xlarge.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam
5 minutes ago, lalajko said:

Pa zato sto mi stize bluetooth komunikacija, necu nista da budzim , secem i kopam po postavi :)

Mislio sam da pod "priprema" podrazumevaš ležište sa spoljne strane kacige. Nisam još video noviju kacigu, bez ležišta za slušalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre sat vremena, lalajko je napisao:

Pa zato sto mi stize bluetooth komunikacija, necu nista da budzim , secem i kopam po postavi :)

pa zar nema svaka komunikacija specificne prikljucke ?? neznam koju uzimas , ali verujem da i tu moze da dode do budjenja koje probas da izbegnes :stabre:

 

to jest , ako ti stize komunikacija pravljena za HJC , nemas puno izbora , ili ?

 

P.S. dopuna ,

 

gledam te neke kacige koje pominjete , pogresno smo se razumeli , postoje kacige sa ugradenim slusalicama ...

a ti samo gledas da ne seces  ,

a kopanje po postavi ces tesko da izbegnes ... 

 

maltene sve kacige danas imaju ta uljublenja za slusalice ... bar u tom rangu gde ti kupujes ...

 

ako ti je neka uteha , ja sam montirao dve komunikacije pre nedelju - dve , pola sata maksimum ... jos sam ja obe kacige imao modularne , flip up , verovatno ima koji korak ili dva vise kod montaze ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

"D" kopča je dokazano bezbednija od svih ostalih zato što "ne može" sama da se otkopča i kaciga u slučaju udesa spadne sa glave.

 

P.S. Osim u slučaju pokojnog Simončelija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koliko ja znam, svaka kaciga ima prostor za slusalice, eventualno da se izvadi sundjer koji je predvidjen za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa to, zanima me kako da postavim slusalice, a da ne kopam po oblogama kacige. Nigde ne mogu da nadjem taj podatak za RPHA10. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Ako te interesuje imam ja na prodaju potpuno novu AGV GT Veloce xl velicina. Kupio sam je u E Massu, i nikad vise na glavu stavio nisam. Sa svim nalapnicama je. Planirao sam da idem na asfalt ali izgleda nista od toga zasad pa bolje da ne stoji. Ako te intereauje pisi na pp slobodno. A nesto vise o kacigi:

 

 

Turing, d ring....lagana....jedini nema integrisan vizir za sunce, ali ja bi svakako kupio jos naknadno onaj elektronski samozatamnjujuci .

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nema sta da se kopa, slusalice se postave u leziste, razvedu se kablici od komunikacione jedinice i postavi mikrofon, sve ispod postave od kacige. 

U zavisnosti od toga za koju se komunikaciju opredelis, moze se desiti da treba malo domisljatosti da se postavi, jer se pojedini proizvodjaci kaciga stite tako sto na mesta gde se postavljaju univerzalne komunikacije, postavljaju npr. klizac za suncani vizir i sl. (kako bi se korisnici radije opredelili za originalnu).

Konkretno, na zeninoj Nolan N104, previdjeno je da mikrofon ide sa desne a ne sa leve strane, pa sam dokupio kablić kojim sam produzio mikrofon i postavio ga na desnu stranu. A na mestu gde se postavlja komunikacija, ne moze da se postavi sa štipaljkom, već sa trakom za lepljenje iz kompleta jer je rub kacige preširok za štipaljku. Sve funkcionise vec 3-4 godine bez ikakvog problem i nista na kacigi nije prepravljano. 

Kod mene na N103 ranije i sada na Shubert E1, bez problema. U pitanju je Scala Rider G9.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Shark Spartan ti je mogla leći al pod uslovom da si kupovao kacigu kad se kupuje-zimi-zbog popusta :) Objavio sam u temi sta me je obradovalo, platio sam je 280 eura sto ti je 33125 dinara ( sniženo sa 380). Vidi sada cenu i vidi sta sve ima a da je kvalitet jeste itekako. U Louisu imas u karakteristikama za sta je pripremljena za komunikaciju...

2681EE1E-6EFE-4586-BC86-0BBC61262AA7.png

B68F7CC6-3749-470F-BF9B-F070F9622D01.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda jedina kaciga koja zadovoljava sve sto ja trazim je Shark Speed-R sauer:

 

Rezultat slika za Shark kaciga Speed-R sauer

 

U Bg posle snizenja je 32000 dinara.

 

Problem je samo sto sam dobio stvarno odlicnu ponudu (upola od cene Shark-a) za potpuno novu, neodpakovanu HJC RPHA 10. Pogledah malo po netu o njoj i vidim samo pohvale. Nasao sam do duse i jednu kritiku, neki Lorenco Jorge, kaze covek da mu je maglila po kisi, a ni postava se nije pokazala najbolje. Doticni je kasnije presao bas na Shark kacigu, moguce zbog komunikacije, kao i ja. Mada, izgleda mu ni to ne radi, jer kazu da su morali da mu pokazuju neku "Suggested Mapping 8" tablu... tako da se na doticnog ne bih obazirao po pitanju kaciga.

 

Elem, ovih dana idem da probam RPHA, pa ako odgovara OK, ako ne ici cu da pogledam ovaj Shark.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja