Jump to content

Moto Zajednica

Kanarska ostrva u februaru (motorom)

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

To sam hteo da kazem, ne moze pare iz ruku da ti uzme. Placas samo stetu na motoru. Da je steta nacinjena verovatno bi to pokazao kompjuter na motoru? Bas mi je zao sto su vas realno ODRALI. Jel su vam dali te delove, za koliko ste ih utopili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ovde se radi o jednom problemu na jednom motoru koji je napravio jedan covek, nema grupne odgovornosti, posto pises u mnozini. Tek smo se vratili sa puta, mislim da delove nece prodavati vec ce probati preko suda da istera pravdu.

Moto avantura je ostavila podatke firme i svoju karticu kao garant, tako da nije mogao izbeci placanje sve i da je hteo jer bi novac bio skinut sa racuna Moto avanture koji bi on morao njima da refundira u slucaju da nije imao sredstava da plati stetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
20 hours ago, Creative biker said:

 

 

Po dogovoru kolega je dosao dva sata kasnije da vidi stanje motora i da se dogovore oko obestecenja, vlasnik je rekao

da je trenutno sve u redu ali da on ne sme da rizikuje i da se boji da ce se naknadno pojaviti problem pa je s toga

odlucio da zameni benzinsku pumpu i dizne a njemu je dao stare delove koje je skinuo, naplatio mu je delove i rad

1400 evra!!!

 

 

Kakav lopovluk.

 

Platio mu je nove delove iako mozda za tim nije bilo potrebe jer da je oterao kod dilera oni bi to mozda zavrsili sa malim servisom. Cak i da je bilo potrebno da se promene delovi, pa oni nisu bili novi valjda pa da plati punu cenu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Kakav lopovluk.

 

Platio mu je nove delove iako mozda za tim nije bilo potrebe jer da je oterao kod dilera oni bi to mozda zavrsili sa malim servisom. Cak i da je bilo potrebno da se promene delovi, pa oni nisu bili novi valjda pa da plati punu cenu..

Da, po meni je tu i srz problema, motor je imao 50 i kusur hiljada predjenih kilometara a nije bio potpuno nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da se zalecem, ali sam razgovarao sa nekim Nemcima, koje sam sreo u decembru  i koji su od njih iznajmljivali KTM-ove i pozalili se na njih.

I ja sam bio prvo kontaktirao taj CMR kada sam planirao da odem, ali nisu imali slobodan KTM 690 Duke, tako da sam uzeo Versys-a od Tenerife moto rent.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Kad vec otvaramo polemiku... :)

Ja sam online narucio i platio F700GS, par dana pred preuzimanje motora su javili da je taj motor imao havariju i da ga ne mogu isporuciti, ponudili su Husqvarnu super moto :lol3:to me nije zanimalo pa smo uz malo ubedjivanja izdejstvovali F800GS koji je u principu skuplji 10 eur dnevno za iste pare. 

Preko mejla je dogovoreno da se depozit moze rezervisati sa kartice ili poloziti cash 500 €. Mi smo svi imali cash jer mi se nisu ostavljali podaci sa kartice njima, kad smo dosli po motore bilo je natezanja pola sata oko toga posto su insistirali na kartici, onda je Moto avantura ostavila podatke sa kartice kao garant za sva 4 motora plus svako od nas po 500 €.

Od pocetka nisu bili od reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kakva neposlovnost i nepoštovanje klijenta i njegovih potreba. Verovatno nemaju mnogo konkurencije čim to sebi dozvoljavaju, inače bi ih tržište kaznilo. :tras2:

Uživao sam u putopisu, hvala što si podelio sam nama. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Disponenti u agencijama imaju procenat pri naplate stete, i prodaji dodatnog cdw kasko osiguranja. Sloze ti pricu da ako se nesto desi, naplatice celu stetu i sl. ali ne kazu da se steta ne naplacuje ako nisi kriv i imas zapisnik policije. Ostrva su mala ali je veliki izbor i velikih i malih rent a car-ova, odnosno moto renta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 12 minuta, marko4522 je napisao:

Disponenti u agencijama imaju procenat pri naplate stete, i prodaji dodatnog cdw kasko osiguranja. Sloze ti pricu da ako se nesto desi, naplatice celu stetu i sl. ali ne kazu da se steta ne naplacuje ako nisi kriv i imas zapisnik policije. Ostrva su mala ali je veliki izbor i velikih i malih rent a car-ova, odnosno moto renta.

Iznajmili smo sve dostupne motore u toj kategoriji, 19 motora od 3 agencije, nije bilo vise nista dostupno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 21 sati, Creative biker je napisao:

Iznajmili smo sve dostupne motore u toj kategoriji, 19 motora od 3 agencije, nije bilo vise nista dostupno. :)

Cak i preko agencija je cupavo za iznajmljivanje, ako ne rezervises dosta unapred. Ja sam isao solo i nisam znao do nedelju, dve da li cu ici, tako da sam jurio par dana pred odlazak i u tih 4-5 sto operisu na Tenerifama nisu imali motore koje sam trazio jer su imali vec rezervisane grupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Old Fart, 86 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Honda NT700 VA

Hvala za ovaj putopis!

 

Baš sam se juče vratio sa Tenerifa (uzeo rent-a-car umesto mopeda) i na putu vidio BMW bikere koji su vozili turu kao ti. Gledao sam sa tugom u očima, pa i kod nas če uskoro sunce....

DSC_0011.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Zahvaljujuci ovom "divnom" vremenu napolju uspeo sam da spakujem i video s Tenerifa

 

 

 

Promenio član Creative biker
  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 1 minut, СајберГастарбајтер je napisao:

Vidi se da si umetnicka (creative) dusa. 

Moji snimci su surovo dosadni,  onakoo sirovi :/, dok su tvoji ugodjaj za oci i verodostojno docaravaju kako je na tim ostrvima nekome ko nije bio.... plus "ala montiras". :)

Hvalaaaa, trudim se mada moze to mnooogo bolje!

Uvek kazem e sad imam super materijal pa cu natenane i mesec dana ako treba da pakujem video i onda

zavrsim editing za par sati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 11 sati, Creative biker je napisao:

Cekam komentare za video!  :jee:

Za davanje ocene potrebno je više uzorak, pa prema tome kači još videa. :takoje:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Bice ih sa svakom sledecom voznjom nadam se uskoro! A do tada ovde mozete videti neke prosle ture...

 

 

Ako kliknete u levi gornji ugao na prozoru ovog videa otvorice vam se playlista My motorcycle trip

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja